Strona startowa

Wiadomości

Wyświetl wiadomości:

Wiadomości:

Oszustwo

Dodał: red, edycja: 2021-09-11 11:09:21 Komentarze ()  (czytane 736 razy)

Oszustwo „na BLIK” to wciąż popularna metoda działania przestępców, którzy wyłudzają pieniądze. Większość tego typu przestępstw zaczyna się od przejęcia konta na portalu społecznościowym. Następnie oszuści rozsyłają prośby do znajomych o opłacenie zamówienia lub proszą o pilną pożyczkę. Tak właśnie oszukana została 36-latka, która zareagowała na prośbę znajomej i wygenerowała dwa kody tracąc w sumie 2 tys. zł. więcej»

TAGI: oszustwo, blik, policja biłgoraj, kradzież

Nie podawajmy numerów kont i kodów w podesłanych nam linkach - to może być oszustwo!

Dodał: red, edycja: 2021-08-24 15:39:28 Komentarze ()  (czytane 632 razy)

Mieszkanka powiatu biłgorajskiego została oszukana podczas sprzedaży na popularnym serwisie ogłoszeniowym. Kobieta straciła prawie 1 400 zł, ponieważ weszła w otrzymany link, wpisała numer karty i otrzymany kod. Apelujemy o rozwagę oraz przypominamy. Nie otwierajmy podesłanych nam od nieznajomych linków i nie podawajmy żadnych danych. więcej»

TAGI:

Uwierzyła fałszywemu doradcy, straciła pieniądze

Dodał: red, edycja: 2021-07-22 14:10:28 Komentarze ()  (czytane 972 razy)

Ofiarą oszusta padła mieszkanka Biłgoraja. 40-letnia kobieta zachęcona przez rzekomego doradcę finansowego do inwestycji giełdowych została zmanipulowana i straciła prawie 500 złotych. Za namową mężczyzny zainstalowała na swoim telefonie aplikację, która umożliwiła nieuprawnionej osobie wypłacić pieniądze z jej konta. Apelujemy o rozwagę i ostrożność! więcej»

TAGI: oszustwo, powiat biłgorajski, próba wyłudzenia, policja biłgoraj

Oszustwa podczas kupna i sprzedaży przez Internet

Dodał: red, edycja: 2021-07-19 17:44:02 Komentarze ()  (czytane 777 razy)

Prawie 3 tys. zł z rachunku bankowego straciła 50-letnia mieszkanka Biłgoraja podczas internetowej sprzedaży. Otworzyła przesłany link do płatności i uzupełniła swoimi danymi. Zamiast wpłaty na rachunek bankowy straciła pieniądze. To tylko jedno z oszustw do jakich doszło w weekend na terenie powiatu biłgorajskiego. więcej»

TAGI:

REKLAMA

Oszukana na niedopłatę do prądu

Dodał: red, edycja: 2021-06-01 15:42:46 Komentarze ()  (czytane 995 razy)

Nie po raz pierwszy oszuści próbują podszyć się pod PGE. Rozsyłane są fałszywe wiadomości SMS z informacją o planowanym wyłączeniu prądu i linkiem przekierowującym do uregulowania rzekomej zaległości. Niestety na fałszywego SMS-a dała się nabrać mieszkanka powiatu biłgorajskiego, która straciła 3 tys. zł. więcej»

TAGI:

Miała zarobić na pośrednictwie w prowadzeniu aukcji on-line. Nie doczekała się wynagrodzenia

Dodał: red, edycja: 2021-05-15 10:50:58 Komentarze ()  (czytane 1186 razy)

Pechowo dla 28-latki zakończyła się przygoda zarobkowania przez Internet. Szukając pracy on-line, znalazła ofertę pośrednictwa w prowadzeniu aukcji internetowych. Kobieta udostępniła pewnej firmie swoje konto społecznościowe, a uzyskane ze sprzedaży pieniądze przesyłała na wskazane konto. więcej»

TAGI: oszustwo, oszustwo przez internet, biłgoraj, policja biłgoraj

Kolejne oszukane osoby na portalu ogłoszeniowym

Dodał: red, edycja: 2021-03-16 07:31:13 Komentarze ()  (czytane 1162 razy)

Niezależnie od tego, czy kupujemy czy sprzedajemy w Internecie, możemy paść ofiarą oszustów. Przekonali się o tym kolejni mieszkańcy powiatu biłgorajskiego. Dlatego po raz kolejny przypominamy - nigdy nie otwierajmy podesłanych nam od nieznajomych linków i nie podawajmy żadnych danych. więcej»

