Strona startowa

Aktualności

Gęsi biłgorajskie trafiły do Soli

Dodał: red, edycja: 2019-05-24 11:49 Komentarze (6)  (czytane 7848 razy)

160 sztuk piskląt gęsi biłgorajskiej w tym tygodniu trafiło do Soli koło Biłgoraja. Ptaki zostały przywiezione z Majątku Rutka w Puchaczowie. To gęsi, które jeszcze pół wieku temu były codziennością na biłgorajskich podwórkach. Wywodzą się z prymitywnych gęsi z północno - wschodniej Polski. więcej»

Walne Zgromadzenie w Spółdzielni Mieszkaniowej

Dodał: red, edycja: 2019-05-21 08:38 Komentarze (0)  (czytane 1646 razy)

W Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada" w Biłgoraju, ruszyły Walne Zgromadzenia członków. Organizowane są dla poszczególnych części Spółdzielni i potrwają do końca maja. Przypomnijmy, że Walne Zgromadzenie jest najwyższym organem Spółdzielni. więcej»

 • Tata chętnie idzie na urlop ojcowski, rzadko na rodzicielski

  Edycja: 2019-06-17 11:07 Komentarze ()  (czytane 216 razy)

  Ojcowie nadal rzadko biorą na siebie opiekę nad nowonarodzonym dzieckiem, gdy może z nim zostać mama. Za to wielu mężczyzn korzysta z urlopu przeznaczonego specjalnie dla nich, czyli urlopu ojcowskiego. więcej»

 • Awaria sieci, część Biłgoraja bez prądu

  Edycja: 2019-06-13 15:19 Komentarze ()  (czytane 1483 razy)

  Na skutek awarii sieci energetycznej występują przeryw w dostawie energii elektrycznej. Bez prądu jest pół Biłgoraja. Jak informuje PGE Dystrybucja S.A. Rejon Zamość przerwy w dostawie prądu dotyczą osiemnastu ulic w kilku biłgorajskich Osiedlach więcej»

 • Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed wieczornymi i nocnymi burzami

  Edycja: 2019-06-13 13:34 Komentarze ()  (czytane 379 razy)

  Na telefony komórkowe mieszkańców Powiatu Biłgorajskiego przyszły wiadomości tekstowe (SMS) ostrzegające przed burzami, silnym wiatrem i opadami deszczu. Ostrzeżenie wysłało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. więcej»

 • Dlaczego płytki podłogowe są w prawie każdym domu?

  Edycja: 2019-06-12 15:06 Komentarze ()  (czytane 289 razy)

  Dzisiejsze wnętrza w wcale nie przypominają nudnych, stworzonych wedle jednego schematu mieszkań z poprzedniej epoki. Obecnie, w dobie nieustannie zmieniających się gustów i pojawiających się dynamicznie nowych nurtów swój triumf świętują różnego rodzaju płytki. więcej»

 • IKEA w Biłgoraju!

  Edycja: 2019-06-11 10:50 Komentarze ()  (czytane 1549 razy)

  Już 24 czerwca IKEA odwiedzi Biłgoraj. W ramach akcji Przystanek Kuchnia w centrum miasta pojawi się specjalnie zaaranżowany niebieski kontener pełen kuchennych inspiracji. To idealne miejsce, dla osób które szukają funkcjonalnych rozwiązań i chcą poradzić się ekspertów. Mieszkańcy będą mogli bezpłatne spotkać się z projektantem, który dopasuje kuchnie IKEA do ich domu i przygotuje projekt. więcej»

 • REKLAMA
 • Dobrej jakości pompa do c.o.

  Edycja: 2019-06-09 10:55 Komentarze ()  (czytane 407 razy)

  Domy wyposażone we własną instalację C.O. czyli inaczej centralne ogrzewanie, okres grzewczy mają praktycznie przez cały rok. Wiosną i latem ciepło nie jest dostarczane do kaloryferów, jednak bardzo często w kotle trzeba rozpalać ze względu na konieczność ogrzania wody. Wiele prac należy zrobić własnoręcznie, jednak możliwe jest też spore ułatwienie dzięki nowoczesnym automatycznym sterownikom. więcej»

 • Rolety czy żaluzje?

  Edycja: 2019-06-05 14:22 Komentarze ()  (czytane 378 razy)

  Ciężko wyobrazić sobie wnętrza bez okien. Roztaczające się za nimi widoki potrafią zapierać dech w piersiach, umożliwiają wpuszczenie do pomieszczenia świeżego powietrza, a nawet stanowią ozdobę domu. Żeby jednak chroniły również przed wzrokiem ludzi czy wścibskim słońcem, potrzebują osłony - żaluzji lub rolet. Które z nich wybrać? więcej»

 • Znaki ochrony przeciwpożarowej - dlaczego są konieczne?

