Strona startowa

Wiadomości

Wyświetl wiadomości:

Wiadomości:

100 lat Biłgorajskiej Orkiestry Dętej im. Czesława Nizio (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2021-10-17 23:23:14 Komentarze ()  (czytane 133 razy)

17 października br., odbyły się uroczyste obchody Jubileuszu 100-lecia Biłgorajskiej Orkiestry Dętej im. Czesława Nizio. Z tej okazji w Biłgorajskim Centrum Kultury otwarto wystawę jubileuszową odbył się także koncert jubileuszowy. Nie obyło się także bez wyróżnień i życzeń. więcej»

TAGI: 100-lecie, jubileusz, biłgorajska orkiestra dęta im. czesława nizio, kultura biłgoraj

Koncert charytatywny wybudźmy Elżbietę (FOTO, VIDEO)

Dodał: red, edycja: 2021-10-17 22:54:43 Komentarze ()  (czytane 165 razy)

W Józefowie odbył się dziś Festyn Charytatywny "Wybudźmy Elżbietę". Wydarzenie było akcją do zbiórki funduszy na wybudzenie ze śpiączki, pochodzącej z Łukowej, mieszkanki gminy Józefów, Elżbiety Buczkowskiej. Gwiazdą wydarzenia był Zenek Martyniuka. Na scenie wystąpiły także inne gwiazdy disco polo. więcej»

TAGI: wybudźmy elżnietę, gmina józefów, ks. paweł dynaka, elżbieta buczkowska

Otwarto przebudowane drogi powiatowe Zagroble - Czernięcin i Gródki - Zaporze - Czernięcin

Dodał: red, edycja: 2021-10-17 12:44:43 Komentarze ()  (czytane 641 razy)

Z udziałem władz wojewódzkich i powiatowych otwarto dziś w Wólce Czarnostockiej przebudowane drogi powiatowe Nr 2901L i 2902L tj. drogę Zagroble - Czernięcin i Gródki - Zaporze - Czernięcin. Łącznie wyremontowano blisko 10,5 km nawierzchni, za kwotę 4,3 mln zł. więcej»

TAGI: gmina turobin, drogi powiatowe, wólka czarnostocka, inwestycje drogowe

Diecezjalny Dzień Skupienia Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2021-10-16 22:05:42 Komentarze ()  (czytane 1420 razy)

Dziś (16 października) w biłgorajskim sanktuarium św. Marii Magdaleny, z udziałem biskupa ordynariusza Mariana Rojka, odbył się Diecezjalny Dzień Skupienia Wspólnoty „Przyjaciół Oblubieńca”. Na spotkanie złożyła się Msza święta, konferencje, nabożeństwo posłania i błogosławieństwo osób odpowiedzialnych za poszczególne wspólnoty w parafiach. więcej»

TAGI: diecezjalny dzień skupienia, wspólnota przyjaciół oblubieńca, sankturium św. marii magdaleny, biłgoraj

REKLAMA

O władzy

Dodał: red, edycja: 2021-10-16 21:12:40 Komentarze ()  (czytane 280 razy)

Pod panowaniem Chrystusa nie ma wielkiego, kto ma władzę, ale ten, kto się jej wyrzeka. Ten, kto pochyla się najgłębiej, aby służyć, jest najbliżej Jezusa. Jest władza, tak, ale jest ona oparta na służbie, a nie na nakazie. Dotyczy każdego, kto jest w Kościele i posiada wiodącą rolę. więcej»

TAGI: komentarz do ewangelii, ks. sławomir korona, kościół katolicki, władza i pokora

O księżyc Twardowskiego walczono w Biszczy

Dodał: red, edycja: 2021-10-16 19:30:15 Komentarze ()  (czytane 406 razy)

XV Przegląd Poezji Recytowanej i Śpiewanej Osób Niepełnosprawnych "O księżyc Twardowskiego" odbył się dziś w Biszczy. Przegląd zorganizowała Fundacja na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Potrzebujących Pomocy "Otwórzmy Swoje Serca" z Zamościa. Z mini recitalem tradycyjnie już wystąpi Krzysztof Cugowski. więcej»

TAGI: osoby niepełnosprawne, pzregląd poezji recytowanej i śpiewanej, o księżyc twardowskiego, gmina biszcza

Wykład profesora Mieczysława Ryby

Dodał: red, edycja: 2021-10-16 18:48:03 Komentarze ()  (czytane 575 razy)

W Biłgoraju odbył się dziś wykład otwarty prof. Mieczysława Ryby. W sali przy kościele św. Jana Pawła II rozmawiano o konserwatywnej myśl narodowej jako wyzwania przed Narodem na przełomie wieków. Wykłady realizowane są w ramach projektu pn. „Uniwersytet Powszechny w Bondyrzu. Wartości ponadczasowe - cykl wykładów prezentujących dorobek polskiej myśli narodowej, katolicko-społecznej i konserwatywnej”. więcej»

