Strona startowa

Wiadomości

Wyświetl wiadomości:

Wiadomości:

Dożynki powiatowe 2021. Ziemia Biłgorajska dziękowała za tegoroczne plony (FOTO, VIDEO)

Dodał: red, edycja: 2021-08-29 21:36:25 Komentarze ()  (czytane 3100 razy)

Dożynki powiatu biłgorajskiego odbyły się 29 sierpnia nad Zalewem Biszcza Żary. W dziękczynieniu Bogu za Jego łaski i ludziom za trud pracy uczestniczyli - obok gospodarz dożynek starosty biłgorajskiego i wójta gminy Biszcza, przedstawiciele wszystkich samorządów gminnych, rolnicy, koła gospodyń wiejskich i przedstawiciele instytucji okołorolicznych. więcej»

TAGI: dożynki powiatowe, powiat biłgorajski, gmina biszcza, święto plonów

Rowerem na bezdrożach Roztocza (VIDEO)

Dodał: red, edycja: 2021-08-21 21:39:37 Komentarze ()  (czytane 1549 razy)

Tegoroczne lato zbliża się do końca, już tylko kilkanaście dni dzieli nas od zakończenia wakacji. Jak Wy spędzacie przedostatni weekend tych wakacji? My rowerem wybraliśmy się na Roztocze, które ostatnio przeżywa prawdziwe "oblężenie" przez turystów z całej Polski. Wybraliśmy jednak roztoczańskie bezdroża, gdzie turyści nie docierają, bo nie można tam wjechać autem, a szlaki są wymagające. więcej»

TAGI: wakaje, rower, roztocze, wycieczka rowerowa

W Turobinie pobiegli Tropem Wilczym

Dodał: red, edycja: 2021-08-16 20:24:41 Komentarze ()  (czytane 2064 razy)

Bieg Tropem Wilczym, ku czci Żołnierzy Wyklętych, w Turobinie odbył się po raz piąty. Organizatorem wydarzenia były panie z Koła Gospodyń Wiejskich "Cebulanki" z Przedmieścia Szczebrzeszyńskiego, a wspierał ich w tym radny powiatu biłgorajskiego Marcin Kulig - organizator poprzednich edycji biegu w Turobinie. więcej»

TAGI: bieg tropem wilczym, gmina turobin, żołnierze wyklęci, marcin kulig

Lato z Teatrem w Bukowej (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2021-08-16 15:00:37 Komentarze ()  (czytane 1122 razy)

W niedzielę 15 sierpnia 2021 r. w remizie OSP w Bukowej zorganizowano kolejne spotkanie dla społeczności lokalnej  pt. „Lato z Teatrem w Bukowej”, z cyklu spotkań zaplanowanych w ramach projektu „Widowiska obrzędowe żywym przekazem tradycji” realizowanego przez GOK w Biłgoraju, dofinansowanego przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2021. więcej»

TAGI: lato z teatrem, bukowa, gmina biłgoraj, robienie łubów

REKLAMA

Misja Ziemia i Książki. Wakacje w aleksandrowskiej bibliotece

Dodał: red, edycja: 2021-08-03 08:55:00 Komentarze ()  (czytane 919 razy)

W tym roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie akcja „Wakacje w bibliotece” odbywała się pod hasłem „Misja Ziemia i Książki”. W zajęciach uczestniczyły grupy przedszkolne i dzieci w wieku od 6 do 11 lat. Biblioteka przygotowała dla uczestników różne formy aktywności. Były zajęcia plastyczne, ruchowe, teatralne oraz gry, zabawy i konkursy, a wszystko wokół ekologii i literatury. więcej»

TAGI: biblioteka w aleksandrowie, misja ziemia i książki, czytelnnictwo i wakacje, zajecie w bibliotece

Bluzy damskie z kapturem w jasnych kolorach - idealne na letnie wieczorne wyjścia

Dodał: red, edycja: 2021-08-03 08:06:27 Komentarze ()  (czytane 928 razy)

Letnie temperatury zachęcają do zrezygnowania z ciemnych kolorów. Jasne barwy odbijają promienie słoneczne, dzięki czemu jest w nich chłodniej. Chociaż zachodzące słońce nie grzeje mocno, na lato warto wybierać bluzy damskie z kapturem w pastelowych kolorach. Sprawdź, jak je nosić. więcej»

TAGI: bluzy damskie z kapturem, odzież damska, handel, moda

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

Dodał: red, edycja: 2021-08-02 09:54:34 Komentarze ()  (czytane 1071 razy)

