Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Bezpieczeństwo podczas świątecznego weekendu

Dodał: red Data: 2020-10-30 11:05:28 (czytane: 781)

W nadchodzącym okresie, w ciszy i zadumie, wielu z nas odda się atmosferze dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Nie zapominajmy jednak, że są osoby, które będą chciały wykorzystać nasze roztargnienie i brak uwagi, jako okazję do przestępstwa.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajReklama.

Pomimo trwającego stanu epidemii, należy spodziewać się wzmożonego ruchu samochodów, a w okolicach cmentarzy również pieszych i rowerzystów. Zmienna, jesienna pogoda także niekorzystnie wpływa na warunki podróżowania, w tym widoczność i bezpieczeństwo na drodze. Aby dni zadumy i pamięci o zmarłych przebiegały spokojnie, kierując się troską o Państwa bezpieczeństwo, apelujemy o zachowanie szczególnej uwagi i przestrzeganie kilku ważnych zasad.

Jeżeli zdecydujemy się na podróż, pomyślmy o prawidłowym zabezpieczeniu swojego mieszkania przed włamaniem. Sprawdźmy czy wszystkie kurki z gazem, wodą są zakręcone,  piecyki elektryczne wyłączone. Przed wyjściem zamknijmy okna i drzwi, pamiętajmy również o zamknięciu okien dachowych czy piwnicznych, drzwi garażowych oraz innych pomieszczeń gospodarczych. W przypadku, gdy posiadamy alarm, pamiętajmy o jego włączeniu. Możemy również poprosić zaufanego sąsiada, by zwrócił uwagę na nasz dom czy mieszkanie, a w razie zauważenia czegoś niepokojącego, natychmiast nas o tym powiadomił.

Wybierając się na cmentarz, nie zabierajmy, o ile jest to możliwe, większych kwot pieniędzy. Niezbędną ilość gotówki, schowajmy wraz z innymi cennymi przedmiotami, takimi jak telefon czy dokumenty w wewnętrznej kieszeni ubrania. Warto mieć odliczoną na zakupy kwotę pieniędzy i trzymać ją w innym miejscu niż portfel i dokumenty. Szczególną czujność powinniśmy zachować podczas korzystania z komunikacji publicznej, zwłaszcza przy wsiadaniu i wysiadaniu. Pamiętajmy o tym, żeby torebki, plecaki, saszetki były zamknięte i najlepiej obrócone zapięciem do ciała.

Robiąc porządki na grobach i wokół nich oraz zapalając znicze, pamiętajmy, żeby nie zostawiać torebki, plecaka, saszetki bez nadzoru. Dobrze jest, gdy ktoś bliski lub znajomy może nam towarzyszyć na cmentarzu. Mamy wtedy większą możliwość przypilnowania naszych rzeczy osobistych. Szczególną uwagę zwracajmy również na dzieci. Zadbajmy, aby dziecko posiadające telefon komórkowy pod hasłem ICE miało wpisany numer telefonu swojego rodzica lub opiekuna. Małe dzieci wyposażmy w kartkę z danymi kontaktowymi do rodzica lub opiekuna. Przypomnijmy najmłodszym, że w trudnych sytuacjach, np. jeśli się zgubią, zawsze mogą uzyskać pomoc od przedstawicieli służb mundurowych: policjanta, strażnika miejskiego, czy strażaka.

policja_czapka.jpg

Musimy pamiętać, że święta, które mamy przed sobą: Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, to jedno z trzech świąt w Kościele katolickim w Polsce, które skupia najwięcej ludzi i rodzin wokół siebie, dlatego apelujemy również o indywidualne odwiedzanie cmentarzy i rozkładanie w czasie odwiedzin grobów swoich bliskich. Jak co roku w okolicach dnia Wszystkich Świętych na ulicach pojawią się dodatkowe policyjne patrole, które nie tylko będą dbały o nasze bezpieczeństwo, ale także służyły pomocą. Dlatego stosujmy się do poleceń i wskazówek wydawanych przez policjantów lub innych funkcjonariuszy pełniących służbę w rejonach cmentarzy. Warto pamiętać, że nasze bezpieczeństwo w dużym stopniu zależy również od nas samych.

Ten czas jest także szczególny dla kierowców. Wyzwania, z którymi muszą zmierzyć się w tym okresie to m. in. duże natężenie ruchu i utrudnienia wynikające z wprowadzonych okresowo rozwiązań organizacji ruchu drogowego, jak też zmienne warunki atmosferyczne. Wcześnie zapadający zmrok, opady deszczu, mgła, mokra i śliska nawierzchnia, często leżące na jezdni liście mogą powodować utrudniania dla kierujących. Niekorzystne warunki  atmosferyczne i krótszy dzień sprawiają, że piesi na drodze są słabiej widoczni. Korzystanie z drogi, w zmieniających się warunkach drogowych, wymaga zwiększonej uwagi jej użytkowników.

Policjanci, jak co roku, będą dbać o bezpieczeństwo podróżujących po polskich drogach. Udzielą pomocy w  bezpiecznym dotarciu w rejony cmentarzy, jak również zapewnią płynność ruchu, zarówno na głównych ciągach komunikacyjnych  kraju, jak i drogach prowadzących do nekropolii. Będą również reagować na wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu drogowego, będące głównymi przyczynami wypadków drogowych, w tym w szczególności  przestrzeganie ograniczeń prędkości oraz eliminowanie z ruchu drogowego kierowców będących w stanie po spożyciu alkoholu lub podobnie działającego środka. Policjanci apelują o świadome i odpowiedzialne zachowanie na drodze, życzliwość i empatię wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Nie możemy również zapominać o obostrzeniach wprowadzonych z uwagi na pandemię koronawirusa. Stosujmy się do zasad bezpieczeństwa, żeby ograniczać rozprzestrzenianie się choroby Covid-19. Pamiętajmy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, stosowaniu dystansu nie mniejszego niż 1,5 m od siebie oraz zakazie zgromadzeń powyżej 5 osób.

W tym wyjątkowym dla nas wszystkich czasie, życzymy Państwu bezpieczeństwa, spokoju oraz pełnych zadumy i refleksji odwiedzin na grobach bliskich.

/BRD KGP/

Tagi: uroczystość wszytskich świętych   bezpieczeństwo   policja   cmentarze

Zobacz także

Zestawy ratownicze - specjalne torby z gotowym wyposażeniem trafiły do jednostek OSP (FOTO)

Dodane: 2021-01-25 21:20 - Komentarze  (0)  czytane (132)

TAGI: osp powiat biłgorajski, krus, torby medyczne, ochotnicza straż pożarnaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.239.109.55

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Konferencja on-line z prezes KRUS dr Aleksandrą Hadzik

Inwestycje drogowe powiatu biłgorajskiego w latach 2019 - 2020 roku oraz plany na rok 2021

Okno małego ZUS znowu otwarte

Błogosławieństwo owsa i kamienowanie kapłana

Jasełka przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola Nr 3 w Biłgoraju

Jest budżet powiatu na 2021 rok

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Sale obsługi ZUS w Biłgoraju i Janowie zamknięte (AKTUALIZACJA)

W związku z sytuacją epidemiczną od 30 października niedostępna jest bezpośrednia obsługa klientów w ZUS w Janowie Lubelskim. Zamknięta...