Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Bądź aktywny (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-09-27 15:07:16 (czytane: 1093)

IV Jesiennym Bieg Malucha, w Szkole Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju, zakończył Europejski Tydzień Sportu #BeActiwe. Na specjalnym dystansie rywalizowali uczniowie klas 0 i I. Na wszystkich uczestników czekały okolicznościowe medale, a dla najlepszych nagrody rzeczowe.Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą na celu promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym i lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.

badz_aktywny.JPG

-W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu od 23 września br. w naszej szkole odbywają się liczne zajęcia sportowo - rekreacyjne. Zdrowie i dobre samopoczucie naszych uczniów to jeden z naszych priorytetów, stąd zachęcamy wychowanków do aktywności fizycznej i dajemy im możliwość uczestniczenia w niej. Promujemy także zdrowy styl życia, w tym właściwy sposób odżywania się i kształtowanie odpowiednich postaw w tym zakresie. Przez to także budujemy właściwe relacje rówieśnicze - przyznaje Teresa Bogdanowicz - Bordzań, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju.

badz_aktywny_1.JPG

Szkoła zaproponowała gry i zabawy ruchowe oraz eliminacje biegów szkolnych, zajęcia z uważności, czyli zabawy relaksacyjne z oddechem, warsztaty zdrowego odżywania się oraz finał IV Jesiennego Biegu Malucha. Sponsorami wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Biłgoraju, Burmistrz Biłgoraja, Rada Rodziców oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, jako narodowy koordynator Europejskiego Tygodnia Sportu.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 72

Tagi: europejski tydzień sportu   bądź aktywny   szkoła podstawowa nr 5 w biłgoraju   sport biłgoraj

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.234.245.125

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Minister zdrowia z wizytą w Medycznym Studium Zawodowym w Biłgoraju (FOTO)

Szkołę Policealną - Medyczne Studium Zawodowe w Biłgoraju odwiedził wczoraj minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Spotkał się z kadrą pedagogiczną i słuchaczami placówki oraz zwiedził pracownie szkoły. Była to także okazja do dyskusji nad stanem kształćenia zawodowego w branżach ochrony zdrowia oraz nad sytuacją opieki zdrowia w Polsce i planowanymi działaniami w tym sektorze. więcej»

Ogłoszenia