Strona startowa

Wiadomości

Wyświetl wiadomości:

Wiadomości:

Ziarna Wolontariatu, znamy wolontariusza 2021 roku (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2021-09-28 16:52:32 Komentarze ()  (czytane 400 razy)

Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej, wspólnie z samorządem powiatu biłgorajskiego i gminą Zwierzyniec, przygotowała konkurs na Wolontariusza Roku. Tegoroczna odsłona była już drugą. Wiemy do kogo trafiły "Ziarna Wolontariatu". więcej»

TAGI: ziarna woontariatu, wolontariusz roku, wolontariat, fundacja fundusz lokalny ziemi biłgorajskiej

Nadać sens temu światu - książka Henryka Wujca

Dodał: red, edycja: 2021-09-28 08:32:07 Komentarze ()  (czytane 295 razy)

Ta książka powstawała do ostatniego momentu. Była dla Niego ważna. Dziś możemy ją czytać. Brać z Jego myśli, którą zawarł w felietonach, ale i wierszach. Książka Henryka Wujca „Nadać sens temu światu” to zbiór wspomnień. Też z najnowszej historii Polski, w którą był zaangażowany i którą tworzył jako działacz opozycji, założyciel i członek Komitetu Obrony Robotników, czy uczestnik obrad Okrągłego Stołu. więcej»

TAGI:

Rocznica walk wrześniowych pod Aleksandrowem

Dodał: red, edycja: 2021-09-27 18:09:52 Komentarze ()  (czytane 455 razy)

26 września 1939 roku, 82 lata temu na naszych terenach po kilku dniach krwawych bitew zakończyła się kampania wrześniowa. Walcząc w obronie Ojczyzny śmierć ponieśli dowódcy, żołnierze oraz partyzanci. Część z nich spoczywa na cmentarzu wojennym w Sigle, gdzie w minioną niedzielę miały miejsce uroczystości upamiętniające wydarzenia z 1939 roku. więcej»

TAGI: cmentarz sigla, gmina aleksandrów, kampania wrześniowa, ii wojna światowa

15,5 tys. zł zebrano na leczenie Jakuba Osucha

Dodał: red, edycja: 2021-09-27 17:57:25 Komentarze ()  (czytane 421 razy)

15,5 tys. zł udało się zebrać podczas sobotniego festynu, na rzecz rehabilitacji i leczenia 11-letniego Jakuba Osucha. Chłopiec jest mieszkańcem gminy Aleksandrów. By stanął na własne nogi rodzina musi uzbierać blisko 180 tys. zł na kosztowną rehabilitację. W pomoc włącza się wiele osób, które zorganizowały m. in. festyn w Biłgoraju. więcej»

TAGI:

REKLAMA

Świetnie w Lidze i Staszowie

Dodał: red, edycja: 2021-09-26 19:03:08 Komentarze ()  (czytane 934 razy)

W sobotę 25 września biłgorajscy pływacy wzięli udział w dwóch imprezach pływackich. Młodsza grupa walczyła w Lublinie i okazała się najlepsza w punktacji drużynowej III rundy Ligi Dzieci i Młodzików (10, 11 i 12 lat), natomiast starsi Spartanie (13, 14 i 15 lat) uczestniczyli w Ogólnopolskich Mistrzostwach Staszowa zajmując II miejsce w klasyfikacji medalowej. Początek sezonu, mimo to padło wiele wartościowych wyników w wykonaniu naszych reprezentantów. więcej»

TAGI: zawody pływackie, rwks sparta biłgoraj, sport biłgoraj, biłgorajscy pływacy

Puszcza Solska była dla nich drugim domem. Uczczono partyzantów spod Józefowa (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2021-09-26 15:30:37 Komentarze ()  (czytane 1064 razy)

Blisko 500 żołnierzy Armii Krajowej, Delegatury Sił Zbrojnych oraz tzw. II Konspiracji uczczono dziś w gminie Józefów. W dawnej miejscowości Fryszarka stanął pomnik i tablice, na których bohaterowie walk o wolną Polskę wymienieni są z imienia i nazwiska. W uroczystościach uczestniczył minister spraw wewnętrznych i administracji, Mariusz Kamiński. więcej»

TAGI: partyzanci, fryszarka, powiat biłgorajski, pomnik józefów

Wykopki. Ziemniaki kopały poseł Beata Strzałka, kierownika ARMiR Dorota Wójtowicz - Gmiterek i zastępca kierownik KRUS Elżbieta Hadacz (FOTO, VIDEO)

Dodał: red, edycja: 2021-09-25 22:13:05 Komentarze ()  (czytane 2093 razy)

