Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Agnieszka Frączek w Aleksandrowie

Dodał: red Data: 2016-04-19 11:49:05 (czytane: 2010)

Pisarka Agnieszka Frączek spotkała się 18 kwietnia br. z Dyskusyjnym Klubem Książki „Okładka” i najmłodszymi czytelnikami w Aleksandrowie. Frąk jest dr hab. językoznawstwa, germanistką i leksykografem. Wykłada językoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim. W książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolJej utwory w zabawny i ciekawy sposób uczą dzieci kultury słowa oraz jak unikać błędów językowych. Autorka jest laureatką nagrody Edukacja 2008, wyróżnienia duży Dong, przyznawanego przez Polska Sekcję IBBY oraz nagrody im. Marii Weryho - Radziwiłłowicz. Lubi także zwierzęta, które często są bohaterami jej utworów.

biblioteka_w_aleksandrowie__1_.JPG


Spontaniczny dialog jaki wywiązał się pomiędzy pisarką a zebranymi maluchami ośmielił je do zadawania pytań. Agnieszka Frączek chętnie na nie odpowiadała. Podczas spotkania został także podsumowany konkurs plastyczny pn. „Ilustracja do wiersza lub utworu Agnieszki Frączek”, na który wpłynęło 80 prac. Dzieci wcześniej poznawały jej twórczość, a do swoich ulubionych utworów tworzyły ilustracje pod opieką wychowawców.  Książki z autografem laureatom nagród głównych (Aleksander Góra, Oliwia Pawłowska, Julia Szczur, Igor Szcząchor, Zuzanna Jakób) wręczyła pisarka osobiście. Autorka doceniła wyobraźnię plastyczną maluchów z Aleksandrowa podkreślając, że cieszy się widząc prace dzieci inspirowane jej twórczością. Na koniec spotkania były kwiaty i pamiątkowe zdjęcie. Potem ustawiła się długa kolejka po autografy, które poetka bardzo cierpliwie wpisywała.

Reklama.

Spotkania autorskie to jedna z najlepszych form promocji czytelnictwa. Właśnie taka uczta literacka odbyła się w Aleksandrowie i już z niecierpliwością czekamy na kolejnego autora, który odwidzi naszą gminę. Spotkanie zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie wspólnie z Dyskusyjnym Klubem Książki „Okładka”, Szkołą Podstawową im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie i Biblioteką Szkolną.  Wydarzenie to było możliwe dzięki programowi Dyskusyjne Kluby Książki, który jest realizowany we współpracy z Instytutem Książki i Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. H. Łopacińskiego w Lubinie. 

biblioteka_w_aleksandrowie__2_.JPG


Podczas spotkania w ciekawy sposób opowiedziała jak powstaje książka. Zwróciła również uwagę młodych czytelników na pracę ilustratora książek, że dzięki ciekawym ilustracjom można lepiej zapamiętać czytany tekst.
 Pani Agnieszka pisząc teksty dla najmłodszych zawsze myśli o tym, jak je rozbawić, zachęcić do czytania i zarazem nauczyć prawidłowej wymowy i pisowni. Odpowiadała na ich pytania, ale równie chętnie kierowała pytania do nich. Na zakończenie spotkania były kwiat i, wspólne zdjęcia.

/Justyna Bździuch/

Zobacz także

Nowy Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Biłgoraju

Dodane: 2020-02-18 11:57 - Komentarze  (0)  czytane (95)

TAGI: oddział rejonowy pck w biłgoraju, wybory zarządu, pck biłgoraj, nowy zarząd pckKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.234.245.125

agnes (2016-04-19 13:30:21)

Pani dr Frąk, a dla znajomych Frączek....

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Studniówka ZSZiO

Otwarcie nowej Sali Obsługi Interesanta WGiNG

Studniówka I LO im. ONZ

Studniówka "Budowlanki" 2020

Studniówka "Katolika" 2020

XIX Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Podrobione akcesoria samochodowe

Na blisko 25 tys. zł. strat narażone zostały znane zagraniczne firmy samochodowe, których podrobione znaki towarowe ujawnili policjanci...