Strona startowa

Wiadomości

Wyświetl wiadomości:

Wiadomości:

Uwaga na oszustwa metodą na inwestycje w akcje spółek skarbu państwa

Dodał: red, edycja: 2022-04-19 11:01:41 Komentarze ()  (czytane 1145 razy)

41-latek z powiatu biłgorajskiego uwierzył, że inwestuje w akcje koncernu naftowego, a w efekcie stracił ponad 25 tys. zł. Tym samym sposobem pieniądze stracił 63-latek z Lublina. Jeden z nich dostał maila z ofertą, drugi zobaczył reklamę w Internecie. Uwaga! Oszuści podrabiają strony internetowe znanych polskich spółek skarbu państwa (Orlen, PGE, KGHM) i namawiają do inwestycji. więcej»

TAGI: oszustwo, internet, policja biłgoraj, powiat biłgorajski

Oszustwo na pracownika banku

Dodał: red, edycja: 2022-03-31 15:43:12 Komentarze ()  (czytane 905 razy)

35-latek po telefonicznym kontakcie z osobą podającą się za pracownika banku stracił prawie 30 tys. zł. Mężczyzna postępując zgodnie ze wskazówkami rozmówcy wypłacił z banku swoje oszczędności i przy pomocy kodów podanych przez oszusta wpłacił gotówkę do wpłatomatu. Działania te miały służyć lepszemu zabezpieczeniu i zresetowaniu jego konto z uwagi na rzekome próby włamań. więcej»

TAGI: oszustwo internet, kradzież, policja biłgoraj, fałyszy pracownik banku

Zawsze sprawdzaj komu podajesz kod BLIK

Dodał: red, edycja: 2022-03-23 15:26:43 Komentarze ()  (czytane 613 razy)

Kolejne oszustwo metodą na BLIK-a. Na jednym z portali społecznościowych cyberoszust podszywając się pod właścicielkę konta przesłał wiadomość z prośbą o wygenerowanie kodów BLIK i opłacenie transakcji. 40-letnia mieszkanka gminy Goraj chcąc pomóc znajomej spełniła prośbę i straciła tysiąc zł. więcej»

TAGI:

Trzy nieudane próby wyłudzenia pieniędzy. Zachowujmy czujność i uważajmy na oszustów!

Dodał: red, edycja: 2022-03-02 12:52:17 Komentarze ()  (czytane 719 razy)

Czujnością wykazali się wczoraj mieszkańcy powiatu biłgorajskiego, którzy nie dali się oszukać dzwoniącym do nich oszustom. Policjanci otrzymali trzy zgłoszenia o próbach wyłudzenia pieniędzy od osoby podszywającej się za członka rodziny lub policjanta. Po raz kolejny apelujemy o rozwagę oraz ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. więcej»

TAGI:

REKLAMA

38-latka oszukana przez fałszywą pracownicę banku

Dodał: red, edycja: 2022-02-04 13:44:49 Komentarze ()  (czytane 1116 razy)

Oszuści zmanipulowali 38-latkę z powiatu biłgorajskiego. Kobieta uwierzyła fałszywej pracownicy banku, że jej pieniądze są zagrożone i zainstalowała program do zdalnej obsługi pulpitu. W efekcie straciła prawie 20 tys. zł. Apelujemy o ostrożność i rozwagę. więcej»

TAGI: oszustwo, kradzież, policja biłgoraj, bank biłgoraj

Chciał zainwestować w akcje koncernu naftowego i stracił oszczędności

Dodał: red, edycja: 2021-11-15 10:08:29 Komentarze ()  (czytane 924 razy)

Do biłgorajskich policjantów zgłosił się 48-latek, który padł ofiarą oszustów. Mężczyzna na portalu społecznościowym zauważył reklamę dotyczącą inwestycji w akcje koncernu naftowego. Wypełnił formularz podając swój numer telefonu. Po jakimś czasie zadzwonił do niego mężczyzna, który powiedział, że jest analitykiem. 48-latek kierował się jego radami i przekazał dane do konta. W efekcie stracił ponad 20 tys. zł. więcej»

TAGI: oszustwo, oszustwo internetowe, policja biłgoraj, wyłudzenie

Nie daj się zrobić na BLIK-a

Dodał: red, edycja: 2021-11-10 09:33:06 Komentarze ()  (czytane 1264 razy)

