Strona startowa

Kultura, rozrywka

Ferie 2016, czyli jakie atrakcje dla dzieci i młodzieży

Dodał: red, edycja: 2016-02-11 11:11 Komentarze (0)  (czytane 5660 razy)

Już 15 lutego br. rozpocznie się dla uczniów szkół Województwa Lubelskiego, a więc i Powiatu Biłgorajskiego rozpoczną zimową przerwę semestralną. Publikujemy ofertę jaką na tegoroczne ferie przygotowały dla dzieci i młodzieży domy i ośrodki kultury i sportu. więcej»

 • Święto młodzieży w przededniu wspomnienia świętego Stanisława Kostki (FOTO)

  Edycja: 2021-09-17 20:32 Komentarze (0)  (czytane 569 razy)

  18 września w Kościele katolickim przypada wspomnienie św. Stanisława Kostki. Jest on m. in. patronem polskich dzieci i młodzieży. W przededniu w sanktuarium św. Marii Magdaleny odbyło się święto młodzieży. Złożyła się na nie Msza święta, świadectwo, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz wspólne spotkanie przy ciastku. więcej»

 • W biłgorajskiej Piątce powstała strefa relaksu i kreatywności

  Edycja: 2021-09-17 15:32 Komentarze (2)  (czytane 723 razy)

  W piątek w Szkole Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju otwarto „strefę relaksu i kreatywności”, czyli nowocześnie zaaranżowaną przestrzeń na świeżym powietrzu, w której wszyscy uczniowie będą mogli wypocząć i przyjemnie spędzić czas na przerwach między zajęciami. Otwarcie strefy zostało połączone z Narodowym Czytaniem. więcej»

 • W Biłgoraju uczczono ofiary sowieckiej agresji na Polskę (FOTO, VIDEO)

  Edycja: 2021-09-17 14:26 Komentarze (14)  (czytane 850 razy)

  Dziś przypada 82. rocznica sowieckiej agresji na Polskę. Uroczystości upamiętniające jej ofiary oraz wszystkich walczących o wolną Ojczyznę uczczono dziś podczas powiatowych uroczystości, które odbyły się na części wojskowej cmentarza przy ulicy Lubelskiej. więcej»

 • Niepełnosprawność nie przeszkadza w aktywności

  Edycja: 2021-09-17 09:23 Komentarze (1)  (czytane 388 razy)

  Pomysł na inicjatywę jest wynikiem wspólnej pracy aktywnych seniorów z Biłgoraja uczestników projektu "Zaangażowanie ma znaczenie!", z biłgorajskiego SIRON-u. -Chcieliśmy zbadać potrzeby i oczekiwania seniorów z niepełnosprawnościami z Biłgoraja, poszukać rozwiązań i podjąć odpowiednie działania aktywizacyjne - przyznaje Jerzy Kaźmierczak. więcej»

 • Wystawa interaktywna Seria ulubiona przez młodzież. Felix, Net i Nika Rafał Kosik

  Edycja: 2021-09-17 07:02 Komentarze (0)  (czytane 292 razy)

  Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie przygotowała wystawę „Seria ulubiona przez młodzież. Felix, Net i Nika Rafał Kosik”, która będzie dostępna od 15 września do 29 października bieżącego roku. Ekspozycja została tak zaprojektowana aby odwiedzający mogli aktywnie ją oglądać. Zaprezentowane zostały na niej książki z serii Felix, Net i Nika autorstwa Rafała Kosika. więcej»

 • REKLAMA
 • Spotkanie obywatelskie - rajd rowerowy na Osuchy

  Edycja: 2021-09-17 06:58 Komentarze (0)  (czytane 350 razy)

  Wzrost aktywności społecznej i obywatelskiej oraz pogłębianie wiedzy historycznej własnego regionu, a także integracja osób starszych, to cele inicjatywy, którą zrealizowała grupa seniorów z Łukowej. Przygotowania rozpoczęły się wcześnie, bo już w lipcu. więcej»

 • Rocznica bitwy o Biłgoraj

  Edycja: 2021-09-16 11:02 Komentarze (0)  (czytane 657 razy)

  Dziś przypada 82. rocznica bitwy o Biłgoraj. Był to szereg starć zbrojnych podczas wojny obronnej Polski 1939. Miały one miejsce w dniach 14 - 17 września 1939 w okolicach Biłgoraja. Dla samego miasta jak i dla jego obrońców bitwa zakończyła się tragicznie. Broniące miasta wojska polskie, ponosząc straty, wycofały się na wschód, a miasto zostało zdobyte przez armię niemiecką. Zginęło ponad 70 polskich żołnierzy. więcej»

 • Aktywny i bezpieczny senior z Aleksandrowa

  Edycja: 2021-09-16 08:13 Komentarze (1)  (czytane 416 razy)

