Strona startowa

Wiadomości

Wyświetl wiadomości:

Dom i ogród:

Nowe opłaty i deklaracje śmieciowe

Dodał: red, edycja: 2019-02-19 11:11:32 Komentarze ()  (czytane 209 razy)

Władze gminy Józefów przypominają mieszkańcom, że od tego miesiąca obowiązują nowe, wyższe stawki opłat za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Inny jest również sposób naliczania tych należności, co powoduje, że większość właścicieli zamieszkałych nieruchomości powinna złożyć aktualne deklaracje śmieciowe. więcej»

TAGI: odpady komunalne, gmina józefów, nowe stawki za odpady komunalne, deklaracje śmieciowe

Jak działa aplikacja SALUS Smart Home dla domów inteligentnych?

Dodał: red, edycja: 2019-02-18 15:40:58 Komentarze ()  (czytane 244 razy)

Innowacyjne rozwiązania pozwalają na kompleksowe zarządzanie wszystkimi inteligentnymi systemami w domu. Dają one możliwość obsługi i monitorowania zużycia energii, a tym samym ułatwiają optymalizację ogrzewania. Takie funkcje posiada iT600 SALUS, obsługiwany za pomocą darmowej aplikacji SALUS Smart Home dla systemów iOS oraz Android. więcej»

TAGI: aplikacja salut, smart dom, inteligentne domy, powiat biłgorajski

Przetarg na solary rozstrzygnięty

Dodał: red, edycja: 2019-02-18 12:12:39 Komentarze ()  (czytane 322 razy)

Przetarg na zakup i montaż kolejnych kolektorów słonecznych w Gminie Obsza rozstrzygnięty. Oferty złożyły trzy firmy, z których najtańsza opiewa na kwotę prawie 1 miliona 690 tysięcy złotych i to ta propozycja została wybrana przez komisję przetargową. więcej»

TAGI: solary, gmina obsza, inslatacje solarne, dom i ogród

Sprzątanie w domu vs dziecko w domu

Dodał: red, edycja: 2019-02-16 23:14:48 Komentarze ()  (czytane 352 razy)

Porządki w domu są nieodłącznym elementem życia rodzinnego. Czasami sprzątanie może łączyć, innym razem znów dzielić. Każdy ma wiele poglądów na temat czynności porządkowych, z biegiem lat zrodziło się mnóstwo teorii na temat sposobów sprzątania. Jedno jednak nigdy się nie zmienia. Kiedy w domu pojawia się dziecko, sprzątanie nabiera nowego wymiaru. więcej»

TAGI: dom i ogród, sprzątanie domu, porządki domowe, biłgoraj

REKLAMA

Jest wykonawca kanalizacji w Siedliskach w Gminie Józefów

Dodał: red, edycja: 2019-02-16 11:40:27 Komentarze ()  (czytane 311 razy)

Budowa kanalizacji w Siedliskach w Gminie Józefów będzie kosztować drożej, ale inwestycja będzie realizowana. W kolejnym przetargu udało się wybrać wykonawcę, który będzie mógł rozpocząć prace już wiosną. więcej»

TAGI: kanalizacja józefów, gmina józefów, wykonawca kanalizacji, kanalizacja siedliska

Czym się kierować przy zakupie roweru dla dziewczynki?

Dodał: red, edycja: 2019-02-15 09:52:04 Komentarze ()  (czytane 345 razy)

Aby nowy rower jednoślad stał się ulubionym pojazdem naszej pociechy musimy zadbać o to, by był dobrze dopasowany do jej wzrostu oraz możliwości fizycznych. Jak to zrobić i na co zwracać uwagę podczas podejmowania ostatecznej decyzji zakupu właśnie tego jedynego modelu roweru? więcej»

TAGI: rower dla dziewczynki, biłgoraj, jazda na rowerze, nauka jazdy na rowerze

Materace koło dopasowane do pozycji spania, masy ciała i wieku

Dodał: red, edycja: 2019-02-12 12:44:30 Komentarze ()  (czytane 457 razy)

Nie na każdym łóżku można się dobrze wyspać, jeśli materac nie jest dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb. Jest to raczej prosta droga do nieprzespanej nocy i dolegliwości bólowych. Jeśli będzie miało to miejsce każdego dnia, to pojawi się w końcu szereg dolegliwości, gdyż brak wypoczynku ma bezpośredni wpływ na zaburzenie funkcjonowania organizmu. więcej»

TAGI: materace, biłgoraj, sen, wygoda

Cyklinowanie na czym to polega?