Koło Gospodyń Wiejskich w Lipinach Górnych Borowinie, miejscowa straż pożarna i radny powiatowy Józef Borowiec zorganizowali dziś "Święto Ziemniaka". Wydarzenie odbyło się w ramach zadania publicznego realizowanego przy wsparciu gminy Potok Górny "I dla ducha i dla ciała łączy się społeczność cała - II edycja". więcej»

TAGI: wykopki, lipiny górne, święto ziemniaka, gmina potok górny

Święto pieczonego ziemniaka

Dodał: red, edycja: 2021-09-25 21:23:34 Komentarze ()  (czytane 1369 razy)

W Bukownicy w gminie Tereszpol odbyło się dziś święto pieczonego ziemniaka, zorganizowane przez radę Osiedla Sitarska - Kępy. Organizatorzy zadbali o atrakcje dla dzieci oraz smakołyki na bazie ziemniaka. więcej»

TAGI: święto pieczonego ziemniaka, osiedle sitarska kępy, bilgoraj, jesień

REKLAMA

Śladami wojowników o wolność Polski w II Rajdzie Osuchowskim (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2021-09-25 12:01:41 Komentarze ()  (czytane 1065 razy)

Rozpoczął się w lasach Puszczy Solskiej II Rajd Osuchowski. To wydarzenie o charakterze patriotyczno - kulturalnym organizowane przez rodziny żołnierzy spod Osuch skupione w Stowarzyszeniu "Osuchy 44" i Grupę Rekonstrukcji Historycznej "Wir" z Biłgoraja. Piesza trasa rajdu prowadzi szlakiem walk partyzanckich. więcej»

TAGI: rajd osuchowski, osuchy 44, bitwa pod osuchami, szlakiem walk partyzanckich

Wsiądź na rower

Dodał: red, edycja: 2021-09-23 08:23:34 Komentarze ()  (czytane 1021 razy)

Biłgorajskie Stowarzyszenie Kolarzy Miód Kozacki wspólnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zaprasza mieszkańców Biłgoraja i okolic nad Zalew Bojary. 26 września br., w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu organizuje zawody dla dzieci i dorosłych Maraton MTB po Ziemi Biłgorajskiej. Osoby zakręcone rowerowo oraz wahające się jeszcze nad regularną przesiadką na rower będą miały okazje skorzystać z wielu atrakcji. więcej»

TAGI: rower, zawody mtb, wyścig rowerowy, biłgoraj

Józefów. Spotkania autorskie i noc historii

Dodał: red, edycja: 2021-09-20 11:14:34 Komentarze ()  (czytane 837 razy)

Autorzy projektu „Od małej do wielkiej Ojczyzny – śladem niedźwiedzia Wojtka” z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Józefowie nie zwalniają tempa. W połowie września miejscową książnicę odwiedził Łukasz Wierzbicki, dzień później odbyło się spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką, a w piątek biblioteka zaprasza na „Noc z historią”. więcej»

TAGI: biblioteka w józefowie, gmina józefów, spotkania autorskie, noc historii

Gdzie jest telefon? Jak namierzyć urządzenie?

Dodał: red, edycja: 2021-09-20 07:50:39 Komentarze ()  (czytane 626 razy)

Z telefonów komórkowych korzystają dziś niemal wszyscy - rozwój nowoczesnych urządzeń sprawił, że tylko w Polsce aktywne są obecnie miliony smartfonów. Nic więc dziwnego, że zdarzają się ich kradzieże czy zwykłe zagubienia. Coraz więcej osób - świadoma zagrożeń - chce także mieć wgląd w lokalizację telefonu swoich dzieci. więcej»

TAGI: telefon komórkowy, lokalizacja, namierzanie telefonu, biłgoraj

REKLAMA

Zawody Modeli Kołowych Zdalnie Sterowanych o Puchar Burmistrza Miasta Biłgoraj (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2021-09-19 15:06:02 Komentarze ()  (czytane 856 razy)

Na Placu Targowym przy ulicy Jagiełły w Biłgoraju odbyły się dziś Zawody Modeli Kołowych Zdalnie Sterowanych o Puchar Burmistrza Miasta Biłgoraj. Rywalizowali w nich zawodnicy z Południowo - Wschodniej Polski. więcej»

TAGI: klub modelarski biłgoraj, zawody modelarskie, modele kołowe, modelarstwo biłgoraj

A władza?

