Strona startowa

Wiadomości

Wyświetl wiadomości:

Motoryzacja:

Od poniedziałku utrudnienia na trasie Biłgoraj - Gromada. Rusza remont przejazdu kolejowego

Dodał: red, edycja: 2021-09-17 17:23:32 Komentarze ()  (czytane 653 razy)

W związku z planowanymi pracami związanymi z wymianą nawierzchni kolejowej, w dniach 20 - 24 września 2021 roku zostanie zamknięty dla ruchu kołowego przejazd kolejowy - droga powiatowa nr 2916L, ul. Stanisława Moniuszki w miejscowości Biłgoraj. więcej»

TAGI: gromada, biłgoraj, ulica moniuszki, przejazd kolejowy

Przebudowa ulicy Nadstawnej w Biłgoraju. Miasto dołoży się do powiatowej inwestycji

Dodał: red, edycja: 2021-09-16 11:30:29 Komentarze ()  (czytane 1416 razy)

Powiat biłgorajski planuje w 2021 roku rozpoczęcie inwestycji pod nazwą „przebudowa ulicy Nadstawnej w Biłgoraju”. Wartość inwestycji oszacowano na kwotę 1,8 mln zł. Zadanie w 50% ma zostać sfinansowane ze środków własnych powiatu biłgorajskiego. więcej»

TAGI: ulica nadstawna, biłgoraj, inwestycje drogowe, burmistrz biłgoraja

Otwarto drogi Teodorówka - Kolonia Teodorówka - Smoryń i Pulczynów - Wola Kątecka - Żelebsko (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2021-09-03 15:23:09 Komentarze ()  (czytane 2477 razy)

3 września br. nastąpiło otwarcie trzech ciągów drogowych, dróg powiatowych tj. drogi nr 2912 L, 2913L i 2915L. To ciągi drogowe na trasie Teodorówka - Kolonia Teodorówka - Smoryń oraz Pulczynów - Wola Kątecka – Żelebsko. Drogi te łączą one ze sobą powiat biłgorajski z zamojskim oraz trzy gminy Frampol, Radecznica i Biłgoraj. więcej»

TAGI: remont dróg powiatowych, gmina frampol, inwestycje drogowe, powiat biłgorajski

W powiecie biłgorajskim będą wyniesione przejścia dla pieszych

Dodał: red, edycja: 2021-08-23 16:30:41 Komentarze ()  (czytane 2510 razy)

Dziś w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie, starosta biłgorajski podpisał z wojewodą lubelskim Lechem Sprawką umowy na budowę czterech wyniesionych przejść dla pieszych. Dwa z nich powstaną w Biłgoraju na ulicy Nadstawnej, kolejne w gminie Tereszpol i gminie Tarnogród. Kwota dofinansowania to blisko 540 tys. zł. więcej»

TAGI: wyniesione przejścia dla pieszych, powiat biłgorajski, dofinansowanie, bezpieczeńśtwo pieszych

REKLAMA

Zlot Pojazdów Zabytkowych i Kolekcjonerskich (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2021-08-22 12:21:27 Komentarze ()  (czytane 2052 razy)

Do późnych godzin popołudniowych potrwa dziś na Miasteczku Kresowym Biłgorajski Zlot Pojazdów Zabytkowych i Kolekcjonerskich. Wydarzenie któe integruje miłośników motoryzacji, to także prezentacja ikon naszych dróg. Oglądać można kultowe polskie auta, ale są także perełki motoryzacji włoskiej, niemieckiej, angielskiej czy amerykańskiej. więcej»

TAGI: zlot zabytków biłgoraj, zlot pojazdów zabytkowych i kolekcjonerskich, automobilklub biłgorajski, miasteczko kresowe

Starosta spotkał się z przedstawicielami mieszkańców osiedli sąsiadujących z Autodromem

Dodał: red, edycja: 2021-08-18 13:11:50 Komentarze ()  (czytane 2681 razy)

Dziś z inicjatywy starosty biłgorajskiego, odbyło się spotkanie z przedstawicielami mieszkańców osiedli sąsiadujących z biłgorajskim Autodromem. Było ono odpowiedzią na pismo jakie zostało skierowane do władz powiatu w związku z planami modernizacji i rozbudowy toru w Biłgoraju. więcej»

TAGI: autodrom, drift, zawody motorowe, powiat biłgorajski

Obsza. Umowy na przebudowę dróg podpisane

Dodał: red, edycja: 2021-08-12 14:44:58 Komentarze ()  (czytane 1134 razy)

