Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Apelowali o wzajemny szacunek na drogach (FOTO)

Dodał: red Data: 2018-05-24 22:25:38 (czytane: 1679)

Rowerzyści i policjanci Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju wspólnie apelowali do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie przepisów i wzajemny szacunek. Wszystko w ramach ogólnopolskiej akcji „Niechroniony uczestnik ruchu drogowego" i działania "Wszystkim nam po drodze".Okres wiosenny i ciepłe dni zachęcają do korzystania z alternatywnych środków transportu. Coraz więcej osób do codziennych podróży wybiera rower lub spacer. Niestety zarówno zachowania rowerzystów w stosunku do pieszych jak i kierowców samochodów w stosunku do pieszych i rowerzystów w naszym Mieście pozostawia jeszcze wiele do życzenia. cykliści i funkcjonariusze połączyli siły. Dziś rozdawali ulotki i rozmawiali z uczestnikami ruchu drogowego.

wszytskim_nam_po_drodze_1.JPG

-Chcemy apelować do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i wzajemny szacunek. Jazda rowerem po chodniku oraz przejściach dla pieszych, parkowanie na chodnikach w pobliżu przejść dla pieszych to najczęstsze przewinienia kierujących wobec pieszych. Nieudzielanie przez kierujących samochodami pierwszeństwa na przejazdach dla rowerów, parkowanie samochodów na drogach rowerowych to przewinienia kierowców wobec rowerzystów. W ulotce zwracamy się do pieszych, aby unikali spacerów po drogach rowerowych oraz po zmierzchu korzystali z elementów odblaskowych; do rowerzystów by unikali jeżdżenia po chodniku i przejściach dla pieszych i do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejść dla pieszych oraz przejazdów rowerowych oraz by nie parkowali samochodów na drogach rowerowych, chodnikach w pobliżu przejść dla pieszych. - podkreśla Leszek Grabowski z inicjatywy #BiłgorajRowerem.

Reklama.

W kampanię włączyły się wraz z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju także Urząd Miasta Biłgoraj, Starostwo Powiatowe, Gmina Biłgoraj i Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Biłgorajski.

W akcję zaangażował się także Automobilklub Biłgorajski. -W związku z faktem, że nasz Klub, w swojej działalności prowadził i prowadzi działania wpływające na podnoszenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego oraz organizował podobne akcje wspiera tego rodzaju inicjatywy. Formalnie został zaproszony do udziału w akcji „Niechroniony uczestnik ruchu drogowego" i działania "Wszystkim nam po drodze". Członkowie naszego Klubu wzięli udział tej akcji i będą włączali się nadal szczególnie ci, którzy organizowali turnieje BRD i uprawiają regularnie turystykę rowerową, biorą udział w rajdach - dodaje prezes AB, Zenon Łój.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 14

Tagi: wszystkim nam po drodze   rowerzyści biłgoraj   niechroniony uczestnik ruchu drogowego   policja biłgoraj

Zobacz także

"Spontaniczna Motomajówka" czyli kilkuset motocyklistów na ulicach Biłgoraja (FOTO, VIDEO)

Dodane: 2019-05-25 15:45 - Komentarze  (0)  czytane (708)

TAGI: spontaniczna motomajówka, biłgoraj, zlot motocyklowy, motocykliściKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.91.41.87

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Będzie remont drogi W835 Biłgoraj - Tarnogród - granica Województwa Lubelskiego

Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego, Michał Mulawa informuje, że jeszcze w tym roku ma zostać ogłoszony przetarg na remont i modernizację drogi wojewódzkiej Nr 835 od Biłgoraja do granicy Województwa Lubelskiego. -Zdecydowanie przyśpieszamy z tą oczekiwaną i ważną dla Lubelszczyzny inwestycją - podkreśla. więcej»

Ogłoszenia