TAGI: oszustwo, internet, policja biłgoraj, wyłudzenie pieniędzy

Kolejne oszustwo na BLIK-a

Dodał: red, edycja: 2021-02-25 09:38:36 Komentarze ()  (czytane 1298 razy)

Oszustwo „na BLIK-a” to co raz bardziej popularna metoda działania przestępców, którzy wyłudzają pieniądze. Większość tego typu przestępstw zaczyna się od przejęcia czyjegoś konta na portalu społecznościowym. Przekonał się o tym wczoraj kolejny mieszkaniec Biłgoraja. Przypominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i zachowaniu czujności. więcej»

TAGI: oszustwo biłgoraj, blik, policja biłgoraj, kradzież

REKLAMA

Nie daj się nabrać na BLIK!

Dodał: red, edycja: 2021-02-23 11:51:34 Komentarze ()  (czytane 904 razy)

Oszustwo „na BLIK-a” to co raz bardziej popularna metoda działania przestępców, którzy wyłudzają pieniądze. Większość tego typu przestępstw zaczyna się od przejęcia czyjegoś konta na portalu społecznościowym. Następnie oszuści rozsyłają prośby do znajomych o opłacenie zamówienia lub proszą o pilną pożyczkę. więcej»

TAGI:

Kolejna ofiara oszustwa na BLIK

Dodał: red, edycja: 2021-02-22 09:19:17 Komentarze ()  (czytane 1188 razy)

Oszustwo „na BLIK-a” to metoda działania przestępców, którzy wyłudzają pieniądze. Większość tego typu przestępstw zaczyna się od przejęcia konta na portalu społecznościowym. Przestępcy za ich pomocą rozsyłają prośby do znajomych o opłacenie jakiegoś zamówienia czy też pożyczkę. więcej»

TAGI: oszustwo blik, policja biłgoraj, powiat biłgorajski, internet

Uwaga na oszustów. Mieszkańcy powiatu nie dali się oszukać

Dodał: red, edycja: 2021-02-01 13:34:04 Komentarze ()  (czytane 1227 razy)

Przynajmniej kilka telefonów od oszustów odebrani mieszkańcy powiatu biłgorajskiego. Do osób w różnym wieku dzwonili bądź fałszywi policjanci, bądź fałszywi członkowie rodziny lub krewni. Poprzez fałszywe historie oszuści chcieli wyłudzić prawdziwe pieniądze. więcej»

TAGI:

Zaskoczyła oszusta

Dodał: red, edycja: 2021-01-29 12:16:19 Komentarze ()  (czytane 1921 razy)

74-letnia mieszkanka Biłgoraja tak zaskoczyła oszusta pytaniem o dzielnicowego, że ten natychmiast się rozłączył. Czujnością wykazała się także 72-latka, która postanowiła zweryfikować podane jej przez oszusta nazwisko w biłgorajskiej Komendzie. Zdemaskowany mężczyzna, który pod legendą rzekomego rozpracowywania grupy przestępczej próbował je oszukać, tym razem poniósł klęskę. więcej»

TAGI: oszustwo na policjanta, zaskoczyła oszusta, kontrole policji, wyłudzenie pieniędzy

REKLAMA

Oszukany podczas zakupów internetowych

Dodał: red, edycja: 2020-12-23 16:11:21 Komentarze ()  (czytane 1668 razy)

Czas przedświąteczny to okres, w którym policjanci odnotowują więcej zgłoszeń dotyczących oszustw internetowych. Przez pośpiech tracimy czujność. Wczoraj biłgorajscy policjanci odnotowali kolejne oszustwo. więcej»

TAGI: oszustwo, policja, biłgoraj, internet

Dwukrotnie podał swoje dane oszustom i stracił pieniądze

Dodał: red, edycja: 2020-12-14 10:44:25 Komentarze ()  (czytane 1103 razy)

37-latek, który wystawił do sprzedaży gwoździarkę na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych dwukrotnie skorzystał z podesłanego mu przez oszustów linku, podał swoje dane i stracił 1 400 zł. Apelujemy o rozwagę, niezależnie od tego czy kupujemy czy sprzedajemy w internecie nigdy nie klikajmy w podesłane nam od nieznajomych linki. więcej»