TAGI: uniwersytet powszechny, profesro mieczysław ryba, wykład, tomasz książek

Biuro Solidarnej Polski otwarte w Biłgoraju (AUDIO, FOTO)

Dodał: red, edycja: 2021-10-16 17:32:33 Komentarze ()  (czytane 1493 razy)

W centrum Biłgoraja wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski i wicewojewoda lubelski Bolesław Gzik otworzyli biuro Solidarnej Polski. Od dziś ugrupowanie Zbigniewa Ziobry będzie miało swe przedstawicielstwo w powiecie biłgorajskim. Biuro obsługiwał będzie specjalnie powołany pracownik, dyżury ma pełnić także wiceminister Romanowski. więcej»

TAGI: solidarna polska, biuro solidarnej polski, biłgoraj, marcin romanowski

REKLAMA

Oficjalnie otwarto zmodernizowane fragmenty dróg wojewódzkich Nr 849 i 853

Dodał: red, edycja: 2021-10-15 19:19:58 Komentarze ()  (czytane 1343 razy)

Drogi te, zostały zmodernizowane w ramach projektu pn. „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego Lubelszczyzny”, przy wsparciu 10 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz środkom z budżetu województwa lubelskiego. W849 Zamość - Józefów - Wola Obszańska została zmodernizowana na odcinku prawie 9,5 km za kwotę 5,5 mln zł, a W853 Nowy Majdan - Tomaszów Lubelski na odcinku prawie 5 km za ponad 2,3 mln zł. więcej»

TAGI: droga wojewódzka nr 853, droga wojewódzka nr 849, inwestycje drgowe, powiat biłgorajski

Tarnogród. Ruszył 38. Ogólnopolskiego Sejmiku Teatrów Wsi Polskiej (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2021-10-15 19:16:47 Komentarze ()  (czytane 603 razy)

W Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury ruszył dziś 38. Ogólnopolskiego Sejmiku Teatrów Wsi Polskiej. Wydarzenie potrwa do niedzieli 17 października br. włącznie. Sejmiki istnieją od ponad 40 lat, zasięg ogólnopolski zyskały w 1984 roku, kiedy to w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury odbył się I Ogólnopolski Sejmik Teatrów Wsi Polskiej. więcej»

TAGI: tarnogrodzki ośrodek kultury, ogólnopolski sejmik teatrów wsi polskiej, gmina tarogród, teatr ludowy

XXV Rajd im. profesora Józefa Jóźwiaka

Dodał: red, edycja: 2021-10-15 10:45:44 Komentarze ()  (czytane 764 razy)

Rajd im. Profesora Józefa Jóźwiaka, to rajd z najdłuższą historią w Józefowie. 25 lat temu absolwenci Liceum Ogólnokształcącego postanowili w ten sposób uczcić swojego ulubionego nauczyciela - Józefa Jóźwiaka, który chodził z nimi na rajdy, uczył i wychowywał jak poznać swój kraj i szanować przyrodę. więcej»

TAGI: rajd pieszy, gmina józefów, profesor józef jóźwiak, stowarzyszenie wychowanków liceum ogólnokształcące

Perły Biznesu 2021. Biłgoraj na II miejscu za rewitalizację Śródmieścia

Dodał: red, edycja: 2021-10-14 15:55:01 Komentarze ()  (czytane 942 razy)

„Kronika Tygodnia” w plebiscycie Perły Biznesu 2021 po raz kolejny wyróżniła m. in. najlepsze firmy, produkty i usługi, które zadebiutowały w ubiegłym roku oraz inwestycje zrealizowane przez lokalne samorządy. Laureaci zostali uhonorowani podczas uroczystej gali, która odbyła się w Zamościu. Wśród laureatów Miasto Biłgoraj i Browar Rzemieślniczy Aleksandria Roztoczańska z Aleksandrowa. więcej»

TAGI:

REKLAMA

Spotkanie z historią bidaczowskie opowieści oraz warsztaty obywatelskie w Nadrzeczu

Dodał: red, edycja: 2021-10-14 14:33:36 Komentarze ()  (czytane 927 razy)

Młodzi aktywni obywatele, uczniowie Szkoły Podstawowej w Starym Bidaczowie w dniu 7 października odwiedzili Remizo - Świetlicę w Nadrzeczu. Spotkanie w Nadrzeczu rozpoczęły zajęcia warsztatowe poprowadzone przez panią Annę Maciąg-Pazik, które dotyczyły w głównej mierze rozpoznania problemów i potrzeb lokalnego środowiska oraz poszukiwanie możliwości ich rozwiązania. więcej»

