Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Będzie wniosek o zawieszenie radnych PiS w prawach członka partii

Dodał: red Data: 2018-12-14 17:07:52 (czytane: 8675)

Trzech radnych PiS wstrzymało się od głosu podczas obrad Rady Miasta, gdy głosowano nad podniesieniem opłat za śmieci. Dzięki temu (przy 10 głosach "za" i 8 "przeciw"), nowe stawki wejdą w życie od Nowego Roku.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj-Musimy traktować poważnie naszych wyborców i nie może być tak, że pierwszymi uchwałami są te podnoszące opłaty. Stanowisko Klubu Radnych PiS w tej sprawie było jasne i zostało wyrażone podczas sesji. Radni Andrzej Łęcki, Tadeusz Ferens i Adam Skakuj zagłosowali inaczej, stąd złoże wniosek do władz partii o zawieszenie radnych w prawach członka PiS. Dotyczy to radnych Andrzeja Łęckiego i Tadeusza Ferensa, bo są członkami PiS, będziemy chcieli także konsekwencje wyciągnąć wobec pana Adama Skakuja  - informuje Starosta Biłgorajski i członek Zarządu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w Biłgoraju, Andrzej Szarlip.

radni_pis_zawieszenie.jpg
Od lewej: Andrzej Łęcki, Adam Skakuj i Tadeusz Ferens

Przypomnijmy, we środę 12 grudnia br., podczas sesji Rady Miasta Biłgoraj, radni przyjęli nowe stawki za odbiór i transport odpadów komunalnych. Zgodnie z nowymi taryfami, mieszkańcy Biłgoraja od Nowego Roku zapłacą więcej zarówno za śmieć segregowane jak i te nie segregowane. Podwyżka wejdzie w życie bo trzej radni PiS wstrzymali się od głosu. Ośmiu radnych zagłosowało "przeciw", a 10 by "za". Przed głosowaniem, stanowisko Klubu Radnych PiS wyraził podczas obrad, radny Łukasz Pracoń: -Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości stoi na stanowisku utrzymania stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi na dotychczasowym poziomie. Podwyżki tych opłat spowodują wzrost i tak wysokich kosztów funkcjonowania gospodarstw domowych w Biłgoraju. Dla dobra mieszkańców Biłgoraja prosimy koleżanki i kolegów radnych o poparcie naszego stanowiska i oddanie głosu przeciw tejże uchwale. Jednocześnie Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości nie zamierza nadwyrężać kondycji finansowej PGK w Biłgoraju dlatego proponuje aby ewentualną różnice kosztów funkcjonowanie gminnego systemu gospodarowania odpadami w roku 2019 pokryć z przesunięć budżetowych w trakcie roku.

Reklama.

-Dla mnie współpraca w ramach Rady Miasta i praca na rzecz Biłgoraja są ważniejsze niż partykularny interes partyjny - zaznacza w rozmowie z bilgoraj.com.pl Przewodniczący Rady Miasta Andrzej Łęcki. -Głosowałem zgodnie z własnymi przekonaniami, świadomie i zdania nie zmienię. Co do ewentualnych decyzji władz partii nie chcę ich komentować - dodaje Wiceprzewodniczący Rady Miasta, Tadeusz Ferens. -Nie wiem co tu można komentować. Mnie wewnętrzne rozgrywki partyjne nie obchodzą, ja działam dla dobra Miasta i dobra PGK. Moje działanie jest zawsze dla dobra mieszkańców Biłgoraja - przekonuje radny Adam Skakuj.

Starosta i członek Zarządu Powiatowego PiS przypomina, że przynależność do struktur Prawa i Sprawiedliwości nie jest obowiązkowa, ale gdy się jest członkiem partii, trzeba działać zgodnie z założeniami i podjętymi ustalaniami. -Nie może być tak, że z szyldu i pomocy partii korzysta się tylko w kampanii wyborczej. Tak naprawdę, to działania po otrzymaniu mandatu weryfikują obietnice i założenia. Nie ma zgody struktur PiS na podwyżkę cen odbioru śmieci, komunikat był jasny i wynika z troski o gospodarstwa domowe. Należy szukać środków do równoważenia budżetu, ale nie kosztem sięgania do kieszeni mieszkańców. Stad taka, a nie inna nasza decyzja - podkreśla Szarlip.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: pis biłgoraj   oplata za śmieci   rada miasta   andrzej szarlip

Komentarze (154)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.232.124.77

PracoN (2019-04-30 21:20:11)

