Strona startowa

Wiadomości

Wyświetl wiadomości:

Biznes:

Jak wybrać najlepszy program kadrowo-płacowy? Ranking wygrywa Teta HR

Dodał: red, edycja: 2022-01-20 14:43:10 Komentarze ()  (czytane 284 razy)

Liczba rozwiązań informatycznych, dedykowanych dla dużych przedsiębiorstw, regularnie rośnie. Ze względu na niejasności, spowodowane wprowadzeniem Polskiego Ładu, coraz większa liczba firm przykłada szczególną wagę do jakości wykorzystywanych na co dzień narzędzi z zakresu HR & Payroll. więcej»

TAGI: program kadrowo-płacowy, oprogramowanie księgowe, biłgoraj, ranking

Zgłoszenie po niższe składki - do 31 stycznia

Dodał: red, edycja: 2022-01-20 12:53:34 Komentarze ()  (czytane 338 razy)

Przedsiębiorcy, którzy chcą w tym roku zacząć korzystać z małego ZUS plus, powinni zgłosić to w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych do 31 stycznia. Ci, którzy korzystali z ulgi w ubiegłym roku i nadal spełniają do niej warunki, nie muszą zgłaszać się ponownie. więcej»

TAGI: składki zus, niższe składki zus, zakład ubezpieczeń społecznych, biłgoraj

Inauguracja działania Powiatowej Rady Rynku Pracy w 2022 roku

Dodał: red, edycja: 2022-01-12 13:41:02 Komentarze ()  (czytane 1156 razy)

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odbyła się Powiatowa Rada Rynku Pracy. To organ opiniodawczym starosty, który wspiera go w polityce oddziaływania na rynek pracy. Składa się ona z 10 osób, są to przedstawiciele organizacji pracodawców, organizacji samorządowych związanych z aktywizacja lokalnego rynku pracy oraz lokalnego samorządu. więcej»

TAGI: Powiatowej Rady Rynku Pracy, powiat biłgorajski, pup biłgoraj, praca

Dyżury w Urzędach Skarbowych w zakresie Polskiego Ładu. Pomoc także w Biłgoraju

Dodał: red, edycja: 2022-01-11 14:27:17 Komentarze ()  (czytane 1150 razy)

Od dziś w urzędach skarbowych uruchomione zostały dyżury podatkowe o Polskim Ładzie. W dni robocze, w godzinach od 8.00 do 19.00 pracownicy urzędów skarbowych będą udzielać informacji o nowych rozwiązaniach podatkowych zawartych w Polskim Ładzie. Informację będzie można uzyskać w urzędzie skarbowym osobiście lub kontaktując się telefonicznie. więcej»

TAGI: polski ład, urząd skarbowy w biłgoraju, podatki, infomacja podatkowa

REKLAMA

ZUS: tarcza dla branży rozrywkowej

Dodał: red, edycja: 2021-12-29 11:52:38 Komentarze ()  (czytane 731 razy)

Przedsiębiorcy z branży rozrywkowej będą zwolnieni ze składek za grudzień. Dostaną też kolejne świadczenie postojowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski w tej sprawie będą mogli składać od 17 stycznia. więcej»

TAGI: zakład ubezpieczeń społecznych, tarcza dla branży rozrywkowej, zus biłgoraj, wsparcie rządowe

W jaki sposób przeprowadzane są rozliczenia i rozrachunki międzybankowe?

Dodał: red, edycja: 2021-12-29 08:04:00 Komentarze ()  (czytane 574 razy)

Rozliczenia międzybankowych bezgotówkowych transakcji płatniczych stały się istotną częścią polskiego systemu płatniczego w momencie pojawienia się w naszym kraju nowych banków komercyjnych. Potrzeba szybkiego i wydajnego wykonywania tego typu rozliczeń międzybankowych wymusiła konieczność opracowania i wdrożenia nowych rozwiązań w tym zakresie. więcej»

TAGI: rozrachunki międzybankowe, rozliczenia bezgotówkowe, rachunek bankowy, bank biłgoraj

Własny dach nad głową. Jaki typ dachu wybrać i czy każdy można zastosować w całej Polsce?

