Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Będą zaległe wypłaty za tytoń

Dodał: red Data: 2019-01-11 15:40:37 (czytane: 871)

Od przyszłego tygodnia plantatorzy tytoniu m. in. z gminy Obsza, którzy czekają na zaległe pieniądze za dostarczony surowiec, mogą składać wnioski o wypłatę części należności. Na przygotowanie i złożenie dokumentów rolnicy mają dwa tygodnie.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, BiłgorajChodzi o prawie 15 mln zł, które należą się rolnikom za surowiec dostarczony jeszcze w 2014 roku do firmy "Luxor" i 10 mln zł za tytoń oddany w 2016 roku do firmy "FTK" w Krasnymstawie. Po kilku latach starań plantatorzy mogą odzyskać część należności, które będzie wypłacać Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Rolnicy mają otrzymać po 15 tys. zł za hektar upraw, ale nie więcej niż 80% należnych pieniędzy.

tyton.JPG

-By je odzyskać na pewno trzeba przygotować faktury i umowy kontraktacyjne, a w przypadku FTK także odpis listy wierzytelności. Lista dokumentów może się wydłużyć, o czym w najbliższych dniach ma poinformować ARiMR - mówi sekretarz Gminy Obsza Grzegorz Wróbel, radny Sejmiku Województwa Lubelskiego reprezentujący Łukowsko - Obszański Okręgowy Związek Plantatorów Tytoniu.

Reklama.

Wójt Andrzej Placek podkreśla, że listę wierzytelności zainteresowani mogą uzyskać od syndyka masy upadłościowej, ale rolnicy, których zgłoszenia były wypełnione w Urzędzie Gminy nie muszą tego robić indywidualnie tylko odebrać na miejscu. Z kolei plantatorzy, którzy złożyli faktury dotyczące zaległości z firmy "Luxor", mogą je odbierać w sekretariacie Urzędu.

Razem z pozostałymi dokumentami wszyscy zainteresowani powinni złożyć wnioski o wypłatę należności w oddziale ARiMR w Biłgoraju od 14 do 25 stycznia.

/IAS/Zobacz także:

Pomoc dla tytoniarzy i podsumowanie kampanii wyborczej PiS

Pomoc dla rolników w tym producentów tytoniu

Uwaga rolnicy uprawiający tytoń

Syndyk przyjmuje zgłoszenia wierzytelności. Rolnicy mogą otrzymać zaległe pieniądze za tytoń

Tagi: wypłaty za tytoń   zaległe wypłaty   tytoniarze   tytoń biłgoraj

Zobacz także

Kiermasz świąteczny w Tarnogrodzie

Dodane: 2018-12-16 22:45 - Komentarze  (0)  czytane (926)

TAGI: tarnogród, tok tarnogród, kiermasz świąteczny, boże narodzenieKomentarze (2)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.203.245.76

znaczy państwo płaci za (2019-01-11 17:22:19)

produkcję trucizny narodowej a następnie zabiera zniżkę na leki dooo... leczenia skutków działania trucizny

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

XVIII Miedzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Studniówka ZSL 2019

Studniówka ZSBiO 2019

Grupa VOX charytatywnie

Gaudium - koncert fianłowy 2019

Chór i orkiestra kolędowały w kościele Chrystusa Króla

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Uczennice ZSZiO na olimpiadzie w Łodzi

W styczniu br. dwie uczennice Technikum Przemysłu Mody z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju wzięły udział...