Dodał: red, edycja: 2019-02-08 11:21:43 Komentarze ()  (czytane 632 razy)

Drewniane podłogi wyglądają niezwykle pięknie, a do tego są wyznacznikiem elegancji i luksusu, ale wymagają regularnej pielęgnacji. Najczęściej do ich odświeżenia wykorzystuje się cyklinowanie, czyli szlifowanie parkietu. Metoda ta nadaje nowy wygląd podłogom, zwiększając jej walory estetyczne. Jak się, zatem przygotować do cyklinowania podłogi w naszym mieszkaniu? więcej»

TAGI: cyklinowanie, biłgoraj, dom i ogród, remont podłogi

REKLAMA

Kontrole spalania odpadów w piecach

Dodał: red, edycja: 2019-02-06 18:52:21 Komentarze ()  (czytane 980 razy)

Od początku sezonu grzewczego strażnicy miejscy w Biłgoraju, wykonują kompleksowe działania, których celem jest ograniczenie szkodliwego procederu spalania odpadów komunalnych w domowych piecach centralnego ogrzewania. Kwestie kontroli regulują art. 379 ustawy Prawo Ochrony Środowiska i upoważnienia wydane przez Burmistrza Biłgoraja. więcej»

TAGI: kontrole spalania odpadów, jakość powietrza, straż miejska, biłgoraj

Rok kalendarzowy, a zakup mieszkania

Dodał: red, edycja: 2019-02-06 12:04:11 Komentarze ()  (czytane 573 razy)

Jeżeli planujesz kupno mieszkania, zapewne doskonale już wiesz, jak na cenę nieruchomości wpływa lokalizacja, standard wykończenia czy rok budowy. Ale czy zdajesz sobie sprawę, że istotna może być również... pora roku, w której decydujesz się na zakup? Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź, kiedy kupić mieszkanie. więcej»

TAGI: rok kalendarzowy, zakup mieszkania, biłgoraj, nieruchomości biłgoraj

Miliony na kanalizację w Gminie Księżpol

Dodał: red, edycja: 2019-01-29 11:54:24 Komentarze ()  (czytane 1010 razy)

Transgraniczny projekt wodno - kanalizacyjny Gminy Księżpol i ukraińskiego Czerwonogradu wkracza w decydująca fazę. Ukończono formalności, związane z przyznaniem dotacji z UE i odbędzie się konferencja rozpoczynająca wspólne inwestycje. Pierwsze prace powinny się rozpocząć wiosną. więcej»

TAGI: gmina księżpol, kanalizacja, projekt transgraniczny, inwestycja

Trwa wysyłka PIT-ów z ZUS

Dodał: red, edycja: 2019-01-28 12:01:55 Komentarze ()  (czytane 719 razy)

Zakład Ubezpieczeń Społecznych roześle ok. 9,5 mln deklaracji podatkowych PIT do swoich klientów. Trafią do wszystkich, którzy w ubiegłym roku pobierali świadczenia z ubezpieczeń społecznych. więcej»

TAGI: zus, pity, rozliczenia pit dla emerytów i rencistów, podatki

REKLAMA

Ekologiczne pieluchy jednorazowe. Hit czy kit?

Dodał: red, edycja: 2019-01-25 11:55:53 Komentarze ()  (czytane 711 razy)

Życie początkującego rodzica jest piękne, choć wcale nie takie łatwe jak mogłoby się wydawać. Przewijanie malucha, karmienie, ząbkowanie, jego płacz, kolki… Gdyby tak spisywać wszystkie trudności, jakie napotykamy na swojej drodze, to najprawdopodobniej zabrakłoby nam kartki. więcej»

TAGI: ekologiczne pieluchy jednorazowe, dziecko, niemowlak, biłgoraj

Dlaczego warto kupować w Magmac? Oto 5 powodów!

