Strona startowa

Wiadomości

Wyświetl wiadomości:

Wiadomości:

Bon turystyczny także po wakacjach

Dodał: red, edycja: 2021-08-31 08:46:46 Komentarze ()  (czytane 534 razy)

Wakacje kończą się, ale bon turystyczny jeszcze nie. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że bonem będzie można płacić do końca marca przyszłego roku. Mieszkańcy województwa lubelskiego uruchomili dotychczas 138 tys. z należnych im 221 tys. bonów. Zrealizowali nimi płatności na prawie 71,5 mln zł. więcej»

TAGI:

Rodzinny Rajd Rowerowy Osiedla Ogrody (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2021-08-28 15:40:57 Komentarze ()  (czytane 1383 razy)

Rodzinnym Rajdem Rowerowym, zorganizowanym dziś przez Radę Osiedla "Ogrody", mieszkańcy Biłgoraja pożegnali tegoroczne wakacje. Organizatorzy przygotowali dwie trasy oraz wspólny posiłek. Rodzinny Rajd Rowerowy Osiedla "Ogrody" odbył się już po raz piąty. więcej»

TAGI: rodzinny rajd rowerowy, osiedle ogrody, biłgoraj, turystyka

Misja Ziemia i Książki. Wakacje w aleksandrowskiej bibliotece

Dodał: red, edycja: 2021-08-03 08:55:00 Komentarze ()  (czytane 919 razy)

W tym roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie akcja „Wakacje w bibliotece” odbywała się pod hasłem „Misja Ziemia i Książki”. W zajęciach uczestniczyły grupy przedszkolne i dzieci w wieku od 6 do 11 lat. Biblioteka przygotowała dla uczestników różne formy aktywności. Były zajęcia plastyczne, ruchowe, teatralne oraz gry, zabawy i konkursy, a wszystko wokół ekologii i literatury. więcej»

TAGI: biblioteka w aleksandrowie, misja ziemia i książki, czytelnnictwo i wakacje, zajecie w bibliotece

Wakacje w Unii? Upewnij się, że masz ubezpieczenie zdrowotne

Dodał: red, edycja: 2021-07-30 08:58:56 Komentarze ()  (czytane 468 razy)

Nadszedł długo wyczekiwany czas wakacji, urlopów i rodzinnych wyjazdów. Jeśli zamierzasz spędzić wakacje w Unii Europejskiej, to warto sprawdzić swoje ubezpieczenie zdrowotne. Ubezpieczenie zdrowotne jest potrzebne nie tylko wtedy, gdy przebywamy w Polsce, ale także w przypadku nagłego zachorowania podczas tymczasowego pobytu w innym kraju Unii Europejskiej. więcej»

TAGI:

REKLAMA

Dzień kultury japońskiej w klubie seniora Raj w Biłgoraju

Dodał: red, edycja: 2021-07-21 14:00:50 Komentarze ()  (czytane 1250 razy)

Wakacje są czasem odpoczynku, ale muszą być czasem mądrego i kreatywnego odpoczynku, który rozwija i pozwala poszerzyć horyzonty. Z tego odpoczynku korzystają seniorzy, skupieni w klubie seniora Raj, działającym przy Polskim Czerwonym Krzyżu w Biłgoraju. Zorganizowano dzień kultury japońskiej. więcej»

TAGI: klub seniora raj, pck biłgoraj, kultura japońska, kultura biłgoraj

Udana terenowa akcja poboru krwi w Biłgoraju

Dodał: red, edycja: 2021-07-15 21:12:21 Komentarze ()  (czytane 855 razy)

Ani upał, ani obowiązki dnia codziennego nie zniechęciły honorowych dawców krwi do udziału w terenowej akcji, którą w Biłgoraju, przeprowadziło dziś Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Polski Czerwony Krzyż oraz starostwo powiatowe. więcej»

TAGI: terenowa akcja poboru krwi, powiat biłgorajski, honorowe krwiodawstwo, honorowi dawcy krwi biłgoraj

Policjanci odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Teodorówce

Dodał: red, edycja: 2021-07-13 11:42:18 Komentarze ()  (czytane 1005 razy)

Policjanci ruchu drogowego biłgorajskiej Komendy wczoraj odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Teodorówce. Rozmawiali z mieszkańcami o bezpieczeństwie na drodze, w miejscu zamieszkania oraz o zagrożeniach jakie niesie ze sobą niewłaściwe korzystanie z internetu a także o tolerancji. więcej»

TAGI:

