Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Audyt kadrowo - organizacyjny i nowy regulamin organizacyjny w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju (VIDEO)

Dodał: red Data: 2019-08-06 15:13:56 (czytane: 6613)

Starosta Biłgorajski Andrzej Szarlip oraz członkowie Zarządu Powiatu Tomasz Rogala i Beata Strzałka na konferencji prasowej, która dziś odbyła się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, przedstawili wynik audytu kadrowo - organizacyjnego przeprowadzonego w Starostwie oraz jednostkach organizacyjnych Powiatu, a także nowy Regulamin Organizacyjny Starostwa.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajWynik audytu kadrowo - organizacyjnego przeprowadzonego w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju oraz jednostkach organizacyjnych Powiatu Biłgorajskiego przedstawił Starosta Andrzej Szarlip. -Na podstawie przeprowadzonego audytu, powstał nowy Regulamin Organizacyjny w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju, który Zarząd Powiatu przyjął 31 lipca br. Jest on już wcielany w życie. Zależy mina tym by urząd Starostwa Powiatowego, praca Zarządu oraz jednostek podległych służyła mieszkańcom Ziemi Biłgorajskiej. Stąd też działania mające na celu optymalizacje usług świadczonych na co dzień interesantom. Stąd też, naszym celem działań podjętych w obszarze udoskonalenia funkcjonowania struktury organizacyjnej jest optymalne dostosowanie do oczekiwań mieszkańców Powiatu Biłgorajskiego - mówi Starosta Biłgorajski. Dokument, który przedstawił Andrzej Szarlip, to obszerne, bo blisko 50 stronicowe opracowanie za zwierające stan obecny i rekomendacje, co do możliwości podjęcia konkretnych działań.

konferencja_starostwo_reorganizacja.JPG

Starosta przedstawił zastany stan dotyczący samego Starostwa Powiatowego jak i jednostek organizacyjnych, wraz z wyszczególnieniem i opisaniem poszczególnych Wydziałów Starostwa Powiatowego wraz z weryfikacją sytuacji kadrowej i organizacyjnej oraz wraz ze wskazaniem kierunków doskonalenia systemu zarządzania i optymalizacji zatrudnienia z uwzględnieniem wniosków i rekomendacji dla utworzenia Centrum Usług Wspólnych. -Raport jest sugestią, ostateczna decyzja co do zmian należy do Zarządu Powiatu. Uważamy jednak, że wiele sugestii jest słusznych i ich wprowadzenie przyczyni się do usprawnienia działania samorządu powiatowego i jednostek podległych - mówi w rozmowie z bilgoraj.com.pl Starosta Andrzej Szarlip. Jeśli chodzi o sytuację kadrową w latach 2014 - 2018, to pokazuje ona na stale rosnącą liczbę pracowników. Wg. stanu na grudzień 2014 roku w Starostwie zatrudnionych było 124 pracowników, w tym 7 osób na stanowiskach pomocniczych i obsługi. Natomiast w grudniu 2016 roku, w Starostwie pracowało już, 129 pracowników, w tym 10 osób na stanowiskach pomocniczych i obsługi - dodaje Starosta. Wg. stanu na koniec grudnia 2018 roku, w Starostwie pracuje już 142, i aż 19 osób zatrudnionych jest na na stanowiskach pomocniczych i obsługi. te dane pokazują, że między 2016, a 2018 nastąpił znaczny wzrost zatrudnienia. Warto podkreślić, że zakres zadań realizowanych przez Starostwo drastycznie nie uległo zmianie - dodaje Starosta. Audytorzy przyjrzeli się także kompetencjom poszczególnych pracowników. Okazało się, że często się one powielają i podzielone. Dotyczyło to także liczby i zakresu działania poszczególnych wydziałów. -Sugestie audytu chcemy sukcesywnie wprowadzać w życie, na podstawie wyników audyty wprowadzamy także nowy Regulamin Organizacyjny w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju - poinformował Starosta i wyjaśniał zmiany, które będą wdrażane. Przewodniczący Zarządu Powiatu odniósł się także do kwestii płac i nagród w Starostwie Powiatowym. Zobacz całość wypowiedzi - VIDEO:

