Strona startowa

Wiadomości

Wyświetl wiadomości:

Wiadomości:

Osada i gajówka Kociołki upamiętnione

Dodał: red, edycja: 2021-10-18 12:31:47 Komentarze ()  (czytane 904 razy)

Osada i gajówka Kociołki, dawniej istniejąca pomiędzy Biłgorajem, a Edwardowem jest kolejnym miejscem upamiętnionym z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju. Uroczystość odbyła się 17 października br. w lesie na Kociołkach, a jej kontynuacją było „Spotkanie z Historią” w remizie w Brodziakach. więcej»

TAGI: gmina biłgoraj, osada leśna kociołki, gajówka kociołki, dominik róg

Spotkanie z historią bidaczowskie opowieści oraz warsztaty obywatelskie w Nadrzeczu

Dodał: red, edycja: 2021-10-14 14:33:36 Komentarze ()  (czytane 1104 razy)

Młodzi aktywni obywatele, uczniowie Szkoły Podstawowej w Starym Bidaczowie w dniu 7 października odwiedzili Remizo - Świetlicę w Nadrzeczu. Spotkanie w Nadrzeczu rozpoczęły zajęcia warsztatowe poprowadzone przez panią Annę Maciąg-Pazik, które dotyczyły w głównej mierze rozpoznania problemów i potrzeb lokalnego środowiska oraz poszukiwanie możliwości ich rozwiązania. więcej»

TAGI: spotkanie z historią, bidaczowskie opowieści, gmina biłgoraj, oświata biłgoraj

Brodziaki. Piknik Historyczny (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2021-10-03 21:15:22 Komentarze ()  (czytane 1775 razy)

Wesele partyzanckie, na podstawie autentycznych wydarzeń z grudnia 1943 roku, było tematem przewodnim widowiska VII Pikniku Historycznego, który odbył się w Brodziakach w gminie Biłgoraj. W programie znalazł się także koncert pieśni żołnierskich w wykonaniu Kapeli Turobińskiej, pokaz żołnierzy WOT oraz animacje i zajęcia dla dzieci. więcej»

TAGI: piknik historyczny, brodziaki, gmina biłgoraj, kultura biłgoraj

Jakie upominki wręczyć w ramach podziękowania dla gości weselnych?

Dodał: red, edycja: 2021-09-30 08:47:35 Komentarze ()  (czytane 768 razy)

Podziękowania dla gości weselnych w formie upominków nie są, co prawda, obowiązkowe, warto jednak zdecydować się na ich zakup, gdyż z pewnością zostaną docenione przez naszych bliskich. Na prezenty dla weselników warto wybierać drobne, aczkolwiek praktyczne oraz tematycznie związane z uroczystością przedmioty i produkty, które będą stanowiły wspaniałą, symboliczną pamiątkę z udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Jak mogą wyglądać podziękowania dla gości weselnych? więcej»

TAGI: ślub, wesele, upominki ślubel, podziękowania dla gości weselnych

REKLAMA

Idealna sala weselna. Kilka pomocnych wskazówek, jak ją wybrać

Dodał: red, edycja: 2021-08-30 08:18:29 Komentarze ()  (czytane 847 razy)

Sala weselna musi być idealnie dopasowana do liczby gości, klimatu i stylistyki wesela oraz dogodnie zlokalizowana. Musi dysponować wystarczającą ilością miejsca do tańca, jedzenia oraz odpoczynku. Znalezienie lokalu, który będzie spełniał wszystkie te kryteria nie jest łatwym zadaniem. więcej»

TAGI: sala weselna, wesele, przyjęcie weselne, ślub

Zakończył się Festiwal Kultur (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2021-08-09 00:33:11 Komentarze ()  (czytane 1739 razy)

W Biłgoraju zakończył się trzydniowy Festiwal Kultur. Wydarzenie, na którym wystąpili artyści z Rumunii, Ukrainy i Kaszub, zakończył koncert finałowy w reżyserii Andrzeja Głowackiego. Festiwal odbył się na scenie letniej BCK i połączony był z jarmarkiem sitarskim. więcej»

TAGI: festiwal kultur, bck biłgoraj, koncert muzyczny, kultura biłgoraj

Festiwal Kultur - I dzień (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2021-08-06 23:57:37 Komentarze ()  (czytane 1554 razy)