Dodał: red, edycja: 2021-12-21 08:26:55 Komentarze ()  (czytane 1087 razy)

Decydując się na budowę domu, na Inwestora czeka wiele decyzji do podjęcia. Zaczynając od ustalenia możliwości finansowych, przez wybór odpowiedniego projektu, aż po decyzję co do jego szczegółów. Jedną z ważnych kwestii jest określenie i wybór odpowiedniego dachu. więcej»

TAGI: własny dach nad głową, archon, projekty domów, budowa domu

ZUS da firmom kalkulator składki zdrowotnej

Dodał: red, edycja: 2021-12-12 09:49:41 Komentarze ()  (czytane 962 razy)

Tzw. Polski Ład wprowadzi zmiany w składce zdrowotnej dla przedsiębiorców. Zakład Ubezpieczeń Społecznych pomoże w obliczeniu jej nowej wysokości. Pod koniec stycznia udostępni firmom specjalny kalkulator. więcej»

TAGI: zus biłgoraj, zakład ubezpieczeń społecznych, polski ład, kalkulator skłądki zdrowotnej

REKLAMA

Więcej luzu w dorabianiu do emerytur i rent

Dodał: red, edycja: 2021-12-01 08:24:24 Komentarze ()  (czytane 1275 razy)

Dorabiasz do renty lub wcześniejszej emerytury? Sprawdź nowe limity przychodów, które mają wpływ na zmniejszenie lub zawieszenie wypłaty świadczenia z ZUS. Zmieniają się od 1 grudnia. Tym razem to dobra wiadomość. Limity dodatkowych przychodów będą wyższe od dotychczasowych. więcej»

TAGI: zus biłgoraj, emerytury i renty, zakład ubezpieczeń społecznych, przychody emerytów

Dlaczego warto pozycjonować stronę i sklep w Internecie?

Dodał: red, edycja: 2021-11-17 10:31:59 Komentarze ()  (czytane 1085 razy)

Pozycjonowanie sklepów internetowych w 2021 roku stało się koniecznością. Bez dobrej widoczności w sieci nie masz szans na pełnym konkurencji rynku. Kampanie AdWords, znane również jako kampanie Google Ads, mają za zadanie wynieść Cię na szczyt listy wyszukiwań. Dlaczego warto postawić na pozycjonowanie sklepów internetowych? więcej»

TAGI: pozycjonowanie stron internetowych, seo, sklepy internetowe, biłgoraj

Lokalna Grupa Działania - wynik konkursu

Dodał: red, edycja: 2021-11-16 08:19:03 Komentarze ()  (czytane 1079 razy)

W odpowiedzi na ogłoszony konkurs wpłynęło łącznie 64 wnioski z czego 5 nie przeszło pozytywnie wstępnej weryfikacji (zostały złożone niezgodnie z zakresem tematycznym określonym w ogłoszeniu o naborze). Na projekty grantowe wpłynęło łącznie 5 wniosków o powierzenie grantu. więcej»

TAGI: lokalna grupa działania, ziemia biłgorajska, konkurs, dotacje

Jaki urząd skarbowy przypisany jest do Twojego miejsca zamieszkania- sprawdź!

Dodał: red, edycja: 2021-11-06 08:30:14 Komentarze ()  (czytane 1126 razy)

Okres przełomu roku dla osób pracujących wiąże się z wypełnieniem oraz przekazaniem odpowiednich dokumentów. Do złożenia rozliczenia rocznego PIT zobowiązane są wszystkie osoby, które w poprzedzającym roku kalendarzowym otrzymywały dochód. Za poprawne uzupełnienie wszystkich dokumentów odpowiada podatnik, który kontrolowany jest przez Urząd Skarbowy. więcej»

TAGI: urząd skarbowy, skarbówka, biłgoraj, rozliczenia podatkowe

REKLAMA

Sklep sieci Netto w Biłgoraju. Wyremontowano budynek po TESCO

Dodał: red, edycja: 2021-11-03 13:42:36 Komentarze ()  (czytane 4702 razy)

Już od jutra mieszkańcy Biłgoraja będą mieli wreszcie możliwość skorzystania z niezwykle zróżnicowanej oferty Netto i zrobienia zakupów w sklepie Netto 3.0 - wszystko dzięki otwarciu pierwszej placówki sieci w mieście. Na mieszkańców czekają promocje sięgające blisko 60%, zabawy i atrakcje dla całej rodziny, a także specjalne kupony na kolejne zakupy. więcej»

TAGI: netto, sklep, biłgoraj, tesco

Jak uzyskać korzystny leasing na maszyny?