O nowym Regulaminie Organizacyjnym w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju mówił z kolei wicestarosta Tomasz Rogala. -Część kompetencji będzie wyjęta z poszczególnych Wydziałów, część wydziałów będzie zlikwidowana, a w ich miejsce powołane zostaną biura. I tak nowy Regulamin przewiduje następujące wydziały: Finansowy; Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki; Architektury i Budownictwa;Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Leśnictwa; Komunikacji i Drogownictwa; Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami; Zdrowia i Spraw Obywatelskich; Inwestycji i Rozwoju. W Starostwie funkcjonować będą także następujące biura: Organizacji i Kadr; Informatyki i Obsługi Teleinformatycznej; Rady i Zarządu Powiatu; Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego; Zamówień Publicznych; Kontroli, Audytu i Analiz; Komunikacji Medialnej, Informacji i Promocji; Utrzymania Obiektów i Urządzeń użyteczności Publicznej oraz obiektów administracji i wyposażenia. W skład Starostwa wchodzą także samodzielne stanowiska pracy, tj. Radcy Prawni i Powiatowy Rzecznik Konsumentów - informuje wicestarosta Tomasz Rogala. Zobacz VIDEO:

Wśród rekomendacji dotyczącą kultury, znalazło się utworzenie Powiatowego Centrum Kultury, który połączył by działanie Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju i Młodzieżowego Domu Kultury. -Oczywiście ostateczna decyzja należy do Zarządu Powiatu, my o tym jeszcze nie rozmawialiśmy. Natomiast, jeśli doszłoby do takiego ujednolicenia działania na polu kultury, ja chciałbym, by charakter oby tych instytucji został zachowany. To wszystko jednak jest kwestią przyszłości - dodaje Starosta Biłgorajski.

Władze powiatowe nie wykluczają redukcji etatów w Starostwie Powiatowym. te mają być wynikiem konkretyzacji zadań poszczególnych pracowników i odpowiedzialności urzędniczej za powierzony odcinek pracy.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: regulamin organizacyjny   audyt kadrowo - organizacyjny   starostwo powiatowe w biłgoraju   zmiana struktury organizacyjnej

Zobacz także

Pomóż wygrać maszt i flagę dla Biłgoraja i pozostałych gmin

Dodane: 2020-09-08 09:37 - Komentarze  (11)  czytane (1759)

TAGI: pomóz wygrac maszt i flagę, 100-lecie cudu nad wisłą, flaga polski, biało-czerwonaKomentarze (56)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.234.143.26

(2019-08-10 15:27:55)

Gdzie pracuje mąż Strzałkowej?

Zobaczymy jak Starostwo przejmie szpital, powoła kierownictwo szpitala ! Zobaczymy efekty zarządzania? (2019-08-10 11:50:05)

Nie takie szpitale jak biłgorajski mają kłopoty finansowe i gigantyczne zadłużenie prowadzących przez samorządy. Dziesięć lat wstecz biłgorajski Sp ZOZ dla którego organem prowadzącym było Starostwo Powiatowe miał długi sięgające ponad 50 mln. Podódów takiego stanurzeczy było wielw: m.i.in : małao oszacowane kontrakty przez Kasę Chorych , póżniej NFZ, brak zwrotów za tzw. nadwykonania przez NFZ idt.

Fanka - do Franka (2019-08-09 08:07:31)

Z tą przejrzystością to gruba przesada, a chodzi o to aby tak rzeczywcie bylo. Tak, szpital oddali wtedy rządzący powiatem, ale Pan Starosta obiecał go odzyskać, chcę zapytac kiedy? ps. Chyba każdy piszący na forum wie ze nie jest anonimowy i bieze odpowiedzalnosc za swoje wypowiedzi.

