Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Absurd drogowy ul. Dąbrowskiego

Dodał: red Data: 2017-04-28 10:33:57 (czytane: 4549)

W ostatnich dniach rozpoczął się długo wyczekiwany remont ulicy Dąbrowskiego. Niestety pierwsze utrudnienia już się pojawiły. Dotyczą one głównie pieszych, a spowodowane są nie tyle remontem drogi co "przyzwyczajeniami" kierowców odnośnie parkowania przy Dąbrowskiego. Na fakt ten zwrócił nam uwagę nasz Internauta.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgorajdabrowskiego_1.jpg


-Niedawno rozpoczął się remont ul. Dąbrowskiego, a w związku z tym utrudnienia w ruchu. Zamknięto chodnik po jednej stronie ulicy i zgodnie ze znakami skierowano na chodnik po stronie przeciwległej. Problem jest jednak taki, że chodnik po stronie przeciwnej nie nadaje się do użytku przez pieszych, bo od dawna jest zamieniony na dziki parking. Może jakiś mądry policjant z KPP Biłgoraj wyjaśnił by pieszym mieszkańcom jak poruszać się zgodnie z przepisami w tej okolicy? - napisał do nas Czytelnik.

dabrowskiego_bilgoraj.jpg


Sytuacja jest kuriozalna, zresztą kwestia nieprawidłowego parkowania przy Dąbrowskiego znana jest od lat. Niejednokrotnie pisaliśmy o tym na Portalu bilgoraj.com.pl, uwagę na to zgłaszały także Rady Osiedla "Śródmieście" i "Nadstawna", także na ostatnich zebraniach sprawozdawczych, które odbyły się pod koniec kwietnia br. O absurdzie, który powoduje, że piesi muszą lawirować między samochodami zaparkowanymi na chodniku, a autami poruszającymi się po ulicy Dąbrowskiego poinformowaliśmy KPP w Biłgoraju. Dyżurny biłgorajskiej Komendy zapewnił nas o tym, że interwencja zostanie podjęta, a patrol sprawdzi czy auta stoją zgodnie z obowiązującym prawem.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: remont ul. dąbrowskiego   parkowanie aut przy dąbrowskiego   policja biłgoraj   parkingi biłgoraj

Zobacz także

Biłgoraj, Miasto przyjazne rowerzystom

Dodane: 2018-07-16 14:15 - Komentarze  (0)  czytane (208)

TAGI: biłgoraj, rowerzyści, biłgoraj przyjazny rowerzystom, ścieżki rowerowe w biłgorajuKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.198.243.51

michał anioł (2017-05-01 11:14:06)

A ja jestem za tym aby w mieście wszystkie miejsca parkingowe i postojowe były płatne, przynajmniej od 8 do 16. Zrobić monitoring a straż miejską pognać do roboty aby egzekwowała płacenie

(2017-04-30 17:03:53)

Podejrzewam, że samochodziarze będą omijać płatne parkingi . Za parkowanie na chodniku muszą ponosić materialne konsekwencje, to jest konieczne.

(2017-04-30 17:00:45)

Spacer służy zdrowiu, należy pamiętać, że od bezruchu, od wożenia psują się kręgosłupy.

do xd (2017-04-30 14:08:05)

Jasne powycinać drzewa polikwidować parki i skwery,zmniejszyć chodniki,zabronić ruchu pieszego.Nie bierzesz pod uwagę że pewnie z 50% miejsc parkingowych jest zastawione przez mieszkańców albo tych co przyjeżdżają do pracy i parking jest blokowany przez 8-10 godzin.Druga rzecz to przez lenistwo nie chce sie przejśc tych kilku minut tylko najlepiej wjechac prosto do sklepu,urzedu czy gdzie tam jeszcze.Przy tej wzrastającej ilości samochodów miejsc parkingowych zawsze będzie mało i jedyny sposób żeby parkingi nie zabierały wolnej przestrzeni to parking wielopoziomowy.Przeszkadzaja ci ronda i wysepki?To twoj problem jak dla mnie to bardzo dobrze ze powstały tłumaczyc dlaczego to chyba nie trzeba.Poszedłbym jeszcze dalej żeby ograniczyć rajdy w mieście powinno być zamontowane kilka fotoradarów.Parkingi w miescie powinny być płatne niekoniecznie wszystkie ale te w najbardziej newralgicznych miejscach po to żeby w budżecie miasta były pieniądze(z fotoradarów również) na usuwanie plam po oleju oraz na remonty chodników zniszczonych przez parkujące na nich auta .

fhu (2017-04-30 13:40:47)