Dodał: red, edycja: 2021-10-06 12:53:43 Komentarze ()  (czytane 2062 razy)

Ogromna popularność leasingu w Polsce wynika z dużych oszczędności, jakie finansowanie to przynosi przedsiębiorcom. Można kupować m.in. specjalistyczne maszyny bez obaw o utratę płynności finansowej oraz pogorszenie zdolności kredytowej. Jednak okazuje się, że wiele firm nadal ma niedostateczną wiedzę na temat umów leasingowych. Co zrobić, aby skorzystać z atrakcyjnej oferty? Sprawdź już teraz! więcej»

TAGI: leasing, maszyny, powiat biłgorajski, finansowanie

Ważne dla sklepików szkolnych i przewodników w muzeach

Dodał: red, edycja: 2021-09-24 08:57:07 Komentarze ()  (czytane 1208 razy)

Do końca września przedsiębiorcy, którzy prowadzą sklepiki szkolne, mogą wystąpić do ZUS o zwolnienie ze składek za okres od listopada 2020 do marca 2021 roku, a piloci wycieczek i przewodnicy turystyczni - za okres od lipca do września ubiegłego roku. więcej»

TAGI: zus, składki, podatki, biłgoraj

Policjanci zabezpieczyli nielegalne automaty do gier hazardowych

Dodał: red, edycja: 2021-09-23 11:24:20 Komentarze ()  (czytane 2079 razy)

Biłgorajscy policjanci ujawnili i zabezpieczyli trzy automaty służące do prowadzenia gier bez wymaganej koncesji. Sprzęt znajdował się w jednym z lokali terenie Biłgoraja. Za nielegalne prowadzenie tego typu działalności grozi kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności. więcej»

TAGI: nielegalne automaty do gier, gry hazardowe, policja biłgoraj, hazard policja

REKLAMA

Gatunki stali nierdzewnej - co warto o nich wiedzieć?

Dodał: red, edycja: 2021-09-14 11:10:26 Komentarze ()  (czytane 1196 razy)

Stal nierdzewna dzięki swojej wyjątkowej uniwersalności jest z powodzeniem wykorzystywana w wielu gałęziach współczesnego przemysłu. Dzieje się tak głównie ze względu na jej odporność na korozję i wysokie temperatury, ale także dlatego, że wyroby ze stali nierdzewnej nie ulegają zniszczeniu czy przebarwieniu, nawet gdy czyścimy je silnymi detergentami. W zależności od tego, do czego chcemy wykorzystać stal nierdzewną, musimy użyć gatunku o innej normie. więcej»

TAGI: rodzaje stali, stal, wyroby ze stali nierdzewnej, normy stali

Pizza na Dzień Lenia

Dodał: red, edycja: 2021-09-11 13:46:26 Komentarze ()  (czytane 624 razy)

Po ciężkim tygodniu nadchodzi jakże upragniona, wyśniona, wyczekana sobota. Najpiękniejszy spośród wszystkich dni tygodnia, mająca specjalne miejsce w kalendarzu naszego serca. Plan na dziś: nie robić kompletnie nic. Na starcie już sporo straciliśmy z tego dnia, z powodu spania do południa, więc te pozostałe godziny muszą nadrobić to z nawiązką. więcej»

TAGI: pizza, pizza z dostawą, pizzeria, biłgoraj

W Biłgoraju odbyły się konsultacje nowej ustawy winiarskiej

Dodał: red, edycja: 2021-09-09 12:19:21 Komentarze ()  (czytane 2658 razy)

Dzisiaj w Biłgoraju odbyły się konsultacje dotyczące nowej ustawy winiarskiej. Brali w nim udział Fryderyk Kapinos - poseł i przewodniczący Nadzwyczajnej Sejmowej Podkomisji ds. Wyrobów Winiarskich, poseł na Sejm RP Beata Strzałka - inicjator i organizator spotkania oraz przedstawiciele AMBRA S.A., właściciel winnicy "Dwa Wzgórza" Paweł Firosz i przedstawiciele SP "APIS" z Lublina. więcej»

TAGI: branża winiarska, ambra s.a., wina owocowe, nowa ustawa winiarska

Idealna sala weselna. Kilka pomocnych wskazówek, jak ją wybrać

Dodał: red, edycja: 2021-08-30 08:18:29 Komentarze ()  (czytane 1189 razy)

Sala weselna musi być idealnie dopasowana do liczby gości, klimatu i stylistyki wesela oraz dogodnie zlokalizowana. Musi dysponować wystarczającą ilością miejsca do tańca, jedzenia oraz odpoczynku. Znalezienie lokalu, który będzie spełniał wszystkie te kryteria nie jest łatwym zadaniem. więcej»

TAGI: sala weselna, wesele, przyjęcie weselne, ślub

REKLAMA

W Starostwie Powiatowym w Biłgoraju konsultowano wydawanie miliardów z europejskich funduszy

Dodał: red, edycja: 2021-08-26 15:05:09 Komentarze ()  (czytane 3943 razy)

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odbyło się dziś spotkanie w ramach konsultacji społecznych projektu programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021 - 2027. W konsultacjach uczestniczyli wicemarszałek Michał Mulawa, dyrektor LAWP Magdalena Filipek-Sobczak, po. dyrektora departamentu Wdrażania EFRR Kajetan Kościk oraz przedstawiciele WUP. więcej»

TAGI: michał mulawa, środki europejskie, regionalny program operacyjny, fundusze europejskie konsutlacje

Jak wypromować swój profil na Instagramie?

