Strona startowa

Aktualności

Wybudowali rodzinie Naklickich dom. Dziś przekazali klucze (FOTO, AUDIO)

Dodał: red, edycja: 2022-05-22 15:43 Komentarze (7)  (czytane 3849 razy)

Parafianie majdanu Starego są niezwykle ofiarni i otwarci. Są wśród nich przedsiębiorcy, rolnicy, nauczyciele. Społeczność jest bardzo zżyta, czego wyrazem są wspólne charytatywne inicjatywy. Jedną z największych była budowa domu dla rodziny Naklickich, matki i osieroconej dwójki małych dzieci. więcej»

 • Jak malować ściany wałkiem?

  Edycja: 2022-05-24 11:29 Komentarze ()  (czytane 90 razy)

  Malowanie ścian to jedna z prac remontowych, którą możesz wykonać samodzielnie. Jednak potrzebujesz do tego odpowiednich narzędzi oraz techniki. Wałek sprawdzi się tutaj idealnie. Jest to narzędzie tanie, wygodne w użyciu i daje naprawdę świetne efekty. Jednak jak malować ściany wałkiem bez powstawania smug i zacieków? W tym artykule znajdziesz odpowiedź na to pytanie. Zapraszamy do lektury! więcej»

 • Biologiczna oczyszczalnia ścieków - Ekodren

  Edycja: 2022-05-23 13:26 Komentarze ()  (czytane 243 razy)

  Firma Ekodren - naturalne systemy oczyszczania, jest rodzinnym przedsiębiorstwem z ponad 20 letnią tradycją. Tworzący ją zespół to nie tylko osoby z wiedzą teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczną. Stosowane technologie są testowane i sprawdzane zarówno w gospodarstwach samych założycieli, jak i konsultowane z naukowcami i ekspertami. więcej»

 • Granat z zapalnikiem odnaleziony podczas prac budowlanych

  Edycja: 2022-05-23 11:51 Komentarze ()  (czytane 374 razy)

  W sobotnie popołudnie dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał zgłoszenie o granacie odnalezionym podczas prac budowlanych w Korczowie. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy zabezpieczyli teren. Niebezpieczna pamiątka z okresu wojny została zneutralizowana przez policjantów z Sekcji Minersko - Pirotechnicznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. więcej»

 • Wypłaty żłobkowego ruszyły 20 maja (VIDEO)

  Edycja: 2022-05-23 08:28 Komentarze ()  (czytane 299 razy)

  Dofinansowanie do opłaty za pobyt dziecka w żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna, to nowe świadczenie. Pierwsze wypłaty ruszają zgodnie z planem 20 maja. W przeciwieństwie do pozostałych świadczeń rodzinnych „żłobkowe” nie trafia bezpośrednio do rodziców, tylko na rachunek bankowy placówki prowadzącej opiekę. więcej»

 • Wybudowali rodzinie Naklickich dom. Dziś przekazali klucze (FOTO, AUDIO)

  Edycja: 2022-05-22 15:43 Komentarze ()  (czytane 3849 razy)

  Parafianie majdanu Starego są niezwykle ofiarni i otwarci. Są wśród nich przedsiębiorcy, rolnicy, nauczyciele. Społeczność jest bardzo zżyta, czego wyrazem są wspólne charytatywne inicjatywy. Jedną z największych była budowa domu dla rodziny Naklickich, matki i osieroconej dwójki małych dzieci. więcej»

 • REKLAMA
 • Jakie podkładki na stół do salonu?

  Edycja: 2022-05-13 12:48 Komentarze ()  (czytane 782 razy)

  Podkładki na stół to bardzo praktyczny dodatek, który nie tylko chroni stół przed wysoką temperaturą, ale również pełni funkcję dekoracyjną. Jakie podkładki na stół do salonu warto wybrać? więcej»

 • Apel o pomoc uchodźcom z Ukrainy

  Edycja: 2022-05-12 10:42 Komentarze ()  (czytane 992 razy)

  W związku z bardzo dużym zapotrzebowaniem uchodźców wojennych, głównie matek z dziećmi otrzymaniem pomocy żywnościowej oraz środków czystościowych, PCK w Biłgoraju zwraca się z prośbą o zorganizowanie w środowisku szkolnym, zakładach pracy zbiórki darów, z możliwością przekazania czerwonokrzyskiej organizacji. więcej»

 • Niespokojna niedziela biłgorajskich strażaków

  Edycja: 2022-05-09 15:00 Komentarze ()  (czytane 1912 razy)

