Strona startowa

Wiadomości

Wyświetl wiadomości:

Wiadomości:

Wsiądź na rower

Dodał: red, edycja: 2021-09-23 08:23:34 Komentarze ()  (czytane 1021 razy)

Biłgorajskie Stowarzyszenie Kolarzy Miód Kozacki wspólnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zaprasza mieszkańców Biłgoraja i okolic nad Zalew Bojary. 26 września br., w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu organizuje zawody dla dzieci i dorosłych Maraton MTB po Ziemi Biłgorajskiej. Osoby zakręcone rowerowo oraz wahające się jeszcze nad regularną przesiadką na rower będą miały okazje skorzystać z wielu atrakcji. więcej»

TAGI: rower, zawody mtb, wyścig rowerowy, biłgoraj

A władza?

Dodał: red, edycja: 2021-09-19 07:52:09 Komentarze ()  (czytane 761 razy)

Jezus głosi pozorny paradoks, że to właśnie ci ludzie, którzy odkładają na bok własne interesy dla dobra innych, będą mieli pierwszeństwo. Nie będzie to priorytet rządzenia, ale miłości. Ponieważ miłość jest większa niż wszystko - pisze w komentarzu do dzisiejszej Ewangelii, ks. Sławomir Korona. więcej»

TAGI: ks. sławomir korona, komentarz do ewaneglii, kościół katolicki, niedziela

Do wyższych rzeczy jestem stworzony, czyli o zagrożeniach w popkulturze (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2021-09-18 14:23:08 Komentarze ()  (czytane 1009 razy)

W parafii św. Jerzego w Biłgoraju, odbył się dziś szereg konferencji poświęconych zagrożeniom w popkulturze. Hasłem przewodnim spotkań, które prowadziła Małgorzata Nawrocka były słowa wypowiedziane przez św. Stanisława Kostkę "do wyższych rzeczy jestem stworzony". więcej»

TAGI: zagrożena w popkulturze, biłgoraj, małgorzata nawrocka, media

Świadome ojcostwo, czyli Tatowisko (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2021-09-03 21:53:16 Komentarze ()  (czytane 1977 razy)

Grupa ojców naszego powiatu oraz z innych stron Polski po raz 5., w tym roku w ostatnim tygodniu sierpnia, zorganizowała w Krasnobrodzie „Tatowisko”. To obóz dla dzieci i ojców. O idei organizacji tego wydarzenia rozmawiamy z Sebastianem Cybulskim, mieszkańcem Biłgoraja i inicjatorem „Tatowiska”. więcej»

TAGI: tatowisko, wywiad, sebastian cybulski, wakaje z tatą

REKLAMA

Bon turystyczny także po wakacjach

Dodał: red, edycja: 2021-08-31 08:46:46 Komentarze ()  (czytane 558 razy)

Wakacje kończą się, ale bon turystyczny jeszcze nie. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że bonem będzie można płacić do końca marca przyszłego roku. Mieszkańcy województwa lubelskiego uruchomili dotychczas 138 tys. z należnych im 221 tys. bonów. Zrealizowali nimi płatności na prawie 71,5 mln zł. więcej»

TAGI:

Dobry Start: wnioski i wypłaty w regionie

Dodał: red, edycja: 2021-08-26 11:31:24 Komentarze ()  (czytane 768 razy)

15 mln złotych - to kwota wypłaconych do 24 sierpnia br. przez Oddział ZUS w Biłgoraju świadczeń „Dobry Start” na wyprawki dla uczniów. Dofinansowanie wynosi 300 zł na dziecko. Można je otrzymać raz do roku na ucznia do ukończenia 20 lat, a jeśli ma on orzeczoną niepełnosprawność – to do ukończenia 24 lat. więcej»

TAGI: dobry start 300+, zus biłgoraj, wyprawki szkolne, powiat biłgorajski

Dewocjonalia w sklepie religijnym - kto i kiedy powinien po nie sięgnąć?

