Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Apel

Dodał: red Data: 2018-10-27 21:00:23 (czytane: 1438)

Szanowni Mieszkańcy Gminy Łukowa, przyjezdni Rodacy i Wszyscy Ludzie Dobrej Woli! Społeczny Komitet Opieki nad Cmentarzami w Gminie Łukowa zwraca się już po raz siedemnasty o wsparcie kwesty organizowanej 1 i 2 listopada 2018 roku na cmentarzu parafialnym w Łukowej na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajZa zebrane podczas ubiegłorocznej zbiórki pieniądze - 9 568 zł przeprowadzono drugi etap generalnego remontu pomnika miecznika warszawskiego z 1791 roku. Wzmocniono zdegradowane cegły preparatem silikonowym, uzupełniono i wymieniono te, które były uszkodzone. Wykonano rekonstrukcję gzymsów i tynków na powierzchni pomnika. Zrobiono konieczne obróbki blacharskie, zabezpieczono antykorozyjnie krzyż metalowy wieńczący pomnik oraz położono izolację poziomą i rozłożono kruszywo stanowiące warstwę izolacyjną pomnika. Posklejana i oczyszczona została tablica nagrobna. Ponadto gruntownej renowacji, z wylaniem fundamentu i wyprostowaniem, poddany został pomnik Wojciecha Kraczka z 1903 roku.

cmentarz_lukowa.jpg

Odczyszczony został i ponownie zakonserwowany pomnik na cmentarzu Pomordowanych w Szarajówce. W ciągu 17 lat działalności Komitetu dzięki ogromnej hojności i życzliwości ofiarodawców zostało ocalonych przed zniszczeniem 110 pomników na cmentarzach w Łukowej, Chmielku, Szarajówce, Osuchach i Borowcu za ogólną sumę 136 610 zł.

Niech tak jak do tej pory, miłość i wdzięczność do pochowanych na naszych cmentarzach Obrońców Ojczyzny i Bliskich Zmarłych, motywuje nas do dalszej wielkiej troski o te Miejsca Święte, w celu należytego zachowania ich dla przyszłych pokoleń.

Numer konta Społecznego Komitetu Opieki nad Cmentarzami w Gminie Łukowa 309619000320010001000046750001. Siedziba - GOK w Łukowej.

/Organizatorzy zbiórki/

Reklama.

Tagi: cmentarz w łukowej   renowacja nagrobków   kwesta   gmina łukowa

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.226.251.81

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Kandydatka "Wiosny" przekonywała, że brak "Lewicy" w polskim sejmie, to wielka strata dla polskiej demokracji

-Szanowni Państwo jestem tutaj dziś z Wami ponieważ jak już zapewne...

Bigorajski PiS zaprezentował billboard wyborczy, hasło kampanii parlemntarnej i kandydatkę z Ziemi Biłgorajskiej

Przy głównej ulicy Biłgoraja, lokalne struktury Prawa i Sprawiedliwości...

PSL domyka listy wyborcze. Z naszego Powiatu kandydować mają Genowefa Tokarska i Wiesław Różyński (AUDIO)

Polskie Stronnictwo Ludowe podpisało porozumienie z Kukiz15....

Domowe bajgle w Biłgoraju

Domowe, świeże bajgle, wzorowane na dawnej kuchni żydowskiej,...

Gęsi biłgorajskie trafiły do Soli

160 sztuk piskląt gęsi biłgorajskiej w tym tygodniu trafiło do Soli...

Walne Zgromadzenie w Spółdzielni Mieszkaniowej

W Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada" w Biłgoraju, ruszyły Walne...

Ogłoszenia