Urzędnik to ma w d..pie, czy lampa brudna, albo krawężnik za wysoki, czy chodnik nierówny, albo matka z dzieckiem w wózku nie może wygodnie i bezpiecznie przejść po chodniku, bo szroty stoją. Urzędnik przychodzi na 8 godzin do roboty robi co mu przełożony kazał i się nie wychyla, robi co mu ustawa nakazuje i ani nic więcej. Później urzędnik wraca, a jakże swoim samochodem, do swojego domku pod miastem i więcej go nic nie interesuje. I tak jest urzędnik się śmieje z problemów mieszkańców miasta którzy codziennie borykają się z absurdami w przestrzeni wspólnej.
Ale co innego polityk, czyli radny albo burmistrz. Te osoby dostały mandat zaufania od mieszkańców miasta do sprawowania władzy podejmowania decyzji i zarządzania publiczną kasą. I oni na takie problemy nie mogą przymykać oka. To oni powinni słuchać mieszkańców i spełniać oczekiwania społeczne, winni mieć na uwadze dobro całego społeczeństwa. Puki co to taki polityk, na pewno nie każdy, w interesie ma tylko własną kieszeń. A tworzenie i wpływanie na wspólną przestrzeń żeby życie i funkcjonowanie na co dzień było komfortowe dla wszystkich mieszkańców miasta to ma w poważaniu delikatnie mówiąc, bo on nawet nie czai o co chodzi bo jest zamknięty w swoim światku. Przez miasto porusza się tylko samochodem i nie widzi potrzeb innych mieszkańców i właśnie zwrócenie uwagi na takie szczegóły jak chodnik, oświetlenie, ścieżka rowerowa, czy bezpieczeństwo na ulicy to ma wy..ane, bo jego to nie dotyczy, więc to go bawi. Ale czy powinno?

xd (2017-04-30 12:03:26)

biłgoraj jest idealnym przykładem miasta antysamochodowego.
brak parkingów w nowych projektach sam sprawił że ludzie zaczęli parkować gdzie popadnie.
wielkie chodniki i malutkie miejsca parkingowe oraz brak ścieżki rowerowej na kościuszki.
wincyj rond i wincyj wysepek, wszyscy będą szczęśliwi.
jakiś debil to projektował

do pepe (2017-04-30 11:17:01)

Urzędnicy myślą to ci sie żart udał.Skutki tego myślenia widać choćby na Kościuszki.Albo ściezki rowerowe z kostki.Patrz tez przystanki bez zadaszenia.Kolejny przyklad w owym artykule.Gdzies w jakiejs wsi w naszym powiecie mieszkancy sami sypali zima piasek na droge bo urzednicy o nich zapomnieli.Chodniki pozastawiane autami a policjant tez urzednik panstwowy..Lampy na bankowej zayebane brudem x lat tak wlasnie urzednicy mysla.

w urzędzie pracy na bezrobotnego krzywo się patrzą że nie ma auta (2017-04-30 09:53:16)

to pomyśl jaka przepaść między ludźmi jest

PePE (2017-04-29 22:08:00)

Do @exe
A nie zauważyłeś/aś że powstające ścieżki rowerowe są wokół miasta na peryferiach, że rowerzysta chcąc dojechać do urzędu, lekarza, biblioteki , szkoły musi codziennie zmierzyć sie z ekstremalną jazdą po ulicy Kościuszki, że urzędnicy myślą że rowerem jeździ się tylko dla rekreacji w niedzielę za miastem, że do szkoły, pracy, sklepu już nie wypada jeździć rowerem czy pójść piechotą bo jak to teraz wszyscy mają samochód, ja też mam ale doceniam to że mam jeszcze zdrowe nogi.. Nie życzę nikomu by kiedyś zatęsknił za tym by móc pójść gdzieś pieszo a nogi mu odmówią...

bilgo (2017-04-29 16:53:29)

Co do Strażackiej to faktycznie policja i straż miejska nic z tym nie robi i jest samowolka.
No, ale w sumie za 3 miesiące ten problem sam się rozwiąże.
Po zakończeniu remontu Dąbrowskiego zostanie zmieniona stała organizacja ruchu i Strażacka stanie się ulicą jednokierunkową.

Klex (2017-04-29 14:16:08)

ABSURD TO JEST NA ULICY STRAŻACKIEJ PRZY BANKU PKOSA - KTO ZEZWOLIŁ NA PARKOWANIE POJAZDÓW PRZY ŚCIANIE BANU. NIECH KTOŚ Z WŁADZ MIASTA LUB JAKIEGOŚ ZARZĄDU DROGOWEGO SIĘ TAM PRZEJDZIE TO ZAUWAŻY ŻE TE SAMOCHODY STOJĄ NA JEZDNI POWODUJĄC, TO ŻE DWA SAMOCHODY, Z KTÓRYCH JEDEN WJEŻDZA Z UL. DABROWSKIEGO A DRUGI WYJEŻDŻA Z UL. STRAZACKIEJ SIĘ NIE MIESZCZĄ. Z REGUŁY CHODNIK KTÓRY TAM JEST SIŁĄ RZECZY SŁUŻY JAKO JEZDNIA. i NIKT Z RADNYCH WŁADZ TEGO NIE WIDZI. DO TEGO NIE TRZEBA OKULARÓW - MIASTO ABSURDÓW.

tak (2017-04-29 11:28:51)

Tysiąc złotych to raczej przesada.Spokojnie wystarczy 200-400 złotych.Kilka patroli po mieście i w ciągu miesiąca problem z zastawionymi chodnikami rozwiązany.