Dodał: red, edycja: 2021-08-26 08:39:40 Komentarze ()  (czytane 658 razy)

Wiele osób uważa, że sklep z dewocjonaliami to miejsce, które przeznaczone jest wyłącznie dla osób duchownych. Nie jest to jednak prawdą - wystarczy zajrzeć do oferty proponowanej w takim miejscu, by przekonać się, że każdy może znaleźć tam coś dla siebie. Co dokładnie możemy kupić w hurtowni liturgicznej? Kiedy do niej zajrzeć? Przekonajmy się! więcej»

TAGI: dewocjonalia, sklep religijny, pmiątki, religia

Renta rodzinna i studia – o tym musisz pamiętać

Dodał: red, edycja: 2021-08-20 13:22:12 Komentarze ()  (czytane 917 razy)

Jeżeli dostałeś się właśnie na studia i pobierasz rentę rodzinną z ZUS, powiadom Zakład Ubezpieczeń Społecznych o kontynuacji nauki. Ważne, żeby to zrobić na czas, by nie mieć przerwy w wypłacie renty. Renta rodzinna to świadczenie po zmarłym członku rodziny, np. rodzicu. Dziecko może ją pobierać do ukończenia 16 roku życia. Rentę może otrzymywać także dłużej. więcej»

TAGI: renta rodzinna, zus biłgoraj, wsparcie socjalne, nauka

REKLAMA

Wjechała do rowu

Dodał: red, edycja: 2021-08-02 09:36:34 Komentarze ()  (czytane 870 razy)

Do wypadku drogowego doszło w miejscowości Aleksandrów. Kobieta straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do przydrożnego rowu. Doznała poważnego urazu nogi. Na szczęście podróżujące z nią dziecko nie ucierpiało w wyniku zdarzenia. Apelujemy o ostrożność i rozwagę! więcej»

TAGI:

Złote gody par małżeńskich gminy Biłgoraj (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2021-07-15 20:19:42 Komentarze ()  (czytane 1999 razy)

Dziś 16 par małżeńskich z terenu gminy Biłgoraj świętowało jubileusz 50. rocznicy ślubu, czyli "złote gody". Jubilaci z rąk wójta Wiesława Rożyńskiego otrzymali Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które nadane zostały przez Prezydenta Polski. Uroczystość miała miejsce w sali kameralnej Biłgorajskiego Centrum Kultury. więcej»

TAGI: złote gody, gmina biłgoraj, jubileszu par małrzeńskich, wiesław różyński

Wakacyjny boom na bony turystyczne

Dodał: red, edycja: 2021-07-14 10:28:59 Komentarze ()  (czytane 629 razy)

Z początkiem wakacji rodzice z Lubelskiego zaczęli masowo aktywować bony turystyczne i coraz częściej nimi płacić. Bon można wydać na usługi hotelarskie i imprezy turystyczne dla dzieci. Liczba osób, które uruchomiły bon, oraz liczba płatności realizowanych tym świadczeniem w ostatnich tygodniach znacząco wzrosła. Ma na to wpływ okres wakacji, lepsza sytuacja epidemiczna i otwarcie wielu dotychczas zamkniętych atrakcji turystycznych. więcej»

TAGI:

Biłgorajskie Kalendarium. 100. rocznica urodzin Stefana Knappa

Dodał: red, edycja: 2021-07-10 22:06:04 Komentarze ()  (czytane 1881 razy)

Stefan Knapp urodził się 11 lipca 1921 roku w Biłgoraju, gdzie przeżył całe swoje dzieciństwo. Po II wojnie światowej osiedlił się i tworzył w Wielkiej Brytanii. Sławę zyskał dzięki wielkoformatowym obrazom, które można oglądać w wielu muzeach i na prestiżowych budynkach całego świata. Stefan Knapp należy do najwybitniejszych polskich artystów plastyków XX wieku. więcej»

TAGI: stefan knapp, biłgorajskie kalendarium, piotr kupczak, historia biłgoraj

REKLAMA

Motocyklista potrącił dziecko przechodzące przez przejście

Dodał: red, edycja: 2021-07-05 15:05:27 Komentarze ()  (czytane 2346 razy)

Z poważnymi obrażeniami ciała do szpitala przetransportowany został 12-letni chłopiec jak i motocyklista, który potrącił dziecko przechodzące przez przejście. Obecnie ustalamy szczegóły zdarzenia i apelujemy o rozsądek na drodze. Przypominamy, że od 1 czerwca bieżącego roku weszły w życie przepisy mające między innymi zwiększyć bezpieczeństwo pieszych na drodze. więcej»

TAGI: potrącenie diecka, motocyklista, policja biłgoraj, wypadek

Bukowskie jagodzianki, czyli sezon zbioru jagód i runa leśnego (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2021-07-04 20:47:11 Komentarze ()  (czytane 2163 razy)