Oszustwo „na BLIK-a” to coraz bardziej popularna metoda działania przestępców, którzy wyłudzają pieniądze. Zaczyna się od przejęcia czyjegoś konta na portalu społecznościowym. Następnie oszuści rozsyłają prośby do znajomych o opłacenie zamówienia lub proszą o pilną pożyczkę. Zachowajmy czujność. Nasza roztropność może uchronić nas przed utratą pieniędzy. więcej»

TAGI: blik, oszustwo, internet, policja biłgoraj

Uważajmy na oszustów

Dodał: red, edycja: 2021-09-24 09:24:03 Komentarze ()  (czytane 1100 razy)

Oszustwo „na BLIK-a” to metoda działania przestępców, którzy wyłudzają pieniądze. Większość tego typu przestępstw zaczyna się od przejęcia czyjegoś konta na portalu społecznościowym. Przestępcy za ich pomocą rozsyłają prośby do znajomych o opłacenie zamówienia lub pożyczkę. Do policjantów biłgorajskiej komendy zgłosił się w tym tygodniu dwie oszukane osoby. więcej»

TAGI: oszustwo, oszus na blika, policja biłgoraj, kradzież

REKLAMA

Próba wyłudzenia danych. Nie otwieraj wiadomości od nadawcy Kwarantanna

Dodał: red, edycja: 2021-09-23 21:32:34 Komentarze ()  (czytane 1466 razy)

Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed fałszywymi SMS-ami od nadawcy Kwarantanna. Jest to próba wyłudzenia danych osobowych. Prosimy nie otwierać linku wskazanego w wiadomości. Inspekcja Sanitarna nie jest autorem tej wiadomości. Inspekcja sanitarna nigdy nie wysyłała, ani nie wysyła wiadomości z przekierowaniem do stron. więcej»

TAGI:

Oszustwo

Dodał: red, edycja: 2021-09-11 11:09:21 Komentarze ()  (czytane 1244 razy)

Oszustwo „na BLIK” to wciąż popularna metoda działania przestępców, którzy wyłudzają pieniądze. Większość tego typu przestępstw zaczyna się od przejęcia konta na portalu społecznościowym. Następnie oszuści rozsyłają prośby do znajomych o opłacenie zamówienia lub proszą o pilną pożyczkę. Tak właśnie oszukana została 36-latka, która zareagowała na prośbę znajomej i wygenerowała dwa kody tracąc w sumie 2 tys. zł. więcej»

TAGI: oszustwo, blik, policja biłgoraj, kradzież

Nie podawajmy numerów kont i kodów w podesłanych nam linkach - to może być oszustwo!

Dodał: red, edycja: 2021-08-24 15:39:28 Komentarze ()  (czytane 1136 razy)

Mieszkanka powiatu biłgorajskiego została oszukana podczas sprzedaży na popularnym serwisie ogłoszeniowym. Kobieta straciła prawie 1 400 zł, ponieważ weszła w otrzymany link, wpisała numer karty i otrzymany kod. Apelujemy o rozwagę oraz przypominamy. Nie otwierajmy podesłanych nam od nieznajomych linków i nie podawajmy żadnych danych. więcej»

TAGI:

Uwierzyła fałszywemu doradcy, straciła pieniądze

Dodał: red, edycja: 2021-07-22 14:10:28 Komentarze ()  (czytane 1385 razy)

Ofiarą oszusta padła mieszkanka Biłgoraja. 40-letnia kobieta zachęcona przez rzekomego doradcę finansowego do inwestycji giełdowych została zmanipulowana i straciła prawie 500 złotych. Za namową mężczyzny zainstalowała na swoim telefonie aplikację, która umożliwiła nieuprawnionej osobie wypłacić pieniądze z jej konta. Apelujemy o rozwagę i ostrożność! więcej»

TAGI: oszustwo, powiat biłgorajski, próba wyłudzenia, policja biłgoraj

REKLAMA

Oszustwa podczas kupna i sprzedaży przez Internet

Dodał: red, edycja: 2021-07-19 17:44:02 Komentarze ()  (czytane 1213 razy)

Prawie 3 tys. zł z rachunku bankowego straciła 50-letnia mieszkanka Biłgoraja podczas internetowej sprzedaży. Otworzyła przesłany link do płatności i uzupełniła swoimi danymi. Zamiast wpłaty na rachunek bankowy straciła pieniądze. To tylko jedno z oszustw do jakich doszło w weekend na terenie powiatu biłgorajskiego. więcej»

TAGI:

Oszukana na niedopłatę do prądu

Dodał: red, edycja: 2021-06-01 15:42:46 Komentarze ()  (czytane 1366 razy)