Konkurs Grantowy Działaj Lokalnie na 2021 rok rozstrzygnięty

Dodał: red, edycja: 2021-07-09 08:00:50 Komentarze ()  (czytane 1376 razy)

Konkurs Grantowy "Działaj Lokalnie" w 2021 roku został rozstrzygnięty. Dotacje na łączną kwotę 55 tys. zł otrzymało 14 grantobiorców, którzy będą realizować lokalne inicjatywy. Podpisanie umów w tym roku odbędzie się drogą korespondencyjną. Lista dofinansowanych wniosków w artykule poniżej. więcej»

TAGI: fundacja fundusz lokalny ziemi biłgorajskiej, działaj lokalnie, wsparcie dla organizacji pozarządowych, fflzb w biłgoraju

REKLAMA

Królowa Greckich Wysp - wyjątkowe wakacje na Krecie

Dodał: red, edycja: 2021-07-08 11:12:10 Komentarze ()  (czytane 970 razy)

Grecja to malowniczy śródziemnomorski kraj, w skład którego wchodzi ponad 6000 wysp. Zaledwie około 200 z nich jest zamieszkiwanych na stałe. Już od dawna greckie wyspy stanowią jeden z preferowanych kierunków wakacyjnych wśród Polaków i podróżnych z całej Europy. Najbardziej popularną destynacją jest Kreta. Ta największa z wysp, o powierzchni 8 260 kilometrów kwadratowych zwana też jest Królową Greckich Wysp. więcej»

TAGI: Kreta wczasy , Grecja wycieczki, urlop, wakacje

Deszczowa noc pod gołym niebem – przewodnik po hydroizolacji namiotów

Dodał: red, edycja: 2021-07-01 08:00:39 Komentarze ()  (czytane 920 razy)

Spanie pod namiotem to niezwykła przygoda, zwłaszcza dla osób uwielbiających spędzać czas blisko natury. Warto jednak wyposażyć się w namiot, który nie będzie przemakał podczas deszczowych nocy, a jednocześnie będzie chronił przed zimnym wiatrem i niską temperaturą. Jaki namiot będzie najlepszy pod względem wodoodporności?
więcej»

TAGI: deszczowa noc, namiot, kamping, biwak

Zdążyć do września, czyli wakacyjne możliwości

Dodał: red, edycja: 2021-06-29 11:41:30 Komentarze ()  (czytane 1184 razy)

W maju nastała wielka ulga: można było wyjść do szkoły, do kolegów. A teraz kolejna radość: wakacje! Czy ktoś żałuje przesiadywania całymi dniami przy laptopie na zdalnych zajęciach? Wątpliwe. Mało kto chyba nie czuje chęci, by porzucić książki, zeszyty, sprzęt komputerowy i wyrwać się... właśnie: dokąd? więcej»

TAGI: wakacje, młodzież, fundacja bliżej pasji, jesteśmy młodzi - o obywatelskość nam chodzi

Czym jest Bon Turystyczny?

Dodał: red, edycja: 2021-06-23 14:59:09 Komentarze ()  (czytane 1533 razy)

Koronawirus wywrócił całe nasze życie do góry nogami. Ludzie, którzy tak bardzo przyzwyczajeni byli do pewnych wygód są w szoku, że doszło do takiej sytuacji. Jedną z "konsekwencji" wybuchy pandemii w 2020 roku w Polce jest pojawienie się bonu turystycznego. Czym on jest? I na jakich zasadach można wykorzystać bon turystyczny Mazury? Warto bliżej przyjrzeć się temu tematowi. więcej»

TAGI: bon turystyczny, wakacje, turystyka, powiat biłgorajski

REKLAMA

Dzień Olimpijczyka w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju

Dodał: red, edycja: 2021-06-22 09:10:57 Komentarze ()  (czytane 1326 razy)

21 czerwca br. starosta biłgorajski Andrzej Szarlip wręczył dyplomy oraz karty upominkowe uczniom ZSBiO, którzy w roku szkolnym 2020/2021 odnieśli sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych. więcej»

TAGI: dzień olimpijczyka w zsbio, oświata biłgoraj, powiat biłgorajski, nagrody starosty

Jak być bezpiecznym - spotkanie z policjantami

Dodał: red, edycja: 2021-06-17 09:14:25 Komentarze ()  (czytane 1425 razy)

Biłgorajscy policjanci spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Gromadzie. Dzieci miały okazję posłuchać przygotowanej specjalnie dla niech pogadanki. Tematem spotkania było bezpieczeństwo najmłodszych zarówno w świecie realnym jak i wirtualnym. Na koniec spotkania najmłodsi otrzymali od policjantów odblaskowe opaski. więcej»