TAGI: spotkanie z historią, bidaczowskie opowieści, gmina biłgoraj, oświata biłgoraj

XII Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w Umiejętnościach Leśnych

Dodał: red, edycja: 2021-10-14 13:46:15 Komentarze ()  (czytane 700 razy)

Na przełomie września i października br. w Zespole Szkół Leśnych w Rogozińcu odbyły się XII Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w Umiejętnościach Leśnych. W tegorocznej edycji udział wzięły szkoły leśne prowadzone przez Ministra Klimatu i Środowiska. więcej»

TAGI: mistrzostwa szkół leśnych, zsl biłgoraj, leśnik biłgoraj, oświata biłgoraj

"Mąż mnie zdradza"? Dowiedz się, jak to sprawdzić

Dodał: red, edycja: 2021-10-14 12:15:39 Komentarze ()  (czytane 836 razy)

Nieustanny dostęp do internetu i mediów społecznościowych w telefonie sprawia, że zdrada i romans są coraz łatwiejsze. Jeżeli więc dręczą cię podejrzenia i pytania typu: "czy mąż mnie zdradza" lub "czy żona mnie zdradza", być może nie są one bezzasadne. Zanim rozpoczniesz konfrontację i poważną rozmowę, przekonaj się jednak, że wątpliwości mają sens. To właśnie w komórce, wykorzystując monitoring telefonu, znajdziesz odpowiedź. więcej»

TAGI:

Koniec z kamieniem w czajniku! Sposób na miękką wodę z kranu

Dodał: red, edycja: 2021-10-14 10:46:03 Komentarze ()  (czytane 565 razy)

Kamień w czajniku, ekspresie, czy żelazku, a może nieestetyczne zacieki na Twojej pięknej baterii i zlewozmywaku. Niestety w większości polskich domów ten problem jest codziennością, ponieważ twardość wody spowodowana osadem i kamieniem kotłowym, jest dość powszechna. więcej»

TAGI: kamień, twarda woda, dom i ogród, kuchnia

REKLAMA

Chciała prawo jazdy za łapówkę

Dodał: red, edycja: 2021-10-14 10:36:45 Komentarze ()  (czytane 791 razy)

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi mieszkance gminy Sieniawa. Wczoraj podczas państwowego egzaminu na prawo jazdy chciała przekupić pracownika Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Oddział w Biłgoraju w zamian za pozytywny wynik egzaminu. Kobieta została zatrzymana i usłyszała zarzuty. Teraz stanie przed sądem. więcej»

TAGI:

Dostosowanie pomieszczeń dla oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Zofii Krawieckiej w Majdanie Starym

Dodał: red, edycja: 2021-10-14 09:10:23 Komentarze ()  (czytane 716 razy)

W Szkole Podstawowej w Majdanie Starym zakończył się gruntowny remont dwóch pomieszczeń celem dostosowania ich dla oddziału przedszkolnego. Dzięki wykonanym pracom oddział przedszkolny zyskał zupełnie nowy wygląd, wyróżniający się nowoczesnością, piękną kolorystyką zarówno wykończenia, jak i wyposażenia. Poza pracami remontowo - budowlanymi zostało zakupione całkowicie nowe wyposażenie w postaci: szafek, regałów i tablic ściennych. więcej»

TAGI: gmina księżpol, inwestycje, oświata biłgoraj, szkoła podstawowa w majdanie starym

Naukobus w Szkole Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju

Dodał: red, edycja: 2021-10-13 14:34:15 Komentarze ()  (czytane 910 razy)

Z Centrum Nauki Kopernik do biłgorajskiej "Jedynki" przyjechał naukobus. Naukobus, pełniący rolę mobilnego laboratorium, daje szansę zobaczenia i dotknięcia ponad 20 eksponatów przygotowanych i obsługiwanych przez zespół animatorów z Centrum Nauki Kopernik. więcej»

TAGI: naukobus, szkoła podstawowa nr 1 w biłgoraju, centrum nauki kopernik, oświata biłgoraj

Są już wyniki konkursu Obywatelskie Roztocze

Dodał: red, edycja: 2021-10-13 13:44:41 Komentarze ()  (czytane 774 razy)

Ogłoszone zostały wyniki konkursu w ramach realizacji zadania publicznego „Obywatelskie Roztocze. Działania w zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego i promocji Roztocza”. Wśród 13 dofinansowanych wniosków są te złożone przez stowarzyszenia i organizacje z naszego powiatu.
więcej»

TAGI: obywatelskie roztocze, euroregion roztocze, konkurs, organizacje pozarządowe

REKLAMA

W jaki sposób walczyć ze zmarszczkami pod oczami?