(2017-04-29 07:50:47)

Ma rację Pepe, w tak niewielkim mieście jak Biłgoraj częściej na piechotę warto chodzić, a nie smrodzić miasto autami, zapychać chodniki. Kompleks prowincjonalny, żałosne i niebezpieczne. Za parkowanie na chodnikach czas stosować bardzo wysokie kary grzywny, np. po tysiąc złotych.

pieszy (2017-04-29 07:37:18)

A jaka jest zatwierdzona tymczasowa organizacja ruchu? Ze względu na znaczenie tej ulicy straż powinno tam pracować kilkanaście ekip. Za plac budowy odpowiada wykonawca.

@exe (2017-04-29 00:20:58)

Ciekawe to co piszesz. Napisz jeszcze, po co powstają nowe ścieżki rowerowe.

exe (2017-04-28 21:34:09)

Dokładnie.
Czy wy ludzie nie widzicie, że betonowi urzędnicy wszystkich szczebli, do spółki z policją i strażą miejską od dawna dają do zrozumienia, że pieszy czy rowerzysta to ktoś drugiej kategorii.
Oni podświadomie przez swoje działania mówią: "Chcesz być kimś, chcesz, żeby się z tobą liczyli to kup jak "normalny" człowiek samochód i zniego korzystaj, a nię będziesz jak wesz przeszkadzał kierowcom.
Ich marzeniem jest, aby piesi i rowerzyści zniknęli z przestrzenia publicznej miasta i aby jedyną forma komunikacji była jazda autem.
Wtedy Biłgoraj stanie się rajem na ziemii. Chodniki, ścieżki rowerowe i resztki trawników będzie można zamieni na jakże potrzebne parkingi i będzie się żyć jak w najce.

PepE (2017-04-28 19:45:14)

W tym mieście nie przystoi już iść pieszo jest moda na poruszanie się samochodem,- co mnie nie stać??" a gdzież tak iść daleko pieszo,... No jasne to Warszawa albo choćby Lublin, przecież tu tak wszędzie daleko, przecież ja nie mam czasu.. Po co myśleć o jakiś pieszych czy rowerzystach, niech jeżdżą samochodem.. Dziwna mentalność ludzi, później płacą takie panie za ustalanie diety kilka stówek -bo za gruba..bo przyklejona do fotelu w samochodzie..a w konsylium dziennie kilkadziesiąt osób.

Pozdrawiam dbających o ekologię i własne dobre samopoczucie i zdrowie. Policja jest zajęta rowerzystami przecież oni są tacy niebezpieczni...

z boku (2017-04-28 17:56:36)

Jakie patrole piesze?. Teraz jest POLICJA. Policjantowi nie przystoi chodzić pieszo.

(2017-04-28 17:44:57)

Niestety chodnik od południowej strony ulicy zwykle zajęty, niestety w dni targowe ruch na tej ulicy bardzo niebezpieczny.

MieszkamTu (2017-04-28 16:39:24)

Czy władze miasta w porozumieniu z komendantem KPP w Biłgoraju rozmawiały na temat patroli pieszych czy też rowerowych ? Nie można się stosować tylko i wyłącznie do mapy zagrożeń czy też wywiadów dzielnicowego. Konsultacje społeczne na temat bezpieczeństwa to trochę śmiesznie wyglądają w tym mieście. Straż miejską powinno się całkowicie zlikwidować i pieniądze które się w nich obecnie inwestuje lepiej ulokować w inne ramie bezpieczeństwa. Dodatkowe patrole lub monitoring miejski z prawdziwego zdarzenia. W Biłgoraju może nie słychać i nie widać ale są miejsca w których ludzie boją się przebywać. Pamiętam czasy gdzie dość często widziało się piesze patrole i to jakoś miało wpływ na zachowanie młodzieży w parkach i innych miejscach .

będzie wojna parkingowa (2017-04-28 14:46:31)

jest przyzwolenie na takie zachowanie bo jak tu zakażą parkowania to i na przeciwko starostwa będą musieli w puszczy koło jednego czy drugiego sklepu itp itd

Maloty (2017-04-28 13:11:11)

A gdzie patrole piesze policji? Tylko z aut dbają o bezpieczeństwo?

Mateusz (2017-04-28 13:07:51)

A gdzie Nasza zapracowa Straż Miejska? Oni tym się powinni zajmować :D

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Ogłoszenia