Strona startowa

Wiadomości

Wyświetl wiadomości:

Wiadomości:

Gminny Ośrodek Kultury w Goraju już po remoncie (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2020-12-31 12:27:25 Komentarze ()  (czytane 3181 razy)

Zakończył się długo wyczekiwany remont Gminnego Ośrodka Kultury w Goraju. -Całość inwestycji kosztowała około 2,2 mln zł, z czego udało nam się pozyskać ze środków zewnętrznych kwotę 1,8 mln zł. Dziś budynek GOK-u jest naszą chlubą i wierzę, że przyczyni się do rozwoju kulturalnego gminy - zaznacza wójt Antoni Łukasik. więcej»

TAGI: gminny ośrodek kultury, gmina goraj, gok goraj, miasto goraj

Od stycznia 2021 roku Goraj będzie miastem

Dodał: red, edycja: 2020-12-29 17:20:46 Komentarze ()  (czytane 2491 razy)

Od 1 stycznia 2021 roku, na mapie Polski pojawi się 10 kolejnych miejscowości ze statusem miasta. Jednym z nich będzie Goraj. Ich przedstawiciele odebrali z rąk premiera Mateusza Morawieckiego. Tym samym od Nowego Roku w naszym kraju będą istnieć 954 miasta. więcej»

TAGI: goraj miastem, gmina goraj, nadanie praw miejskich, miasto goraj

Optymistyczny efekt działań artystycznych wokół budynku GOK

Dodał: red, edycja: 2020-11-28 17:02:06 Komentarze ()  (czytane 902 razy)

Już można oglądać wszystkie elementy ozdobne- sztukę w przestrzeni, które powstały w ramach projektu realizowanego przez Nieformalną Grupę „Aarcia” działającą przy Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju. więcej»

TAGI:

Niezwykły kalendarz powstaje w Goraju (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2020-11-05 18:31:17 Komentarze ()  (czytane 1427 razy)

Jest to 9 edycja kalendarza stylizowanego wydawanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Goraju przy udziale grup nieformalnych. Przez pierwsze dwa lata przy udziale Nieformalnej Grupy "Cebularze", przez kolejne przy udziale Nieformalnej Grupy "Aaricia". więcej»

TAGI: kalendarz, gok goraj, gmina goraj, grupa nieformalna aaricia

REKLAMA

Artystyczna kreacja przestrzeni w trakcie pandemii (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2020-11-05 10:05:51 Komentarze ()  (czytane 866 razy)

Nie tylko na żółto i na niebiesko, ale na różowo, fioletowo, czerwono, a nawet neonowo zmienia się przestrzeń wokół budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Goraju. Nieformalna Grupa „Aarcia” działająca przy GOK pracuje nad sztuką w przestrzeni publicznej w ramach programu „Działaj Lokalnie”. więcej»

TAGI: gok goraj, gmina goraj, nieformalna grupa aarcia, kultura

W Goraju chóry śpiewały Królowej Anielskiej

Dodał: red, edycja: 2019-10-20 17:15:49 Komentarze ()  (czytane 2227 razy)

Tradycyjnie już w Goraju, w październiku odbywa się koncert muzyki chóralnej. W jednej z najstarszych świątyń w naszym Regionie rozbrzmiały pieśni maryjne w wykonaniu chór Ziemi Biłgorajskiej i Zamojszczyzny. więcej»

TAGI:

Na miłosną nutę w Jędrzejówce (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2019-05-20 15:05:06 Komentarze ()  (czytane 1885 razy)

19 maja br. w Jędrzejówce, w Gminie Goraj, odbył się V Międzygminny Festiwal Muzyki Ludowej im. Anny Malec. Imprezę, podczas której zabrzmiała wyjątkowa muzyka roztocza, zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Goraju, Wójt Gminy Goraj i Towarzystwo dla Natury i Człowieka z Lublina. więcej»

TAGI: gmina goraj, gok goraj, anna malec, festiwal muzyki ludowej

Muzy łobuzy na kalendarzu Gminy Goraj

Dodał: red, edycja: 2018-11-30 21:15:12 Komentarze ()  (czytane 2986 razy)

Z inicjatywy mieszkańców Gminy Goraj i przy ich udziale powstała VII edycja stylizowanego kalendarza mającego promować Ziemię Gorajską. Współfinansowane przez Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej działanie nosi nazwę "Muzy łobuzy, awangardowe oblicza patronek sztuki i nauki". więcej»

TAGI: muzy łobuzy, kalendarz, gmina goraj, marta miszczak

REKLAMA

Telewizja

Pokaz laserów

Szlakami Roztocza Zachodniego

Kapsułą czasu upamiętni rewitalizację Śródmieścia Biłgoraja

Dożynki powiatowe 2021

Dożynki gminy Goraj

Rozmowa z Przemysławem Czarnkiem

więcej

Sport

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkiej Atletyce

W sobotę, 11 września 2021 roku w Białej Podlaskiej odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkiej Atletyce. W gronie 22 rywalizujących klubów z województw lubelskiego i podlaskiego, znaleźli się też zawodnicy biłgorajskiego "ZNICZa". więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

Niepełnosprawność nie przeszkadza w aktywności

Pomysł na inicjatywę jest wynikiem wspólnej pracy aktywnych seniorów z Biłgoraja uczestników projektu "Zaangażowanie ma znaczenie!", z biłgorajskiego SIRON-u. -Chcieliśmy zbadać potrzeby i oczekiwania seniorów z niepełnosprawnościami z Biłgoraja, poszukać rozwiązań i podjąć odpowiednie działania aktywizacyjne - przyznaje Jerzy Kaźmierczak. więcej»

więcej

Polityka

Przebudowa ulicy Nadstawnej w Biłgoraju. Miasto dołoży się do powiatowej inwestycji

Powiat biłgorajski planuje w 2021 roku rozpoczęcie inwestycji pod nazwą „przebudowa ulicy Nadstawnej w Biłgoraju”. Wartość inwestycji oszacowano na kwotę 1,8 mln zł. Zadanie w 50% ma zostać sfinansowane ze środków własnych powiatu biłgorajskiego. więcej»