Strona startowa

Wiadomości

Wyświetl wiadomości:

Wiadomości:

Rekordy czytelnicze dzieci. Filia nr 1 dla Dzieci i Młodzieży podsumowała 2020 rok (WYNIKI)

Dodał: red, edycja: 2021-01-12 14:19:07 Komentarze ()  (czytane 2253 razy)

Puszkin powiedział, że czytanie to najlepszy sposób uczenia się, a Maria Dąbrowska, że książka i możność czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji. Nie wiemy czy tymi maksymami kierowały się czytelnicy MiPBP w Biłgoraju Filii nr 1 dla Dzieci i Młodzieży, ale wiemy, że zawstydzają dorosłych. Pierwsza dziesiątka małych czytelników, w 2020 roku wypożyczyła ponad 2 400 książek.
więcej»

TAGI: miejska i powiatowa biblioteka publiczna w biłgora, filia nr 1 dla dzieci i młodzieży, dane statystyczne czytelników, rekordy czyetlnicze

Radujcie się - Gaudete

Dodał: red, edycja: 2020-12-12 23:41:51 Komentarze ()  (czytane 1352 razy)

Trzecia niedziela Adwentu nosi nazwę „Gaudete” - „Radujcie się!”. Tak brzmią początkowe łacińskie słowa dzisiejszego czytania z pierwszego listu Apostoła Pawła do Tesaloniczan. Jaką radość Apostoł ma na myśli mówiąc o tym powołaniu? - o tym w komentarzu ks. Sławomira Korony. więcej»

TAGI: adwent, gaudete, komentarz do ewaneglii, ks. sławomir korona

Znamy laureatów projektów edukacyjnych ZUS

Dodał: red, edycja: 2020-07-01 15:34:57 Komentarze ()  (czytane 2165 razy)

Mimo niesprzyjających warunków związanych z epidemią, uczniowie z kilkudziesięciu szkół w województwie lubelskim wzięli udział w projektach edukacyjnych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Chodzi o olimpiadę o ubezpieczeniach społecznych i „Projekt z ZUS”. Znamy już laureatów. więcej»

TAGI: zus, biłgoraj, projekt edukacyjny zus, projekt z zus

'Namaluj mi bajkę'

Dodał: red, edycja: 2018-05-22 13:25:31 Komentarze ()  (czytane 1719 razy)

Otwarty plener malarski dla dzieci i młodzieży pod hasłem "Namaluj mi bajkę" odbył się w Biłgoraju. Jego organizatorem była Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej i samorząd Powiatu Biłgorajskiego. Udział w plenerze był bezpłatny, organizatorzy zapewnili także artykuły papiernicze. więcej»

TAGI: namaluj mi bajkę, plener malarski, biłgoraj, fundacja fundusz lokalny ziemi biłgorajskiej

REKLAMA

'Najpiękniejsze miejsca Tarnogrodu' - konkurs z okazji 450-lecia lokacji Miasta (WYNIKI)

Dodał: red, edycja: 2017-06-21 12:24:23 Komentarze ()  (czytane 2743 razy)

Na początku czerwca br. nastąpiło rozstrzygnięcie, a 21 czerwca wręczenie nagród laureatom Konkursu "Najpiękniejsze miejsca Tarnogrodu", który adresowany był do dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz osób dorosłych. Był on elementem świętowani 450-lecia Miasta. więcej»

TAGI: konkurs plastyczny, gmina tarnogród, 450-lecie tarnogrodu, najpiękniejsze miejsca tarnogrodu

Inicjatywy młodzieżowe na rzecz bezpieczeństwa w Internecie

Dodał: red, edycja: 2017-06-03 08:34:47 Komentarze ()  (czytane 2310 razy)

Internet jest znakiem naszych czasów, źródłem informacji i rozrywki, zapewnia możliwość szybkiego kontaktowania się ludziom z całego globu, ale niewłaściwe korzystanie z nowoczesnej technologii ma też negatywne skutki - uzależnienie czy cyberprzemoc. To na te zjawiska szczególnie narażone są dzieci i młodzież. więcej»

