Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Aktywnie i bezpiecznie, czyli dzień seniora z ZUS w Biłgoraju (FOTO)

Dodał: red Data: 2018-10-26 14:34:31 (czytane: 1704)

Jak podwyższyć emeryturę? Co może dać seniorowi konto w banku? Jak chronić się przed oszustwem? O tym wszystkim z seniorami rozmawiali dziś eksperci ZUS, bankowości i Policji w ramach, zorganizowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych dnia seniora. Obok prelekcji i wykładów były także występy artystyczne i bezpłatne badania.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajWydarzenie odbyło się w Biłgorajskim Centrum Kultury, a w programie znalazły się m. in. prelekcja pracowników ZUS o emeryturach, czyli o waloryzacji emerytur i zasadach wyliczania ich wysokości oraz dorabianiu do świadczeń. Przedstawiciele policji wyjaśni seniorom z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać i jak ich uniknąć. Były także prelekcja o korzyściach z pobierania emerytury na konto bankowe oraz prowadzone przez Medyczne Studium Zawodowe w Biłgoraju bezpłatne badania cukru i ciśnienia krwi.

zus_dzien_seniora__1_.JPG

-Obok tematycznych bloków, które zostały przewidziane w programie, odpowiadaliśmy także na pytania i wątpliwości seniorów do to kwestii związanych z emeryturami, rentami oraz dodatkowymi świadczeniami jakie wypłacamy jako Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Sporo czasu poświęcone zostało waloryzacji świadczeń oraz jej naliczaniu. Ważnym punktem była także kwestia możliwości "dorobienia" będąc na emeryturze czy rencie. O ile osoby, które przeszły na emeryturę ukończywszy powszechny wiek emerytalny - przypomnę, że obecnie jest to 60 lat dla kobiet i 60 lat dla mężczyzn - nie musi obawiać się niczego, może spokojnie pracować. Limity obowiązują te osoby, które przeszły na wcześniejszą emeryturę, bądź są na rencie. Osoby te muszą pamiętać, że dodatkowe przychody mają wpływ na wypłatę emerytury bądź renty i mogą wpłynąć na wysokość świadczenia z ZUS lub jego wstrzymanie. Wszelkie informacje uzyskać można w placówkach Zakładu - zaznacza rzecznik prasowy ZUS w Województwie Lubelskim, Małgorzata Korba.

zus_dzien_seniora__2_.JPG

-Na pewno takie spotkania są potrzebne i korzystne zarówno dla nas jak i dla pracowników ZUS - uważa uczestniczka dnia seniora, Halina Wlaź. W jej opinii to przede wszystkim możliwość przekazania osobom zainteresowanym wiedzy i przełamania bariery petent - urzędnik. -W urzędzie panuje inna atmosfera, tutaj na takich spotkaniach inna. Można uzyskać wiedzę, którą każdy zainteresowany może poszerzyć odwiedzając Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Można się skonsultować, porozmawiać czy zadać pytanie osobom odpowiadającym za konkretne rzeczy związane ze świadczeniami, co z pewnością w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych nie byłoby tak łatwe - dodaje.

zus_dzien_seniora__3_.JPG

Zwieńczeniem dnia seniora były występy artystyczne, na scenie zaprezentowały się kluby seniora „Złoty Wiek” i „Złota Jesień” oraz słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 23

Tagi: zus   dzień seniora   emerytura z zus   seniorzy biłgoraj

Zobacz także

Do 26 lipca wydłużony dodatkowy zasiłek opiekuńczy

Dodane: 2020-07-09 21:32 - Komentarze  (0)  czytane (105)

TAGI: opieka covid, opieka do 26 lipca, opieka po 12 lipca, opieka na dzieckoKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.226.97.214

Colt (2018-10-26 17:28:03)

Widać, że dla ZUS seniorami to są ci śpiewający z klubów seniora innych nie ma. Szkoda że takie spotkania są dla wybrańców a myślałem że Dzień Seniora dotyczy wszystkich.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Minister Ziobro w Biłgoraju. Mówił o Funduszu Sprawiedliwości i wyborach prezydenckich

Osuchy 1944. Droga Krzyżowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Osuchach

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego

Wsparcie dla samorządów powiatu biłgorajskiego z tarczy antykryzysowej 4.0

Raport o stanie powiatu biłgorajskiego za 2019 rok

#ChalengePomagam biłgorajskich krwiodawców

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Szczeniaki szukają domu

Obok firmy "Convex-Glass" w Chmielku w Gminie Łukowa, na placu między paletami urodziły się pieski. Dokarmiają je i oswajają ludzie...