Strona startowa

Wiadomości

Wyświetl wiadomości:

Dom i ogród:

Firany do kuchni – jak wybrać odpowiedni model?

Dodał: red, edycja: 2021-09-17 09:43:13 Komentarze ()  (czytane 282 razy)

Firany do kuchni wybieramy ze szczególną starannością. W przeciwieństwie do pomieszczeń jak sypialnia czy pokój dzienny ich funkcja ozdobna powinna bowiem iść w parze z praktycznością, która sprawi, że będą nam służyć niezawodnie przez wiele lat. więcej»

TAGI: firany, kuchnia, wyposażenie domu, dom i ogród

Regionalny rynek nieruchomości w Lublinie

Dodał: red, edycja: 2021-09-16 13:49:36 Komentarze ()  (czytane 428 razy)

Rynek nieruchomości w Lublinie przyciąga inwestorów, kusząc ich przystępnymi cenami nieruchomości oraz stałym dopływem osób poszukujących mieszkań do wynajęcia. Jesteś zainteresowany zakupem mieszkania w Lublinie? Zobacz, ile możesz zarobić na jego wynajmie. więcej»

TAGI: rynek nieruchomości, zakup nieruchomości, lublin, lubelszczyzna

Czy domek drewniany jest funkcjonalny?

Dodał: red, edycja: 2021-09-15 13:56:26 Komentarze ()  (czytane 400 razy)

Niewielkich rozmiarów domki drewniane cieszą się rosnącą popularnością. Jednym z powodów takiego właśnie zainteresowania jest między innymi fakt, iż w przypadku gdy nie przekraczają one określonych rozmiarów można je postawić bez uzyskiwania pozwolenia na budowę. Dlatego domki letniskowe wykonane z drewna o wielkości umożliwiającej ich postawienie w ten właśnie sposób cieszą się największym zainteresowaniem. więcej»

TAGI: dom z drewna, domy z drewa, budowa domów z drewna, drewniany domek

Powiatowa konferencja dotycząca przeciwdziałaniu przemocy domowej

Dodał: red, edycja: 2021-09-14 13:30:36 Komentarze ()  (czytane 1320 razy)

Dzisiaj w Biłgorajskim Centrum Kultury odbyła się konferencja dotycząca przeciwdziałaniom przemocy domowej. Wzięli w niej udział m. in. poseł na Sejm RP Beata Strzałka starosta biłgorajski Andrzej Szarlip, pracownicy Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej, przedstawiciele Policji, ośrodków pomocy społecznej, OIK-u, PCPR-u, kuratorzy i przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości. więcej»

TAGI: przemoc w rodzinie, pcpr biłgoraj, oik biłgoraj, przeciwdziałanie przemocy w rodzinie

REKLAMA

Pijani rodzice

Dodał: red, edycja: 2021-09-14 07:43:50 Komentarze ()  (czytane 875 razy)

Ponad 2 promile miała matka, pod opieką której znajdował się jej 4-letni syn. Ojciec chłopca który przyszedł w trakcie policyjnej interwencji do mieszkania, również był pijany, miał w organizmie także 2 promile alkoholu. Chłopczykiem zaopiekowała się rodzina. O zaistniałej sytuacji zostanie poinformowany Sąd do Spraw Rodziny i Nieletnich. więcej»

TAGI: gmina biszcza, pijani rodzice, opieka nad dzieckiem, policja biłgoraj

Czternastka dla emerytów - bez wniosku!

Dodał: red, edycja: 2021-09-13 08:51:49 Komentarze ()  (czytane 971 razy)

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotowuje się do wypłaty tzw. czternastej emerytury. Instytucja przypomina, że dodatkowe roczne świadczenie wypłaci emerytom i rencistom z urzędu. To znaczy, że nie trzeba będzie składać żadnego wniosku. więcej»

TAGI: zus biłgoraj, zakład ubezpieczeń społecznych, emerytury, czternastka

Józefów. Będą nowe zasuwy na wodociągu

Dodał: red, edycja: 2021-09-07 11:25:07 Komentarze ()  (czytane 666 razy)

Gmina Józefów chce zmniejszyć uciążliwości, związane z przerwami w dostawach wody, spowodowanymi ewentualnymi awariami lub innymi pracami. Podczas sesji w czwartek 2 września rada miejska zgodziła się przeznaczyć 35 tysięcy złotych na wykonanie zasuw liniowych na wodociągu w Józefowie, które pozwolą na zamykanie sieci odcinkami, a nie w całości. więcej»