Nie po raz pierwszy oszuści próbują podszyć się pod PGE. Rozsyłane są fałszywe wiadomości SMS z informacją o planowanym wyłączeniu prądu i linkiem przekierowującym do uregulowania rzekomej zaległości. Niestety na fałszywego SMS-a dała się nabrać mieszkanka powiatu biłgorajskiego, która straciła 3 tys. zł. więcej»

TAGI:

Miała zarobić na pośrednictwie w prowadzeniu aukcji on-line. Nie doczekała się wynagrodzenia

Dodał: red, edycja: 2021-05-15 10:50:58 Komentarze ()  (czytane 1521 razy)

Pechowo dla 28-latki zakończyła się przygoda zarobkowania przez Internet. Szukając pracy on-line, znalazła ofertę pośrednictwa w prowadzeniu aukcji internetowych. Kobieta udostępniła pewnej firmie swoje konto społecznościowe, a uzyskane ze sprzedaży pieniądze przesyłała na wskazane konto. więcej»

TAGI: oszustwo, oszustwo przez internet, biłgoraj, policja biłgoraj

Kolejne oszukane osoby na portalu ogłoszeniowym

Dodał: red, edycja: 2021-03-16 07:31:13 Komentarze ()  (czytane 1532 razy)

Niezależnie od tego, czy kupujemy czy sprzedajemy w Internecie, możemy paść ofiarą oszustów. Przekonali się o tym kolejni mieszkańcy powiatu biłgorajskiego. Dlatego po raz kolejny przypominamy - nigdy nie otwierajmy podesłanych nam od nieznajomych linków i nie podawajmy żadnych danych. więcej»

TAGI: oszustwo, internet, policja biłgoraj, wyłudzenie pieniędzy

REKLAMA

Kolejne oszustwo na BLIK-a

Dodał: red, edycja: 2021-02-25 09:38:36 Komentarze ()  (czytane 1634 razy)

Oszustwo „na BLIK-a” to co raz bardziej popularna metoda działania przestępców, którzy wyłudzają pieniądze. Większość tego typu przestępstw zaczyna się od przejęcia czyjegoś konta na portalu społecznościowym. Przekonał się o tym wczoraj kolejny mieszkaniec Biłgoraja. Przypominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i zachowaniu czujności. więcej»

TAGI: oszustwo biłgoraj, blik, policja biłgoraj, kradzież

Nie daj się nabrać na BLIK!

Dodał: red, edycja: 2021-02-23 11:51:34 Komentarze ()  (czytane 1253 razy)

Oszustwo „na BLIK-a” to co raz bardziej popularna metoda działania przestępców, którzy wyłudzają pieniądze. Większość tego typu przestępstw zaczyna się od przejęcia czyjegoś konta na portalu społecznościowym. Następnie oszuści rozsyłają prośby do znajomych o opłacenie zamówienia lub proszą o pilną pożyczkę. więcej»

TAGI:

Kolejna ofiara oszustwa na BLIK

Dodał: red, edycja: 2021-02-22 09:19:17 Komentarze ()  (czytane 1529 razy)

Oszustwo „na BLIK-a” to metoda działania przestępców, którzy wyłudzają pieniądze. Większość tego typu przestępstw zaczyna się od przejęcia konta na portalu społecznościowym. Przestępcy za ich pomocą rozsyłają prośby do znajomych o opłacenie jakiegoś zamówienia czy też pożyczkę. więcej»

TAGI: oszustwo blik, policja biłgoraj, powiat biłgorajski, internet

Uwaga na oszustów. Mieszkańcy powiatu nie dali się oszukać

Dodał: red, edycja: 2021-02-01 13:34:04 Komentarze ()  (czytane 1668 razy)

Przynajmniej kilka telefonów od oszustów odebrani mieszkańcy powiatu biłgorajskiego. Do osób w różnym wieku dzwonili bądź fałszywi policjanci, bądź fałszywi członkowie rodziny lub krewni. Poprzez fałszywe historie oszuści chcieli wyłudzić prawdziwe pieniądze. więcej»

TAGI:

REKLAMA

Zaskoczyła oszusta

Dodał: red, edycja: 2021-01-29 12:16:19 Komentarze ()  (czytane 2416 razy)

74-letnia mieszkanka Biłgoraja tak zaskoczyła oszusta pytaniem o dzielnicowego, że ten natychmiast się rozłączył. Czujnością wykazała się także 72-latka, która postanowiła zweryfikować podane jej przez oszusta nazwisko w biłgorajskiej Komendzie. Zdemaskowany mężczyzna, który pod legendą rzekomego rozpracowywania grupy przestępczej próbował je oszukać, tym razem poniósł klęskę. więcej»