W niedzielę, 1 sierpnia, w Tereszpolu - Zaorendzie odbyła się ceremonia dekoracji dziesięciu par Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Pięćdziesiąt lat temu wypowiedzieli sakramentalne „tak” ślubując sobie przed Bogiem miłość, wierność i uczciwość małżeńską. więcej»

TAGI:

Lato z teatrem w Dereźni (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2021-08-01 22:50:46 Komentarze ()  (czytane 1107 razy)

Dziś w Remizie OSP w Dereźni koło Biłgoraja odbyła się wydarzenie „Lato z teatrem”. Jego organizację wsparło Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu - w ramach programu "EtnoPolska 2021", a zorganizował Zespół Śpiewaczy i Koło Gospodyń Wiejskich „Zorza” z Dereźni oraz Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju. więcej»

TAGI: lato z teatrem, dereźnia, gmina biłgoraj, kultura biłgoraj

REKLAMA

Lato na żurawinowym szlaku, czyli promocja bogactw lasu (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2021-07-25 21:03:15 Komentarze ()  (czytane 1546 razy)

Gmina Biłgoraj, Gminny Ośrodek Kultury Stowarzyszenie "Dąb" w Ciosmach oraz PTTK Odział Biłgoraj byli organizatorami kolejnej edycji "Lata na żurawinowym szlaku". To promocja turystyki rowerowej, urokliwych miejsc gminy Biłgoraj i bogactwa runa leśnego. więcej»

TAGI: lato na żurawinowym szlaku, rajd rowerowy, gmina biłgoraj, stowarzyszenie dąb ciosmy

Złote gody par małżeńskich gminy Biłgoraj (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2021-07-15 20:19:42 Komentarze ()  (czytane 1985 razy)

Dziś 16 par małżeńskich z terenu gminy Biłgoraj świętowało jubileusz 50. rocznicy ślubu, czyli "złote gody". Jubilaci z rąk wójta Wiesława Rożyńskiego otrzymali Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które nadane zostały przez Prezydenta Polski. Uroczystość miała miejsce w sali kameralnej Biłgorajskiego Centrum Kultury. więcej»

TAGI: złote gody, gmina biłgoraj, jubileszu par małrzeńskich, wiesław różyński

Pojazd historyczny - czy musi mieć OC? jak go ubezpieczyć?

Dodał: red, edycja: 2021-07-14 13:06:53 Komentarze ()  (czytane 1097 razy)

Pojazd historyczny na drodze to pojazd unikatowy - w ruchu drogowym zawsze przyciąga uwagę i budzi wiele zainteresowania. Pojazdy zabytkowe, o wartości historycznej są przez wiele osób chętnie kupowane - nie każdy jednak wie, jak należy je zarejestrować i ubezpieczyć. O co musi zadbać posiadacz pojazdu historycznego? więcej»

TAGI: pojazdy historyczne, ubezpieczenie oc, ubezpieczenie auta, auta zabytkowe

Lampy dla dzieci - jak dobrać odpowiednie?

Dodał: red, edycja: 2021-07-02 10:59:41 Komentarze ()  (czytane 632 razy)

Pokój dziecięcy jest strefą, gdzie dzieje się bardzo dużo. Sen, zabawa, nauka, jak i spotkania z rówieśnikami - wszystko to sprawia, że oświetlenie musi być dopasowane do każdej z tych czynności. Jednak to, że oświetlenie będzie wystarczające, nie wystarcza. Ważne, aby było też zdrowe dla oczu dziecka. Jak pogodzić te sprawy i zainstalować w pełni funkcjonalne i bezpieczne oświetlenie? Przyjrzyjmy się temu. więcej»

TAGI:

REKLAMA

Najmodniejsze kolory lakierów hybrydowych na lato 2021

Dodał: red, edycja: 2021-07-01 11:09:35 Komentarze ()  (czytane 1094 razy)

Jeśli chodzi o sezonowe stylizacje manicure, to nic dziwnego, że największe trendy kolorystyczne paznokci na lato 2021 obejmują tak wiele odważnych i żywych odcieni! To taka radość na wyciągnięcie ręki. Jeśli klientka preferuje modne, ale bardziej stonowane kolory - żaden problem, i dla niej coś się znajdzie. Sprawdźmy więc najmodniejsze kolorowe hybrydy na tegoroczne lato! więcej»

TAGI:

Ubezpieczenie domu - ile kosztuje?

