Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Apel do mieszkańców - wandalizm mienia wspólnego w parku na Placu Wolności

Dodał: red Data: 2021-01-08 21:00:35 (czytane: 2568)

W ostatnim czasie doszło do dewastacje mienia miejskiego znajdującego się w oddanym do użytku niespełna 3 miesiące temu, parku za Urzędem Miasta Biłgoraja. Zniszczone zostały m. in. elementy placu zabaw huśtawka, klamki w furtkach, przęsła ogrodzenia. To tylko niektóre efekty wybryków chuliganów odnotowane w ostatnio.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajReklama.

Z podobną sytuacją mamy do czynienia na innych placach zabaw mieszczących się na terenie miasta oraz na nowym targowisku miejskim „Mój Rynek” przy ul. Jagiełły.

Wzywam do zaprzestania niszczenia mienia! Akty wandalizmu niweczą działania, których celem jest poprawa jakości życia mieszkańców i przestrzeni, w której żyjemy. Wydatki na naprawę wybryków chuligańskich i usuwania szkód ponosimy my, wszyscy mieszkańcy miasta. Należy pamiętać, że takie działania są przestępstwem. Park na Placu Wolności jest pod stałym monitoringiem 2 kamer.

7 stycznia br. po raz trzeci nagrania z monitoringu zostały przekazane Policji. Przypominamy, że za niszczenie mienia kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

wandale.jpg

Apeluję do mieszkańców, aby reagowali na to, co dzieje się w ich otoczeniu. Wielokrotnie zdarza się, że dzięki szybkiej i przytomnej reakcji świadków, policjanci są w stanie szybko zatrzymać sprawców wykroczenia. Nie bądźmy obojętni na akty wandalizmu, zgłaszajmy je policji lub straży miejskiej.  Otoczenie, w którym wszyscy żyjemy, jest dobrem wspólnym i na każdym mieszkańcu spoczywa społeczny obowiązek dbania o nie.

Dzwoniąc na policję można zachować anonimowość, a połączenie na numer alarmowy 112 jest bezpłatne. Telefony do Straży Miejskiej to: 84 686 02 26 lub 721 818 182. Można także o nieprawidłowościach informować bezpośrednio oficera dyżurnego KPP w Biłgoraju pod numerem 47 815 22 10 lub swojego dzielnicowego. Można również skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wchodząc na stronę internetową Policji. Mapa Zagrożeń jest bardzo prostym i intuicyjnym w obsłudze urządzeniem. Akty wandalizmu, dzikie wysypiska śmieci, miejsca grupowania się małoletnich, nielegalne rajdy samochodowe, nieprawidłowe parkowanie lub oznakowanie drogi, niszczenie zieleni, używanie środków odurzających czy spożywanie alkoholu w miejscu zabronionym to tylko część zagrożeń jakie można zgłaszać policji za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zgłoszenia są anonimowe.

Niniejszy apel kierujemy również do Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju o zwiększenie ilości patroli w parku za Urzędem Miasta Biłgoraja, szczególnie w porze wieczornej i nocnej.

Burmistrz Miasta Biłgoraja
Janusz Rosłan

Tagi: wandale   plac wolności biłgoraj   rewitalziacja   akty wandalizmu

Zobacz także

Zamiast zamówionego towaru otrzymał zabawki

Dodane: 2021-03-01 12:57 - Komentarze  (1)  czytane (622)

TAGI: oszustwo internetowe, biłgoraj, policja biłgoraj, zakupy przez internetKomentarze (21)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.238.7.202

tak bym zrobił (2021-01-11 16:38:01)

Złapać, i doj..ć. maksymalnie z kk. za zniszczenia oraz zobowiązać do naprawy z nawiązką. Zdjęcia pokazać mieszkańcom Biłgoraja ku przestrodze.

wstyd (2021-01-11 10:10:29)

,,Redaktorek,, wykasza komentarze na portalu niekorzystne dla pisowców.