TAGI: gmina jóżefów, wodociągi, zaopatrzenie w wodę, dostarczanie wody

O świadczeniu 300+ w Turobinie

Dodał: red, edycja: 2021-09-06 08:08:38 Komentarze ()  (czytane 612 razy)

„Dobry Start 300+” to dofinansowanie do wyprawki szkolnej dla ucznia. W złożeniu wniosku o to świadczenie pomoże rodzicom pracownik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, który 7 września będzie dyżurował w Turobinie. więcej»

TAGI: świadczenia 300+, turobin, zus, zakład ubezpieczeń społecznych

REKLAMA

Programy Mój prąd i Czyste Powietrze - firmy oferują odpłatne usługi w celu uzyskania dofinansowania. Urząd Miasta od tej praktyki się odcina

Dodał: red, edycja: 2021-09-04 07:55:08 Komentarze ()  (czytane 878 razy)

W ostatnich dniach w skrzynkach pocztowych mieszkańców Biłgoraja pojawiły się ulotki firmy, która oferuje odpłatne usługi w zakresie dofinansowań do wymiany kotłów oraz sporządzenia wniosków w ramach Programu "Czyste Powietrze" i Programu „Mój Prąd”. Urząd Miasta Biłgoraja informuje, że nie ma nic wspólnego z tą informacją. więcej»

TAGI: urząd miasta biłgoraj, biłgoraj, program mój prąd, program czyste powietrze

To policjanci na medal - podziękowania dla policjantów od mieszkanki Szczecina

Dodał: red, edycja: 2021-08-31 10:30:41 Komentarze ()  (czytane 1333 razy)

Do Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju wpłynął list, w którym mieszkanka Szczecina dziękuje policjantom Komisariatu Policji w Józefowie za ich zaangażowanie i troskę z jaką zajęli się zgłoszoną przez nią sprawą. więcej»

TAGI: policja biłgoraj, podziękowanie, gmina józefów, komisariat policji w józefowie

Lifehacki z firanami, czyli proste i efektowne aranżacje okien

Dodał: red, edycja: 2021-08-28 09:20:26 Komentarze ()  (czytane 649 razy)

W pewnym momencie, gdy rozplanujemy już znaczną część wyposażenia domu, przychodzi czas na dekoracje okienne. Nierzadko okazuje się to sytuacją nieco problematyczną, szczególnie gdy zdecydowaliśmy się na bardzo specyficzny styl aranżacji, jadalni lub sypialni, oraz na wyraziste meble. więcej»

TAGI: firany, dom i ogród, wyposażenie domu, dekoracja okien

Dobry Start: wnioski i wypłaty w regionie

Dodał: red, edycja: 2021-08-26 11:31:24 Komentarze ()  (czytane 683 razy)

15 mln złotych - to kwota wypłaconych do 24 sierpnia br. przez Oddział ZUS w Biłgoraju świadczeń „Dobry Start” na wyprawki dla uczniów. Dofinansowanie wynosi 300 zł na dziecko. Można je otrzymać raz do roku na ucznia do ukończenia 20 lat, a jeśli ma on orzeczoną niepełnosprawność – to do ukończenia 24 lat. więcej»

TAGI: dobry start 300+, zus biłgoraj, wyprawki szkolne, powiat biłgorajski

REKLAMA

Poznaj swojego sąsiada

Dodał: red, edycja: 2021-08-25 09:08:00 Komentarze ()  (czytane 1495 razy)

Inicjatywa „Poznaj swojego sąsiada” ma na celu dążenie do wzajemnego poznania się, zaprzyjaźnienia i integracji sąsiedzkiej, sprzyja budowie tożsamości lokalnej, poprawie bezpieczeństwa oraz aktywizacji młodszych i starszych mieszkańców. 22 sierpnia przy ul. Puszcza Solska w Biłgoraju odbył się piknik osiedlowy „Poznaj swojego sąsiada”. więcej»

TAGI: poznaj swojego sąsiada, piknik sąsiedzki, biłgoraj, fundacja bliżej pasji

Międzypokoleniowe tradycje kulinarne w Ciosmach

Dodał: red, edycja: 2021-08-25 08:16:24 Komentarze ()  (czytane 1237 razy)