TAGI: oświata biłgoraj, spotkanie z policjantem, policja biłgoraj, bezpieczne wakacje

Międzynarodowe projekty w SP nr 5

Dodał: red, edycja: 2021-05-26 09:09:29 Komentarze ()  (czytane 1145 razy)

eTwinning to platforma współpracy dla szkół z krajów europejskich, które tutaj komunikują się, współpracują, realizują projekty, dzielą się i, mówiąc krótko, czują się i są częścią najbardziej ekscytującej społeczności edukacyjnej w Europie. eTwinning jest współfinansowany przez Erasmus+. więcej»

TAGI: szkoła podstawowa nr 5 w biłgoraju, miedzynarodowe projekty, erazmusk+, oświata biłgoraj

Wakacje w kamaszach - tylko z WOT

Dodał: red, edycja: 2021-05-20 09:32:40 Komentarze ()  (czytane 1012 razy)

Za kilka tygodni wakacje, ale już dziś Terytorialsi zapraszają by spędzić je aktywnie i w mundurze. W tym celu 2 Lubelska Brygada OT przygotowała specjalną edycję szkolenia podstawowego, dedykowanego głównie uczniom, studentom oraz nauczycielom na Lubelszczyźnie. więcej»

TAGI: wakacje z wot, wojska obrony terytorialnej, terytorialsi, lubelszczyzna

REKLAMA

5 powodów, dla których warto zobaczyć Wielki Kanion Kolorado

Dodał: red, edycja: 2021-02-05 12:00:03 Komentarze ()  (czytane 2162 razy)

Arcydzieło przyrody, 8 cud świata, ikona Stanów Zjednoczonych... Tak mówi się o Wielkim Kanionie Kolorado, którego rocznie odwiedza ponad 5 milionów turystów. Zdecydowany prym wśród atrakcji zachodniego wybrzeża USA, który wiedzie Park Narodowy Wielkiego Kanionu Kolorado, nie dziwi, widząc fotografie spektakularnego cudu natury. więcej»

TAGI: wielki kanion kolorado, turystyka, usa, podróże

Kochanym dziadkom od wnuczków dary, zdrowia, spokoju, spełnienia marzeń i szczęścia bez miary

Dodał: red, edycja: 2021-02-02 09:29:26 Komentarze ()  (czytane 1480 razy)

Babcia i dziadek to osoby, które w życiu każdego dziecka odgrywają bardzo ważną rolę, bo kto pocieszy, przytuli, upiecze szarlotkę, u kogo są najcudowniejsze wakacje i święta? Dlatego nikomu nie trzeba przypominać o ich święcie. Są to najpiękniejsze dni, w których obdarzamy ich wyrazami szacunku i szczególnymi dowodami miłości. więcej»

TAGI: dzień babci, dzień dziadka, przedszkolaki, oświata biłgoraj

Czy warto zdecydować się na ubezpieczenie turystyczne?

Dodał: red, edycja: 2020-09-18 13:36:51 Komentarze ()  (czytane 1599 razy)

Wykupienie polisy przed wakacyjnym wyjazdem dla wielu podróżnych jest oczywistością. Niektórzy zadają sobie jednak pytanie, czy warto zdecydować się na ubezpieczenie turystyczne. Aby znaleźć na nie odpowiedź, wystarczy przemyśleć trzy podstawowe kwestie. więcej»

TAGI: ubezpieczenie w podróży, ubezpieczenie turystyczne, biłgoraj, wakacje

Przygody przedszkolaków na wystawie i inne wakacyjne wydarzenia

Dodał: red, edycja: 2020-09-07 15:13:05 Komentarze ()  (czytane 894 razy)

Wakacje już za nami. W Gminnej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie upłynęły one pod znakiem akcji „Wakacje w Bibliotece”. Tym razem jednak nie było tradycyjnych zajęć, ale oferta dla najmłodszych była prowadzona w formie online. więcej»

TAGI: biblioteka w aleksandrowie, przedszkolaki, wakacje w bibliotece, promocja czytelnictwa

REKLAMA

"Tatowisko", czyli czas dzieci tylko z ojcem. Niezwykły obóz na Roztoczu (WYWIAD)

Dodał: red, edycja: 2020-08-27 10:58:46 Komentarze ()  (czytane 3310 razy)