  Edycja: 2019-06-04 12:09 Komentarze ()  (czytane 291 razy)

  Jednym z najniebezpieczniejszych wypadków, które mogą nas spotkać w budynkach, jest pożar. Dlatego też każdy sprzęt, który może nam pomóc w tej sytuacji, powinien być odpowiednio oznakowany, aby był dobrze widoczny. Podobnie jest w miejscach, które objęte są większym ryzykiem zaprószenia ognia - muszą być one dobrze oznaczone, aby nie dopuścić do pożaru. W takiej sytuacji okażą się niezbędne oznaczenia przeciwpożarowe. więcej»

 • 10 lat Programu Umacniania Rodziny (FOTO)

  Edycja: 2019-05-31 23:01 Komentarze ()  (czytane 676 razy)

  Realizowany przez Wioskę Dziecięcą w Biłgoraju Program Umacniania Rodziny ma już 10 lat. Dziś odbyły się uroczystości jubileuszowe. Obok władz Stowarzyszenia uczestniczyli w nim przedstawiciele instytucji i władz samorządowych współpracujących z programem. Dopełnieniem jubileuszu był festyn z okazji Dnia Dziecka. więcej»

 • Obrazy na płótnie do sypialni. Jakie wybrać?

  Edycja: 2019-05-30 15:42 Komentarze ()  (czytane 355 razy)

  Ciężko wyobrazić sobie ciekawą aranżację bez dekoracji ściennych. To właśnie obrazy urozmaicają wystrój pomieszczenia, a także nadają mu unikatowego charakteru. To prosty sposób na to, aby nawet minimalistyczne wnętrze stało się dopracowane, a zarazem ciekawe. Dużym zainteresowaniem cieszą się obrazy na płótnie. więcej»

 • REKLAMA
 • Eksperci radzą, jaką wybrać altanę ogrodową!

  Edycja: 2019-05-28 14:06 Komentarze ()  (czytane 488 razy)

  Altana ogrodowa to bardzo użyteczny element architektoniczny przydomowej zieleni. Pozwala schronić się przed wzrokiem wścibskich sąsiadów, uciec przed majowym deszczem i sierpniowym słońcem. Eksperci z firmy drewnolandia.pl mówią, na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu altany do naszego ogrodu. więcej»

 • Dlaczego balustrady są tak ważnym elementem domowej przestrzeni?

  Edycja: 2019-05-25 21:47 Komentarze ()  (czytane 426 razy)

  W niemalże każdym domu schody są uważane za jeden z kluczowych aspektów mieszkalnych. Nie wszyscy jednak mają świadomość tego, że znajdujące się na nich balustrady są w stanie korzystnie wpłynąć na aranżację danego wnętrza. więcej»

 • Gęsi biłgorajskie trafiły do Soli

  Edycja: 2019-05-24 11:49 Komentarze ()  (czytane 7848 razy)

  160 sztuk piskląt gęsi biłgorajskiej w tym tygodniu trafiło do Soli koło Biłgoraja. Ptaki zostały przywiezione z Majątku Rutka w Puchaczowie. To gęsi, które jeszcze pół wieku temu były codziennością na biłgorajskich podwórkach. Wywodzą się z prymitywnych gęsi z północno - wschodniej Polski. więcej»

 • Gdzie najlepiej zastosować meble systemowe?

  Edycja: 2019-05-24 10:48 Komentarze ()  (czytane 427 razy)

  Meble systemowe z coraz większą siłą wypierają tradycyjne meblościanki i zestawy. Nic dziwnego, dzięki nim podkreślisz swoją indywidualność i maksymalnie wykorzystasz przestrzeń w domu lub mieszkaniu, bez względu na jego powierzchnię. Sam zdecydujesz, jakie typy mebli spełnią wszystkie Twoje potrzeby. Zarówno te estetyczne, jak i praktyczne, dotyczące komfortu codziennego funkcjonowania. więcej»

 • Najlepsze roboty kuchenne 2019! Opinie, praktyczne informacje, polecane modele

  Edycja: 2019-05-23 08:36 Komentarze ()  (czytane 470 razy)

  Roboty kuchenne stają się jednym z podstawowych elementów wyposażenia kuchni. W końcu dzięki nim możemy znacznie szybciej przygotować ciasto, posiekać jakieś składniki, a także zrobić świeżo wyciskany sok. Konieczne jest tylko to, żebyśmy wybrali odpowiedni model, co nie jest łatwe przy obecnej różnorodności, dlatego pomocny może być ranking robotów kuchennych. więcej»

 • REKLAMA
 • Walne Zgromadzenie w Spółdzielni Mieszkaniowej

  Edycja: 2019-05-21 08:38 Komentarze ()  (czytane 1646 razy)

  W Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada" w Biłgoraju, ruszyły Walne Zgromadzenia członków. Organizowane są dla poszczególnych części Spółdzielni i potrwają do końca maja. Przypomnijmy, że Walne Zgromadzenie jest najwyższym organem Spółdzielni. więcej»

 • Czy meble na wymiar to rozwiązanie dobre dla Ciebie?

