Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Artykuły piśmiennicze marki Pilot - doświadczenie i dbałość o środowisko naturalne

Dodał: red Data: 2019-10-10 20:47:53 (czytane: 1307)

Marka Pilot od prawie 100 lat jest synonimem innowacyjnych rozwiązań w branży produktów piśmienniczych. Nie przeszkadza to jednak w kreowaniu nowoczesnych standardów i dopasowania się do zmieniających się potrzeb i zapotrzebowań klienta.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajMarka Pilot to obecnie ścisła światowa czołówka, jeśli chodzi o sprzedaż artykułów piśmienniczych. Dodatkowo nie pozostaje ona obojętna na kwestie ochrony środowiska i przy produkcji kieruje się wysoką dbałością w doborze materiałów, z których ostatecznie wykonany jest produkt.

Ciągła innowacja i rozwijanie technologii

Marka Pilot posiada aż trzy nowoczesne fabryki na terenie Japonii, a każda z nich skupia się na innym, istotnym dla wysokiej jakości produktu technologii. Na przykład fabryka Hiratsuka to wysoce precyzyjne procesy produkcyjne, zajmuje się głównie wiecznymi piórami jak ale też tak zwanymi ołówkami automatycznymi. Fabryka Isesaki zajmuje się produkcja wysokiej jakości długopisów z tuszem olejowym oraz grafitowe do ołówków. Natomiast Pilot INK CO skupia się na wytwarzaniu atramentów, produkcji długopisów z tuszem płynnym i markerów. To tutaj zostało opracowane użycie tuszu METAMO, czyi tuszu wrażliwego na zmiany temperatury - obecnie jest on używany w serii długopisów Frifion, o których nieco więcej dowiecie się z akapitu poniżej.

https://metroz.pl/

Długopisy Pilot Frixion
Z okazji wspomnianej już setnej rocznicy istnienia firmy, marka Pilot postanowiła wydać kilka modeli długopisów z tak zwanej edycji limitowanej. Padło na serię artykułów Frixion, ponieważ są to długopisy unikalnym tuszem wrażliwym na zmiany temperatury. Jednym z artykułów z wspomnianej edycji limitowanej jest długopis Pilot Frixion Clicker Mika. Wyposażony jest w zmywalny tusz i gumkę do ścierania go (z łatwością poprawicie błędy bez konieczności używania korektora). Do zestawu dołączane są 3 dodatkowe wkłady ścieralne. Jak już zostało wspomniane wyżej, wkłady Pilot Frixion wypełnione są specjalnym tuszem o nazwie Metamo, który jest czuły na zmianę temperatury. Po rozgrzaniu do temperatury 60°C tusz staje się transparentny, a gdy chcemy aby wrócił do stanu pierwotnego, wystarczy zostawić go na jakiś czas w temperaturze -10°C. Pamiętajcie, że produktów z serii Frixion nie należy wykorzystywać do wypełniania oficjalnych dokumentów!

Marka Pilot przyjazna środowisku
Pilot to marka w pełni świadoma odpowiedzialności za środowisko naturalne. Dlatego też polityka firmy i wszelkie procesy produkcyjne w pełni i trwale zaangażowane są w redukcję zanieczyszczeń przemysłowych. Gwarantem tego jest wdrożenie norm ISO 14001 oraz uczestnictwo w systemie EMAS, czyli Systemie Ekozarządzania i Audytu. Głównym założeniem tego systemu jest wyróżnienie organizacji, które wychodzą poza zakres minimalnej zgodności z przepisami i ciągle doskonalą efekty swojej działalności środowiskowej. Idąc jeszcze krok naprzód firma Pilot w roku 2006 uruchomiła serie produktów o nazwie Begreen, która obejmuje ponad 22 rodzaje produktów wykonywanych z materiałów nadających się do recyklingu. Przykładem produktu nowoczesnego i przyjaznego środowisku jest długopis B2P, stworzony z przetworzonych butelek i uwaga, na kształt butelki! Tego typu działania dowodzą, że można tworzyć produkty w oparciu o ekologię, niekoniecznie rezygnując z nowoczesnego designu. Osiągnięciem firmy jest również to, że produkt Ballpoint B2P otrzymał certyfikat NF Environnement, który również podkreśla zaangażowanie w ochronę środowiska globalnego.

artykuly_pismiennicze__1_.jpg

Charakterystyczne i innowacyjne atramenty i tusze
To jeden z największych znaków rozpoznawczych marki Pilot. Dzięki ogromnemu doświadczeniu i wiedzy z zakresu inżynierii chemicznej oraz sporym inwestycjom w badania, firma opracowała 5 głównych technologii atramentowych, które obecnie stanowią istotny element rynku materiałów piśmienniczych.
Najpopularniejszym i najbardziej innowacyjnym jest wspominany już kilka razy w tym tekście tusz Metamo. Jest to tusz nowej generacji, zmieniający swoje właściwości pod wpływem temperatury.

Istotnym jest, aby po użyciu produktów Frixion na dokumentach trzymać je z dala od urządzeń wytwarzającym ciepło. Dokumentów nie można również wystawiać na działanie promieni słonecznych.
Zaawansowany tusz olejowy najnowocześniejszej generacji to współczesna wersja tuszu stałego. Charakteryzuje go delikatność i płynność, dzięki czemu  pisanie jest szybkie. Tusz ten odporny na trudne warunki zewnętrzne, jest wodoodporny i nieścieralny. Dodatkowo oferuje niezmierną lekkość pisania na każdym rodzaju papieru.

Kolejnym rodzajem jest tusz płynny. Charakteryzuje się on płynnością, gęstością i jaskrawością. Dzięki inteligentnemu systemowi dozowania wypływa do ostatniej kropli, zachowując przy tym niezmienioną jakość pisma. Mimo swej płynnej konsystencji błyskawicznie zasycha.

Ostatni rodzaj, czyli tusz  żelowy, umieścić można pomiędzy tuszem stałym i płynnym. Dzięki swojej unikalnej konsystencji zapewnia niezmierną miękkość i jedwabistość pisania, daje efekt pisania piórem. Marka Pilot posiada jeden z najszerszych asortymentów kolorów, obejmującym 24 barwy jaskrawe, metaliczne i pastelowe.

* Artykuł sponsorowany

Reklama.

Tagi: artykuły piśmiennicze   biłgoraj   marka pilot   produkty piśmiennicze

Zobacz także

Najnowsze dane o Covid-19

Dodane: 2020-07-11 17:00 - Komentarze  (3)  czytane (6238)

TAGI: koronawirus, biłgoraj, powiat biłgorajski, covid-19Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.85.214.125

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Minister Ziobro w Biłgoraju. Mówił o Funduszu Sprawiedliwości i wyborach prezydenckich

Osuchy 1944. Droga Krzyżowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Osuchach

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego

Wsparcie dla samorządów powiatu biłgorajskiego z tarczy antykryzysowej 4.0

Raport o stanie powiatu biłgorajskiego za 2019 rok

#ChalengePomagam biłgorajskich krwiodawców

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Czeki na nowe samochody dla jednostek OSP (FOTO)

W Goraju odbyło się się przekazanie symbolicznych czeków na zakup sześciu samochodów ratowniczo - gaśniczych dla jednostek Ochotniczej...