Dodał: red, edycja: 2021-06-18 08:37:34 Komentarze ()  (czytane 799 razy)

Wartość domu w Polsce wynosi najczęściej od kilkuset tysięcy do nawet ponad miliona złotych. Taka nieruchomość, łącznie ze znajdującymi się w niej rzeczami, często stanowi dorobek naszego całego życia. Czy tak duża wartość domu jednoznacznie wiąże się z tym, że bardzo kosztowne będzie jego ubezpieczenie? Niekoniecznie. więcej»

TAGI: ubezpieczenie domu, dom i ogród, biłgoraj, powiat biłgorajski

Piknik firmowy - bezpieczny event dla Twojej firmy!

Dodał: red, edycja: 2021-06-08 14:18:33 Komentarze ()  (czytane 2124 razy)

Ciężkie, pandemiczne miesiące za nami. Branża eventowa powoli zostaje odmrożona i w końcu firmy mogą organizować eventy integracyjne dla pracowników, konferencje branżowe czy też szkolenia. Jednakże nadal wiele osób obawia się o swoje zdrowie i zastanawia się, czy te wszystkie wydarzenia nie narażą ich na zarażenie koronawirusem. więcej»

TAGI: piknik firmowy, event firmowy, firma, impreza firmowa

Lamusownia bez dodatkowej opłaty

Dodał: red, edycja: 2021-05-27 09:43:44 Komentarze ()  (czytane 972 razy)

Odbiór odpadów komunalnych dostarczanych przez mieszkańców miasta, powstających na nieruchomościach zamieszkałych, jest nieodpłatny i odbywa się na podstawie kodów kreskowych. Prowadzący działalność gospodarczą na terenie miasta, zobowiązani są do zawarcia umowy na odbiór i zagospodarowania odpadów przez uprawnioną firmę. więcej»

TAGI:

REKLAMA

Już działa opłatomat w budynku Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Biłgoraju

Dodał: red, edycja: 2021-05-20 09:55:32 Komentarze ()  (czytane 1361 razy)

Przy ulicy Kościuszki 87 w Biłgoraju, w budynku w którym swoją siedzibę ma Wydział Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego został zainstalowany opłatomat do pobierania opłat bezgotówkowych. więcej»

TAGI: starostwo powiatowe, opłatomat, powiat biłgorajski, geodezja

Obsza. Sprzęt sportowy za... elektrośmieci

Dodał: red, edycja: 2021-05-18 10:28:11 Komentarze ()  (czytane 791 razy)

Szkoła Podstawowa w Zamchu w gminie Obsza stara się o sprzęt sportowy. By go zdobyć potrzebuje pomocy mieszkańców, firm i instytucji, które zechcą im przekazać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Im więcej sprzętu uda się zebrać tym bardziej wartościowy będzie bon, który szkoła otrzyma od organizatorów ogólnopolskiej akcji "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci". więcej»

TAGI:

Winna latorośl

Dodał: red, edycja: 2021-05-01 19:32:12 Komentarze ()  (czytane 1088 razy)

On sam jest „prawdziwą winoroślą”, Jego Ojciec jest Winiarzem. A wszyscy, którzy wierzą w Jezusa, przez chrzest stali się winnymi latoroślami. Oznacza to, że wszyscy żyjemy jak latorośle winorośli, zwanej Chrystusem. więcej»

TAGI: winorośl, krzew winny, chrystus, komentarz do ewanegelii

Za tydzień ruszają matury. W szkołach trwają przygotowania

Dodał: red, edycja: 2021-04-26 14:06:40 Komentarze ()  (czytane 858 razy)

Od 4 maja ruszają tegoroczne egzaminy dojrzałości. Na 30 kwietnia zaplanowane jest zakończenie roku i pożegnanie klas maturalnych. Ostatnie dni szkoły wykorzystują by przygotować egzaminy i zapewnić uczniom i nauczycielom bezpieczeństwo podczas matury, zgodnie z reżimem sanitarnym. więcej»

TAGI: matura 2021, egzamin maturalny, egzamin dojrzałości, oświata biłgoraj

REKLAMA

Młodzi inżynierowie z Biłgoraja na konkursie LEGO

Dodał: red, edycja: 2021-04-22 11:06:03 Komentarze ()  (czytane 1516 razy)

