Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

A jednak Trzy

Dodał: red Data: 2019-06-16 07:36:36 (czytane: 1121)

Bóg jest miłością w niewypowiedziany sposób. Bez Boga nie moglibyśmy żyć i istnieć. Ten Bóg, Który dał nam życie i konkretne zadanie na ziemi, dopełni nasze życie, jeśli w pełni Go przyjmiemy.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajEwangelia według św. Jana (J 16, 12-15):
Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi.
Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi».

trojca_swieta_bilgoraj.JPG

Komentarz do Ewangelii:
Tydzień po Pięćdziesiątnicy, Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, Kościół obchodzi Niedzielę Trójcy Świętej. Z wiarą wyznajemy, że nie tylko jest Osoba Boska jest w centrum kultu, ale cała Trójca Święta jest czczona i uwielbiona. Centralną tajemnicą naszej wiary tego dnia jest coraz silniejszy powrót do naszej chrześcijańskiej świadomości. Jest to wyznanie, że Bóg jest Bogiem Jedynym i jednocześnie Trójjedynym. Wierzymy w jednego Boga w Trzech Osobach: Boga Ojca, Boga Syna i Boga Ducha Świętego.

Jedna rzecz, którą chcemy uświadomić sobie na samym początku naszej wspólnej refleksji: Bóg jest niezrozumiały, jest i pozostaje tajemnicą. Ludzki umysł nie może Go pojąć i zgłębić. Mówi się, że kiedy św. Augustyn rozważał kiedyś tajemnicę Trójcy Bożej, spotkał dziecko, które próbowało użyć sita do przelania morza do dołka. Augustyn wskazał dziecku niemożliwość tego przedsięwzięcia, na które odpowiedział: podobnie starasz się zrozumieć niezrozumiałość Boga.

W centrum pojawia się zatem zaangażowanie w jedność Trójjedynego Boga, Który jest pośród wierzących. Jeśli chcemy słuchać Boga, modlić się do Niego i kochać Go, ważne jest, abyśmy mieli oparty na prawdzie Jego obraz. To nie my fantazjujemy o obrazie Boga, ale nasza wiara i nasza idea Boga powinny być zgodne z tym, co sam Bóg nam powiedział o Sobie. Nie wierzymy w Boga, Który wprawił świat w ruch jak zegar, ale potem pozostawia go swojemu losowi, ale Bogu, Który nie odwraca się od miłości do stworzenia, a zwłaszcza do człowieka, Który jest zawsze z nami chcąc nas wprowadzić w Jego błogosławioną komunię miłości.

Jedyny Bóg, w Którego wierzymy jako chrześcijanie, nie jest samotny, ale w Jednym Bóstwie żyją trzy Boskie Osoby: Ojciec, Syn i Duch Święty. One są jednością w nieskończonej miłości. Jeden Bóg, Którego wyznajemy z radością jest Bogiem miłości, choć bardziej poprawnie należy powiedzieć „Bóg jest miłością”. Na tym tle, kiedy rozważamy pierwotne pytanie: „Co jest istotne dla naszego życia chrześcijańskiego?”, Odpowiedź powinna brzmieć: „Niezbędna jest komunia z Trójjedynym Bogiem, Który jest miłością”.

Musimy sobie uzmysłowić, że wiemy tylko tyle o Bogu, ile nam o Sobie powiedział. Nie widzimy Go, ponieważ jest Istotą Duchową. Jest Wszechobecny, ale zdarza się, że człowiek Go nie dostrzega. Możemy po prostu „zapomnieć” o Bogu, a nawet wykluczyć Go świadomie z naszego życia, mimo że wszystko Mu zawdzięczamy i nic nie może istnieć bez Niego, Który otrzymuje wszystko, co tworzy w istnieniu.

Dzisiejszego dnia z wdzięcznością wyznajemy, że Bóg jest wielki. Stajemy jednak w obliczu niedostępności Boga i pozornej ciemności Jego tajemnicy. Jednakże w rzeczywistości jest zbyt wielką jasnością, której my, ludzie, po prostu nie możemy sobie nawet wyobrazić. Bóg jest większy niż nasze serca, niż wszystkie nasze idee ludzkiej i boskiej miłości. Bóg jest miłością w niewypowiedziany sposób. Bez Boga nie moglibyśmy żyć i istnieć. Ten Bóg, Który dał nam życie i konkretne zadanie na ziemi, dopełni nasze życie, jeśli w pełni Go przyjmiemy.

Jesteśmy dziś zaproszeni do udzielenia odpowiedzi wiary i miłości. Z tego powodu Kościół nie wyznaje Jedynego, jako Trójjedynego jako zwykłą teorię lub piękną ideę, ale jako żywą i ostatecznie decydującą rzeczywistość dla każdego osobistego życia.

/ks. Sławomir Korona/

Tagi: komentarz do ewangelii   ks. sławomir korona   uroczystość trójcy przenajświętszej   biłgoraj

Zobacz także

"Karol Wojtyła. Narodziny" (VIDEO)

Dodane: 2020-05-24 18:42 - Komentarze  (1)  czytane (234)

TAGI: ks. krystian bordzań, wystawa, karol wojtyła narodziny, 100-lecie urodzin jana pawła iiKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.238.190.122

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Rewitalizacja Placu Wolności w Biłgoraju. Film i zdjęcia z lotu ptaka

Biłgoraj "Noc Muzeów 2020" fragment koncertu Łukasza Jemioły

Krzysztof Hetman, europoseł i wiceprezes PSL o wyborach korespondencyjnych w Polsce

Transmisja Mszy świętej z kościoła św. Michała Archanioła w Soli

Rozmowa z Lubelskim Kuratorem Oświaty

Suma odpustowa z parafii św. Jerzego w Biłgoraju

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Wiosenna PROMOCJA w bilgoraj.com.pl: BANERY 30% taniej!

2020-04-01 - 2020-05-31

Przeczytaj kolejną wiadomość:

"Przyjaciele Oblubieńca" zjechali do Górecka Kościelnego (FOTO)

Kilkaset osób formujących się we wspólnocie "Przyjaciele Oblubieńca" w Górecku Kościelnym przeżywało dziś diecezjalne święto wspólnoty....