TAGI: fundacja pomocy dzieciom krzyk w biłgoraju, krzyk biłgoraj, bezpieczni on-line, bezpieczeństwo w internecie

Graficzny 'Łowca' Piotra Jamroza wyróżniony

Dodał: red, edycja: 2017-05-02 09:40:01 Komentarze ()  (czytane 2335 razy)

Piotr Jamroz uczeń klasy II o profilu graficznym LO im. ONZ w Biłgoraju zdobył wyróżnienie w I Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Łowca, zbieg, żebrak… Projekt postaci fantastycznej”. Organizatorem konkursu było Liceum Plastyczne w Zespole Szkół Plastycznych im. C. K. Norwida w Lublinie. więcej»

TAGI: konkurs graficzny, piotr jamroz, ogólnopolski konkurs plastyczny, oświata biłgoraj

Wystawa w MDK 'Białe inspiracje'

Dodał: red, edycja: 2017-03-15 07:26:07 Komentarze ()  (czytane 1328 razy)

W czwartek 9 marca 2017 roku odbył się wernisaż wystawy prac grup plastycznych "Fantazja" i "3 D", pracujących pod kierunkiem Ireny Oręziak - Kupczak, pt. "Białe inspiracje". Wystawę otworzyła Renata Socha - dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury. więcej»

TAGI: mdk biłgoraj, białe inspiracje, irena oręziak - kupczak, oświata biłgoraj

REKLAMA

Zakończyły się już warsztaty 'W sieci happy'

Dodał: red, edycja: 2016-12-25 21:01:31 Komentarze ()  (czytane 2142 razy)

Zakończyły się już warsztaty „W sieci happy” realizowane przez Fundację Pomocy Dzieciom „Krzyk” w Biłgoraju w ramach projektu „Bezpieczni on-line”, współfinansowanego z programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. W warsztatach wzięło udział ponad 120 uczniów z różnych szkół podstawowych i gimnazjów z Powiatu Biłgorajskiego. więcej»

TAGI: fundacja pomocy dzieciom krzyk w biłgoraju, warsztaty, w sieci happy, fio

Uwaga konkurs: Posprzątaj po swoim psie

Dodał: red, edycja: 2016-10-10 13:44:52 Komentarze ()  (czytane 2010 razy)

Fundacja Bliżej Pasji we współpracy z Biłgorajskim Stowarzyszeniem Opieki Nad Zwierzętami „Podaj Łapę” ogłosiła konkurs pn. „Sprzątaj po swoim psie”. Celem konkursu jest uświadomienie mieszkańcom Biłgoraja, że sprzątanie po psach przyczynia się do poprawy estetyki miasta, zdrowia i samopoczucia jego mieszkańców. więcej»

TAGI: konkurs, fundacja bliżej pasji, posprzątaj po swoim psie, biłgoraj

Gimnazjaliści z wizytą w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

Dodał: red, edycja: 2016-05-11 14:19:29 Komentarze ()  (czytane 2002 razy)

7 maja 2016 roku uczniowie klas trzecich Powiatowego Gimnazjum w Biłgoraju zwiedzili COZL im. św. Jan z Dukli. Podczas dwugodzinnego pobytu młodzież poznała metody walki z rakiem, warunki pracy na onkologii, działanie różnych maszyn i przyrządów potrzebnych do profilaktyki i leczenia chorób nowotworowych. więcej»

TAGI: powiatowe gimnazjum w biłgoraju, centrum onkologii ziemi lubelskiej, zdrowie biłgoraj, oświata biłgoraj

Akcja 'Wakacje w bibliotece'

Dodał: red, edycja: 2015-07-30 11:34:29 Komentarze ()  (czytane 2486 razy)

Wakacje w aleksandrowskiej bibliotece to jak co roku czas wypełniony spontanicznymi zabawami, spotkaniami z książką, pomysłami i radością dzieci. Przez lipiec odbywały się zajęcia dla dzieci w ramach akcji „Wakacje w bibliotece”. więcej»

TAGI: wakacje w bibliotece, biblioteka publiczna w aleksandrowie, gmina aleksandrów, zajęcia dla dzieci w bibliotece