Mnóstwo frajdy i satysfakcji, radość ze spędzonego razem czasu oraz szerokie uśmiechy na twarzach młodszych i starszych wywołane wspólnym przygotowywaniem placków gniecionych na sodzie, ciasta kruchego z powidłami śliwkowymi i bakaliami oraz pieroga biłgorajskiego, bigosu i smalcu do chleba - oto efekty międzypokoleniowych warsztatów kulinarnych, zorganizowanych 24 lipca br. w ramach projektu „Bądźmy solidarni!”. więcej»

TAGI: warsztaty kulinarne, stowarzyszenie dąb w ciosmach, gmina biłgoraj, bądźmy solidarni

Trwają kontrole w zakresie prawidłowej segregacji zbiórki odpadów komunalnych

Dodał: red, edycja: 2021-08-23 14:17:10 Komentarze ()  (czytane 1060 razy)

Podczas kontroli pracownicy Urzędu Miasta Biłgoraja będą sprawdzać czy w pojemnikach na nieselektywne odpady komunalne, nie znajdują się odpady podlegające segregacji np. papier, metal, plastik, szkło, przeterminowane leki, elektrośmiecie, chemikalia itp. więcej»

TAGI: kontrole, pgk biłgoraj, odpady komunalne, urząd miasta biłgoraj

Trwają kontrole w zakresie prawidłowości przyłączeń i odprowadzania kanalizacji sanitarnej

Dodał: red, edycja: 2021-08-18 08:04:45 Komentarze ()  (czytane 1170 razy)

Na terenie Biłgoraja rozpoczęły się kontrole w zakresie prawidłowości przyłączeń i odprowadzania kanalizacji sanitarnej. Ich celem jest wyeliminowanie zakazanego prawem odprowadzania wód opadowych do urządzeń kanalizacji sanitarnej (rynny dachowe, kratki ściekowe). Kontrole potrwają do późnej jesieni. więcej»

TAGI: pgk biłgoraj, kontrole, kanalizacja sanitarna, wody opadowe

REKLAMA

Ostrzeżenie o burzach z gradem

Dodał: red, edycja: 2021-08-16 15:40:04 Komentarze ()  (czytane 926 razy)

Synoptycy ostrzegają, że dziś wieczorem i w nocy wystąpić mają silne burze, którym towarzyszyć będzie porywisty wiatr i deszcz oraz grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk szacowane jest na 80%. więcej»

TAGI: burze, grad, porywisty wiatr, powiat biłgorajski

Burza nad Biłgorajem. Straż pracuje nad usuwaniem zniszczeń (AKTUALIZACJA)

Dodał: red, edycja: 2021-08-15 20:06:49 Komentarze ()  (czytane 7662 razy)

Po godzinie 17:00 nad Biłgorajem przeszła burza z silnym porywistym wiatrem i obfitymi opadami deszczu. Żywioł łamał drzewa i uszkadzał budynki. Strażacy interweniowali kilka razy. W tej chwili usuwają skutki nawałnicy. więcej»

TAGI: burza, nawałnica, biłgoraj, powalone drzewa

Pomoc po wichurze

Dodał: red, edycja: 2021-08-09 13:45:19 Komentarze ()  (czytane 2515 razy)

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Biłgoraju informuje, że w związku z wichurą, która wystąpiła w nocy z dnia 8 na 9 sierpnia 2021 roku nad częścią gminy - osoby, które poniosły straty w budynkach mieszkalnych, mogą ubiegać się o przyznanie pomocy w formie zasiłku celowego. więcej»

TAGI: gmina biłgoraj, pomoc, zasiłki, burza

Nocna nawałnica uszkodziła dachy, łamała drzewa i zrywała linie energetyczne. Strażacy interweniowali blisko 40 razy (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2021-08-09 09:16:34 Komentarze ()  (czytane 4889 razy)

Minionej doby nad powiatem biłgorajskim przeszły silne burze. Wiatr zrywał dachy, łamał drzewa i uszkodził linie energetyczne. Biłgorajscy strażacy z OSP i PSP interweniowali 35 razy. Żywioł poczynił straty w gminach Księżpol, Biłgoraj, Józefów, Potok Górny i Biszcza. więcej»

TAGI: straż pożarna, wichura, nawałnica, straty po burzy

REKLAMA

Działania ratownicze wywołane silnym wiatrem

Dodał: red, edycja: 2021-08-06 11:23:20 Komentarze ()  (czytane 2317 razy)