W ciągu niespełna czterech miesięcy Gmina Obsza zrealizuje trzy ważne inwestycje drogowe o łącznej wartości prawie 2,7 mln zł. Umowy z wykonawcami robót są już podpisane, a place budowy mają być przekazane w drugiej połowie sierpnia. Za ponad 200 tys. zł samorząd poprawi m. in. drogę dojazdową do pól w Woli Obszańskiej. więcej»

TAGI: gmina obsza, inwestycje drogowe, powiat biłgorajski, dotacja

Trwają prace na drodze wojewódzkiej nr 835

Dodał: red, edycja: 2021-08-12 07:48:00 Komentarze ()  (czytane 2015 razy)

Obecnie zaawansowanie prac sięga około 33%, na ten wskaźnik znaczący wpływ mają warunki pogodowe, które nie rozpieszczają pracowników na budowie tej drogi. Niestety w ostatnim czasie na Roztoczu często występują obfite opady deszczu, burze wraz z silnym wręcz porywistym wiatrem. Takie warunki atmosferyczne często doprowadzają do zalewania oraz niszczą plac budowy. więcej»

TAGI: dw 835, inwestycje drogowe, droga wojewódzka nr 835, droga biłgoraj - tarnogród

REKLAMA

Ruszyła petycja w sprawie rewitalizacji Autodromu

Dodał: red, edycja: 2021-08-07 12:28:15 Komentarze ()  (czytane 2291 razy)

Ruszyła petycja biłgorajski Automobilklub zorganizował w sprawie rewitalizacji Autodromu. Celem petycji jest pokazanie władzom krajowym, że społeczność rzeczywiście chce nowego toru. Jak podkreślają twórcy petycji, działają oni w imieniu mieszkańców powiatu biłgorajskiego którzy ją podpisali, sympatyków sportów motorowych, członków Automobilklubu Biłgorajskiego oraz wszystkich, którym leży na sercu dobro i promocja regionu oraz poprawa bezpieczeństwa na drogach publicznych. więcej»

TAGI: powiat biłgorajski, autodrom biłgoraj, petycja, remont autodomu biłgoraj

Kolizja na ulicy Długiej w Biłgoraju

Dodał: red, edycja: 2021-07-27 16:09:00 Komentarze ()  (czytane 2748 razy)

Do kolizji z udziałem dwóch aut osobowych doszło dziś popołudniu na ulicy Długiej w Biłgoraju. Na miejscu są funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju. Wiadomo, że nikt nie ucierpiał, a kierujący byli trzeźwi. więcej»

TAGI: kolizja drogowa, biłgoraj policja, biłgoraj, zdarzenie drogowe

Powiat przejmuje drogę wojewódzką

Dodał: red, edycja: 2021-07-27 09:21:34 Komentarze ()  (czytane 1690 razy)

23 lipca br. odbyły się obrady XXX sesji Rady Powiatu w Biłgoraju. Jedną z omawianych spraw było podjęcie uchwały w sprawie zaliczenia do kategorii dróg powiatowych dotychczasowej drogi wojewódzkiej nr 848, na odcinku Tarnawa Mała - Turobin - Sułów - Szczebrzeszyn.
więcej»

TAGI: droga wojewódzka nr 848, powiat przejął drogę wojewódzką, powiat biłgorajski, inwestycje drogowe

Miłośnicy sportów motorowych wsparli leczenie Kubusia Pawęzki

Dodał: red, edycja: 2021-07-26 15:02:55 Komentarze ()  (czytane 1649 razy)

Przy pięknej pogodzie 25 lipca Automobilklubu Biłgorajski zorganizował imprezę charytatywną dla3-letniego Kubusia Pawęzki. Przybyło około 50 aut, a kierowcy potraktowali wydarzenie jako okazję do treningu driftu. Dopisali także kibice. Wszyscy włączyli się także w akcję charytatywną i wsparli Kubusia.
więcej»

TAGI: autodrom, kubuś bohater, zbiórka na leczenie kubusia pawęzki, zawody sportów motorowych

REKLAMA

Wpadli kierując na podwójnym gazie

Dodał: red, edycja: 2021-07-22 13:30:13 Komentarze ()  (czytane 1050 razy)

Pijani kierowcy wpadli w ręce policjantów z biłgorajskiej drogówki. Zatrzymany został m. in. 34-letni kierowca Volkswagena, który nie stosując się do obowiązku włączenia świateł mijania i zapiętych pasów bezpieczeństwa, "wydmuchał" prawie promil. Zatrzymany został także kierujący oplem 66-letni mieszkaniec Warszawy. Ten z kolei miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. więcej»