(2021-01-10 14:33:28)

Najlepiej ta repolonizacje widac po branzy hotelarskiej , gdzie kupuje sie gojskie nieruchomosci w Hotelach za 10% wartosci nieruchomosci po 10 m-cach pandemicznej obludy.

kto gral w Monopoly, lub Europoly to wie co znaczy, ale bez hazardowej pandemii.

Szalom😉 Kochane Robaczki😎
Czy zastanawialiście się dlaczego właśnie teraz zamknięto całą branżę turystyczną, restauracje? Dlaczego ferie odbywają się dla wszystkich w jednym terminie a nie jak kiedyś przez kilka tygodni?
Oczywistą oczywistością😉 jest, że w okresie Świątecznym, Noworocznym a następnie w czasie przerwy zimowej, właśnie te branże zawsze najwięcej zarabiały. A skoro stoją zamknięte to logiczne jest, że nie zarabiają.😎 (niezła jestem nie?🤓)
Nie można przyjmować gości, restauracje nie działają, nie odbywają się imprezy biznesowe a utrzymanie obiektów i pracowników kosztuje.
I co się dzieje?
Właściciele obiektów, biorą kredyty na ich utrzymanie, których nie są w stanie spłacić, w konsekwencji bankrutują a następnie zmuszeni są w zdecydowanej większości sprzedać swoje nieruchomości.
I tu Robaczki zaczyna nam się party! 😎
Tadeusz Gołębiewski znany hotelarz, dostaje propozycję od Polskiego Holdingu Hotelowego Sp. z o.o. sprzedaży swoich hoteli za 10% 😎ich wartości. A teraz uwaga!
Kto jest min. wspólnikiem w spółce PHH?
Skarb Państwa reprezentowany przez Prezesa Rady Ministrów – czyli Mateusza Morawieckiego😎😎😎
*Przypominam Robaczki, że nasz kraj figuruje jako spółka w USA pod nazwą Poland Republic Of i numerze 0000079312😎
Jakieś pytania Robaczki?😎
A teraz druga perełka.
Biuro nieruchomości Perfect Estate z Krakowa, specjalizujące się w obrocie komercyjnymi nieruchomościami, wystosowało mejla z następującą informacją:
„Jesteśmy zainteresowani zakupem hoteli w Polsce.
LOKALIZACJA – Miasta powyżej 500 000 mieszkańców + miasta turystyczne😎
POKOJE – od 50 wzwyż😎
KATEGORIA – minimum 4****😎
Jeżeli posiadają Państwo działające przedsiębiorstwa i/lub nieruchomości spełniające powyższe kryteria prosimy o kontakt telefoniczny.
Reprezentujemy ZAGRANICZNE FUNDUSZE😎, które ZGŁOSIŁY ZAPOTRZEBOWANIE 😎na takie obiekty”
Na stronie biura, znajdują się jeszcze oferty takich nieruchomości jak :
– hotel znajdujący się w zabytkowym XIX wiecznym budynku położony w województwie dolnośląskim, 😎
– pensjonat w centrum Łeby, 😎
– hotel w Karpaczu – również w zabytkowym budynku, 😎
– hotel w stuletniej Villi Rheinald we Wrocławiu, 😎
– hotel w centrum Rzeszowa w kamienicy z XVII wieku.😎
A teraz pomyślmy Kochane Robaczki:
Skoro w maju, największy potentat hotelowy w Polsce -Gołębiewski- bierze 30 milionów kredytu, aby utrzymać swoje hotele, to zastanówmy się Kochane Robaczki:
Kto ma teraz szekle na zakupy?😎
No kto?
„Wasze ulice, nasze kamienice”
Szalom😉
* Teorie spiskowe mają za zadanie zdyskredytować przeciwników, ośmieszyć samo wydarzenie, nadać im negatywny charakter oraz zatajać niewygodne fakty.