Dodał: red, edycja: 2021-10-13 13:37:35 Komentarze ()  (czytane 523 razy)

Tak zwane zmarszczki mimiczne pojawiają się po 25. roku życia i wiążą się z utratą naturalnej wiotkości i elastyczności skóry. Trudno jest je całkowicie wyeliminować, ale można nieco zmniejszyć ich widoczność. Warto zatem poznać sposoby, które poprawią stan skóry pod oczami. Z naszego tekstu dowiesz się, w jaki sposób walczyć ze zmarszczkami po oczami! więcej»

TAGI:

Bądź widoczny. Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 4 w Biłgoraju otrzymali odblaski

Dodał: red, edycja: 2021-10-13 13:21:11 Komentarze ()  (czytane 1270 razy)

Jak ważna jest widoczność jesienną porą po zmroku nie trzeba chyba nikogo przekonywać. By tę wiedzę utrwalić i zachęcić dzieci do noszenia odblasków i właściwego zachowania się w drodze do szkoły i do domu, organizowane są różne akcje. Jedna z nich odbyła się dziś w Szkole Podstawowej Nr 4 w Biłgoraju. więcej»

TAGI: noś odblaski, bądź widoczny, elementy odblaskowe, stowarzyszenie bezpieczny powiat biłgorajski

Laserowa korekcja wzroku. Gdzie najlepiej ją wykonać?

Dodał: red, edycja: 2021-10-13 08:27:46 Komentarze ()  (czytane 657 razy)

Marzysz o odzyskaniu pełnej ostrości widzenia? Szukasz nieinwazyjnej, nowoczesnej i skutecznej metody, która raz na zawsze wyeliminuje Twój problem? Z odpowiedzią przychodzi laserowa korekcja wzroku. Dzisiaj podpowiemy Ci, gdzie najlepiej ją wykonać! więcej»

TAGI: badanie wzroku, korekta wzroku, biłgoraj, zdrowie i uroda

Zmiany w zasiłkach od 2022 roku (VIDEO)

Dodał: red, edycja: 2021-10-13 08:10:31 Komentarze ()  (czytane 451 razy)

Spóźniłeś się z opłaceniem składek? Od nowego roku to nie będzie już przeszkoda w uzyskaniu zasiłku chorobowego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zmian w zasiłkach od stycznia będzie więcej. Dotyczą m.in. wysokości świadczeń i okresu ich pobierania. więcej»

TAGI: zus biłgoraj, zasiłek zus, zakłąd ubezpieczeń społcznych, zmiany w praiwe

REKLAMA

W RCEZ-cie polała się krew

Dodał: red, edycja: 2021-10-12 16:22:02 Komentarze ()  (czytane 1090 razy)

I to za sprawą uczniów i opiekunów Szkolnego Koła PCK. Okazją była organizowana w palcówce terenowa akcja poboru krwi, w której udział wzięło blisko 80 uczniów i nauczycieli. To już kolejna akcja krwiodawstwa organizowana w "Elektryku" przy współudziale RCKiK w Lublinie. więcej»

TAGI: rcez biłgoraj, regionalne centrum edukacji zawodowej, honorowe krwiodawstwo, terenowa akcja poboru krwi w biłgoraju

Telewizja

Wykopki

W Biłgoraju uczczono ofiary sowieckiej agresji na Polskę

II Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Pokaz laserów

Szlakami Roztocza Zachodniego

Kapsułą czasu upamiętni rewitalizację Śródmieścia Biłgoraja

więcej

Sport

Młodzi szachiści rywalizowali w Goździe Lipińskim

W czwartek, 7 października br. do Gozdu Lipińskiego przybyło 38 najlepszych młodych szachistów Gminy Biszcza reprezentujących trzy szkoły podstawowe (Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy, Szkoła Podstawowa im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Bukowinie oraz w roli gospodarza i organizatora - Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Goździe Lipińskim). więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

100 lat Biłgorajskiej Orkiestry Dętej im. Czesława Nizio (FOTO)

17 października br., odbyły się uroczyste obchody Jubileuszu 100-lecia Biłgorajskiej Orkiestry Dętej im. Czesława Nizio. Z tej okazji w Biłgorajskim Centrum Kultury otwarto wystawę jubileuszową odbył się także koncert jubileuszowy. Nie obyło się także bez wyróżnień i życzeń. więcej»

więcej

Polityka

Otwarto przebudowane drogi powiatowe Zagroble - Czernięcin i Gródki - Zaporze - Czernięcin

Z udziałem władz wojewódzkich i powiatowych otwarto dziś w Wólce Czarnostockiej przebudowane drogi powiatowe Nr 2901L i 2902L tj. drogę Zagroble - Czernięcin i Gródki - Zaporze - Czernięcin. Łącznie wyremontowano blisko 10,5 km nawierzchni, za kwotę 4,3 mln zł. więcej»