TAGI: oszustwo na policjanta, zaskoczyła oszusta, kontrole policji, wyłudzenie pieniędzy

Oszukany podczas zakupów internetowych

Dodał: red, edycja: 2020-12-23 16:11:21 Komentarze ()  (czytane 1983 razy)

Czas przedświąteczny to okres, w którym policjanci odnotowują więcej zgłoszeń dotyczących oszustw internetowych. Przez pośpiech tracimy czujność. Wczoraj biłgorajscy policjanci odnotowali kolejne oszustwo. więcej»

TAGI: oszustwo, policja, biłgoraj, internet

Dwukrotnie podał swoje dane oszustom i stracił pieniądze

Dodał: red, edycja: 2020-12-14 10:44:25 Komentarze ()  (czytane 1413 razy)

37-latek, który wystawił do sprzedaży gwoździarkę na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych dwukrotnie skorzystał z podesłanego mu przez oszustów linku, podał swoje dane i stracił 1 400 zł. Apelujemy o rozwagę, niezależnie od tego czy kupujemy czy sprzedajemy w internecie nigdy nie klikajmy w podesłane nam od nieznajomych linki. więcej»

TAGI: oszustwo internetowe, zakupy w internecie, sprzedaż, powiat biłgorajski

Uważajmy na wiadomość z linkiem łudząco podobnym do portalu ogłoszeniowego

Dodał: red, edycja: 2020-11-24 23:46:56 Komentarze ()  (czytane 1839 razy)

Dwaj mieszkańcy powiatu biłgorajskiego zostali oszukani podczas sprzedaży przedmiotów na popularnym serwisie ogłoszeniowym. Mężczyźni otrzymali wiadomość od osoby zainteresowanej kupnem i kliknęli w otrzymany w wiadomości link. Wpisali numery kart i otrzymany kod. więcej»

TAGI: oszustwo, policja, biłgoraj, zakupy przez internet

REKLAMA

Uwaga na oszustów internetowych. Rób zakupy ostrożnie

Dodał: red, edycja: 2020-11-21 11:25:52 Komentarze ()  (czytane 1888 razy)

Biłgorajscy policjanci wyjaśniają oszustwo, którego ofiarą padła 32-latka. Kobieta podczas zakupów przez internet straciła kilkaset złotych. Funkcjonariusze apelują o daleko idącą ostrożność. więcej»

TAGI: oszustwo, zakupy przez internet, policja biłgoraj, oszuści

Telewizja

Koncert Marcina Stycznia "Ta droga"

Rzepka Juliana Tuwima wg. rodziców z Goraja

Zespół Pieśni i Tańca Śląsk na jubileuszu 80-lecia Biłgorajczyka

Przewodniczący Rady Powiatu uhonorowany Medalem 100-lecia Odzyskanej Niepodległości

Zajęcia kondycyjne dla żołnierzy WP i US Army

Promesy na 130 tys. zł na naszych jednostek OSP

więcej

Sport

Jest ściernisko, a będzie nowoczesne boisko

Remont kompleksu boisk przy biłgorajskiej „Budowlance” wkracza w decydującą fazę. Jak informują władze powiatu biłgorajskiego, po wykonaniu niezbędnej dokumentacji technicznej ogłoszony został przetarg na wykonanie modernizacji i rozbudowę obiektów sportowych przy ZSBiO w Biłgoraju. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

30 lat przeszli tanecznym krokiem (FOTO)

Pasją do tańca towarzyskiego, aktywności i mobilizuje i zachęca dzieci i młodzież Klub Tańca Towarzyskiego "Impuls", działający w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju. Dziś w sali widowiskowej BCK, odbył się koncert jubileuszowy z okazji 30-lecia działalności KTT "Impuls". więcej»

więcej

Polityka

Grzegorz Braun w Biłgoraju (FOTO, AUDIO)

Z mieszkańcami Biłgoraja spotkał się dziś Grzegorz Braun, prezes partii politycznej Konfederacja Korony Polskiej i jeden z liderów federacyjnej partii Konfederacja Wolność i Niepodległość. W spotkaniu uczestniczyło kilkadziesiąt osób, Braun mówił o sprawach społeczno - politycznych w Polsce oraz wpływie na nie sytuacji w Europie. więcej»