  Pracowita niedziela strażaków. Niestety o godz. 12:34 do Stanowiska Kierowania wpływa zgłoszenie o pożarze nieużytków w miejscowości Jasiennik Stary w gminie Potok Górny. Do zdarzenia zostają zadysponowane 3 zastępy z OSP Lipiny Dolne i 1 zastęp z JRG Biłgoraj. W wyniku pożaru spłonęło 50 arów suchych traw i zarośli. Działania strażaków trwały ponad 2 godzinach. więcej»

 • Łazienka jak ze snu. O nowatorskich aranżacjach łazienkowych w modzie

  Edycja: 2022-05-07 19:43 Komentarze ()  (czytane 877 razy)

  Łazienka stanowi pomieszczenie, w którym możemy się odprężyć po całym dniu pracy. Dlatego coraz więcej osób przykłada ogromną wagę do odpowiedniego zaprojektowania pomieszczenia tak, aby było ono przytulne i przede wszystkim funkcjonalne. Rezygnuje się z typowych dla łazienki płytek czy kafelek, stawiając na nowoczesne rozwiązanie, jakim jest kamień dekoracyjny. więcej»

 • Nie śpisz zdrowo? W ten sposób poprawisz jakość swojego snu

  Edycja: 2022-05-03 14:31 Komentarze ()  (czytane 838 razy)

  Czy odczuwasz ciągłe zmęczenie? Może to dlatego, że w swoim życiu stawiasz na pierwszym miejscu inne rzeczy niż sen. Jest to jeden z najważniejszych etapów każdego dnia. Jak zatem poprawić jakość snu? więcej»

 • REKLAMA
 • Zamykają punkt pomocy dla Ukrainy w Biłgoraju. Przez dwa miesiące mieszkańcy pomagali tym, którzy przed wojną uciekli na Ziemię Biłgorajską

  Edycja: 2022-04-29 17:31 Komentarze ()  (czytane 1370 razy)

  Biłgorajski Punkt Pomocy dla Ukrainy działający przy ul. Konopnickiej z końcem kwietnia br., przestaje działać. -Gorąco dziękujemy osobom indywidualnym i grupom z Biłgoraja, Niemiec i Włoch za ogromne serce zawsze otwarte dla potrzebujących. Niestety, wszystko co dobre kiedyś się kończy - poinformowali przedstawiciele Punktu. więcej»

 • Czy warto jeść na śniadanie musli?

  Edycja: 2022-04-28 08:16 Komentarze ()  (czytane 888 razy)

  Mówi się o tym, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Wiele osób jednak o tym zapomina. Jak temu zapobiec? Mając na uwadze to, że poranki często bywają dla nas wyścigiem z czasem. Rozwiązanie jest proste. Na śniadanie wybierajmy te posiłki, które oprócz tego, że są zdrowe, są również łatwe i szybkie w przygotowaniu. więcej»

 • Rząd pomoże polskim rodzinom w spłacie kredytów hipotecznych

  Edycja: 2022-04-26 13:00 Komentarze ()  (czytane 1473 razy)

  W wyniku agresji Rosji na Ukrainę oraz celowej rosyjskiej polityki utrzymywania wysokich cen ropy i gazu, cała Europa zmaga się z wysoką inflacją, zwaną „putinflacją”. Jednym ze skutków tej sytuacji są wyższe stopy procentowe i zwiększone raty kredytów. Rząd dostrzega te problemy i chce zapewnić wsparcie dla rodzin posiadających kredyty hipoteczne w złotych. To m.in. „wakacje kredytowe” i dopłaty do rat. więcej»

 • Józefów: Jest wykonawca inwestycji z Polskiego Ładu

  Edycja: 2022-04-26 08:30 Komentarze ()  (czytane 943 razy)

  Gmina Józefów wybrała firmę, która wybuduje kanalizację sanitarną w Samsonówce i Majdanie Nepryskim oraz rozbuduje oczyszczalnię ścieków w Siedliskach. Umowy na obydwa zadania mają być podpisane w najbliższych dniach, a większość pieniędzy na ten cel będzie pochodzić z Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład". więcej»

 • Pomoc dla miasta Zborów

  Edycja: 2022-04-26 08:23 Komentarze ()  (czytane 1039 razy)

  Dzięki pomocy i ofiarności mieszkańców gminy Tarnogród oraz osób z Wielkiej Brytanii ze szkół MerryHills Primary School, Garfield Primary, Eversley Primary School, a także mieszkańcom Saarland z Niemiec władze Tarnogrodu przekazały ostatnio 6 ton darów do miasta partnerskiego Zborów na Ukrainę. więcej»