Dodał: red, edycja: 2019-01-24 15:28:52 Komentarze ()  (czytane 692 razy)

Magmac to sklep internetowy z ubraniami i dodatkami, który warto mieć na swojej liście top sklepów internetowych. Niskie ceny, bardzo szeroki asortyment i fajny PR sklepu zachęca do korzystania i udanych zakupów - to link, który trzeba znać! Dlaczego warto kupować w Magmac? Czym ten sklep różni się od innych internetowych gigantów? więcej»

TAGI: zakupy, odzież, magmac, sklep internetowy

75-cali w jakości 4K QLED

Dodał: red, edycja: 2019-01-23 12:14:30 Komentarze ()  (czytane 1579 razy)

Ogromny ekran wymaga wysokiej rozdzielczości. I tak jest w przypadku telewizora Samsung Q9F, który pracuje w rozdzielczości Ultra High Definition, zwanej też 4K. Do tego koreański producent wyposażył jeden ze swoich topowych modeli, w technologię QLED, czyli kropek kwantowych, dzięki której na ekranie możemy zobaczyć ponad miliard odcieni barw z ich pełnym natężeniem. więcej»

TAGI: domi ogród, telewizor, biłgoraj, ekran

Podziel się ciepłem (AUDIO)

Dodał: red, edycja: 2019-01-07 16:45:41 Komentarze ()  (czytane 1636 razy)

W Biłgoraju ruszyła zimowa akcja pn. "Podziel się ciepłem". Przy pasażu handlowym przy ulicy Kościuszki 30 stanął wieszak z ciepłą odzieżą. Można tam zostawić zbędne zimowe ubranie i pomóc potrzebującym. Idea jest tak prosta Ci, którym zbywa zostawiają, Ci którym jest potrzebne biorą. więcej»

TAGI: podziel się ciepłem, biłgoraj, odzież dla potrzebujących, noszę biustonosze

REKLAMA

Sukces miejskiego programu. W trzy miesiące 77 wniosków!

Dodał: red, edycja: 2019-01-02 16:28:55 Komentarze ()  (czytane 1974 razy)

W zeszłym roku, Rady Miasta radni przyjęli uchwałę dotyczącą dopłat do wymiany dotychczasowych źródeł ciepła. Z dofinansowania zaproponowanego z budżetu Miasta od października do grudnia ubiegłego roku skorzystało 77 osób. więcej»

TAGI: centralne ogrzewanie, dotacje, wymina pieców, biłgoraj

Szlachetnej paczki ciąg dalszy

Dodał: red, edycja: 2019-01-02 15:30:06 Komentarze ()  (czytane 2201 razy)

W tegorocznej akcji "Szlachetna paczka” pomoc otrzymały osoby potrzebujące z Powiatu Biłgorajskiego. Trafiła ona m. in. do matki samotnie wychowująca dzieci. Część zebranych artykułów trafiła także do rodziny z parafii w Korytkowie Dużym. Przekazanie paczek nastąpiło tuż przed Bożym Narodzeniem. więcej»

TAGI: kp psp biłgoraj, straż pożarna, szlachetna paczka, pomoc przedświąteczna

By Sylwester był bezpieczny

Dodał: red, edycja: 2018-12-31 17:52:19 Komentarze ()  (czytane 1120 razy)

Sylwester i Nowy Rok to jak co roku czas szampańskiej zabawy. Aby to świętowanie przebiegło w miłej atmosferze, musimy także pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa m. in. podczas obchodzenia się z fajerwerkami. Zadbajmy więc, aby nasza sylwestrowa zabawa była bezpieczna. więcej»

TAGI: sylwester, bezpieczeństwo, policja biłgoraj, fajerwerki

Jak dobrać oświetlenie do akwarium?

Dodał: red, edycja: 2018-12-29 14:30:58 Komentarze ()  (czytane 891 razy)

Oświetlenie jest jednym z najważniejszych elementów akwarium - to dzięki lampie rybki prawidłowo się rozwijają, a rośliny mogą przeprowadzać proces fotosyntezy. Warto jednak poważnie podejść do kwestii oświetlenie. Zbyt duże natężenie światła powoduje namnażanie się glonów, natomiast w zbyt ciemnym akwarium wytwarzanie tlenu jest bardzo ograniczone. więcej»

TAGI: akwarium, oświetlenie, domowe akwarium, biłgoraj

REKLAMA

Ponad 5 mln zł na energię przyjazną dla środowiska wydane

Dodał: red, edycja: 2018-12-26 17:55:52 Komentarze ()  (czytane 1225 razy)

Władze Biłgoraja dokonały odbioru końcowego zadania pod nazwą "Wykorzystanie energii przyjaznej środowisku poprzez montaż instalacji solarnych i kotłów na biomasę w Biłgoraju". Wartość zadania to ponad 5 mln zł. więcej»