TAGI: pijani kierowcy, powiat biłgorajski, policja biłgoraj, kontrole policyjne

Prace koncepcyjne nad remontem biłgorajskiego Autodromu trwają

Dodał: red, edycja: 2021-07-20 15:27:05 Komentarze ()  (czytane 2968 razy)

Prace koncepcyjne nad zagospodarowaniem terenu biłgorajskiego autodromu trwają. 17 osób uczestniczyło w dzisiejszym spotkaniu na ten temat, poprowadzonym przez kierownika Wydziału Geodezji Ireneusza Bulicza. Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju. więcej»

TAGI: autodrom, powiat biłgorajski, inwestycje, remont autodromu

Nowe znaki na szlaku Green Velo przez powiat biłgorajski. Uzupełnienie oznaczenia ma poprawić bezpieczeństwo rowerzystów

Dodał: red, edycja: 2021-07-16 15:31:24 Komentarze ()  (czytane 2237 razy)

Na ukończeniu jest malowanie na jezdni dodatkowych oznaczeń na szlaku Green Velo w powiecie biłgorajskim. To inicjatywa radnego Mirosława Późniaka, która znalazła aprobatę w Zarządzie powiatu i Zarządzie Dróg Powiatowych. Do zaproponowanych przez radnego trzech ciągów drogowych, ZDP dołożyło jeszcze trzy. Łącznie namalowanych zostało 158 znaków P-27. więcej»

TAGI: szlka greenvelo, powiat biłgorajski, szlaki rowerowe, oznakowanie szlaku green velo

Pojazd historyczny - czy musi mieć OC? jak go ubezpieczyć?

Dodał: red, edycja: 2021-07-14 13:06:53 Komentarze ()  (czytane 1080 razy)

Pojazd historyczny na drodze to pojazd unikatowy - w ruchu drogowym zawsze przyciąga uwagę i budzi wiele zainteresowania. Pojazdy zabytkowe, o wartości historycznej są przez wiele osób chętnie kupowane - nie każdy jednak wie, jak należy je zarejestrować i ubezpieczyć. O co musi zadbać posiadacz pojazdu historycznego? więcej»

TAGI: pojazdy historyczne, ubezpieczenie oc, ubezpieczenie auta, auta zabytkowe

REKLAMA

Policyjne działania prędkość

Dodał: red, edycja: 2021-07-08 08:54:42 Komentarze ()  (czytane 1350 razy)

Dzisiaj Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno - prewencyjne pn. „Prędkość”. Mimo iż głównym celem działań jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. więcej»

TAGI: kontrole prędkości, powiat biłgorajski, policja biłgoraj, przekroczenie prędkości

Autodrom w Biłgoraju odzyskany (FOTO, VIDEO)

Dodał: red, edycja: 2021-07-07 14:04:50 Komentarze ()  (czytane 4490 razy)

Dziś, z udziałem wicemarszałka Michała Mulawy, starosty Andrzeja Szarlipa, członka Zarządu Powiatu Andrzeja Łagożnego, kierownika Wydziału Geodezji, Kartografii, Katastru i Nieruchomości Ireneusza Bulicza oraz przedstawicieli środowisk związanych ze sportami motorowymi, na Autodromie odbyła się konferencja prasowa. Jej tematem był stan prawny własności toru i plany na przyszłość. więcej»

TAGI: autodrom, biłgoraj, starosta biłgorajski, sporty motorowe

Potrącona rowerzystka trafiła do szpitala

Dodał: red, edycja: 2021-06-23 10:47:08 Komentarze ()  (czytane 1815 razy)

58-letnia rowerzystka trafiła do szpitala po tym jak została potrącona przez samochód. Kobieta miała w organizmie ponad promil alkoholu. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Apelujemy o czujność i rozsądek na drodze. więcej»

TAGI: wypadek drogowy, potrącenie rowerzystki, gmina turobin, policja biłgoraj

Import auta z USA - czy to się opłaca? Ukryte koszty

Dodał: red, edycja: 2021-06-21 13:03:01 Komentarze ()  (czytane 1203 razy)

Od pewnego czasu zauważyć można zwiększające się zainteresowanie samochodami zza granicy. Ludzie chętnie je sprowadzają na użytek własny, ale nie tylko. Możliwość sprzedaży po wyższej cenie jest kuszącą formą zarobku. Co ciekawe, w ostatnich latach popularność zyskały samochody z USA. więcej»

TAGI: import aut, auta z usa, auta importowane, opłaty

REKLAMA

Porównywarka OC - jaką wybrać, by nie przepłacić?