  14 września br. w siedzibie Urzędu Gminy w Aleksandrowie odbyło się spotkanie obywatelskie skierowane do seniorów z Aleksandrowa i okolic. Spotkanie miało na celu pokazanie seniorom sposobów na aktywność społeczną i obywatelską oraz tego jak być aktywnym i bezpiecznym w czasie pandemii. więcej»

 • Łukasz Wierzbicki w gminie Tereszpol

  Edycja: 2021-09-15 08:51 Komentarze (1)  (czytane 697 razy)

  14 września Biblioteka Publiczna Gminy Tereszpol zaprosiła najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Tereszpolu - Kukiełkach na spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim. więcej»

 • Żołnierze - żołnierzom

  Edycja: 2021-09-15 08:27 Komentarze (0)  (czytane 584 razy)

  W drugim tygodniu września br. Dom Pamięci w Osuchach odwiedzili turystycznie pułkownicy Centrum Operacji Powietrznych - Dowództwo Komponentu Powietrznego w Warszawie. Na cmentarzu partyzanckim żołnierze złożyli wieniec z układem szachownicy z kwiatów i napisem na szarfie "ŻOŁNIERZE ŻOŁNIERZOM". więcej»

 • REKLAMA
 • Walne zebranie BTR. Podsumowano minioną kadencję i wybrano nowe władze

  Edycja: 2021-09-13 21:12 Komentarze (1)  (czytane 1499 razy)

  Dziś odbyło się walne zebranie sprawozdawczo - wyborcze Biłgorajskiego Towarzystwa Regionalnego. Członkowie BTR wybrały nowe władze. Postawiono przed nimi także nowe zadania. więcej»

 • Jubileusz Teatru Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury (FOTO)

  Edycja: 2021-09-13 14:37 Komentarze (0)  (czytane 632 razy)

  W niedzielę 12 września 2021 roku na scenie TOK-u Teatr Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury świętował swoje dwudziestolecie. Właściwie zespół istniał dużo wcześniej, ale po wznowieniu działalności pierwsza premiera miała miejsce w 2001 roku („Moralność pani Dulskiej”). więcej»

 • Festiwal im. Anny Malec. W Jędrzejówce rozbrzmiała muzyka Roztocza (FOTO)

  Edycja: 2021-09-13 10:47 Komentarze (0)  (czytane 773 razy)

  Międzygminny Festiwal Muzyki Ludowej im. Anny Malec odbył się po raz siódmy. Impreza od lat odbywa się w Jędrzejówce (gmina Goraj) w miejscu, w którym żyła i tworzyła Anna Malec - wybitna śpiewaczka ludowa, której utwór "Piejo, kury piejo" wykorzystał w swoim utworze Grzegorz Ciechowski. więcej»

 • Tarnogród podpisał umowę z Teatrem Osterwy

  Edycja: 2021-09-13 08:47 Komentarze (1)  (czytane 914 razy)

  8 września br. w holu lubelskiego Teatru im. Juliusza Osterwy, Renata Ćwik, dyrektor Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury oraz Paweł Dec burmistrz Tarnogrodu podpisali deklarację partnerstwa inaugurującą Scenę Reduta. więcej»

 • Prymas Tysiąclecia błogosławionym. Kardynała Wyszyńskiego uczczono także w Biłgoraju (FOTO)

  Edycja: 2021-09-12 19:31 Komentarze (0)  (czytane 1071 razy)

  Poświęcenie pomnika i wystawa oraz uroczysta Msza święta - tak w Biłgoraju przypomniano i uczczono pamięć Wielkiego Polaka, męża stanu, pasterza, orędownika równości społecznej i obrońcy uciemiężonych, człowieka wielkiej wiary i zaufania - Stefana kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Biłgorajskie uroczystości odbyły się w parafii pw. Św. Jana Pawła II, a ogólnopolskie w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. więcej»

 • REKLAMA
 • Szlakami Roztocza Zachodniego czyli XIV edycja Ogólnopolskiego Rajdu Rowerowego Jastrzębia Zdebrz (FOTO, VIDEO)

  Edycja: 2021-09-12 18:58 Komentarze (6)  (czytane 1917 razy)

  Sympatycy i pasjonaci turystyki rowerowej ruszyli dziś na XIV edycję Ogólnopolskiego Rajdu Rowerowego „Jastrzębia Zdebrz”, która tradycyjnie miała miejsce na Roztoczu Zachodnim. Celem rajdu jest popularyzacja turystyki rowerowej i walorów przyrodniczych i kulturowych tej części Roztocza i Ziemi Biłgorajskiej. więcej»

 • Naśladować Chrystusa

  Edycja: 2021-09-12 05:27 Komentarze (4)  (czytane 709 razy)