TAGI: solary, biłgoraj, montaż instalacji solarnych, kotły na pellet

Staropolska tradycja na wigilijnym stole w ZSZiO (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2018-12-21 14:24:13 Komentarze ()  (czytane 1945 razy)

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju - pod okiem nauczycieli przedmiotów praktycznych - przygotowali i zaprezentowali staropolskie potrawy na wigilijny stół. -To przepisy naszych babć i prababć wydobyte ze starych zeszytów i domowych tradycji - przyznaje nauczyciel Eliza Gilowska. więcej»

TAGI: potrawy wigilijne, wigilia, kuchnia staropolska, zszio biłgoraj

Biłgoraj. Mieszkańcy zapłacą więcej za śmieci (AUDIO)

Dodał: red, edycja: 2018-12-12 16:51:37 Komentarze ()  (czytane 3835 razy)

Z 1 stycznia 2019 roku mieszkańcy Biłgoraja zapłacą więcej za śmieci. Radni dziś - podjęli uchwałę w tej sprawie. W porównaniu z dotychczasowymi cenami, ceny wzrosły o ponad 10%. Dotyczy to zarówno odpadów zbieranych i odbieranych w sposób selektywny, jak i tych tzw. "niesegregowanych". -System musi się sam finansować - mówi Burmistrz Rosłan. więcej»

TAGI: koszt wywozu śmieci, dom i ogród, opłata za śmieci biłgoraj, pgk biłgoraj

PGK zakończyło milionowe inwestycje

Dodał: red, edycja: 2018-12-12 16:01:06 Komentarze ()  (czytane 1117 razy)

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Biłgoraju zakończyło realizacje dwóch dużych inwestycji, opiewających w sumie na kwotę ponad 3 mln zł brutto. Dotyczą one kanalizacji sanitarnej i modernizacji systemu napowietrzania komór biologicznych oczyszczalni ścieków. więcej»

TAGI: pgk biłgoraj, kanalizacja sanitarna, inwestycje, oczyszczalnia ścieków

REKLAMA

Meble do pokoju młodzieżowego - jaki styl wybrać?

Dodał: red, edycja: 2018-12-11 12:48:14 Komentarze ()  (czytane 1255 razy)

Urządzanie pokoju dla dorastającego dziecka to niemałe wyzwanie. Nowe pomieszczenie musi przecież podobać się rodzicom oraz przede wszystkim – jego użytkownikowi. Czasami bardzo trudno zdecydować się na coś, co sprawi, że obie strony będą usatysfakcjonowane. Jaki kolor i jaki styl mebli do pokoju młodzieżowego wybrać? więcej»

TAGI: meble, wyposażenie wnętrz, umeblowanie pokoju młodzieżowego, dom i ogród

Telewizja

Studniówka ZSZiO

77. rocznica powołania Armii Krajowej

Zawody w układaniu kostki Rubika

Bal gimnazjalny u św. Jadwigi

Studniówka KLO im. Papieża Jana Pawła II

O szpitalu, audycie w Starostwie Powiatowym i tzw. "programie chodnikowym"

więcej

Sport

GKS Błękitni Obsza Mistrzem Okręgu w Piłce Halowej

Piłkarze GKS Błękitni Obsza podtrzymali dominację drużyn z Powiatu Biłgorajskiego w rozgrywkach Mistrzostw Okręgu w Piłce Halowej. 16 lutego okazali się niepokonani w finałach spotkań, które odbyły się na hali ZSBiO w Biłgoraju. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

Biblioteka w Tarnogrodzie z dostępem do Cyfrowej Wypożyczalni Książek i Czasopism Naukowych

Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnogrodzie przystąpiła do projektu Academica, czyli Cyfrowej Wypożyczalni Książek i Czasopism Naukowych. Dzięki temu mieszkańcy Gminy mają dostęp do blisko 2,8 mln pełnotekstowych publikacji – monografii, podręczników, skryptów, artykułów oraz całych numerów czasopism. więcej»

więcej

Polityka

Nowe opłaty i deklaracje śmieciowe

Władze gminy Józefów przypominają mieszkańcom, że od tego miesiąca obowiązują nowe, wyższe stawki opłat za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Inny jest również sposób naliczania tych należności, co powoduje, że większość właścicieli zamieszkałych nieruchomości powinna złożyć aktualne deklaracje śmieciowe. więcej»