Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Bal w krainie książki na biało - czerwono

Dodał: red Data: 2019-06-06 13:25:41 (czytane: 641)

Stroje w kolorach białym i czerwony były „wejściówką” na imprezę „Bal w Krainie Książki na biało - czerwono”, która odbyła się 5 czerwca br. w Aleksandrowie. Jej celem było zaproszenie najmłodszych do świętowania XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom oraz rocznic wydarzeń związanych z upadkiem komunizmu Polsce.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolUczestniczyło w niej ponad 130 dzieci z Przedszkola „Leśne Skrzaty” w Aleksandrowie - grupy pięciolatków i sześciolatków oraz z klas I - III ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie pod opieką swoich wychowawczyń. Gośćmi honorowymi byli przedstawiciele Stowarzyszenia Kombatantów i Osób Represjonowanych Ziemi Biłgorajskiej - Koła Gminnego z Aleksandrowa prezes Edward Nowak i sekretarz Janina Bielak. Bal rozpoczął się od wiersza „Kto ty jesteś” Władysława Bełzy, gdzie w rolę pytających wcieli się kombatanci, a dzieci odpowiadały. Ta wspólna recytacja utworu z „Katechizmu polskiego dziecka” była bardzo wzruszająca.

radosc_czytania__1_.JPG

Następnie uczestnicy wysłuchali fragmentu z książki „Asiunia” Joanny Papuzińskiej w wykonaniu Janiny Bielak. „To co, mieliśmy kluski zmarnować” - takim zadaniem zakończyła się czytana historia. Przywołała ona świat wojny widziany oczami dziecka, ale i pokazała, że również wtedy ludzie starli się żyć normalnie nie zapominając o humorze, który dodawał sił. Potem goście honorowi opowiedzieli maluchom o tym jak trudne było ich dzieciństwo w czasie wojny i tuż po niej oraz uświadomili im, że patriotą można być w każdym wieku i czasie. W dalszej części imprezy odbyła się parad klas i prezentacja przygotowanych pod opieką wychowawczyń wierszyków o Polsce.

radosc_czytania__2_.JPG

Został także podsumowany konkurs plastyczny „Mój ulubiony bohater literacki”. Komisja uznała, że wszystkie dzieci otrzymają nagrody za ogromne zaangażowanie plastyczne i emocjonalne. Dyplomy i nagrody wręczyli uczestnikom, dyrektor szkoły podstawowej Krzysztof Kwiatkowski i nauczyciel bibliotekarz Ewa Jastrzębska. Wszystkie prace można było oglądać na wystawie, która towarzyszyła imprezie. Koło Przyjaciół Biblioteki dla najmłodszych przygotowało zabawy, m. in.: dzieci tworzyły żywą flagę, szukały barw narodowych czy inscenizowały wierszyki. Były tez animacje z chustą i tunelem KLANZY, malowanie twarzy i zabawa.

Reklama.

Bal zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna wspólnie ze Szkołą Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie i Biblioteką Szkolną oraz Przedszkolem „Leśne Skrzaty” w Aleksandrowie. Patrząc na roześmiane buzie maluchów uczestniczących w balu promowanie postaw patriotycznych i czytania poprzez zabawę jest dla dzieci ciekawe, a także przynosi oczekiwane efekty.

/Justyna Bździuch/

Tagi: gmina aleksandrów   gminna biblioteka publiczna w aleksandrowie   bal w krainie książki   ogólnopolski tydzień czytania dzieciom

Zobacz także

Rzetelny i elastyczny system kształcenia wyższego - studia w WSAiB

Dodane: 2020-01-17 11:16 - Komentarze  (0)  czytane (323)

TAGI: studenci, studia, kształcenie wyższe, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.207.240.35

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Minister zdrowia z wizytą w Medycznym Studium Zawodowym w Biłgoraju (FOTO)

Szkołę Policealną - Medyczne Studium Zawodowe w Biłgoraju odwiedził wczoraj minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Spotkał się z kadrą pedagogiczną i słuchaczami placówki oraz zwiedził pracownie szkoły. Była to także okazja do dyskusji nad stanem kształćenia zawodowego w branżach ochrony zdrowia oraz nad sytuacją opieki zdrowia w Polsce i planowanymi działaniami w tym sektorze. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia