Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

A jednak modlitwa

Dodał: red Data: 2019-10-05 16:34:25 (czytane: 1257)

Jezus mówi o wierze zdolnej do przesunięcia gór i przeniesienia morwy w morze. Tymi obrazami Pan chce wezwać nas do nieograniczonego zaufania do Ojca Niebieskiego, Który jest blisko nas i nas kocha. Nigdy nie możemy odwzajemnić wiary i okazać wdzięczności i ufnej uwagi Bogu Trójjedynemu. On jest zawsze większy niż nasze serce.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajSłowa Ewangelii według świętego Łukasza (Łk 17, 5 - 10):
Apostołowie prosili Pana: «Przymnóż nam wiary». Pan rzekł: «Gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy, powiedzielibyście tej morwie: „Wyrwij się z korzeniem i przesadź się w morze”, a byłaby wam posłuszna.
Kto z was, mając sługę, który orze lub pasie, powie mu, gdy on wróci z pola: „Pójdź i siądź do stołu”? Czy nie powie mu raczej: „Przygotuj mi wieczerzę, przepasz się i usługuj mi, aż zjem i napiję się, a potem ty będziesz jadł i pił”? Czy dziękuje słudze za to, że wykonał to, co mu polecono?
Tak mówcie i wy, gdy uczynicie wszystko, co wam polecono:
„Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać”».

modlitwa.JPG

Komentarz do Ewangelii:
Słowo Jezusa musiało bardzo poruszyć idących za swoim Mistrzem i Panem uczniów, kiedy pozwolono im na nowo doświadczyć, jak blisko nich jest Bóg w swoim Synu. Tajemnica jego Boskiego Synostwa jaśniała w całej ludzkości. Kiedy uczniowie na górze mogli doświadczyć zewnętrznej przemiany Chrystusa, to jednak odczuwali wiele z Jego wewnętrznej świętości i boskości.
 
Kluczowym pytaniem było dla nich raz po raz: Kim naprawdę jest ten Jezus? Nikt nas nie nauczył tak, jak On do nas przemawia. Głosi z mocą i autorytetem, którym żaden z uczonych nie może się pochwalić. Żyje tym, czego uczy. Dlatego Jezus słusznie pyta swoich przeciwników: „Kto z was udowodni Mi grzech? Jeżeli prawdę mówię, dlaczego Mi nie wierzycie”? Potwierdził przesłanie swojego głoszenia poprzez liczne cuda i znaki, które działał w mocy Ducha Świętego w jedności ze swoim Ojcem Niebieskim. Przede wszystkim na ludzi szukających Boga robiło wrażenie to, jak Jezus był zjednoczony ze swoim Ojcem Niebieskim w modlitwie. Wtedy zaczęli odczuwać, że stają przed tajemnicą, którą mogą odkrywać. Jeśli chcemy być blisko Boga, musimy zwrócić się do Jezusa, bo tylko On uczy nas słów życia wiecznego.

Jezus mówi o wierze zdolnej do przesunięcia gór i przeniesienia morwy w morze. Tymi obrazami Pan chce wezwać nas do nieograniczonego zaufania do Ojca Niebieskiego, Który jest blisko nas i nas kocha. Nigdy nie możemy odwzajemnić wiary i okazać wdzięczności i ufnej uwagi Bogu Trójjedynemu. On jest zawsze większy niż nasze serce.

Jak łatwo zapatrujemy się w to, co ziemskie. Widoczne wokół nas często wydaje się nam najważniejsze. Robiąc to, zapominamy, że wszystkie bogactwa, cała moc i chwała tego świata są przemijające. Ostatecznie tylko to, co nosimy w sercu, należy do miłości do Boga i do siebie nawzajem. Wewnętrzne, trwałe wartości liczą się na wieczność.

Ale w jaki sposób nasza wiara w Boga się wzmacnia? Przede wszystkim konfesja jest łaską, którą Bóg nam daje. Ofiaruje nam siłę do wiary i zaufania. Dlatego też odmawiamy Różaniec: „który daje nam nadzieja”. Apostołowie prosili Jezusa: „Umocnij naszą wiarę”. Bóg, Który jest miłosierny i łaskawy i udziela nam wszystkiego, czego potrzeba w obfitości, spełni tę prośbę. Więc nigdy nie przestawajmy się modlić.

Ale kiedy i jak właściwie odmawiamy różaniec? Warto wiedzieć, że Kościół zalecając odmawianie różańca wyraźnie odpowiada na wezwanie Matki Bożej, Która podczas objawień w Lourdes i Fatimie zaprasza do rozważania życia Jej Syna.

Prawidłowe rozważanie różańca nie jest trudne. Jedynym wymaganiem jest serce, które chce kochać Boga najlepiej, jak potrafi. Oddaje się przewodnictwu Najświętszej Maryi Panny, Która jest również naszą Matką Niebieską. Ona bierze nas w objęcia, aby przekazać nas swojemu Synowi, Który jako Wcielony Syn Boży stoi w centrum modlitwy różańcowej. W tajemnicach, które rozważamy, są zawarte momenty życia, cierpienia i śmierci, zmartwychwstania i uwielbienia naszego Pana Jezusa Chrystusa.

Prawdziwe zagrożenie pochodzi raczej od nas samych, jeśli nie znamy już wiary chrześcijańskiej i nie żyjemy nią. Poprzez modlitwę różańcową możemy przeciwdziałać temu niebezpieczeństwu. Ponieważ tutaj zawsze jesteśmy świadomi podstawowych przekonań. Uważamy je za serce i kierujemy nimi, aby odpowiednio dostosować nasze życie. W rozpoczętym Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym mamy okazję poznać, że każdy z nas został posłany przez Chrystusa, aby wiara obejmowała ludy i narody.

Obyśmy wszyscy, za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny i Matki Bożej Różańcowej, doświadczyli pomocy Boga w tym życiu i osiągnęli wieczne zbawienie w błogości Nieba.

/ks. Sławomir Korona/

Reklama.

Tagi: modlitwa   komentarz do ewangelii   ks. sławomir korona   kościół katolicki

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.232.62.209

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Czym jest obrzęd poświęcenia pól? Wyjaśnia ks. Sławomir Korona

Marcin Romanowski o wyborach prezydenckich 2020

Rewitalizacja Placu Wolności w Biłgoraju. Film i zdjęcia z lotu ptaka

Biłgoraj "Noc Muzeów 2020" fragment koncertu Łukasza Jemioły

Krzysztof Hetman, europoseł i wiceprezes PSL o wyborach korespondencyjnych w Polsce

Transmisja Mszy świętej z kościoła św. Michała Archanioła w Soli

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

XVIII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO)

Już po raz XVIII w Szkole Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju odbył się Dzień Jesiennego Liścia. Tegoroczna odsłona charytatywnego wydarzenia...