Pierwszy weekend sierpnia to w Biłgoraju "Festiwal Kultur" inaugurujący Festiwal „Warszawa Singera”. W Biłgoraju, wystąpią m. in. zespoły i artyści z Polski, Ukrainy czy Rumunii. Dziś na Placu Wolności zainaugurowano wydarzenie, a na scenie letniej BCK odbył się koncert gospodarzy. więcej»

TAGI: festiwal kultur, warszawa sigera, bck biłgoraj, kultura biłgoraj

W Tarnogrodzie trwa międzywojewódzkie sejmikowanie

Dodał: red, edycja: 2021-06-12 08:21:51 Komentarze ()  (czytane 1623 razy)

W Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury trwa 46. Międzywojewódzki Sejmik Teatrów Wsi Polskiej. W wydarzeniu uczestniczą zespoły ludowe, amatorskie grupy teatralne oraz zespoły obrzędowe z Południowo - Wschodniej Polski. To pierwszy sejmik w tym roku i pierwszy organizowany nie on-line po ogłoszeniu pandemii Covid-19. więcej»

TAGI: tok tarnogród, sejmiki wiejskich zespołów teatralnych, międzywojewódzki sejmik, teatry wiejskie

REKLAMA

Ponadczasowe buty, które musisz mieć w swojej szafie!

Dodał: red, edycja: 2021-05-04 10:26:50 Komentarze ()  (czytane 760 razy)

Jedna para butów na każdą okazję? Wykluczone! Czółenka, które będą doskonale współgrać z damskim garniturem lub klasyczną ołówkową spódnicą i żakietem, niekoniecznie sprawdzą się do szortów lub sportowych legginsów. A przecież dobór obuwia do stylizacji to nie wszystko. więcej»

TAGI: buty damskie, odzież, moda damska, obuwie damskie

Odpowiedni strój

Dodał: red, edycja: 2020-10-10 19:41:20 Komentarze ()  (czytane 1407 razy)

Nieczęsto zdarza się, że ktoś odrzuca zaproszenie na wesele i zamiast tego udaje się na pole, do swojego sklepu lub firmy. Jeśli nie wynika to z jakiejś konieczności, takie zachowanie znamionuje pewną niechęć do gospodarza. więcej»

TAGI: komentarz do ewangelii, diecezja zamojsko - lubaczowska, ks. sławomir korona, kościół katolicki

VI Międzygminny Festiwal Muzyki Ludowej im. Anny Malec

Dodał: red, edycja: 2020-09-21 21:12:49 Komentarze ()  (czytane 961 razy)

Inaczej, ponieważ w formule nagraniowej odbył się VI Międzygminny Festiwal Muzyki Ludowej im. Anny Malec. 20 września remiza w Jedrzejówce rozbrzmiewała nie tylko od pieśni śp. Anny Malec, ale również od melodii tradycyjnych Roztocza Gorajskiego. więcej»

TAGI: festiwal muzyki ludowej, anna malec, gok goraj, gmina goraj

Teatr obrzędowy przekaźnikiem tradycji (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2020-09-17 20:27:04 Komentarze ()  (czytane 1070 razy)

Gmina Biłgoraj rozpoczęła realizację projektu pn. "Teatr obrzędowy przekaźnikiem tradycji". W kolejnych miejscowościach gminy wystawiane będą spektakle obrzędowe przypominające autentyczne obrzędy i zwyczajów wsi podbiłgorajskich. więcej»

TAGI: darcie pierza pannie młodej na wiano, spektakle obrzędowe, zespoły obrzędowe, gmina biłgoraj

REKLAMA

Po Sejmiku w Tarnogrodzie

Dodał: red, edycja: 2020-02-05 14:00:26 Komentarze ()  (czytane 1517 razy)

Za nami jubileuszowy 45. Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych, na którym zaprezentowały się zespoły teatralne z czterech województw: Świętokrzyskiego, Lubelskiego, Mazowieckiego i Podkarpackiego. To pierwszy z pięciu przeglądów, które odbywają się w całym kraju. więcej»

TAGI: międzywojewódzki sejmik wiejskich zespołów teatral, tok tarnogród, teatr obrzędowy, gmina tarnogród

Aranżacja wnętrz - wesele w stodole

Dodał: red, edycja: 2019-10-15 12:33:43 Komentarze ()  (czytane 2429 razy)

Stodoła to niepowtarzalne miejsce, w którym możesz zorganizować przyjęcie weselne z daleka od wielkiego miasta. Takie rozwiązanie gwarantuje swobodny nastrój, bliskość z naturą oraz dobre samopoczucie gości. Szukasz odpowiedniego lokalu? Nie wiesz na co zwrócić uwagę? W tym artykule dowiesz się, jakie elementy są istotne, aby wesele odbyło się w rustykalnym i wyjątkowym klimacie. więcej»

TAGI: aranżacja wnętrz, wesele w stodole, pożyczki, biłgoraj

Dworek Arkadia - sprawdź, jeżeli poszukujesz lokalu na wesele, konferencje czy szkolenia!