(2019-08-08 14:17:22)

Jaka kancelaria przeprowadziła audyt? Czy to tajemnica? Jaskółki ćwierkają że jest to kancelaria obecnego wojewody lubelskiego Czarnka. Oczywiście on nie może w niej figurować ze względu na zajmowane stanowisko

Do franka (2019-08-08 10:58:00)

Tak zepsutej komunisttczną ideologią osoby na tym forum to dawno nie bylo. To czesniej tak bylo ze trzeba byloby byc jak to okreslasz czlonkiem... Teraz jest sytuacja przejrzysta, opinia publiczna jest o wszystkim informowana. Co do szpitala to calkowita odpowiedzialnosc ponoszą ludzie ktorzy rządzili wczesniej. Myslę ze niedlugo zdziwisz się bardzo kiedy zostaną upublicznione dzialanie podejmowane przez Zarząd. A i pamiętaj ze nie jestes osobą anonimową w Internecie....

Fanka (2019-08-08 10:39:06)

W pazdzerniku byla mowa, ze przejecie szpitala to priorytet, a tymczasem audyt mial za zadanie zorganizowac stanowiska pracy dla ludzi pisu. Zwolnieni zostaną zwykli ludzie, a kierownicze stanowiska objemą swoi! Mozna z hukiem wyleciec z jednego urzedu a wskoczyc na kierownika w starostwie, nie trzeba kompetencji, wystarczy być członkiem :) Ale czekajmy, kampania rusza, szpital lada dzien bedzie przejęty, jakosc uslug medycznych poszybuje w górę,bedziemy zadowoleni ;)

Mirosław (2019-08-08 07:31:56)

Nareszcie dobrzy gospodarze będą rządzić Starostwem, którzy uporządkują ten bałagan tam nikt i za nic nie odpowiadał Państwo w Państwie, szczególnie Wydział Budownictwa zainteresowani byli tylko robieniem projektów prywatnie a nie sprawami petenta, który tam poszedł. Panie Starosto proszę uporządkować bo takiego bałaganu niema w żadnym Urzędzie jak tam. A w sprawie szpitala to niech komentujący zapytają poprzedniej władzy jak się interesowali szpitalem, że w 2018 roku Spółce Arion wygasła gwarancja bankowa i żaden bank nie chciał dać zabezpieczenia już wtedy poprzednicy wiedzieli jaki jest bałagan i gdzie byli.

(2019-08-07 19:37:37)

Wara od naszych dzieci. Zostawcie mdk w spokoju ,, dobra zmiano,,

Pac (2019-08-07 17:55:46)

Pani Strzałka odpowie w czasie kampanii na kilka pytań. Już niedługo.

(2019-08-07 17:43:01)

Młodzieżowy Dom Kultury i Muzeum Ziemi Biłgorajskiej powinny pozostać odrębnymi podmiotami.

Wyborca (2019-08-07 15:49:42)

Nie jestem fanem poprzedniego układu, ale powodów do wycia z zachwytu z działań obecnej ekipy też nie widać.
Zachwyt na razie nad samymi sobą się odbywa.

Do fanów poprzedniego ukladu (2019-08-07 14:49:07)

Jeden tylko komentarz - Jest wycie? ZNAKOMICiE!!!!

Do Alfredy (2019-08-07 14:40:54)

Nie trzeba audytów za wielkie pieniądze aby sprawdzić zatrudnienie.
Wystarczy porównać coroczne sprawozdania poszczególnych instytucji - to nie jest wiedza tajemna.

Do Alfredy (2019-08-07 14:40:49)

Nie trzeba audytów za wielkie pieniądze aby sprawdzić zatrudnienie.
Wystarczy porównać coroczne sprawozdania poszczególnych instytucji - to nie jest wiedza tajemna.

Alfreda (2019-08-07 14:28:24)

A ja się cieszę, że coś robią, powinien taki audyt być robiony po każdych wyborach we wszystkich biłgorajskich urzędach samorządowych. Ciekawa jestem, może ma ktoś takie informacje jaki wzrost zatrudnienia był w Urzędzie Gminy, Urzędzie Miasta i innych podległych jednostkach np. PGKiM

Bareja (2019-08-07 14:06:16)

No to po co Starosta... po co Zarząd... po co Rada ? Przecież mamy Kancelarię...!!!