TAGI: oszustwo internetowe, zakupy w internecie, sprzedaż, powiat biłgorajski

Uważajmy na wiadomość z linkiem łudząco podobnym do portalu ogłoszeniowego

Dodał: red, edycja: 2020-11-24 23:46:56 Komentarze ()  (czytane 1479 razy)

Dwaj mieszkańcy powiatu biłgorajskiego zostali oszukani podczas sprzedaży przedmiotów na popularnym serwisie ogłoszeniowym. Mężczyźni otrzymali wiadomość od osoby zainteresowanej kupnem i kliknęli w otrzymany w wiadomości link. Wpisali numery kart i otrzymany kod. więcej»

TAGI: oszustwo, policja, biłgoraj, zakupy przez internet

Uwaga na oszustów internetowych. Rób zakupy ostrożnie

Dodał: red, edycja: 2020-11-21 11:25:52 Komentarze ()  (czytane 1527 razy)

Biłgorajscy policjanci wyjaśniają oszustwo, którego ofiarą padła 32-latka. Kobieta podczas zakupów przez internet straciła kilkaset złotych. Funkcjonariusze apelują o daleko idącą ostrożność. więcej»

TAGI: oszustwo, zakupy przez internet, policja biłgoraj, oszuści

REKLAMA

Oszuści wyczyścili konto 20-latce. Policja apeluje o ostrożność!

Dodał: red, edycja: 2020-11-20 21:01:50 Komentarze ()  (czytane 1828 razy)

Pomysłowość i przebiegłość oszustów jest nieograniczona. Wczoraj do biłgorajskiej komendy zgłosiła się 20-letnia mieszkanka powiatu, która została oszukana "na pracownika banku". Oszuści tak poprowadzili rozmowę, że kobieta sama podała dane swojej karty. Tym sposobem straciła pieniądze z konta, a na jej dane próbowano wziąć szybką pożyczkę. więcej»

TAGI: oszystwo, biłgoraj, oszustwo na pracownika banku, policja biłgoraj

Zamówił konsolę, a otrzymał dachówkę

Dodał: red, edycja: 2020-10-27 11:52:58 Komentarze ()  (czytane 1072 razy)

Zakupy online to niewątpliwa wygoda i ułatwienie w codziennym życiu. Jednak tak jak w świecie realnym, tak i w wirtualnym możemy paść ofiarą oszustwa. Taka sytuacja spotkała 19-latka, który zamiast wymarzonej konsoli do gry otrzymał potłuczoną dachówkę. więcej»

TAGI: oszustwo, oszustwo internetowe, policja biłgoraj, powiat biłgorajski

Ostrożnie korzystajmy z opcji internetowych zakupów

Dodał: red, edycja: 2020-04-28 09:19:32 Komentarze ()  (czytane 1439 razy)

Coraz chętniej korzystamy z zakupów on-line. To niewątpliwa wygoda i ułatwienie w codziennym życiu. Jednak tak jak w świecie realnym tak i w wirtualnym możemy paść ofiarą oszusta i pomimo uiszczenia opłaty nie otrzymamy ani wymarzonego towaru, ani zwrotu pieniędzy. Do biłgorajskiej komendy zgłosił się 53 latek, którego spotkała taka właśnie sytuacja. więcej»

TAGI: ostrzeżenie, oszustwo, oszustwo internetowe, policja biłgoraj

Honorowa warta przy Grobie Pańskim

Dodał: red, edycja: 2019-04-20 17:07:17 Komentarze ()  (czytane 3393 razy)

Strażacy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych tradycyjnie już po nabożeństwie Wielkiego Piątku, do niedzielnej Rezurekcji zaciągają wartę przy Grobie Pańskim. Wywodzący się ze średniowiecza zwyczaj nawiązuje do pilnowania Grobu Chrystusa przez rzymskich żołnierzy. więcej»

TAGI: strażacy osp, osp tereszpol - zaorenda, marek wolanin, straż przy grobie pańskim

REKLAMA

Wykazała się czujnością w konfrontacji z oszustem

Dodał: red, edycja: 2019-01-10 21:32:12 Komentarze ()  (czytane 2503 razy)

Wyjątkową czujnością wykazała się mieszkanka Biłgoraja, która odebrała telefon od oszusta podającego się za policjanta. Rzekomy funkcjonariusza miał ją poinformować o próbie włamania na jej konto bankowe. 68-latka nie dała się oszukać i zadzwoniła na numer alarmowy, by sprawdzić tę informację. więcej»

TAGI: próba oszusta, policja, oszustwo na policjanta, próba wyłudzenia pieniędzy

Po co taka rozrzutność?