Dodał: red, edycja: 2021-06-08 14:34:25 Komentarze ()  (czytane 1789 razy)

Ubezpieczenie samochodu to obowiązek wszystkich kierowców. Przed odebraniem dowodu rejestracyjnego i tablic dla nowego pojazdu, trzeba okazać aktualną polisę OC. Za brak ubezpieczenia grożą bardzo wysokie kary, które egzekwowane są już za jednodniowe opóźnienie. więcej»

TAGI: ubezpieczenie samochodu, oc, obowiązkowe ubezpieczenie, kierowca

Motocykliści rozpoczęli sezon

Dodał: red, edycja: 2021-05-30 00:20:41 Komentarze ()  (czytane 2297 razy)

Na zaproszenie członków klubu motocyklowe "Cygnus" Biłgoraj, kilkudziesięciu motocyklistów z Lubelszczyzny i Podkarpacia zainaugurowało sezon motocyklowy. Na wydarzenie złożyła się Msza święta, konkursy z nagrodami i wspólny posiłek. więcej»

TAGI: kmm cygnus, motoserce, inaugiracja sezonu motocyklowego, motocykliści

Nie zapiął pasów i nie włączył świateł. Okazało się że był pijany i miał cofnięte uprawnienia do kierowania

Dodał: red, edycja: 2021-04-15 09:38:09 Komentarze ()  (czytane 2818 razy)

36-latek odpowie przed Sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości i pomimo cofniętych uprawnień. Mężczyzna zwrócił uwagę policjantów ponieważ kierował Peugeotem bez wymaganych przepisami świateł mijania i nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. więcej»

TAGI: pijany kierowca, powiat biłgorajski, biłgoraj, policja biłgoraj

Nowe ulice na mapie Biłgoraja. Wszystkie mają roślinne nazwy

Dodał: red, edycja: 2021-03-25 17:58:31 Komentarze ()  (czytane 2842 razy)

Przed rozpoczęciem astronomicznej wiosny, 24 lutego br., Rada Miasta podjęła dwie uchwały dotyczące nadania nazw nowym ulicom znajdującym się na terenie miasta Biłgoraja, na mocy przyjętych uchwał Osiedle Różnówka może odtąd pochwalić się nową ulicą o nazwie Jaworowa, ulica biegnie od ul. Janusza Korczaka w kierunku zachodnim. więcej»

TAGI: biłgoraj, ulice, miasto, komunikacja

REKLAMA

Podsumowanie działalności Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu Oddział Terenowy Biłgoraj za 2020 rok

Dodał: red, edycja: 2021-03-19 07:40:57 Komentarze ()  (czytane 2985 razy)

2020 roku, był trudnym rokiem dla zamojskiego WORD-u. W wyniku wybuchu pandemii od marca do końca kwietnia ubiegłego roku, WORD Zamość i Oddział Terenowy w Biłgoraju były zamknięte. Egzaminowanie wznowiono w maju w rygorze sanitarnym tj. w sali egzaminów teoretycznych mogły przebywać 4 osoby, obowiązkowa była dezynfekcja, maseczki i rękawiczki. więcej»

TAGI: word zamość, egzaminy na prawo jazdy, kurs na prawo jazdy, biłgoraj

Telewizja

Pokaz laserów

Szlakami Roztocza Zachodniego

Kapsułą czasu upamiętni rewitalizację Śródmieścia Biłgoraja

Dożynki powiatowe 2021

Dożynki gminy Goraj

Rozmowa z Przemysławem Czarnkiem

więcej

Sport

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkiej Atletyce

W sobotę, 11 września 2021 roku w Białej Podlaskiej odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkiej Atletyce. W gronie 22 rywalizujących klubów z województw lubelskiego i podlaskiego, znaleźli się też zawodnicy biłgorajskiego "ZNICZa". więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

W ramach akcji sprzątanie świata, wolontariusze posprzątali Park Nowakowskiego i tereny przy Zalewie Bojary

Deszczowa aura i temperatura oscylująca wokół 12 - 15 stopni Celsjusza, nie odstraszyła wolontariuszy z Biłgoraja od włączenia się w akcję Sprzątanie Świata. Akcja „Sprzątanie Świata - Polska” jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. więcej»

więcej

Polityka

Podpisanie umów na modernizację lub budowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych

Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed podpisał 17 września, kolejnych 13 umów z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego na modernizację lub budowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych ze środków celowych budżetu województwa na 2021 rok. Łączna wartość umów to ponad 1 mln zł. Środki trafią m. in. do gmin Obsza i Biszcza. więcej»