Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Aktywny i bezpieczny senior z Aleksandrowa

Dodał: red Data: 2021-09-24 12:51:02 (czytane: 784)

Pomysł na inicjatywę jest wynikiem wspólnej pracy aktywnych seniorek z Aleksandrowa – uczestników projektu „Zaangażowanie ma znaczenie!”. -Chciałyśmy wzbudzić dyskusję na temat bezpieczeństwa i aktywności osób starszych oraz zainspirować do podejmowania działań na rzecz seniorów - opowiada Teresa Legieć. Wiele godzin edukacji w postaci warsztatów i spotkań coachingach, to czas jaki aktywne seniorki poświęciły na zorganizowanie inicjatywy pn. „Aktywny i bezpieczny senior”.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajReklama.

-Poprzez tę inicjatywę mogłyśmy również zobaczyć na własne oczy jak wielka siła tkwi w nas samych, gdyż pomimo swojego wieku mamy chęć do działania, jesteśmy ciekawe świata oraz chcemy zdobywać nową wiedzę - podkreśla Krystyna Pintal. Realizacja inicjatywy została podzielona na kilka etapów. Ostateczny jej kształt został zaakceptowany przez grupę inicjatywną podczas spotkania coachingowego. Wtedy to ustalono, że zostanie zorganizowane spotkanie otwarte dla seniorów i przedstawicieli władz z Aleksandrowa, którego celem będzie szeroko pojęta aktywność obywatelska i bezpieczeństwo osób po 60 roku życia.  

aleksandrow_seniorzy.jpg

Grupa inicjatywna, wykorzystała wiedzę z warsztatów w praktyce i dokonała diagnozy potrzeb edukacyjnych seniorów, w wyniku której na spotkanie zaproszono dwóch prelegentów - specjalistów w swojej dziedzinie. Powstał plan promocji inicjatywy oraz rozpoczęto rekrutację. Na szczęście uczestnicy dopisali. W dniu 14 września br. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Aleksandrowie uczestniczyło dwadzieścia pięć osób. Celem spotkania była aktywność społeczno - obywatelska oraz bezpieczeństwo seniorów. Na spotkaniu kwestie związane z uprawnieniami dla seniorów  i przepisami prezentowała Pani Weronika Kukiełka - kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Aleksandrowie, natomiast kwestie związane z aktywnością i skutkami izolacji w czasach pandemii prezentowała pani psycholog Maja Kuczyńska.

aleksandrow_seniorzy__2_.jpg

W spotkaniu uczestniczył również Józef Biały - wójt Urzędu Gminy w Aleksandrowie. Seniorów najbardziej interesowało jak pomimo wieku utrzymać dobrą kondycję, jak być aktywnym obywatelem, jak poradzić sobie w czasach pandemii. Korzystając z obecności pani psycholog seniorzy dopytywali również o to, jak budować dobre relacje z wnukami oraz jak mądrze komunikować się w rodzinach. Spotkanie zakończyło się dyskusją i wspólnym poczęstunkiem w miłej atmosferze.

Inicjatywa realizowana w ramach projektu „Zaangażowanie ma znaczenie!” współfinansowanego ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021 - 2025.

/red./

Tagi: aktywny i bezpieczny senior   fundacja bliżej pasji   gmina aleksandrów   zaangażowanie ma znaczenie

Zobacz także

Koniec z kamieniem w czajniku! Sposób na miękką wodę z kranu

Dodane: 2021-10-14 10:46 - Komentarze  (0)  czytane (566)

TAGI: kamień, twarda woda, dom i ogród, kuchniaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.239.91

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Meble, kuchnie, zabudowy

ZPHU FOREST - sklepbrw.pl

ul. Gen. T. Bora Komorowskiego 23, 23-400 Biłgoraj

więcej

Usługi budowlane i remontowe

JP BUDOWNICTWO

ul. E Orzeszkowej 25, 23-400 Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK

Szozdy 11, 23-407 Tereszpol

F.H.U. DETIM S.C. Zdzisław Hułas, Bożena Hułas

Aleksandrów 710a, 23-408 Aleksandrów

więcej

Zarezerwuj nocleg

Burze nadal nad naszym powiatem (VIDEO)

Jedna po drugiej ulewa przechodzi nad powiatem biłgorajskim. Burza, która wczoraj przeszła przez powiat biłgorajski około godziny 13:00 spowodowały liczne podtopienia. Strażacy z PSP i OSP, łącznie ponad 35 zastępów od godziny 13.30 do 4.30 dziś interweniowali ponad 100 razy. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

O księżyc Twardowskiego walczono w Biszczy

XV Przegląd Poezji Recytowanej i Śpiewanej Osób Niepełnosprawnych...

Biuro Solidarnej Polski otwarte w Biłgoraju (AUDIO, FOTO)

W centrum Biłgoraja wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski...

Oficjalnie otwarto zmodernizowane fragmenty dróg wojewódzkich Nr 849 i 853

Drogi te, zostały zmodernizowane w ramach projektu pn. „Poprawa...

Chciała prawo jazdy za łapówkę

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi mieszkance gminy Sieniawa....

Czym właściwie jest zarządzanie projektami?

O zarządzaniu projektami niemal każdy z nas słyszał. Niemniej...

Jak sprawdzić czy kredyt we frankach można unieważnić?

Widmo spłacania horrendalnej wysokości rat kredytu frankowego...

Ogłoszenia