Dodał: red, edycja: 2019-09-30 15:28:22 Komentarze ()  (czytane 4228 razy)

Niezależnie od tego, jaki event mamy za zadanie zorganizować – jednym z najważniejszych aspektów będzie wybór właśnie odpowiedniego lokalu, w którym będzie się on odbywał. To nie tylko zadanie niekoniecznie proste, lecz kluczowe pod względem sukcesu danego wydarzenia - bez wątpienia bowiem dobry dobór lokalu sprawi, że goście fakt ten docenią, niezależnie od tego, czy będzie to nasze wesele, czy branżowa konferencja. więcej»

TAGI: dworek arkadia, przyjecia okolicznościowe, lokal na wesele, dobór lokalu

Narodowe czytanie w Dąbrowicy

Dodał: red, edycja: 2019-09-05 19:57:22 Komentarze ()  (czytane 1303 razy)

Biblioteka oraz Szkoła Podstawowa w Dąbrowicy po raz kolejny przystąpiły do ogólnopolskiej akcji promocji Dziedzictwa Narodowego. W tym roku były to "Nowele Polskie", teksty których wspólnych mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem .Uczestnikami spotkania byli uczniowie oraz nauczyciele. więcej»

TAGI: narodowe czytanie, dąbrowica, biblioteka w dąbrowicy, nowele polskie

REKLAMA

Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie, czyli Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej

Dodał: red, edycja: 2019-08-26 08:22:41 Komentarze ()  (czytane 2082 razy)

Dzisiejsza Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej to czas szczególnej wdzięczności wierzącego narodu polskiego za Matczyną obecność i orędownictwo Tej, co Jasnej broni Częstochowy. Ona pozostając wierną Służebnicą Pańską dla nas staje się najgłębszym wzorem służby Bogu. więcej»

TAGI: matka boża częstochowska, uroczystość, komentarz do ewangelii, ks. sławomir korona

Estetyczne tablice powitalne na wesele

Dodał: red, edycja: 2019-07-06 23:37:19 Komentarze ()  (czytane 1519 razy)

Estetyczne tablice powitalne na wesele stanowią nowoczesną dekorację o charakterze informacyjnym. Najczęściej umieszcza się je przed wejściem na salę weselną, ale można też ustawić je przed kościołem. Poza tym, że pięknie się prezentują to jednak przede wszystkim zachęcają gości do wejścia i zajęcia miejsc. Na co zatem zmówić uwagę wybierając tablicę powitalną na wesele? więcej»

TAGI: tablice powitalne, wesele, sala weselna, ślub

Wybieramy księgę gości na ślub

Dodał: red, edycja: 2019-05-27 12:50:54 Komentarze ()  (czytane 2260 razy)

Wybór sali, opracowanie menu czy oprawa muzyczna - organizacja wesela to nie lada wyzwanie dla wszystkich par. W końcu chodzi o stworzenie wyjątkowej atmosfery, która zapadnie w pamięci ich samych oraz zebranych na przyjęciu gości. Obok sesji zdjęciowych i filmowych, jest jeszcze jedna forma pamiątkowa, które urozmaici wspólną zabawę. To księga gości, bez której wymarzonego wesela nie wyobraża sobie coraz więcej par młodych. więcej»

TAGI: wesele, ślub, księga gości, księga pamiątkowa

"Szampańska zabawa" bez alkoholu

Dodał: red, edycja: 2019-02-16 22:50:25 Komentarze ()  (czytane 7877 razy)

Kilkadziesiąt par z Rejonu Biłgorajskiego i Janowskiego uczestniczyło w zorganizowanym przez Ruch Światło - Życie Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej bezalkoholowym balu karnawałowym. Wydarzenie było promocją Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, inicjatywy promującej życie wolne od uzależnień i używek. więcej»

TAGI: ruch światło - zycie, domowy kościół biłgoraj, bal bez alkoholu, oaza biłgor