Dodał: red, edycja: 2021-09-19 07:52:09 Komentarze ()  (czytane 762 razy)

Jezus głosi pozorny paradoks, że to właśnie ci ludzie, którzy odkładają na bok własne interesy dla dobra innych, będą mieli pierwszeństwo. Nie będzie to priorytet rządzenia, ale miłości. Ponieważ miłość jest większa niż wszystko - pisze w komentarzu do dzisiejszej Ewangelii, ks. Sławomir Korona. więcej»

TAGI: ks. sławomir korona, komentarz do ewaneglii, kościół katolicki, niedziela

Do wyższych rzeczy jestem stworzony, czyli o zagrożeniach w popkulturze (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2021-09-18 14:23:08 Komentarze ()  (czytane 1009 razy)

W parafii św. Jerzego w Biłgoraju, odbył się dziś szereg konferencji poświęconych zagrożeniom w popkulturze. Hasłem przewodnim spotkań, które prowadziła Małgorzata Nawrocka były słowa wypowiedziane przez św. Stanisława Kostkę "do wyższych rzeczy jestem stworzony". więcej»

TAGI: zagrożena w popkulturze, biłgoraj, małgorzata nawrocka, media

Spotkanie policjantów z uczniami biłgorajskiej Jedynki

Dodał: red, edycja: 2021-09-18 12:21:43 Komentarze ()  (czytane 1269 razy)

W trosce o bezpieczeństwo naszych najmłodszych uczestników ruchu drogowego policjanci biłgorajskiej Komendy spotkali się z dziećmi uczęszczającymi do Szkoły Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju. Oprócz teorii były również zajęcia praktyczne, podczas których policjanci pokazywali dzieciom jak bezpiecznie przechodzić przez przejście. więcej»

TAGI: policja biłgoraj, szkoła podstawowa nr 1 w biłgoraju, bezpieczeństwo, spotkanie z policjantem

REKLAMA

Święto młodzieży w przededniu wspomnienia świętego Stanisława Kostki (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2021-09-17 20:32:33 Komentarze ()  (czytane 1704 razy)

18 września w Kościele katolickim przypada wspomnienie św. Stanisława Kostki. Jest on m. in. patronem polskich dzieci i młodzieży. W przededniu w sanktuarium św. Marii Magdaleny odbyło się święto młodzieży. Złożyła się na nie Msza święta, świadectwo, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz wspólne spotkanie przy ciastku. więcej»

TAGI: śięty stanisław kostka, święto młodzieży, santuarium święte marii magdaleny, biłgoraj

W biłgorajskiej Piątce powstała strefa relaksu i kreatywności

Dodał: red, edycja: 2021-09-17 15:32:47 Komentarze ()  (czytane 1474 razy)

W piątek w Szkole Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju otwarto „strefę relaksu i kreatywności”, czyli nowocześnie zaaranżowaną przestrzeń na świeżym powietrzu, w której wszyscy uczniowie będą mogli wypocząć i przyjemnie spędzić czas na przerwach między zajęciami. Otwarcie strefy zostało połączone z Narodowym Czytaniem. więcej»

TAGI: szkoła podstawowa nr 5 w biłgoraju, kącik relaksu i kretywności, oświata biłgoraj, strefa relaksu

Wystawa interaktywna Seria ulubiona przez młodzież. Felix, Net i Nika Rafał Kosik

Dodał: red, edycja: 2021-09-17 07:02:03 Komentarze ()  (czytane 685 razy)

Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie przygotowała wystawę „Seria ulubiona przez młodzież. Felix, Net i Nika Rafał Kosik”, która będzie dostępna od 15 września do 29 października bieżącego roku. Ekspozycja została tak zaprojektowana aby odwiedzający mogli aktywnie ją oglądać. Zaprezentowane zostały na niej książki z serii Felix, Net i Nika autorstwa Rafała Kosika. więcej»

TAGI: biblioteka publiczna w aleksandrowie, powiat biłgorajski, oświata biłgoraj, czyetlnictwo

Regionalny rynek nieruchomości w Lublinie

Dodał: red, edycja: 2021-09-16 13:49:36 Komentarze ()  (czytane 679 razy)

Rynek nieruchomości w Lublinie przyciąga inwestorów, kusząc ich przystępnymi cenami nieruchomości oraz stałym dopływem osób poszukujących mieszkań do wynajęcia. Jesteś zainteresowany zakupem mieszkania w Lublinie? Zobacz, ile możesz zarobić na jego wynajmie. więcej»

TAGI: rynek nieruchomości, zakup nieruchomości, lublin, lubelszczyzna

REKLAMA

Zakopane apartamenty na sprzedaż i wynajem

Dodał: red, edycja: 2021-09-15 12:02:34 Komentarze ()  (czytane 756 razy)

Marzy ci się luksusowy apartament z widokiem na panoramę tatr? A może interesuje cię wynajem krótkoterminowy lokalu o wysokim standardzie w samym centrum zakopanego? Poznaj naszą ofertę i wybierz swój własny, komfortowy apartament! więcej»