PiSdograjcy - zdrajcy ale na listę aby się tylko załapać PiS

mkj (2019-04-17 07:22:11)

zdrajcy

Ernest z Soli, Paweł Bukowa i Jan z Teodorówki (2018-12-19 15:27:25)

Jesli jest Opłatek w Starostie to mam taką nadzieję, że poseł Piotr Olszówka nie przyjdzie na sesje aby łamać się opłatkiem. Przy okazji jak przyjdzie do Starostwa to niech weźmie ze sobą kupione od mafii prawo jazdy i odda Jackowi Piskorskiemu. To będzie doby i sprawiedliwy gest pana posła. Oddać to co kupione od mafii. Wtedy może wybaczymy ...

(2018-12-19 08:57:42)

to wszystko wina Posła olszówki bo taki to kandydaci Pis z Księżkiem>

Aleksander Wielki (2018-12-18 21:37:52)

Cały kościół wartoścowych ludzi ale wbór pada na kościelnego, o czym to świadczy? Może proboszcz się wypowie! Interpelacje na tacę a pieniądze zostawcie na podwyżki śmieci tak was i koścół załatwił nie douczony Radny.

Marta i rodzina (2018-12-18 20:28:56)

Ąz mi przykro, że AdaM Skakuj na którego głosowałam sprzeciwił się PiS. Pierwszy raz tu piszę i jestem wstrzesiona. Ferens nie raz zdradział prawicę ale Adam??? Miała do niego zaufanie i głosowałam jak i rodzina a On oszukał mnie i wyborców. Przykre Adamie, że tak Pan postąpił. Zgłoszę to do Księdza Dziekana parafii JP II, że Pan służy do mszy a głosuje za podwyżkami! Dlaczego!?> Tak Panu z oczu dobrze patrzy a Pan nas oszukał.
Przykro mi to pisac ale jestem zawiedziona jak i moja liczna rodzina ...

.... (2018-12-18 14:42:52)

...aż nudzi ten skowyt przegrańców pod każdym artykułem.Mają nieustająco chrapke na coś więcej, a tu wyborcy kopnęli w d.... i płacząc oraz wylewając pomyje na innych starają się leczyć rany we właściwym dla siebie "stylu"...

dd (2018-12-18 14:04:24)

polityczna prostytucja, po czym poznać polityczną ku..ę ? Nie wiem, przed wyborami wszyscy wyglądają tak samo.

gg (2018-12-18 14:00:15)

albo jest albo zapomnia dawki, zdecyduj się farbowany lisie

(2018-12-18 12:42:14)

głupoty pisze ten co świat zna z propagandy telewizyjnej , a nie ma pojęcia ile wciąż jest biedy

janek (2018-12-18 12:39:59)

Waśnie dlatego PiS w Biłgoraju nigdy nie przejmie fotela burmistrza. Panie Łecyki to był moment, w którym na dzień dobry mógł Pan budować silną Prawicę w Biłgoraju, z którą burmistrz mógł się liczyć. Jest Pan nijakim politykiem dokładnie kopiuje Pan takie miernoty polityczne i lisy farbowane jak TUJAKIN czy KLiCHIA. Te okazy przejdą do historii jak z wielkich prawicowców stali się sugusami Biłgorajskiej Lewicy. Lewica nie tylko ich przygarnęła, ale też uhonorowała tytułami, dała stołki, bo to podstawa, żeby kupić pie...lonego PISIORA. Czy myślicie, że wybór na przewodniczącego rady Miasta Pana Łecykiego to przypadek, że co, niby ktoś się wyłamał i zagłosował pod prąd. Panowie w du.ie byliście i g.wno widzieliście co Lewica biłgorajska może z wami pisiorami zrobić. To początek exodusu pisowskich sprzedawczyków.

do Adama (2018-12-18 11:55:09)

pewnie już płaczą...

Adam (2018-12-18 11:10:02)

Bardzo dobra decyzja pana starosty. Skoro ktoś nie głosuje jak klub to powinien zostać natychmiast z klubu wyrzucony.