  Edycja: 2019-05-16 11:51 Komentarze ()  (czytane 593 razy)

  Zamawianie mebli na wymiar jest coraz popularniejsze. Kiedyś był to jedyny sposób, żeby w miarę sensownie zaaranżować miniaturowy przedpokój czy nieustawną kuchnię. Dziś zamawianie mebli jest wyrazem naszej świadomości, że maksymalnie indywidualistycznie zaaranżowane mieszkanie to komfort dla użytkowników - nie tylko ten związany z codziennym użytkowaniem, ale także dobrostan psychiczny i wyśmienite samopoczucie. więcej»

 • Masz azbest na swojej posesji? Zgłoś się do Urzędu Miasta

  Edycja: 2019-05-13 15:29 Komentarze ()  (czytane 657 razy)

  Miasto Biłgoraj uczestniczy w programie oczyszczania kraju z azbestu. Zakłada on, ze do końca 2032 roku powinny zostać usunięte wszystkie wyroby zawierające azbest ze wszystkich obiektów w Polsce. więcej»

 • Wakacje kredytowe - jak działa urlop od spłat i kto go oferuje?

  Edycja: 2019-05-13 12:45 Komentarze ()  (czytane 711 razy)

  W trakcie spłacania rat kredytu mogą nastąpić sytuacje losowe sprawiające trudność w terminowym regulowaniu zobowiązania. Problem ten dotyka zwłaszcza osób, które spłacają spore, comiesięczne raty kredytu hipotecznego. Wówczas nie warto sięgać po szybką pożyczkę, gdyż lepszym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z tak zwanych wakacji kredytowych. więcej»

Telewizja

Driftingowe Rozpoczęcie Sezonu 2019

Bieg "Tropem Wilczym"

Powiatowa Gala Mistrzów Sportu

Zawody w układaniu kostki Rubika

Katalog firm: Dom i Budownictwo

Dom i Budownictwo zawiera firmy budowlane, elektryczne, wykończeniowe a także zajmujące się projektowaniem wnętrz i ich wykończeniem.

Reklama

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK

Szozdy 11, 23-407 Tereszpol

F.H.U. DETIM S.C. Zdzisław Hułas, Bożena Hułas

Aleksandrów 710a, 23-408 Aleksandrów

ZPHU FOREST - sklepbrw.pl

ul. Gen. T. Bora Komorowskiego 23, 23-400 Biłgoraj

ONYX Zakład Kamieniarski - nagrobki, kominki, schody, parapety

Korytków Duży 144, 23-400 Biłgoraj

więcej

Meble, kuchnie, zabudowy

ZPHU FOREST - sklepbrw.pl

ul. Gen. T. Bora Komorowskiego 23, 23-400 Biłgoraj

więcej

Usługi budowlane i remontowe

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK

Szozdy 11, 23-407 Tereszpol

F.H.U. DETIM S.C. Zdzisław Hułas, Bożena Hułas

Aleksandrów 710a, 23-408 Aleksandrów

więcej

Zarezerwuj nocleg

Gęsi biłgorajskie trafiły do Soli

160 sztuk piskląt gęsi biłgorajskiej w tym tygodniu trafiło do Soli koło Biłgoraja. Ptaki zostały przywiezione z Majątku Rutka w Puchaczowie. To gęsi, które jeszcze pół wieku temu były codziennością na biłgorajskich podwórkach. Wywodzą się z prymitywnych gęsi z północno - wschodniej Polski. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Jest mowy Zarząd biłgorajskiego Oddziału ZNP

17 czerwca 2019 roku w siedzibie biłgorajskiego Oddziału ZNP odbyło...

Ludowa muzyka, ginące zawody i puszczanie wianków, czyli Festiwal Sztuki Ludowej "Biłgorajska nuta"

W Dylach k/Biłgoraja odbyła się kolejna edycja Festiwalu Sztuki...

Gęsi biłgorajskie trafiły do Soli

160 sztuk piskląt gęsi biłgorajskiej w tym tygodniu trafiło do Soli...

Walne Zgromadzenie w Spółdzielni Mieszkaniowej

W Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada" w Biłgoraju, ruszyły Walne...

Uprawomocniła się decyzja Wojewody. Pomnik Jóżefa Dechnika zniknie z centrum Biłgoraja

Właśnie uprawomocniła się decyzja Wojewody Lubelskiego z 4 lutego...

Misterium Męki Pańskiej (VIDEO)

Już po raz siódmy w Biłgoraju odtworzone zostały sceny ostatnich...

Ogłoszenia