W Bukowej w gminie Biłgoraj odbyły się dziś "Bukowskie jagodzianki". To wydarzenie kulturalne, które zainaugurowało w tym sezon zbioru jagód i runa leśnego. Obok promocji czarnych jagód, żurawiny i potraw z tymi owocami, były występy artystyczne i konkursy kulinarne. więcej»

TAGI: bukowskie jagodzianki, bukowa, gmina biłgoraj, czarna jagoda

Zamysł miłości Boga

Dodał: red, edycja: 2021-07-03 21:01:48 Komentarze ()  (czytane 1042 razy)

Módlmy się do Boga, abyśmy nigdy nie utracili ducha uwielbienia i pokory, w którym kierujemy siebie, naszych bliźnich i wszystkie stworzenia ku Bogu, jako naszemu ostatecznemu celowi. więcej»

TAGI: komentarz do ewangelii, ks. sławomir korona, kościół katolicki, diecezja zamojsko - lubaczowska

Zdarzenie drogowe w centrum Biłgoraja. Motocyklista na przejściu potrącił dziecko

Dodał: red, edycja: 2021-07-02 22:08:25 Komentarze ()  (czytane 4513 razy)

Do zdarzenia drogowego z udziałem dziecka i motocyklisty doszło dziś wieczorem na przejściu dla pieszych w centrum Biłgoraja. Na miejscu jest Policja, która ustala okoliczności zdarzenia. więcej»

TAGI: wypadek, zdarzenie drogowe, biłgoraj, potrącenie dziecka na przejściu dla pieszych

REKLAMA

Lampy dla dzieci - jak dobrać odpowiednie?

Dodał: red, edycja: 2021-07-02 10:59:41 Komentarze ()  (czytane 639 razy)

Pokój dziecięcy jest strefą, gdzie dzieje się bardzo dużo. Sen, zabawa, nauka, jak i spotkania z rówieśnikami - wszystko to sprawia, że oświetlenie musi być dopasowane do każdej z tych czynności. Jednak to, że oświetlenie będzie wystarczające, nie wystarcza. Ważne, aby było też zdrowe dla oczu dziecka. Jak pogodzić te sprawy i zainstalować w pełni funkcjonalne i bezpieczne oświetlenie? Przyjrzyjmy się temu. więcej»

TAGI:

Urlop tylko dla taty

Dodał: red, edycja: 2021-06-23 10:36:17 Komentarze ()  (czytane 893 razy)

Dwa tygodnie urlopu z tatą – to opcja, z której może skorzystać każdy ubezpieczony ojciec. Urlopu ojcowskiego nie można oddać mamie, dlatego panowie chętnie z niego korzystają. W trakcie urlopu ojcowskiego tata pobiera zasiłek macierzyński. więcej»

TAGI: urlop ojcowski, zus, zakład ubezpieczeń społecznych, zasiłek macieżyński

Milenka Jargieło i Kasia Rączka laureatkami ogólnopolskiego festiwalu

Dodał: red, edycja: 2021-06-22 09:19:59 Komentarze ()  (czytane 855 razy)

W dniach 19 - 20 czerwca w Baranowie Sandomierskim odbył się XXVI Ogólnopolski Festiwal Folklorystycznej Twórczości Dziecięcej „Dziecko w Folklorze”. Główne nagrody wyśpiewały Milenka Jargieło z Bukowej i Kasia Rączka z Woli Dereźniańskiej z gminy Biłgoraj. więcej»

TAGI: gok biłgoraj, gmina biłgoraj, festiwal folklorystycznej twórczości, dziecko w folklorze

Panie, Ty śpisz?

Dodał: red, edycja: 2021-06-19 21:43:49 Komentarze ()  (czytane 954 razy)

Czy kiedykolwiek miałeś wrażenie, że Bóg słyszy i nie zwraca na Ciebie uwagi? Prawdopodobnie każdy z nas w swoim życiu posiada takie chwile i doświadczenia, kiedy myśli, że jest całkowicie samotny... więcej»

TAGI: komentarz do ewangelii, ks. sławomir korona, kościół katolicki, religia

REKLAMA

Biłgoraj Biega (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2021-06-11 23:46:29 Komentarze ()  (czytane 1900 razy)

Dla wszystkich miłośników biegania i aktywnego odpoczynku, OSiR Biłgoraj, przygotował dziś imprezę sportową "Biłgoraj Biega". Wydarzenie odbyło się nad Zalewem Bojary. Organizatorzy przygotowali trzy trasy, 1100 m dla najmłodszych oraz 5 i 7-kilometrwoą trasę dla młodzieży i dorosłych. Na mecie każdego biegu czekały na uczestników owocowy poczęstunek, losowanie nagród i wyróżnienia. więcej»