(2021-01-10 14:15:54)

Należy częściej patrolować teren wokół UM i oczywiście w Biłgoraju czas najwyższy na dobry monitoring .

(2021-01-10 13:55:36)

Ameryka nadal walczy o prawdę i sprawiedliwość. Amerykanie nie ustępują i oczekują na przełom, który ma nadejść w ciągu najbliższych godzin bądź też dni. Przez określenie amerykanie, mamy na myśli przede wszystkim tę część narodu, która głosowała na Donalda Trumpa. Pomijamy wszelkie ekscesy typu ruch Black Lives Matter bądź ANTIFA. Które jak już wiemy, są ruchami skrajnie lewackimi, anarchistycznymi i do tego finansowanymi z pieniędzy Georga Sorosa.

No, więc wojna o prezydenturę toczy się na naszych oczach, amerykańscy patrioci nie tracą wiary i nadziei w ostateczny sukces, chociaż ten może zostać okupiony dziejowymi wydarzeniami, między innymi wojna domową. Dlaczego? Ponieważ Donald Trump jak i patriotyczna oraz wolnościowa część ameryki stanęła naprzeciwko potężnej i wysoce zorganizowanej struktury, ukrytej władzy, określanej mianem Deep State. Struktura ta posiada media, niewyczerpalne zasoby pieniężne oraz wpływy. Tak o tej strukturze mówił przed laty sam John F. Kennedy. Zamordowany prezydent USA.

„Na całym świecie działa przeciwko nam monolityczny i bezwzględny spisek, bazujący na ukrytych środkach, by rozszerzać swą strefę wpływów. Jest to system, który zgromadził ogromne ludzkie i materialne zasoby, dla zbudowania zjednoczonej i wysoce skutecznej maszyny, która łączy operacje militarne, dyplomatyczne, wywiadowcze, ekonomiczne, naukowe i polityczne. Jej przygotowania są ukrywane, a nie ogłaszane, jej pomyłki grzebane, a nie publikowane a jej przeciwnicy uciszani.”

John F. Kennedy. Były Prezydent USA.

W dobie wszechogarniającego globalizmu i deprawacji moralnej, tylko patriotyzm i przywiązanie do własnej ojczyzny, kultury oraz historii, może zatrzymać rozpad współczesnej cywilizacji. Tak, współczesna cywilizacja rozpada się a wszystko za sprawą nowoczesnego komunizmu, który ponownie podnosi głowę. Komunizm ten niesiony jest na sztandarach tak zwanych partii lewicowych, jednak w XXI wieku praktycznie nie ma już czegoś takiego jak lewica.

Owa lewica przekształciła się w lewactwo ideologiczne, podobnie jest w Polsce. Liczy się tylko LGBT, gender, i inne wynaturzenia, ponad to każdy, kto jest przeciwny wyżej wspomniany ideologiom, praktycznie z miejsca naraża się na odstrzał i to dosłownie. Taka jest ideologicznie zdemoralizowana i anarchistyczna lewica, która jak już wspomnieliśmy, od dawna przestała być lewicą a stała się lewactwem, za pieniądze, między innymi, ludzi pokroju Georga Sorosa.

Rynek (2021-01-10 13:22:32)

Tam od lat 80 zawsze pili i pić bęďą

(2021-01-10 12:52:00)

Konieczny dobry monitoring i pałowanie meneli.

(2021-01-10 10:05:32)

Apele burmistrza nic nie pomogą. Jedyna instytucją która jeszcze ma jaki taki autorytet jest Kościół Katolicki. Apel burmistrza do kleru o zwrócenie uwagi na grzech podrzucania śmieci, niszczenie mienia miejskiego itd. może w niewielkim stopniu by coś zmienił. Ewentualnie list burmistrza czytany na mszach i zaangażowanie księży coś by dało.

(2021-01-09 17:10:31)

Plandemia:

W 2015 r. Richard A. Rothschild opatentował „System i metodę testowania COVID-19” (US20200279585A1) z holenderską organizacją rządową.