REKLAMA

Uczeń ONZ-tu laureatem Międzynarodowego Konkursu

Dodał: red, edycja: 2015-06-03 10:28:54 Komentarze ()  (czytane 1669 razy)

Michał Dolina uczeń LO im. ONZ w Biłgoraju uzyskał tytuł laureata na jubileuszowym XXV Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Pięknej „Color Art” w kategorii fotografia w grupie wiekowej od 16 do 18 lat. więcej»

TAGI: michał dolina, lo im. onz, międzynarodowy festiwal sztuki pięknej, konkurs color art

Uczeń Powiatowego Gimnazjum w Biłgoraju najlepszy w grafice komputerowej

Dodał: red, edycja: 2013-06-21 16:01:11 Komentarze ()  (czytane 2252 razy)

10 czerwca 2013 roku odbyło się ogłoszenie wyników ogólnopolskiego konkursu na instrukcję bezpiecznego korzystania z komputerów i Internetu w formie historyjki obrazkowej. Uczeń Powiatowego Gimnazjum w Biłgoraju Michał Dolina za przygotowany przez siebie komiks zdobył w tym konkursie I miejsce i w nagrodę otrzymał tablet i programy antywirusowe. Opiekunem ucznia była Anna Dobraczyńska. więcej»

TAGI: mnazjum powiatowe, michał dolina, bezpieczeństwo w sieci, konkurs

Grzegorz Kasdepke w Aleksandrowie

Dodał: red, edycja: 2011-02-23 13:07:51 Komentarze ()  (czytane 2064 razy)

Grzegorz Kasdepke gościł w Aleksandrowie 23 lutego br. Czekała na niego ponad 100 osobowa grupa dzieci z klas I- III szkoły podstawowej wraz ze swymi wychowawczyniami, dyrekcja szkoły, goście z Gminnej Biblioteki Publicznej w Tereszpolu, bibliotekarze z biblioteki szkolnej i publicznej. więcej»

TAGI:

Komputerową grafikę opanowali na medal

Dodał: NN, edycja: 2009-06-02 20:42:00 Komentarze ()  (czytane 2259 razy)

Radosław Chamot, uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju wygrał VIII edycję konkursu grafiki komputerowej "Fotograf 2009”, który zorganizowano w Zespole Szkół Ponadgimnazjlanych nr 2 w Zamościu. więcej»

TAGI:

REKLAMA

Telewizja

Wykopki

W Biłgoraju uczczono ofiary sowieckiej agresji na Polskę

II Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Pokaz laserów

Szlakami Roztocza Zachodniego

Kapsułą czasu upamiętni rewitalizację Śródmieścia Biłgoraja

więcej

Sport

Młodzi szachiści rywalizowali w Goździe Lipińskim

W czwartek, 7 października br. do Gozdu Lipińskiego przybyło 38 najlepszych młodych szachistów Gminy Biszcza reprezentujących trzy szkoły podstawowe (Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy, Szkoła Podstawowa im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Bukowinie oraz w roli gospodarza i organizatora - Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Goździe Lipińskim). więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

100 lat Biłgorajskiej Orkiestry Dętej im. Czesława Nizio (FOTO)

17 października br., odbyły się uroczyste obchody Jubileuszu 100-lecia Biłgorajskiej Orkiestry Dętej im. Czesława Nizio. Z tej okazji w Biłgorajskim Centrum Kultury otwarto wystawę jubileuszową odbył się także koncert jubileuszowy. Nie obyło się także bez wyróżnień i życzeń. więcej»

więcej

Polityka

Otwarto przebudowane drogi powiatowe Zagroble - Czernięcin i Gródki - Zaporze - Czernięcin

Z udziałem władz wojewódzkich i powiatowych otwarto dziś w Wólce Czarnostockiej przebudowane drogi powiatowe Nr 2901L i 2902L tj. drogę Zagroble - Czernięcin i Gródki - Zaporze - Czernięcin. Łącznie wyremontowano blisko 10,5 km nawierzchni, za kwotę 4,3 mln zł. więcej»