(2019-08-07 13:45:02)

Z tym szpitalem to miało być "Do początku wiosny"! A już jesień za pasem. Taka mowa-trawa przypomina mi czasy "słusznie minione": "... jeszcze przed objęciem naszych funkcji zapowiadaliśmy działania, jakie w tym zakresie podejmiemy. Część z tych działań już rozpoczęliśmy, ale chcę podkreślić, że proces uzdrawiania biłgorajskiej służby zdrowia to bardzo trudne zadanie i potrzebujemy na to dużo czasu. Sytuacja, w której znajdujemy się obecnie jest pokłosiem wielu decyzji, wielu splotów wydarzeń ..." itp, itd.

(2019-08-07 13:37:43)

Konferencje, prasowe, konferencje, konferencje ... Proszę o konkrety w sprawie szpitala. Kto to mówił (na konferencji prasowej oczywiście):"Traktujemy tę kwestię niezwykle poważnie, zdajemy sobie sprawę z tego, że ciąży na nas obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańcom dużego powiatu. Wstępne opinie sporządzone przez kancelarię z którą współpracujemy mówią o tym, że ten stan potrwa do początku wiosny, to czas, jaki dajemy sobie na przeprowadzenie dogłębnych analiz, ale też znalezienia możliwości rozwiązania umowy dzierżawy".

(2019-08-07 13:15:12)

I to jest dramat naszego kraju: posłowie zamiast stanowić dobre PRAWO od czego jest przecież Sejm, są od ZAŁATWIANIA - obojętnie czego: pieniędzy na drogi, dofinansowania do żłobka, długopisów i notesików dla przedszkolaków na dzień babci i dziadka, itp, itd. Popatrzcie na kandydatów do naszego Parlamentu - czy oni są w stanie być dobrymi PRAWODAWCAMI?

Kazik (2019-08-07 13:11:15)

Widzimy, że najwięcej krzyczą Ci, którzy tam tylko bąki zbijali biorąc po pięć tysięcy wynagrodzenia albo ci co odchodzili na emeryturę a na drugi dzień wracali do pracy na pół etatu. Brawo Panie Starosto za takie działania i przejrzystość tego urzędu. Pora tam zaprowadzić porządek. A co do szpitala to poprzednicy co zrobili. Nic tylko teraz pianę toczą.

obserwator (2019-08-07 11:21:18)

Dlaczego wydział zdrowia jak nic nie robicie w sprawie przyjęci szpitala, Arion oddziały zamyka świadczenia medyczne tragedia a wy propaganda, konferencje i upychanie ludzi typu kibol Pracoń.

mis (2019-08-07 11:01:57)

Widzę, że już kampania ruszyła i armia płatnych trolli internetowych zaczyna promować kandydatów z poza powiatu Biłgorajskiego, ponieważ jest dość spory.
Ludzie głosujcie tylko i wyłącznie na kandydatów z Biłgoraja, zawsze to swój, a nie spadochroniarz z zamościa czy innego miasta, który nie ma nic wspólnego z rejonem i zaraz po wyborach tyle go będzie widac.

Mieszkanka powiatu (2019-08-07 10:04:53)

W czym ta odwaga się przejawia ?

Iwona (2019-08-07 09:46:01)

Nareszcie odważni ludzie! Zrozumcie, że to da oszczędności i poprawi szybkość pracy. Wylewacie tylko jad i krytykujecie nie proponując nic. Tak najłatwiej

(2019-08-07 09:19:11)

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Droga Gródki - Gilów - Teodorówka - Chłopków otwarta (FOTO)

Ponad 18 kilometrowy odcinek drogi łączy gminy Turobin, Goraj...

Co z przebudową drogi wojewódzkiej nr 835?

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 835 na odcinku Biłgoraj - granica...

Konferencja naukowa

W sali konferencyjnej przy parafii św. Jana Pawła II w Biłgoraju,...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Pszczelarz Kozacki wyróżniony tytułem „Marka Lubelskie”

Prowadzący działalność na terenie Gminy Łukowa Pszczelarz Kozacki...

Ogłoszenia