Pracowitą noc mieli strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Biłgoraju oraz druhowie z jednostek OSP. 5 sierpnia strażacy usuwali skutki wichury, która przeszła nad Józefowem w powiecie biłgorajskim. Pierwsze zgłoszenie o zerwanym dachu na budynku wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Biłgoraju o godziny 18:42.
więcej»

TAGI: kp psp biłgoraj, straż pożarna biłgoraj, wichura, gmina józefów

Dobry start: Skorzystaj z pomocy ZUS

Dodał: red, edycja: 2021-07-29 11:37:13 Komentarze ()  (czytane 795 razy)

Do rodziców w województwie lubelskim trafiło już prawie 4,5 mln zł z programu „Dobry Start”. Osoby, które nie złożyły jeszcze wniosków, mogą skorzystać ze specjalnych dyżurów ekspertów blisko swojego domu. więcej»

TAGI: dobry start, zus, biłgoraj, porady ekspertów zus

Tekstylia w domu - jak wybierać dobrze?

Dodał: red, edycja: 2021-07-29 08:22:58 Komentarze ()  (czytane 706 razy)

Tekstylia w domu to ogromna ilość materiałów, z których wykonane są narzuty, koce, poszewki, zasłony, firany, obrusy, dekoracje i wiele innych. Wszystkie te elementy mają wielki wpływ na to, w jaki sposób odbierana jest przestrzeń. Odpowiednio dobrane tekstylia mogą sprawić, że wystrój mieszkania będzie robił wrażenie bardziej tradycyjnego, albo całkowicie nowoczesnego. Jak wybierać je, by najlepiej pasowały do naszego mieszkania? więcej»

TAGI: tekstylia w domu, dom i ogród, powiat biłgorajski, wystrój domu

Nowoczesne meble łazienkowe - czym kierować się przy ich wyborze?

Dodał: red, edycja: 2021-07-23 11:09:18 Komentarze ()  (czytane 705 razy)

Nowoczesne meble łazienkowe powinny być wybrane z najwyższą starannością - muszą być ładne i perfekcyjnie pasować do wystroju pomieszczenia, trwałe i solidne oraz pojemne na tyle, aby pomieściły w swoim wnętrzu wszystko, co na co dzień przechowujemy w łazience. więcej»

TAGI: meble łazienkowe, inspira, roca, kolekcja inspira

REKLAMA

Warzywa liściaste - nie tylko do sałatki!

Dodał: red, edycja: 2021-07-22 13:42:07 Komentarze ()  (czytane 1174 razy)

Na hasło warzywa liściaste, przed oczami stają nam z pewnością wszelkiego rodzaju sałaty i chociażby rukola. Krótko mówiąc, wszystkie rośliny jadalne, które mają liście (najczęściej w kolorze zielonym) zaliczają się do warzyw liściastych. więcej»

TAGI: warzywa, obiad, kuchnia, odżywianie

Telewizja

Pokaz laserów

Szlakami Roztocza Zachodniego

Kapsułą czasu upamiętni rewitalizację Śródmieścia Biłgoraja

Dożynki powiatowe 2021

Dożynki gminy Goraj

Rozmowa z Przemysławem Czarnkiem

więcej

Sport

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkiej Atletyce

W sobotę, 11 września 2021 roku w Białej Podlaskiej odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkiej Atletyce. W gronie 22 rywalizujących klubów z województw lubelskiego i podlaskiego, znaleźli się też zawodnicy biłgorajskiego "ZNICZa". więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

W ramach akcji sprzątanie świata, wolontariusze posprzątali Park Nowakowskiego i tereny przy Zalewie Bojary

Deszczowa aura i temperatura oscylująca wokół 12 - 15 stopni Celsjusza, nie odstraszyła wolontariuszy z Biłgoraja od włączenia się w akcję Sprzątanie Świata. Akcja „Sprzątanie Świata - Polska” jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. więcej»

więcej

Polityka

Podpisanie umów na modernizację lub budowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych

Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed podpisał 17 września, kolejnych 13 umów z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego na modernizację lub budowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych ze środków celowych budżetu województwa na 2021 rok. Łączna wartość umów to ponad 1 mln zł. Środki trafią m. in. do gmin Obsza i Biszcza. więcej»