Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Ambitny senior pod rękę z tradycją - szklakiem walk partyzanckich

Dodał: red Data: 2020-08-26 13:03:27 (czytane: 2000)

Pomysł na naszą inicjatywę powstał w trakcie przygotowań i opracowywania koncepcji jeszcze w trackie warsztatów w czasie których zastanawialiśmy się jak nasz grupa inicjatywna miałaby odpowiedzieć na potrzeby osób starszych z naszego miasta, tak aby ich zaktywizować, zachęcić do wyjścia ze swoich domów do swoich społeczności.Reklama.

Takie wyjście jest często utrudnione dla seniorów, którzy borykają się z różnymi trudnościami. Pomysł zrealizowania inicjatywy w formie wyjazdu edukacyjno - poznawczego akurat po Roztoczu pojawił się dlatego, że wielu seniorów nie zna dokładnie historii ale też urokliwych miejsc w swoim Regionie. Do pracy przystąpiła czteroosobowa grupa inicjatywna w skład której weszło cztery osoby, które zrealizowała inicjatywę "Ambitny Senior z tradycją pod rękę". Działania przygotowawcze podjęliśmy odpowiednio wcześniej, w tym ułożenie programu i trasy wyjazdu po konsultacjach z seniorami, dopięcie kwestii logistycznych, zrekrutowanie seniorów.

no_coz_ze_wiek_seniorzy__2_.JPG

Ostatecznie inicjatywa odbyła się w drugiej połowie sierpnia br. a poza czteroosobową Grupą Inicjatywną udział w realizacji tego przedsięwzięcia wzięło udział 19 osób starszych. Zgodnie z programem odwiedziliśmy Osuchy na Roztoczu - miejsce Największej Pobitewnej Nekropolii Partyzanckiej. To na tym miejscu zostały złożone doczesne szczątki partyzantów, którzy zginęli podczas tej największej bitwy partyzanckiej w Polsce. To w tym roku w czerwcu obchodzona była 76. rocznica tej największej bitwy partyzanckiej. Cmentarz ten jest największym cmenatzrem partyzanckim w Polsce. Uczestnicy w ramach wspomnień nie żyjącej już sanitariuszki oddziału partyzanckiego o pseudonimie  "Sarna".

Drugą odiwedzoną miejscowością był Józefów. To miasteczko uważane za główną bazę konspiracyjnego podziemia w czasie hitlerowskiej okupacji na tym terenie i miejscowość o dużych tradycjach walk partyzanckich. Tu uczestnicy mogli odpocząć i zrelaksować się przy strumieniach chłodnej wody tryskającej z pięknej fontanny.

no_coz_ze_wiek_seniorzy__3_.JPG

Projekt „No i cóż, że wiek!” jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 - 2020.

Organizatorzy:
Fundacja Bliżej Pasji
ul. Narutowicza 79/31, 23-400
Biłgoraj
tel. 669 045 303
e-mail: blizejpasji@gmail.com
www.blizejpasji.org

Gminny Ośrodek Kultury w
Biłgoraju
ul. Kościuszki 88, 23-400 Biłgoraj
tel. 84 688 28 53
e-mail: gok_bilgoraj@op.pl

no_coz_ze_wiek_seniorzy__1_.JPG

Wszyscy seniorzy byli bardzo zadowoleni, a my poprzez realizację takich inicjatyw widzimy jak ważne są takie działania, ponieważ działalność społeczna daje wiele satysfakcji, szczególnie jeśli widzimy efekty czyli to jak innych zachęcamy do aktywności, zwiększenia świadomości lokalnej, którą seniorzy dzielą się w środowiskach lokalnych.

Artykuł powstał w ramach projektu „No i cóż, że wiek!”. Projekt jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 - 2020.

/red./

Tagi: no cóż że wiek   seniorzy   fundacja bliżej pasji   senior z tradycją pod rękę

Zobacz także

Ubezpieczenie turystyczne na ferie zimowe – dlaczego warto?

Dodane: 2021-01-21 13:16 - Komentarze  (0)  czytane (519)

TAGI: ubezpieczenie podróżne, ferie zimowe, ubezpieczenie turystyczne, biłgorajKomentarze (3)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.232.133.141

s (2020-08-30 18:11:02)

Pamiątkowe zdjęcie z nagrobkami? Litości...

Stefan (2020-08-28 10:48:12)

Odwiedzanie miejsc mających związek z poczynaniami Naszych przodków, to oddawanie Im czci i utrwalanie tego o czym należy pamiętać.To pokolenie dzisiejsi Seniorzy nie przechodzą obok takich wydarzeń obojętnie. Zawsze znajdą chwilę czasu by we wspomnieniach powracać do tego co już stało się historią i powolutku zaciera się we wspomnieniach.

FOX (2020-08-26 14:12:00)

te dwa sąsiady to takie babiarze że hohohho;)

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Hotele i pensjonaty

więcej

Biura podróży

Podróże

Roztocze - tutaj naturalnie wypoczywam

29 grudnia br. odbyła się wideokonferencja, w której wzięli udział wicemarszałek Michał Mulawa, prezes Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Paweł Wójcik oraz dyrektor Dorota Lachowska. Podczas spotkania zostały przedstawione efekty realizowanego projektu „Roztocze - tutaj naturalnie odpoczywam" oraz oficjalne ogłoszona lista certyfikowanych Miejsc Marki Roztocze. więcej»

Zmarła Stanisława Dzikoń

Dziś, po ciężkiej chorobie zmarła Stanisława Dzikoń, zasłużony działacz biłgorajskiego Oddziału PTTK, propagator historii i kultury Ziemi Biłgorajskiej, pracownik i współtwórca Punktu Informacji Turystycznej w Biłgoraju. Miłośniczka turystyki. Miała 61 lat. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

UWAGA kierowcy, nadal bardzo trudne warunki drogowe

Zima nie odpuszcza, wczorajsze intensywne opady śniegi i łagodniejsze...

Konferencja z prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (FOTO, VIDEO)

Dziś w Biłgoraju, z inicjatywy poseł na Sejm RP Beaty Strzałki...

Zestawy ratownicze - specjalne torby z gotowym wyposażeniem trafiły do jednostek OSP (FOTO)

Zakupione przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zestawy...

Biłgoraj uczcił 158. rocznicę wybuchu powstania styczniowego (FOTO, AUDIO)

Uroczystości religijno - patriotyczne, 158. rocznicy wybuchu...

Ubezpieczenie turystyczne na ferie zimowe – dlaczego warto?

W okresie ferii zimowych wiele rodzin decyduje się na zimowe...

Zarejestruj umowę o dzieło w ZUS

Od 2021 roku o zawartych umowach o dzieło trzeba będzie informować...

Ogłoszenia