W 2015 roku – cztery lata przed zaistnieniem choroby – opracowano metodę testowania COVID-19.
W 2017 i 2018 roku – dwa lata przed COVID-19 – na całym świecie rozprowadzono setki milionów zestawów testowych na COVID-19.
Bank Światowy pokazuje, że COVID-19 to projekt, który ma trwać do … końca marca 2025 roku!
Według Fundacji Rockefellera globalna pandemia musi skutkować zwiększoną kontrolą, w której ludzie chętnie rezygnują ze swojej wolności, aby znów poczuć się bezpiecznie. ”

logan (2021-01-09 16:50:02)

te wybryki sa niestety po zmroku.Trzeba zamontowac wiecej kamer,zajechac po cichu radiowozem,{policja} i porzadnie wypalowac meneli oraz obciazyc kosztami napraw.A jak ktory udaje biednego,to do odrobku przymusowego,np w kamieniolomach.....

(2021-01-09 16:41:13)

Ustalić winnych tego wandalizmu, ukarać, także rodziców powinny spotkać konsekwencje. Jestem rodzicem, i zawsze było wiadomo gdzie moje dziecko, nocami byłó w domu i nigdy nie dopuściło się niecnego czynu. Rodzice powinni mieć bliskie, pełne troski relacje z dziećmi, w głowie się nie mieści, że tolerować łażenie po nocy i chuligaństwo, a może też ćpanie. Uważam, że czas najwyższy rozprawić się też z handlarzami narkotyków, surowo, bezwgzględnie, na dożywocie skazywać.

dać zdjęcia z monitoringu do publicznej wiadomości (2021-01-09 15:41:02)

a później wykonać wyrok nas huśtawkach,
absuredem jest obarczanie straży i policji za brak wychowania małolatów, a gdzie rodzice ???? przy smartfonach ?

Silk (2021-01-09 13:45:32)

Ano tak! Dzieci i młodzież ma ferie, to w tym czasie "muszą" coś robić. Róbta tak dalej... :(

(2021-01-09 11:43:43)

Straż od 7 do 15, a może do 16,00 ???.Do której oni pracują.? A powinni do 22.00 Później policja niech pilnuje.

ekonomia i życie (2021-01-09 10:17:48)

Zaczynam być po stronie tych co chcieli zlikwidować Staż Miejską. Za zaoszczędzone pieniądze zatrudniłoby się stróża. Przypilnowałby, posprzątał i jeszcze oszczędności byłyby.

(2021-01-09 09:31:29)

W starożytności za taki wyczyn obcięto by im ręce. Taka chołota nie zasługuje na zawiasy.

.. (2021-01-09 09:07:38)

Cholota i plebs

stary (2021-01-09 00:50:11)

straz miejska jest od brania waszych pieniedzy a nie od pilnowania

Janusze w ratuszu ? (2021-01-09 00:08:10)

Dwie kamery na placu wolności ??? Nie można było jednej zamontować he he he

Jan (2021-01-08 22:34:08)

No chyba taką pietdołę to Straż Miejska może ogarnąć. Bo nie wiem co w tych czasach jeszcze mogą robić. Ale panom nocki to raczej nie po drodze

apel (2021-01-08 21:43:25)

Za co płacimy Straży Miejskiej ?.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Ku czci Żołnierzy Wyklętych

Powiatowe Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Konrad Berdzik zbiera na protezę bioniczną

Koncert charytatywny w Majdanie Starym

Konferencja on-line z prezes KRUS dr Aleksandrą Hadzik

Inwestycje drogowe powiatu biłgorajskiego w latach 2019 - 2020 roku oraz plany na rok 2021

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Covid-19: dane na koniec stycznia 2021 roku

Trwa narodowa kwarantanna spowodowana epidemią koronawirusa. W życie wprowadzone zostały obostrzenia, ruszył Narodowy Program Szczepień....