  Kiedy jesteśmy chrześcijanami? Co nas nimi czyni? Na pierwszy rzut oka to pytanie wydaje się łatwe, choć tak naprawdę rzetelna odpowiedź jest trudna do udzielenia. Niektórzy powiedzą: „jeśli należymy do Kościoła, jesteśmy chrześcijanami”. Inni mogą powiedzieć: „jeśli czynimy, aby powstała między ludźmi wspólnota pokoju i pojednania, to wtedy jesteśmy chrześcijanami”. więcej»

 • Pokaz mody uczniów ZSZiO

  Edycja: 2021-09-11 20:12 Komentarze (0)  (czytane 1069 razy)

  29 sierpnia 2021 r. odbyły się Dożynki Powiatowe, które Starostwo Powiatowe organizowało wspólnie z samorządem gminy Biszcza. Jedną z atrakcji wydarzenia, był przygotowany przez społeczność ZSZiO w Biłgoraju pokaz mody. więcej»

 • Najciekawsze obiekty w mojej okolicy widziane oczami niepełnosprawnych

  Edycja: 2021-09-11 10:58 Komentarze (0)  (czytane 853 razy)

  9 września br. Tarnogrodzkie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych wraz ze Środowiskowy Dom Samopomocy w Tarnogrodzie zorganizowali spotkanie integracyjne i konkurs "Najciekawszy obiekt w mojej okolicy widziany oczami niepełnosprawnych - promocja regionu". więcej»

Telewizja

Szlakami Roztocza Zachodniego

Rowerem na bezdrożach Roztocza

Koncert Pauliny Mazepy, zakończył tegoroczny piknik ekologiczny w Biłgoraju

#ChalengePomagam biłgorajskich krwiodawców

więcej

Patronat

BIŁGORAJ: Wystawa PER MARIAM - SOLI DEO

Parafia pw. Św. Jana Pawła II, Fundacja Gaudium et Spes oraz Instytut Prymasa Wyszyńskiego przygotował wystawę poświęconą Wielkiemu Polakowi i Mężowi Stanu Prymasowi Tysiąclecia Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. więcej»

BIIŁGORAJ: III Maraton MTB po Ziemi Biłgorajskiej

Biłgorajskie Stowarzyszenie Kolarzy BSK Miód Kozacki wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zaprasza na III Maraton po Ziemi Biłgorajskiej. Wzorem roku ubiegłego odbędą się także mini wyścigi dla dzieci zwolnione z opłat wpisowych z elektronicznym pomiarem czasu oraz imprezy towarzyszące. więcej»

BIŁGORAJ/ALEKSANDRÓW: Terenowe akcje poboru krwi

Terenowe akcje poboru krwi w Biłgoraju i Aleksandrowie. więcej»

BIŁGORAJ: II Przegląd Zespołów Śpiewaczych

Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju w dniu 19 września 2021 r. organizuje po raz drugi Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego, który rozpocznie się o godzinie 14.00 na terenie Zagrody Sitarskiej w Biłgoraju. więcej»

Katalog firm: Kultura, Muzyka i Sztuka

To dział dla wszystkich tych którzy nie są obojętni na piękno. Dla tych którzy kochają muzykę oraz pasjonują się sztuką. Znajdziecie tu informacje o wystawach wernisażach ale także o koncertach muzycznych i zespołach z naszego regionu.

Reklama
więcej

Galeria zdjęć

więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Zmarł ks. kanonik Bogusław Wojtasiuk

Dziś, w wieku 85 lat, ks. kanonik Bogusław Wojtasiuk. Kapłan zasłużony dla Biłgoraja, wieloletni dziekan Dekanatu Biłgoraj Północ i proboszcz w parafii Trójcy Przenajświętszej Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Biłgoraju. Urodził się 7 czerwca 1936 roku w Podwysokiem, parafia Lipsko koło Zamościa. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk biskupa Piotra Kałwy w katedrze lubelskiej - 18 kwietnia 1960 roku. więcej»

Konkursy

Polecamy

Przypominamy, iż ruszył drugi cykl naboru wniosków w ramach Modułu II programu Aktywny Samorząd

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Biłgoraju uprzejmie informuje,...

Deklaracje antyszczepionkowe kolportowane w biłgorajskich podstawówkach. Sprawie przygląda się Urząd Miasta (AUDIO)

O pojawieniu się oświadczeń "antyszczepionkowców" w biłgorajskich...

Powiatowa konferencja dotycząca przeciwdziałaniu przemocy domowej

Dzisiaj w Biłgorajskim Centrum Kultury odbyła się konferencja...

Deratyzacja to ważna rzecz

Solidne odszczurzanie to konieczność. Szczególnie w dużych miastach...

Jak dbać o włosy przetłuszczające się?

Masz włosy tłuste, które się świecą i pokryte są tłustą warstwą...

Naprawa telefonów Warszawa tylko w miejscu godnym zaufania

Jest wiele powodów, które zmuszają nas do oddania smartfonu do serwisu....

Ogłoszenia