Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Aktywny senior z Aleksandrowa

Dodał: red Data: 2020-09-04 13:23:06 (czytane: 1391)

Pomysł na inicjatywę był wynikiem wspólnej pracy aktywnych seniorek z Aleksandrowa - uczestniczek projektu. W trakcie planowania i przygotowania inicjatywy na warsztatach grupa aktywnych seniorek zastanawiała się nad tym w jaki sposób zaktywizować innych seniorów, w jaki sposób zachęcić innych do działania i przełamywania stereotypów nt. osób starszych.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajZ dyskusji i wspólnej pracy powstał pomysł, który odpowiadał na potrzeby seniorów tj. promowanie aktywnego trybu życiu oraz przełamywanie barier związanych z obsługą nowych technologii. W ten sposób powstał pomysł na inicjatywę, która została podzielona na dwa główne etapy tj. rajd rowerowy szlakiem walk partyzanckich oraz szkolenie komputerowe. Ostateczny jej kształt został zaakceptowany przez grupę inicjatywną, wtedy to ustalono, że zostanie zorganizowany rajd rowerowy obejmujący piękne przyrodniczo tereny na Roztoczu, ale oprócz walorów przyrodniczych ważny był aspekt dotarcia do ważnych miejsc pamięci i miejsc historycznych związanych z walkami partyzanckimi w czasie II wojny światowej. Rajd odbył się w sierpniu br., wzięło w nim udział 26 seniorów.

aktywny_senior_w_aleksandrowie__2_.jpg

Trasa obejmowała: Aleksandrów - Cmentarz Sigła - kaplica Świętej Trójcy - Kapliczna Góra - zrekonstruowany bunkier ziemianka Konrada Bartoszewskiego „Wira” - zrekonstruowany szpital „665” - Sigła. W każdym miejscu seniorzy oddali hołd poległym oraz z uwagą wysłuchali prelekcji na temat historii tragicznych wydarzeń okresu II wojny światowej. Po intensywnym wysiłku fizycznym i po zdobyciu wiedzy historycznej seniorzy wrócili do Aleksandrowa gdzie wspólnie zjedli posiłek. Spotkanie zakończyło się wspomnieniami z czasów młodości oraz postanowieniem organizacji kolejnego rajdu.

aktywny_senior_w_aleksandrowie__1_.jpg

Drugi etap inicjatywy tj. szkolenie komputerowe odbyło się 1 września w szkole podstawowej w Aleksandrowie. W szkoleniu udział wzięło 21 osób starszych. Uczestnicy poznali podstawy obsługi komputera. Wszyscy byli zadowoleni, ale też pełni chęci do dalszego poznawania tajnik komputera i internetu. Cel inicjatywy jakim było zaktywizowanie społeczne i obywatelskie został osiągnięty. Podczas wspólnego poznawania historii lokalnej wzrosła aktywność fizyczna seniorów oraz nastąpiła ich integracja i motywacja do podejmowania aktywności, wyzwań i chęci do podnoszenia wiedzy i poszerzania swoich horyzontów szczególnie dotyczących nowych technologii.

Artykuł powstał w ramach projektu „No i cóż, że wiek!”. Projekt jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 - 2020.

/red./

Reklama.

Tagi: aktywny senior   gmina aleksandrów   no i cóż że wiek   fundacja bliżej pasji

Zobacz także

Nowa atrakcja w Józefowie koło Biłgoraja

Dodane: 2020-12-30 13:26 - Komentarze  (0)  czytane (1462)

TAGI: gmina jóżefów, turystyka, atrakcje turystyczne, aranżacja źródeł nepryszkiKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.239.40.250

dlaczego ? (2020-09-05 10:48:06)

Heniu. Nie widziałem ciebie na rowerze.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Hotele i pensjonaty

więcej

Biura podróży

Podróże

Roztocze - tutaj naturalnie wypoczywam

29 grudnia br. odbyła się wideokonferencja, w której wzięli udział wicemarszałek Michał Mulawa, prezes Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Paweł Wójcik oraz dyrektor Dorota Lachowska. Podczas spotkania zostały przedstawione efekty realizowanego projektu „Roztocze - tutaj naturalnie odpoczywam" oraz oficjalne ogłoszona lista certyfikowanych Miejsc Marki Roztocze. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Gmina Tarnogród ma budżet na 2021 rok

Budżetowej gminy Tarnogród na 2021 rok zakłada dochody w wysokości...

Zarejestruj umowę o dzieło w ZUS

Od 2021 roku o zawartych umowach o dzieło trzeba będzie informować...

Nieodpłatna pomoc prawna w powiecie biłgorajskim (TERMINY i MIEJSCA DYŻURÓW)

Na terenie całej Polski funkcjonuje ponad 1 500 punktów darmowej...

Rekordy czytelnicze dzieci. Filia nr 1 dla Dzieci i Młodzieży podsumowała 2020 rok (WYNIKI)

Puszkin powiedział, że czytanie to najlepszy sposób uczenia się,...

Inwestycje drogowe powiatu biłgorajskiego w latach 2019 - 2020 roku oraz plany na rok 2021 (VIDEO)

-Jednym z najważniejszych priorytetów działalności samorządu...

Trzy oblicza pizzy - poznaj je wszystkie

Pizza to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych przysmaków...

Ogłoszenia