REKLAMA

Sytuacja kryzysowa

Dodał: red, edycja: 2019-01-20 03:23:06 Komentarze ()  (czytane 2257 razy)

Bóg wzywa ludzi do prawdziwej społeczności miłości i życia. Realizuje się to w małżeństwie, w którym mężczyzna i kobieta przysięgają sobie wzajemną miłość, wierność, dopóki śmierć ich nie oddzieli. Jest to przymierze miłości, w którym człowiek daje siebie drugiemu, a małżonkowie znajdują w ten sposób swoją ludzką i chrześcijańską doskonałość - zauważa w komentarzu do Ewangelii, ks. Sławomir Korona. więcej»

TAGI: sytuacja kryzysowa, komentarz do ewangelii, ks. sławomir korona, biłgoraj

Kiedy potrzebujesz prądu...

Dodał: red, edycja: 2018-11-09 12:59:57 Komentarze ()  (czytane 6684 razy)

Organizujesz imprezę biegową, planujesz wesele w domowym ogrodzie albo po prostu wysiadł ci prąd, a twoja firma musi pracować. Co w takiej sytuacji? Skąd go wziąć? Dzwoń po agregat. więcej»

TAGI: prąd, energia elektryczna, agregat, biłgoraj

Oficjalne wejście do kościoła filialnego w Rakówce (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2018-08-27 15:16:16 Komentarze ()  (czytane 4015 razy)

W Gminie Księżpol, w Powiecie Biłgorajski, szczególny wydźwięk miała Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. W miejscowości Rakówka, należącej do parafii w Księżpolu, od 2005 roku powstaje nowy, murowany kościół filialny. 26 sierpnia br. został oddany do użytku i główne uroczystości odpustowe ku czci Pani Jasnogórskiej odbyły się w świątyni. więcej»

TAGI: kościół filialny w rakówce, gmina księżpol, powiat biłgorajski, parafia w księżpolu

Wątpliwa Boska jakość Stwórcy?

Dodał: red, edycja: 2018-08-25 22:12:35 Komentarze ()  (czytane 1778 razy)

Osobliwością jest to, że Jezus zamienia około 700 litrów wody w wino pierwszej klasy. Można się zastanawiać, jak to zadziałało... więcej»

TAGI:

REKLAMA

Koszty wesela - jak zmieścić się w budżecie weselnym

Dodał: red, edycja: 2018-08-14 23:01:12 Komentarze ()  (czytane 3160 razy)

Przygotowanie wesela wbrew pozorom wcale nie jest zadaniem takim prostym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. W niniejszym artykule znajdą Państwo kilka cennych wskazówek i porad, dzięki którym bez żadnego większego problemu zmieścicie się w budżecie weselnym. więcej»

TAGI: koszty wesela, wesele, buiet weselny, sala weselna

Telewizja

Odznaczenia dla nauczycieli i otwarcie wyremontowanej hali przy ZSBiO

Koncert charytatywny wybudźmy Elżbietę

Zmiany w zasiłkach od 2022 roku

Wykopki

W Biłgoraju uczczono ofiary sowieckiej agresji na Polskę

II Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

więcej

Sport

Dlaczego polisa narciarska jest ważna podczas zimowego urlopu?

Jeśli jesteś miłośnikiem szalonych zjazdów na nartach, z pewnością już odliczasz dni do swojego zimowego wyjazdu. Zanim jednak spakujesz walizki, przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, dlaczego warto zainwestować w ubezpieczenie narciarskie. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

Spotkanie członków KSM Regionu Biłgoraj

W Parafii św. Jana Pawła II w Biłgoraju odbyło się dziś spotkanie członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Regionu Biłgoraj. Młodzi ludzie spotkali się z asystentem diecezjalnym KSM oraz władzami diecezjalnymi Stowarzyszenia. więcej»

więcej

Polityka

Odznaczenia dla nauczycieli i pracowników oświaty oraz otwarcie wyremontowanej hali przy ZSBiO (FOTO, VIDEO)

Z udziałem Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka, wicewojewody lubelskiego Bolesława Gzika oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk i władz samorządowych powiatu biłgorajskiego otwarto dziś wyremontowaną halę sportową przy ZSBiO w Biłgoraju. Uroczystość była częścią regionalnego Dnia Edukacji Narodowej. Minister Czarnej wręczył także odznaczenia dla nauczycieli i pracowników oświaty. więcej»