 • REKLAMA
 • Pomoc dla ukraińskiego miasta Browary dostarczona

  Edycja: 2022-04-23 11:58 Komentarze ()  (czytane 1006 razy)

  W Starostwie Powiatowym w Biłgoraju trwała zbiórka darów dla ukraińskiego miasta Browary, które w sposób szczególny ucierpiało w ramach walk zbrojnych. Zbiórkę zorganizował starosta biłgorajski wraz z Stowarzyszeniem Euroregionem Roztocze, którego powiat biłgorajski jest członkiem. więcej»

 • Świeży chleb i swojska kiełbasa... przedświąteczna pomoc dla Ukrainy

  Edycja: 2022-04-21 11:34 Komentarze ()  (czytane 1585 razy)

  Jeszcze dziś z Biłgoraja ma wyruszyć pomoc przedświąteczna dla ogarniętej wojną Ukrainy. Dary do potrzebujących mają trafić jeszcze przed Świętami Wielkiej Nocy, które na Ukrainie - zgodnie z obrządkiem kościołów wschodnich, w tym prawosławia - w tym roku będą obchodzone 24 i 25 kwietnia. więcej»

 • Co jest lepsze? Dachówka ceramiczna, betonowa czy blachodachówka?

  Edycja: 2022-04-21 07:54 Komentarze ()  (czytane 704 razy)

  Wybranie dachówki odpowiadającej naszym potrzebom estetycznym, ale także funkcjonalnym, nie jest sprawą tak jednoznaczną. Jeśli przed Tobą renowacja dachu lub też stawianie nowego domu, to z całą pewnością stoisz przed trudnym zadaniem. Na rynku dostępnych mamy wiele rodzajów dachówek. więcej»

 • Wniosek o dalsze 500+ warto złożyć do kwietnia

  Edycja: 2022-04-19 09:33 Komentarze ()  (czytane 812 razy)

  By nie mieć przerwy w wypłacie 500+ na dzieci, trzeba złożyć wniosek o świadczenie wychowawcze do końca kwietnia - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Do maja świadczenia z programu Rodzina 500+ niemal wszystkim opiekunom wypłacają jeszcze gminy. Od czerwca, czyli od rozpoczęcia nowego okresu świadczeniowego, wypłatami będzie zajmował się ZUS. więcej»

Telewizja

Sportowy Dzień Kobiet

Tour de Pologne przejechał przez Józefów Łukową i gminę Obsza

V Bieg Tropem Wilczym

Otwarcie parku rolkarza

Katalog firm: Dom i Budownictwo

Dom i Budownictwo zawiera firmy budowlane, elektryczne, wykończeniowe a także zajmujące się projektowaniem wnętrz i ich wykończeniem.

Reklama

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota

Plac Wolności 8, 23-400 Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO

ul. E Orzeszkowej 25, 23-400 Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK

Szozdy 11, 23-407 Tereszpol

F.H.U. DETIM S.C. Zdzisław Hułas, Bożena Hułas

Aleksandrów 710a, 23-408 Aleksandrów

więcej

Meble, kuchnie, zabudowy

ZPHU FOREST - sklepbrw.pl

ul. Gen. T. Bora Komorowskiego 23, 23-400 Biłgoraj

więcej

Usługi budowlane i remontowe

JP BUDOWNICTWO

ul. E Orzeszkowej 25, 23-400 Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK

Szozdy 11, 23-407 Tereszpol

F.H.U. DETIM S.C. Zdzisław Hułas, Bożena Hułas

Aleksandrów 710a, 23-408 Aleksandrów

więcej

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Wybudowali rodzinie Naklickich dom. Dziś przekazali klucze (FOTO, AUDIO)

Parafianie majdanu Starego są niezwykle ofiarni i otwarci. Są wśród...

Dzień Strażaka i jubileusze 30-lecia Państwowej, 50-lecia Zawodowej i 120-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Biłgoraju (FOTO, AUDIO)

20 maja 2022 roku, w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej...

Międzynarodowy sukces uczennicy Budowlanki

Karolina Szmołda, uczennica Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących...

Zielona Niedziela w Biłgoraju (AUDIO, FOTO)

„Zielona niedziela” to ponad 100 spotkań w całej...

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech - czy to była dobra decyzja?

Praca opiekunki w Niemczech jest kuszącą, ale jednocześnie nieco...

Paczki Polska Irlandia - doskonała oferta przewozowa

Wysyłka paczek kurierskich poza granice naszego kraju nie zawsze...

Ogłoszenia