??? (2018-12-18 09:31:26)

wszystko jest w tym kraju za drogie, a pobory za małe. Ale nie można trzech facetów wstrzymujących się od głosu obciążać za nieszczęścia całego świata, tj. za 1,50 zł/miesięcznie. Polaczki już całkiem zdebilały. Czy w tym kraju już nie ma mądrych ludzi!!!?? Jak można wybierać na szefów partii ludzi, którzy nie ogarniają samych siebie??? Ciekawe, czy Ci Panowie w ogóle wiedzą, że mają być zawieszeni? Czy tylko ogłasza się to populistycznie w mediach? Reszta zainteresowanych, znajdujących się za burtą wypaca anonimowo i rozpaczliwie niemerytoryczne, szkalujące wpisy. Przecież jak się ktoś w końcu zdenerwuje, to poda ich do prokuratury za te obelgi.

oglądając TVP 1; TVP 2 : TVP 3 (2018-12-18 09:24:12)

i TV Trwam to nie słyszałem żeby partia rządząca podawała ,że polakom żyje się gorzej jak za Po lub źle . Więc nie pisz głupot że komuś na coś brakuje

(2018-12-18 09:08:22)

Do "wielkie obciążenie" - obyś znalazł się w takiej sytuacji, że na leki ci nie starczy, wtedy zrozumiesz, jak żyje wiele rodzin.

wielkie obciążenie (2018-12-18 09:05:48)

72zł/rok ,bez przesady , niejednokrotnie ci najwięcej płaczący więcej pieniędzy trwonią na głupoty , wystarczy popatrzeć ile jedzenia po świętach jest wyrzucane , ile alkoholu i papierosów jest sprzedawane itd itd . Jak benzyna i ropa drożeje to nikt nie protestuje a wystarczy policzyć ... 2gr/litrze to przy pełnym baku (np 60L) 12 zł x tylko 12 miesięcy = 144 to jest o połowę drożej jak za śmiecie ale każdy jeździ i nie płacze. A tu lament bo trzech panów wykazało się logiką myślenia.

(2018-12-18 08:43:00)

No proszę, jedni bohaterowie bo się podporządkowali , a reszta, która ma inne zdanie wyzywana od marionetek. Bezczelność to jest.Syty głodnego nie rozumie, że w wielu rodzinach ta podwyżka będzie znacznym obciążeniem. Niech radni, którzy głosowali za podwyżką zrzekną się na rzecz PGK swoich diet, a burmistrz z zastępcą niech na to przeznaczą z połowę pensji.

ja (2018-12-18 08:42:37)

Pan Łęcki, to jeden z niewielu mądrych w tej radzie i jako jeden z niewielu ogarnia o co w ogóle chodzi w pracach RM.

XXXL (2018-12-18 08:27:20)

Bardzo odpowiedzialne zachowanie panów: Łęckiego, Ferenca i Skakuja. Mają pojęcie o co chodzi w działaniu przedsiębiorstwa. Reszta to marionetki, bez pojęcia, jak dzieci we mgle. Boją się i nie potrafią zająć racjonalnego stanowiska, oprócz populistycznego oczywiście. Działanie przedsiębiorstwa nie może przynosić strat. Opłata za gospodarowanie odpadami podrożała w całym kraju. Wynika to z wielu względów i częściowo tez rząd (czyt. PIS) przyczynił się do wzrostu opłat! Tyle w tym temacie.

Marian Cz. (2018-12-18 08:07:58)

to nam ci trzej zdrajcy zrobili prezent na Nowy Rok. Rosłan chciał podwyżkę dla siebie i nam za śmieci a Ci ZDRAJCY ZAGŁOSOWALI.
Po co takish starych trupów samorządowych sprzedawczyków PiS wziął na LISTĘ WYBORCZĄ???

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Sanepid ostrzega, "nowe narkotyki" to śmiertelne niebezpieczeństwo (AUDIO)

W ostatnim czasie został wydany Raport Głównego Inspektora Sanitarnego...

99 lat temu Polacy powstrzymali bolszewicką nawałę (FOTO)

Dziś 99. rocznica Bitwy Warszawskiej, decydującej bitwy, która...

Areszt dla 42-latka z Gminy Potok Górny za atak na policjantów (AUDIO)

Przesłuchanie, przedstawienie zarzutów i tymczasowy areszt. Dziś...

Budżet obywatelski. Wpłynęło 12 wniosków na ponad 1,9 mln zł

Zakończył się właśnie nabór wniosków do przyszłorocznego budżetu...

PSL domyka listy wyborcze. Z naszego Powiatu kandydować mają Genowefa Tokarska i Wiesław Różyński (AUDIO)

Polskie Stronnictwo Ludowe podpisało porozumienie z Kukiz15....

Domowe bajgle w Biłgoraju

Domowe, świeże bajgle, wzorowane na dawnej kuchni żydowskiej,...

Ogłoszenia