Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Adwent - nauka „zarządzania czasem”

Dodał: red Data: 2018-12-01 21:39:59 (czytane: 1992)

Adwent staje się da nas szansą, abyśmy nauczyli się niebiańskiego „zarządzania czasem”, aby „uwolnić się od stresu” i pozwolić Bogu naprawdę zamieszkać w naszych sercach i znaleźć prawdziwą radość Bożego Narodzenia i powtórnego przyjścia Zbawiciela - przekonuje ks. Sławomir Korona.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajSłowa Ewangelii według świętego Łukasza (Łk 21, 25 - 28. 34 - 36):
Jezus powiedział do swoich uczniów:
„Będą znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach, a na ziemi trwoga narodów bezradnych wobec szumu morza i jego nawałnicy. Ludzie mdleć będą ze strachu, w oczekiwaniu wydarzeń zagrażających ziemi. Albowiem moce niebios zostaną wstrząśnięte. Wtedy ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłoku z wielką mocą i chwałą. A gdy się to dziać zacznie, nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie.
Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych, żeby ten dzień nie przypadł na was znienacka jak potrzask. Przyjdzie on bowiem na wszystkich, którzy mieszkają na całej ziemi. Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli uniknąć tego wszystkiego, co ma nastąpić, i stanąć przed Synem Człowieczym”.

adwent.JPG

Komentarz do Ewangelii:
Ewangelia przeznaczona na pierwszą niedzielę Adwentu oddaje trzeźwe spojrzenie na świat. Można odczuć scenariusz upadającego świata, bo wszyscy dobrze wiemy o zagrożeniach, przed którymi stoi ludzkość: wojna, klęski żywiołowe, głód i choroby. Ale nawet życie bez perspektywy i celu jest dla wielu groźne, podobnie jak świat, w którym Bóg jest odległy, a w którym żyją. Słowem pocieszenia i zachęty wypowiedziane w takiej sytuacji może być: „nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie”.

Wielu mówi - „po co mi to wszystko, skoro i tak nie dożyję końca świata”. To może być prawdą, chociaż nie znamy dnia ani godziny. Ale coś na pewno nas czeka, że Pan przychodzi do nas osobiście w godzinie śmierci. Aby to było spotkanie ze Zbawicielem konieczne jest czuwanie i gotowość. Chrześcijanin wie, że życie jest przygotowaniem na przyjście Pana. Oczekiwanie to trwanie w łasce uświęcającej i radości, by przyjąć Go, gdy nas wezwie, aby wprowadzić nas na ucztę wesela wiecznego życia.

Nie możemy ulec lękowi wobec zapowiedzi tak wielu złych wydarzeń w historii ludzkości. Bo w tym jest ukryta i dobra wiadomość - cokolwiek się stanie, Bóg ją przewiduje i kieruje biegiem rzeczy. W Jezusie Chrystusie zbawienie jest dane nam w ostateczny sposób. On jest Zwycięzcą i Królem. Niech niebo i ziemia przeminą, a Jego słowo pozostanie na wieki.

Wierzymy Bogu, a przez to stajemy się świadkami Jego obecności w naszej kulturze. Wiara, która łączy ludzi jest świadectwem, że Duch Boży dokonuje swoje dzieło. Chrystus przyszedł żył jako człowiek i stał się dla nas, ludzi wzorem życia z mocy Boga. On pragnie narodzić się w naszych sercach - takie jest znaczenie Adwentu i Bożego Narodzenia. „Przygotujcie drogę dla Pana, wyrównajcie drogi dla niego” – tak samo także dzisiaj wołają do nas prorocy. Jak zwykle zachowujemy się, gdy oczekujemy gościa w domu? Dbamy o to, aby wszystko było czyste i dobrze wykonane, aby ten gość czuł się dobrze. Kiedy przychodzi, poświęcamy mu czas i zwracamy naszą uwagę. Mamy podobnie oczekiwać Jezusa, Który urodził się prawdziwie jako dziecko w żłobie 2000 lat temu. On poczęty mocą Ducha Świętego, narodził się z Maryi Dziewicy, którego opiekunem był Święty Józef.

Ale czy nie każdego dnia, każdej godziny, każdej chwili możemy otrzymać od Boga zaproszenie na spotkanie z Nim? Czy Pan Bóg nie chce przyjść do nas osobiście - w każdej minucie naszego życia? To prawda, a błogosławiony, kto to rozumie i przygotowuje mieszkanie w sercu dla Niebiańskiego Gościa. Adwent to dobra okazja, aby dobrze przygotować się duchowo na tajemnicę Bożego Narodzenia, że Bóg Pan przybył jako Człowiek stworzył ludzkie więzi z nami ludźmi. I tylko wtedy, gdy Jezus Chrystus narodzi się w naszych sercach, naprawdę stanie się Gwiazdką.

To bezbronne Dziecię Jezus pragnie zamieszkać w naszych sercach - nie tylko w Boże Narodzenie, ale przez cały rok - codziennie i w każdej chwili naszego życia. Bóg stał się Dzieckiem, ponieważ nas kocha i jako Człowiek chce być blisko nas. To dobra wiadomość, którą świętujemy na Boże Narodzenie i na co przygotowujemy się poprzez Adwent. Bóg stał się Człowiekiem i zamieszkał między nami, ale przyjdzie też na końcu czasu, aby zabrać nas tam gdzie On przebywa, abyśmy mieli życie w pełni.

Adwent staje się da nas szansą, abyśmy nauczyli się niebiańskiego „zarządzania czasem”, aby „uwolnić się od stresu” i pozwolić Bogu naprawdę zamieszkać w naszych sercach i znaleźć prawdziwą radość Bożego Narodzenia i powtórnego przyjścia Zbawiciela.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: adwent   biłgoraj   komentarz do ewangelii   ks. sławomir korona

Zobacz także

Zniesiono limity wiernych. Kościoły wypełniły się modlącymi (FOTO)

Dodane: 2020-05-31 19:30 - Komentarze  (1)  czytane (255)

TAGI: koronawirus, limity wiernych w świątyniach, parafia w soli koło bilgoraja, ciosmy gmina biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.230.154.129

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Marcin Romanowski o wyborach prezydenckich 2020

Rewitalizacja Placu Wolności w Biłgoraju. Film i zdjęcia z lotu ptaka

Biłgoraj "Noc Muzeów 2020" fragment koncertu Łukasza Jemioły

Krzysztof Hetman, europoseł i wiceprezes PSL o wyborach korespondencyjnych w Polsce

Transmisja Mszy świętej z kościoła św. Michała Archanioła w Soli

Rozmowa z Lubelskim Kuratorem Oświaty

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Wiosenna PROMOCJA w bilgoraj.com.pl: BANERY 30% taniej!

2020-04-01 - 2020-05-31

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Jarosław Bondyra nowym wiceburmistrzem Biłgoraja (AUDIO)

Doświadczony samorządowiec, wieloletni Radny Rady Miasta, były wiceprzewodniczący Rady oraz były Przewodniczący Rady Osiedla Rapy,...