TAGI: zakopane, apartamenty, turystyka, odpoczynek

Powiatowa konferencja dotycząca przeciwdziałaniu przemocy domowej

Dodał: red, edycja: 2021-09-14 13:30:36 Komentarze ()  (czytane 1550 razy)

Dzisiaj w Biłgorajskim Centrum Kultury odbyła się konferencja dotycząca przeciwdziałaniom przemocy domowej. Wzięli w niej udział m. in. poseł na Sejm RP Beata Strzałka starosta biłgorajski Andrzej Szarlip, pracownicy Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej, przedstawiciele Policji, ośrodków pomocy społecznej, OIK-u, PCPR-u, kuratorzy i przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości. więcej»

TAGI: przemoc w rodzinie, pcpr biłgoraj, oik biłgoraj, przeciwdziałanie przemocy w rodzinie

Naśladować Chrystusa

Dodał: red, edycja: 2021-09-12 05:27:23 Komentarze ()  (czytane 831 razy)

Kiedy jesteśmy chrześcijanami? Co nas nimi czyni? Na pierwszy rzut oka to pytanie wydaje się łatwe, choć tak naprawdę rzetelna odpowiedź jest trudna do udzielenia. Niektórzy powiedzą: „jeśli należymy do Kościoła, jesteśmy chrześcijanami”. Inni mogą powiedzieć: „jeśli czynimy, aby powstała między ludźmi wspólnota pokoju i pojednania, to wtedy jesteśmy chrześcijanami”. więcej»

TAGI: naśladowanie chrystusa, komentarz do ewaneglii, ks. sławomir korona, kościół katolicki

Kapsułą czasu upamiętni rewitalizację Śródmieścia Biłgoraja (FOTO, AUDIO, VIDEO)

Dodał: red, edycja: 2021-09-10 17:12:06 Komentarze ()  (czytane 3185 razy)

Kapsułą czasu i uroczystości podsumowujące rewitalizację Placu Wolności i termomodernizację Urzędu Miasta - tak w Biłgoraju świętowano dziś zakończenie inwestycji wartych łącznie ponad 22 mln zł. We wspólnym świętowaniu obok władz Miasta i jego mieszkańców uczestniczyli także przedstawiciele Sejmu RP, władz wojewódzkich i powiatowych. więcej»

TAGI: rewitalizacja śródmieścia, biłgoraj, kapsuła czasu, inwestycje

REKLAMA

Pomóż Jakubowi stanąć na własnych nogach

Dodał: red, edycja: 2021-09-10 08:23:24 Komentarze ()  (czytane 817 razy)

Ponad 160 tys. zł trzeba zebrać na rehabilitację i zakup sprzętu ortopedycznego dla 10-letniego Jakuba Osucha z Aleksandrowa. Do tej pory dzięki m. in. internetowej zbiórce zebrano nieco ponad 25 tys. zł. więcej»

TAGI: jakub osuch, zbiórka na leczenie, rehabilitacja, licytacje

Telewizja

Wykopki

W Biłgoraju uczczono ofiary sowieckiej agresji na Polskę

II Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Pokaz laserów

Szlakami Roztocza Zachodniego

Kapsułą czasu upamiętni rewitalizację Śródmieścia Biłgoraja

więcej

Sport

Świetnie w Lidze i Staszowie

W sobotę 25 września biłgorajscy pływacy wzięli udział w dwóch imprezach pływackich. Młodsza grupa walczyła w Lublinie i okazała się najlepsza w punktacji drużynowej III rundy Ligi Dzieci i Młodzików (10, 11 i 12 lat), natomiast starsi Spartanie (13, 14 i 15 lat) uczestniczyli w Ogólnopolskich Mistrzostwach Staszowa zajmując II miejsce w klasyfikacji medalowej. Początek sezonu, mimo to padło wiele wartościowych wyników w wykonaniu naszych reprezentantów. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

Ziarna Wolontariatu, znamy wolontariusza 2021 roku (FOTO)

Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej, wspólnie z samorządem powiatu biłgorajskiego i gminą Zwierzyniec, przygotowała konkurs na Wolontariusza Roku. Tegoroczna odsłona była już drugą. Wiemy do kogo trafiły "Ziarna Wolontariatu". więcej»

więcej

Polityka

Pieniądze na promocję Roztocza. Organizacje mogą dostać do 10 tys. zł (FOTO)

Do 10 tys. zł może jednorazowo otrzymać młoda organizacja pozarządowa na promocję Roztocza, jego kultury i tradycji. Wszystko w ramach projektu Obywatelskie Roztocze realizowanego przez Euroregion Roztocze. Dziś odbyło się spotkanie robocze z przedstawicielami KGW, stowarzyszeń, fundacje i grupy nieformalnych. więcej»