Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Architektura w Hiszpanii - czyli zwiedź przepiękne zabytki na Półwyspie Iberyjskim!

Dodał: red Data: 2018-11-15 12:48:06 (czytane: 670)

Położona na Półwyspie Iberyjskim Hiszpania to kraj niezwykły pod każdym względem. Nie brakuje tu pięknych, wypełnionych złotym piaskiem plaż, które przyciągają miłośników kąpieli słonecznych. Mówiąc o Hiszpanii, nie można jednak zapomnieć także o tym, że jest to kraj niezwykłych obiektów architektonicznych.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, BiłgorajReklama.

Zainteresowanych Hiszpanią odsyłamy do strony https://www.hermosaespana.es. My tymczasem skoncentrujemy się na temacie, jakim jest – mówiąc po hiszpańsku -  arquitectura en España. Poznajmy bliżej hiszpańską architekturę.

Monasterio de las Descalzas Reales
Klasztor klarysek znajdujący się w Madrycie to jeden z ciekawszych obiektów architektonicznych w całej Hiszpanii. Został ufundowany przez Joannę Austriacką, która była córką cesarza Karola V. W klasztorze zorganizowane jest niezwykle ciekawe muzeum, które zasługuje na uwagę nie tylko ze względu na gromadzone eksponaty, ale również stronę architektoniczną. Na ścianach znajdują się obrazy manierystów hiszpańskich, zaś nisze wypełnione zostały ołtarzami zwracającymi uwagę niezwykle bogatymi zdobieniami.

Palacio Real
Pałac Królewski w Madrycie to obowiązkowy punkt programu każdego, kto zdecydował się odwiedzić to wyjątkowe hiszpańskie miasto. Autorem projektu jest włoski architekt Filippo Juvara. Co jednak ciekawe, nie doczekał on rozpoczęcia budowy – zmarł zanim ruszyła. Zarówno wnętrze, jak i otoczenie pałacu utrzymano w dwóch stylach: klasycystycznym oraz rokoko.

material_pogladowy.jpg

La Gran Via
To jedna z najważniejszych ulic w Madrycie. Nie bez powodu uznawana jest również za ulicę najbardziej reprezentacyjną. Nie brakuje tutaj wielu sklepów eleganckich restauracji, luksusowych hoteli, teatrów. To tutaj chętnie spotykają się Hiszpanie. Tym, co zwraca uwagę jest bardzo charakterystyczna zabudowa.

Sagrada Familia
Mówiąc o atrakcjach architektonicznych Hiszpanii, nie sposób nie wspomnieć o najsłynniejszym dziele Antonio Gaudiego – kościele Sagrada Familia. To niezwykła świątynia, której budowa – rozpoczęta w roku 1882 – nie została ukończona do dziś. Mało kto wie, że początkowo nad projektem słynnego kościoła nie pracował Gaudi, a Francisco de Paula del Villar. Dopiero po jego śmierci projekt przejął słynny artysta hiszpański. Po ukończeniu kościół ma mieć aż osiemnaście wież i trzy fasady.

Architektura hiszpańska jest niezwykle zróżnicowana. Wymienione obiekty to jedynie niewielka część tego, co warto zobaczyć. Wspomnieć można chociażby Plaza Mayor. Również dzieł Gaudiego jest zdecydowanie więcej. Jeśli temat ten kogoś zainteresował, odsyłamy do artykułu: https://www.hermosaespana.es/15-lugares-que-merecen-la-pena-ver-en-madrid/

* Artykuł sponsorowany

Tagi: hiszpania   turystyka   zabytki   półwyseb iberyjski

Zobacz także

Sylwester po studencku - sylwestrowa impreza życia

Dodane: 2018-12-08 19:16 - Komentarze  (0)  czytane (477)

TAGI: sylwester, góry, studenci, zabawa sylwestrowaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.226.36.60

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Hotele i pensjonaty

więcej

Biura podróży

Podróże

Rajd granicą zaborów

Z Biłgoraja w okolice Tarnogrodu, Biszczy i Potoka Górnego wyruszył rowerowy szlakiem dawnej granicy zaborów rosyjskiego i austriackiego, dzisiejszej granicy województw Lubelskiego i Podkarpackiego. Na ponad 50 km szlak wyruszyło kilkudziesięciu cyklistów. więcej»

Reprezentanci Ziemi Biłgorajskiej na XII Edycji 'Złombol 2018'

Informujemy, że w XII Edycji "Złombol 2018", którego w tym roku metą jest Grecja, bierze udział 6-osobowa reprezentacja z Biłgoraja. Reprezentantami Ziemi Biłgorajskiej w tej imprezie są Jakub Gąsiorowski, Michał Gąsiorowski, Marcin Bełżek, Bartłomiej Mazur, Grzegorz Różański, Marcin Zawadzki (wśród których są członkowie Automobilklubu Biłgorajskiego). więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Biłgoraj. Mieszkańcy zapłacą więcej za śmieci (AUDIO)

Z 1 stycznia 2019 roku mieszkańcy Biłgoraja zapłacą więcej za śmieci....

Biłgoraj. Protest pracowników pionu urzędowego (FOTO, AUDIO)

Na 15 minut przestali wykonywać swe czynności. W ten sposób pracownicy...

Nagrodzeni za organizację najlepszych pokazów i promocję Festiwalu

Andrzej Klucha instruktor BCK odebrał statuetkę przyznaną dla Biłgorajskiego...

Dominika Grabias zwyciężczynią konkursu Queen of Poland 2018

Pochodząca z miejscowości koło Biłgoraja, uczennica ZSBiO w Biłgoraju,...

Bieg Mikołajowy, Cross Bojarski i podsumowanie akcji 100 km na 100-lecie Niepodległości (FOTO)

W Biłgoraju odbyło się podsumowanie imprez biegowych organizowanych...

Rekordowy XVII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO, VIDEO)

Ponad 95 tys. zł zebrali organizatorzy XVII edycji imprezy charytatywnej...

Ogłoszenia