TAGI: biłgoraj biega, zawody biegowe, osir biłgoraj, zalew bojary

Pochówek dzieci utraconych

Dodał: red, edycja: 2021-06-08 13:40:27 Komentarze ()  (czytane 3437 razy)

Dziś po raz pierwszy w Biłgoraju odbył się pochówek dzieci utraconych. Wydarzenie przygotowane zostało przez samorząd miasta Biłgoraja, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz parafię Trójcy Przenajświętszej Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju. Pochowano czworo dzieci, które zmarłe przed porodem, w modlitwach wspomniano także ich rodziny.
więcej»

TAGI: dzieci utracone, pochówek dzieci utraconych, pogrzeb dzieci nienarodzonych, mops biłgoraj

Zasiłek na opiekę wydłużony do 25 czerwca

Dodał: red, edycja: 2021-06-07 09:09:17 Komentarze ()  (czytane 875 razy)

Z dodatkowego zasiłku opiekuńczego będzie można korzystać do końca tego roku szkolnego, czyli do 25 czerwca. Świadczenie przysługuje za dni, w które placówka oświatowa nie zapewnia dziecku opieki z powodu pandemii. więcej»

TAGI: zasiłek opikuńczy, powiat biłgorajski, zus biłgoraj, zakład ubezpieczeń społecznych

Podaruj dziecku radość czyli akcja uczniów RCEZ dla dzieci z biłgorajskiego szpitala

Dodał: red, edycja: 2021-06-01 17:05:44 Komentarze ()  (czytane 2126 razy)

Niezwykły gest od uczniów RCEZ dla chorych dzieci z biłgorajskiego szpitala. Uczniowie "Elektryka" przeprowadzili zbiórkę i w dniu dziecka dostarczyli na Oddział Pediatryczny zabawki, artykuły papiernicze oraz słodycze. więcej»

TAGI: rcez biłgoraj, dzień dziecka, podaruj dziecku radość, szpital biłgoraj

REKLAMA

Zasiłek na opiekę jeszcze do 6 czerwca

Dodał: red, edycja: 2021-05-22 17:54:23 Komentarze ()  (czytane 901 razy)

Rada Ministrów ponownie przedłużyła możliwość korzystania z dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Świadczenie przysługuje do 6 czerwca za dni, w które placówka oświatowa nie zapewnia dziecku opieki z powodu pandemii. więcej»

TAGI: zus biłgoraj, zasilek opiekuńczy, zakład ubezpieczeń społecznych, pandemia

Telewizja

Wykopki

W Biłgoraju uczczono ofiary sowieckiej agresji na Polskę

II Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Pokaz laserów

Szlakami Roztocza Zachodniego

Kapsułą czasu upamiętni rewitalizację Śródmieścia Biłgoraja

więcej

Sport

Świetnie w Lidze i Staszowie

W sobotę 25 września biłgorajscy pływacy wzięli udział w dwóch imprezach pływackich. Młodsza grupa walczyła w Lublinie i okazała się najlepsza w punktacji drużynowej III rundy Ligi Dzieci i Młodzików (10, 11 i 12 lat), natomiast starsi Spartanie (13, 14 i 15 lat) uczestniczyli w Ogólnopolskich Mistrzostwach Staszowa zajmując II miejsce w klasyfikacji medalowej. Początek sezonu, mimo to padło wiele wartościowych wyników w wykonaniu naszych reprezentantów. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

Ziarna Wolontariatu, znamy wolontariusza 2021 roku (FOTO)

Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej, wspólnie z samorządem powiatu biłgorajskiego i gminą Zwierzyniec, przygotowała konkurs na Wolontariusza Roku. Tegoroczna odsłona była już drugą. Wiemy do kogo trafiły "Ziarna Wolontariatu". więcej»

więcej

Polityka

Pieniądze na promocję Roztocza. Organizacje mogą dostać do 10 tys. zł (FOTO)

Do 10 tys. zł może jednorazowo otrzymać młoda organizacja pozarządowa na promocję Roztocza, jego kultury i tradycji. Wszystko w ramach projektu Obywatelskie Roztocze realizowanego przez Euroregion Roztocze. Dziś odbyło się spotkanie robocze z przedstawicielami KGW, stowarzyszeń, fundacje i grupy nieformalnych. więcej»