W drugiej połowie kwietnia br. drużyna z Biłgoraja BIŁ-GO-FLL składająca się z kursantów zajęć Robotyki prowadzonych przez TwojRobot.pl w Szkole Językowej LIDER, wzięła udział w Eliminacjach do Regionalnego konkursu FIRST® LEGO® LEAGUE w Tomaszowie Lubelskim. W zawodach wzięło udział 13 zespołów. więcej»

TAGI: robotyka, nauka, dzieci, oświata biłgoraj

Poznaj sekrety marek sportowych! Tajniki zrównoważonej produkcji na przykładzie polskiej marki sportowej PEHA

Dodał: red, edycja: 2021-04-16 09:01:05 Komentarze ()  (czytane 2035 razy)

Czy zastanawiasz się czasem skąd pochodzą Twoje ubrania sportowe? Na przykładzie działania polskiej marki sportowej PEHA, dowiesz się, jak dokonywać słusznych wyborów konsumenckich i na co warto zwracać uwagę przy wyborze strojów sportowych. więcej»

TAGI: marki sportowe, stroje sportowe, sport biłgoraj, marka sportowa peha

Kiedy opłaca się palić ekogroszkiem?

Dodał: red, edycja: 2021-03-27 08:01:40 Komentarze ()  (czytane 1326 razy)

Paliwo produkowane na bazie węgla brunatnego stanowi towar chętnie wykorzystywany przez polskich i zagranicznych konsumentów. Na rynku dostępne są jednak produkty o różnorodnych parametrach. Warto wiedzieć, dlaczego stosowanie ekologicznego opału jest ekonomicznym rozwiązaniem. więcej»

TAGI: ekogroszek, ogrzewanie domu, źródła ciepła, biłgoraj

Dary żywnościowe dla biłgorajskich instytucji pomocy społecznej i pracujących z osobami niepełnosprawnymi

Dodał: red, edycja: 2021-03-26 13:38:58 Komentarze ()  (czytane 2281 razy)

Kilkanaście ton polskiej żywności trafiło do biłgorajskich instytucji pomocy społecznej i pracujących z osobami niepełnosprawnymi oraz do Domu Dziecka w Zwierzyńcu. Wsparcie pochodzi od polskich rolników w ramach realizowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa projektu "Program dla szkół". więcej»

TAGI: dps dla kombatantów, dary żywnościowe, poseł beata strzałka, pomoc społeczna

REKLAMA

Rok działań przeciwepidemicznych

Dodał: red, edycja: 2021-03-23 08:47:55 Komentarze ()  (czytane 873 razy)

12 marca 2020 roku żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej włączyli się bezpośrednio w walkę z koronawirusem. Od tego czasu terytorialsi z Lubelszczyzny realizowali wiele przedsięwzięć, uczestniczyli w wielu akcjach, których celem było jedno - pomoc lokalnej społeczności w walce z pandemią. więcej»

TAGI: działania przeciwepidemiczne, wot, wojaks obrony terytorialnej, biłgoraj

Telewizja

W Biłgoraju uczczono ofiary sowieckiej agresji na Polskę

II Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Pokaz laserów

Szlakami Roztocza Zachodniego

Kapsułą czasu upamiętni rewitalizację Śródmieścia Biłgoraja

Dożynki powiatowe 2021

więcej

Sport

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkiej Atletyce

W sobotę, 11 września 2021 roku w Białej Podlaskiej odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkiej Atletyce. W gronie 22 rywalizujących klubów z województw lubelskiego i podlaskiego, znaleźli się też zawodnicy biłgorajskiego "ZNICZa". więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

Konferencja o niemieckiej akcji przeciwpartyzanckiej Sturmwind i Bitwie pod Osuchami

Z inicjatywy Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju, odbyła się dziś w auli I LO im. ONZ w Biłgoraju konferencja naukowa poświęcona pacyfikacji ludności cywilnej prowadzonej przez niemieckiego okupanta w czasie II wojny światowej oraz przeciwpartyzanckiej akcji Sturmwind, której finałem była Bitwie pod Osuchami. więcej»

więcej

Polityka

Wicemarszałek zapewnia: -Chcemy wyremontować W858 i wybudować obwodnice Biłgoraja i Tarnogrodu

Podczas wizyty w Biłgoraju, wicemarszałek województwa lubelskiego Michał Mulawa, spotkał się z władzami samorządowymi - w ramach konsultacji nad Europejskim Funduszem Rozwoju Regionalnego - omówił kwestie infrastruktury drogowej, w tym remontu drogi 858 i budowy obwodnic Biłgoraja i Tarnogrodu. więcej»