Dodał: red, edycja: 2021-08-24 11:35:43 Komentarze ()  (czytane 2219 razy)

W obliczu gwałtownej popularności portalu społecznościowego Instagram, którą można zaobserwować już od kilku lat, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, w jaki sposób możemy na tym trendzie skorzystać. Instagram daje wiele możliwości zarabiania na swoim koncie, lecz w jaki sposób wypromować je, aby móc zacząć odcinać z niego kupony? więcej»

TAGI: instagram, portale społecznościowe, media społecznościowe, biłgoraj

Przedsiębiorczymi z Biłgoraja z Orłem Biznesu i wyróżnieniem Osobowość Roku

Dodał: red, edycja: 2021-08-19 15:04:23 Komentarze ()  (czytane 2895 razy)

Paulina Pokryszka - Karczewska już trzeci raz z rzędu otrzymała tytuł Osobowość Roku w konkursie Kuriera Lubelskiego. Nagrody przyznane ma za rok 2018, 2019 i 2020. Otrzymała także wyróżnienie Orła Biznesu w dziedzinie handel za rok 2020.
więcej»

TAGI: orły biznesu, osobowośc roku, biłgoraj, Paulina Pokryszka - Karczewska

Moc kilku kliknięć, czyli zakupy doskonałe, gdy nie musisz wychodzić z domu

Dodał: red, edycja: 2021-08-12 11:36:37 Komentarze ()  (czytane 1416 razy)

O tym, jak kupować wygodnie bez wychodzenia z domu opowiadał specjalista keko.pl Kto raz przekonał się o mocy kilku kliknięć, ten do tradycyjnej formy zakupów już nie wraca - brzmi trochę jak dawne porzekadło, choć tematyka wciąż jeszcze jest zupełnie nowa, dla wielu nie dość poznana i przez wielu nadal niedoceniana. więcej»

TAGI: zakupy on-line, zakupy internetowe, biłgoraj, sklep zoologiczny

REKLAMA

Kariera na Instagramie - mit czy prosta droga do sławy?

Dodał: red, edycja: 2021-08-10 12:20:39 Komentarze ()  (czytane 2840 razy)

Social media stają się coraz ważniejsze dla użytkowników Internetu. Facebook, Twitter i Instagram to platformy, które skupiają miliony osób z całego świata i nie są jedynie przestrzenią komunikacji – stały się miejscem na wyrażanie siebie i przekazywanie innym własnych pasji i twórczości. Oczywiste jest zatem, że na przykład polubienia na Insta mają coraz większe znaczenie dla wszystkich używających tej aplikacji. więcej»

TAGI: kariera na instagramie, internet, socjal media, biłgoraj

Telewizja

Korzystne zmiany w rentach socjalnych

Maciej Miecznikowski na Kolędowaniu z Janem Pawłem II

Koncert kolęd Zespołu Communico

Gorajskie diabełki

Jest wstępny plan zagospodarowania Autodromu. Odbyły się też konsultacje

Spotkanie opłatkowe Rady Miasta Biłgoraja

więcej

Sport

Ruszyło sztuczne lodowisko

Od środy (19 stycznia br.) od godziny 15.00 rozpoczął się nowy sezon na sztucznym lodowisku "Biały Orlik" przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju. Lodowisko funkcjonuje, dzięki decyzji władz Biłgoraja, które wsłuchały się w głos mieszkańców. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

Kurs stewardesy i stewarda linii lotniczych w ZSZiO

Wiele osób marzy o podróżach. Praca w roli stewardesy czy stewarda może pomóc spełniać te marzenia. Młodzież z klas turystycznych Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, w dniach 17 - 18 stycznia br. została wprowadzona do świata lotnictwa oraz do zawodu i przygotowana do rekrutacji na członka personelu pokładowego. więcej»

więcej

Polityka

Apel burmistrza do mieszkańców w związku z pandemią koronawirusa

Szanowni Biłgorajanie, wszyscy, którzy mogą, ale nie chcą się zaszczepić, z informacji płynących ze wszystkich mediów wynika, że piąta fala pandemii jest faktem i w najbliższym czasie można się spodziewać znacznego wzrostu zakażeń. więcej»