Dodał: red, edycja: 2018-03-26 17:11:15 Komentarze ()  (czytane 2224 razy)

-Kolejny dzień Wielkiego Tygodnia i namaszczenie w Betanii, warto zajrzeć tam, aby dowiedzieć się, co zrobili przyjaciele - zachęca ks. Sławomir Korona... więcej»

TAGI: wielki poniedziałek, wielki tydzień, wielki post, ks. sławomir korona

Właścicielka biura podróży przyznała się do stawianych jej zarzutów

Dodał: red, edycja: 2017-07-14 13:57:02 Komentarze ()  (czytane 9475 razy)

Jak informuje Prokuratura Rejonowa w Biłgoraju, Urszula W. właścicielka biura podróży z Biłgoraja, podejrzewana o oszustwo na szkodę wielu osób, przyznała się do stawianych jej zarzutów i złożyła wyjaśnienia. Przesłuchanie Urszuli W. w charakterze podejrzanej odbyło się w Biłgoraju 13 lipca br. więcej»

TAGI: poszukiwana właścicielka biura podróży, biuro podróży biłgoraj, policja biłgoraj, turystyka

TYLKO u NAS: Urszula W. właścicielka biura podróży z Biłgoraja zatrzymana w Warszawie

Dodał: red, edycja: 2017-07-12 20:51:30 Komentarze ()  (czytane 16701 razy)

Z nieoficjalnych informacji, jakie posiada Portal bilgoraj.com.pl wynika, że właścicielka biura podróży z Biłgoraja, która od dnia wczorajszego była poszukiwana w związku z oszustwem na szkodę wielu osób, została zatrzymana na lotnisku, gdy próbowała opuścić kraj. więcej»

TAGI: poszukiwana właścicielka, biuro podróży biłgoraj, policja zatrzymała włascicielkę biura, policja biłgoraj

REKLAMA

Biłgoraj: Nie daj się oszukać! Uwaga na oszustów!

Dodał: red, edycja: 2017-04-25 09:19:07 Komentarze ()  (czytane 2162 razy)

Oszustwo na tzw. wnuczka to wyjątkowo perfidny rodzaj przestępstw, w których ofiarami padają przede wszystkim osoby w podeszłym wieku, tracąc często wszystkie oszczędności życia. Przypominamy osobom starszym o przestępcach, którzy bezwzględnie wykorzystują ich ufność, otwartość i szczere intencje. więcej»

TAGI: stop oszustom, policja biłgoraj, metoda na wnuczka, uwaga na oszustów

Telewizja

W Biłgoraju uczczono ofiary sowieckiej agresji na Polskę

II Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Pokaz laserów

Szlakami Roztocza Zachodniego

Kapsułą czasu upamiętni rewitalizację Śródmieścia Biłgoraja

Dożynki powiatowe 2021

więcej

Sport

Wsiądź na rower

Biłgorajskie Stowarzyszenie Kolarzy Miód Kozacki wspólnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zaprasza mieszkańców Biłgoraja i okolic nad Zalew Bojary. 26 września br., w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu organizuje zawody dla dzieci i dorosłych Maraton MTB po Ziemi Biłgorajskiej. Osoby zakręcone rowerowo oraz wahające się jeszcze nad regularną przesiadką na rower będą miały okazje skorzystać z wielu atrakcji. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

Wystawa dzieł sztuki Stefan Knapp 1921 - 2021 już otwarta

By uczcić 100. rocznicę urodzin artysty Stefana Knappa dział sztuki Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju przygotowało wystawę czasową „Stefan Knapp 1921 - 2021”, poświęconą osobie i sztuce artysty. Ekspozycja powstała we współpracy z galerią Mid Wales Arts w Walii w oparciu jej o zbiory. Część dzieł została wypożyczona z kolekcji prywatnych. więcej»

więcej

Polityka

Wicemarszałek zapewnia: -Chcemy wyremontować W858 i wybudować obwodnice Biłgoraja i Tarnogrodu

Podczas wizyty w Biłgoraju, wicemarszałek województwa lubelskiego Michał Mulawa, spotkał się z władzami samorządowymi - w ramach konsultacji nad Europejskim Funduszem Rozwoju Regionalnego - omówił kwestie infrastruktury drogowej, w tym remontu drogi 858 i budowy obwodnic Biłgoraja i Tarnogrodu. więcej»