Dziś na Roztoczu rozpoczyna się niezwykłe wydarzenie. To czterodniowy obóz dla ojców i dzieci. Jego pomysłodawcą i organizatorem jest mieszkaniec Biłgoraja, Sebastian Cybulski, z którym rozmawiamy o wydarzeniu. więcej»

TAGI: tatowisko, wywiad, roztocze, sebastian cybulski

63% polskich rowerzystów chce rozbudowy infrastruktury dla poprawy bezpieczeństwa

Dodał: red, edycja: 2020-08-11 13:50:56 Komentarze ()  (czytane 1640 razy)

Polscy rowerzyści chcą bezpiecznie podróżować po ścieżkach rowerowych. Ich zdaniem konieczna jest rozbudowa infrastruktury rowerowej. To główne wnioski z raportu Rowerowej Rewolucji przygotowanego przez Polskie Stowarzyszenie Rowerowe. więcej»

TAGI: rower, infrastruktura rowerowa, powiat biłgorajski, rowerzyści

Jeżdżę z głową - w kasku! Warsztaty rolkowe na OSiRze (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2020-08-08 19:13:18 Komentarze ()  (czytane 2478 razy)

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju oraz biłgorajska szkółka rolkowa "Funrolki&Fit", pod patronatem Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich zorganizowali wakacyjne warsztaty. Skierowane były do miłośników rolek, deskorolki i hulajnóg. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo. więcej»

TAGI: skate park, jeżdzę z głową w kasku, osir biłgoraj, sprzęt sportowy

Zdalne wakacje z józefowską biblioteką

Dodał: red, edycja: 2020-07-14 14:27:46 Komentarze ()  (czytane 1569 razy)

Każdego lata, mimo wakacji, Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie tętniła życiem. W tym roku ze względu na sytuację epidemiczną nie będzie stacjonarnych warsztatów czy spotkań, ale miejscowa książnica nie chce trafić kontaktu z czytelnikami na kolejne tygodnie. Dlatego od dziś rozpoczyna wakacje on-line. więcej»

TAGI: gmina józefów, miejska biblioteka publiczna w józefowie, wakcje on-line, lato z biblioteką

REKLAMA

Warsztaty rolkowe (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2020-07-06 18:25:35 Komentarze ()  (czytane 1996 razy)

5 lipca br., na terenie Parku Rolkarza przy OSiR w Biłgoraju, odbyły się warsztaty rolkowe, prowadzone dla osób stawiających pierwsze kroki na rolkach i dla osób średnio zaawansowanych. Realizowane były pod hasłem „Bezpieczne rolkowe wakacje czyli jeżdżę z głową w kasku” przez OSiR oraz FunRolki&Fit.
więcej»

TAGI: warsztaty rolkowe, fun rolki & fit, osir biłgoraj, ośrodek sportu i rekreacji

Telewizja

W Biłgoraju uczczono ofiary sowieckiej agresji na Polskę

II Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Pokaz laserów

Szlakami Roztocza Zachodniego

Kapsułą czasu upamiętni rewitalizację Śródmieścia Biłgoraja

Dożynki powiatowe 2021

więcej

Sport

Wsiądź na rower

Biłgorajskie Stowarzyszenie Kolarzy Miód Kozacki wspólnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zaprasza mieszkańców Biłgoraja i okolic nad Zalew Bojary. 26 września br., w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu organizuje zawody dla dzieci i dorosłych Maraton MTB po Ziemi Biłgorajskiej. Osoby zakręcone rowerowo oraz wahające się jeszcze nad regularną przesiadką na rower będą miały okazje skorzystać z wielu atrakcji. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

Wsiądź na rower

Biłgorajskie Stowarzyszenie Kolarzy Miód Kozacki wspólnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zaprasza mieszkańców Biłgoraja i okolic nad Zalew Bojary. 26 września br., w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu organizuje zawody dla dzieci i dorosłych Maraton MTB po Ziemi Biłgorajskiej. Osoby zakręcone rowerowo oraz wahające się jeszcze nad regularną przesiadką na rower będą miały okazje skorzystać z wielu atrakcji. więcej»

więcej

Polityka

Wicemarszałek zapewnia: -Chcemy wyremontować W858 i wybudować obwodnice Biłgoraja i Tarnogrodu

Podczas wizyty w Biłgoraju, wicemarszałek województwa lubelskiego Michał Mulawa, spotkał się z władzami samorządowymi - w ramach konsultacji nad Europejskim Funduszem Rozwoju Regionalnego - omówił kwestie infrastruktury drogowej, w tym remontu drogi 858 i budowy obwodnic Biłgoraja i Tarnogrodu. więcej»