logo_flzb.jpg

Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej od lipca do grudnia b.r. wspierała aktywnych liderów z naszego powiatu w ramach projektu „Akademia Liderów”."/>

Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Akademia Liderów

Dodał: red Data: 2010-12-15 12:38:30 (czytane: 2126)

logo_flzb.jpg

Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej od lipca do grudnia b.r. wspierała aktywnych liderów z naszego powiatu w ramach projektu „Akademia Liderów”.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajProjekt miał na celu doskonalenie umiejętności osób pracujących w małych organizacjach pozarządowych lub planujących utworzyć takie organizacje. Działania w ramach projektu objęły szkolenia grupowe skupione na problematyce diagnozowania środowiska, animacji dla dobra wspólnego, budowania zespołu, tworzenia partnerstw lokalnych. W szkoleniach wzięło udział 21 osób.

W ramach projektu odbył się indywidualny cykl szkoleniowy 15 organizacji pozarządowych (tutoring). Tutoring polegał na indywidualnej pracy trenera (tutora) z osobą (liderem) z organizacji pozarządowej, w siedzibie organizacji tego uczestnika projektu. Tutor pełnił rolę animatora, szkoleniowca i doradcy dla danej organizacji, nadzorował działania lidera związane z tematyką szkoleń. Tutoring objął problematykę:
-identyfikacji lokalnych problemów i sposobów ich rozwiązania;
-prawną i księgową funkcjonowania organizacji;
-współpracy z lokalnym samorządem, biznesem oraz mieszkańcami.

Uczestnicy w ramach projektu wyjechali również na dwudniowy wyjazd szkoleniowo - studyjny do Bystrzycy Starej (25-27 sierpień 2010r.). W ramach wyjazdu, zorganizowano sesję informacyjną na temat lokalnej działalności organizacji pozarządowych oraz wykorzystania wartości historycznych i kulturowych do podwyższenia atrakcyjności regionu. Przeprowadzono dyskusję na temat działań przyszłościowych i wspólnego podejmowania działań przez beneficjentów projektu. Odbyły się również wyjazdy szkoleniowe po okolicznych miejscowościach, podczas których uczestnicy mogli się zapoznać z efektami zrealizowanych projektów przez Fundusz Lokalny Masywu Śnieżnika, który jest wieloletnim partnerem Fundacji FLZB. W wyjeździe wzięło udział 27 osób.

- Na wyjeździe studyjnym zobaczyłam ciekawe przykłady działań jakie mogło by podjąć stowarzyszenie w naszej miejscowości. Podczas wizyty studyjnej nawiązaliśmy współpracę ze stowarzyszeniem z Górecka Starego oraz naładowaliśmy się pozytywną energią do działań w naszej miejscowości. Jednak najcenniejszą pomocą okazały się wizyty tutorów, które pomogły uregulować pewne sprawy formalno – prawne naszego stowarzyszenia – mówi Anna Żywot uczestnik projektu.

W ramach projektu zorganizowana została dwudniowa konferencja poświęcona wymianie doświadczeń i ukazaniu dobrych praktyk organizacji pozarządowych z Polski (23-24 wrzesień 2010r.). Na konferencję zostały zaproszone również organizacje pozarządowe skupione w Federacji Funduszy Lokalnych w Polsce do której należy również Fundacja FLZB (razem 19 organizacji).

Podczas konferencji były ukazane przykłady dobrych praktyk z realizowanych oraz zakończonych przez zaproszone organizacje pozarządowe projektów (FIO, PO KL, EFS itd.). Głównymi odbiorcami konferencji byli uczestnicy projektu biorący udział w szkoleniach. W konferencji wzięło udział 96 osób.

Fundacja FLZB mogła zrealizować już kolejny projekt skierowany na rozwój naszych lokalnych organizacji pozarządowych m. in. dzięki środkom z 1% podatku. Odpisy 1% podatku są przekazywane głównie od osób które rozumieją, że swoje pieniądze trzeba inwestować w rozwiązywanie lokalnych problemów w pierwszej kolejności. - Uważam, że jeżeli we własnej miejscowości mamy organizację pozarządową lub Fundusz Wydzielony naszej Fundacji który podejmuje inicjatywy które nam służą, naszym wyrazem szacunku jak i logicznej kalkulacji jest przeznaczenie naszego 1% dla tych
organizacji. Pieniądze te z pewnością wrócą do nas np. w formie nowego placu zabaw, ciekawego koncertu czy innej lokalnej inicjatywy – mówi Maciej Mulawa koordynator projektu.

logo_fio.jpg


Projekt "Akademia Liderów" współfinansowany jest ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu - Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.


* Artykuł sponsorowany

Reklama.

Zobacz także

Policjant po służbie zatrzymał złodzieja

Dodane: 2020-05-29 12:36 - Komentarze  (4)  czytane (225)

TAGI: złodziej, policjant po służbie, zatrzymanie złodzieja, kradzież bilgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.208.132.33

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Marcin Romanowski o wyborach prezydenckich 2020

Rewitalizacja Placu Wolności w Biłgoraju. Film i zdjęcia z lotu ptaka

Biłgoraj "Noc Muzeów 2020" fragment koncertu Łukasza Jemioły

Krzysztof Hetman, europoseł i wiceprezes PSL o wyborach korespondencyjnych w Polsce

Transmisja Mszy świętej z kościoła św. Michała Archanioła w Soli

Rozmowa z Lubelskim Kuratorem Oświaty

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Wiosenna PROMOCJA w bilgoraj.com.pl: BANERY 30% taniej!

2020-04-01 - 2020-05-31

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ukochane Barwy

2 maja - dzień flagi narodowej. Flaga, godło narodowe i hymn to obok tradycji, historii, kultury i języka podstawa świadomości narodowej...