Strona startowa

Wiadomości

Wyświetl wiadomości:

Wiadomości:

„Błogosławieństwo” - odpowiednie nastrojenie...

Dodał: red, edycja: 2019-02-16 23:30:03 Komentarze ()  (czytane 293 razy)

Jezus pokazuje swoim słuchaczom drogę do zbawienia, wiecznego szczęścia z Bogiem. Przypomina, że nie tylko istnieją te powierzchowne radości, których możemy doświadczyć w tych dniach karnawału, ferii, ale istnieje także ta głębsza błogość, której możemy doświadczyć przyjmując Boże zbawienie. więcej»

TAGI: komentarz do ewangelii, ks. sławomir korona, błogosławieni, kościół katolicki

Jak się chronić przed oszustami - spotkanie z seniorami

Dodał: red, edycja: 2019-02-14 11:02:21 Komentarze ()  (czytane 379 razy)

Policjanci biłgorajskiej Komendy kładą duży nacisk na dotarcie do jak największej liczby osób w różnych grupach wiekowych z informacjami związanymi z bezpieczeństwem. Od przedszkolaków po seniorów przez cały rok organizują i prowadzą spotkania. Rozmawiają o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, Internecie i ostrzegają przed oszustami. więcej»

TAGI: spotkanie z seniorami, dom pomocy dla kombatantów biłgoraj, oszustwa, policja biłgoraj

Biłgorajanka nie dała się oszukać

Dodał: red, edycja: 2019-02-11 16:31:13 Komentarze ()  (czytane 524 razy)

Policjanci biłgorajskiej Komendy otrzymali zgłoszenie od mieszkanki Biłgoraja, która poinformowała, że telefonicznie skontaktował się z nią „policjant” informując o wyłudzeniu na jej dane kredytu na kilkaset tysięcy złotych 55-latka nie uwierzyła rozmówcy. Policjanci poszukują oszustów i po raz kolejny apelują o rozwagę oraz ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. więcej»

TAGI: próba oszustwa, metoda na policjanta, biłgoraj, policja biłgoraj

„Oto ja, poślij mnie!”

Dodał: red, edycja: 2019-02-09 23:59:15 Komentarze ()  (czytane 375 razy)

Są pewne wyzwania w naszym życiu, które powodują, że na początku konieczna jest walka z lękiem w obliczu wielkości zadania lub przedsięwzięcia. Pojawiają się pewne sytuacje, kiedy nie ufamy sobie, a przynajmniej trudno nam sobie wyobrazić, że uda się wszystko doprowadzić do konkretnego celu... więcej»

TAGI: komentarz do ewangelii, kościół katolicki, ks. sławomir korona, biłgoraj

REKLAMA

Wielokrotny oszust i włamywacz w rękach policjantów

Dodał: red, edycja: 2019-02-04 17:12:47 Komentarze ()  (czytane 1425 razy)

Policjanci zatrzymali 35-latka, który próbował okraść dwie plebanie w Powiecie Biłgorajskim. Męzczyzna usiłował przechytrzyć księdza podając się za policjanta, by dokonać tam przeszukania, a w drugim przypadku udawał potrzebującego. Kiedy jego plan się nie powiódł, do domu na Podkarpacie wrócił taksówką, za którą nie zapłacił. więcej»

TAGI: oszust, policja biłgoraj, próby włamania, powiat biłgorajski

ZUS prześwietlił zwolnienia lekarskie

Dodał: red, edycja: 2019-02-04 11:20:02 Komentarze ()  (czytane 767 razy)

Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Biłgoraju podsumował wyniki kontroli zwolnień lekarskich prowadzonych w ubiegłym roku. Niektórzy na zwolnieniu lekarskim pracowali, inni byli już zdrowi. więcej»

TAGI:

Niepoznany Bóg

Dodał: red, edycja: 2019-02-02 20:23:09 Komentarze ()  (czytane 565 razy)

W dzisiejszej Ewangelii Jezus próbuje nam uzmysłowić, że nasze życie posiada pewien kurs i nie martwimy się zbytni, ale do wielu spraw przyzwyczailiśmy się. Dziś także nam Jezus rzuca wyzwanie i mówi - zdecydujcie, zajmijcie stanowisko wobec wiary - zauważa w komentarzu do Ewangelii na IV niedzielę zwykłą, ks. Sławomir Korona. więcej»

TAGI: chrystus jezus, komentarz do ewangelii, ks. sławomir korona, kościół katolicki

"Wójtowianie" na kolędowaniu z JP II

Dodał: red, edycja: 2019-01-28 12:34:28 Komentarze ()  (czytane 693 razy)

Koncert Zespołu Folklorystycznego "Wójtowanie" z Krasnobrodu zakończył trwające przez trzy kolejne niedziele stycznia, kolędowanie z Janem Pawłem II, które odbywało się w Biłgoraju. więcej»

TAGI: zespół folklorystyczny wójtowianie, wójtowianie z krasnobrodu, kościół jana pawła ii, kolędowanie z janem pawłem ii

REKLAMA

Trwa wysyłka PIT-ów z ZUS

Dodał: red, edycja: 2019-01-28 12:01:55 Komentarze ()  (czytane 711 razy)

Zakład Ubezpieczeń Społecznych roześle ok. 9,5 mln deklaracji podatkowych PIT do swoich klientów. Trafią do wszystkich, którzy w ubiegłym roku pobierali świadczenia z ubezpieczeń społecznych. więcej»

TAGI: zus, pity, rozliczenia pit dla emerytów i rencistów, podatki

Setne urodziny pani Marii Otachel

Dodał: red, edycja: 2019-01-28 11:38:30 Komentarze ()  (czytane 1228 razy)

W styczniu br. setne urodziny obchodziła pani Maria Otachel mieszkanka Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Biłgoraju. Pani Maria przebywa w DPS-ie od 4 lat, jest osobą leżącą. więcej»

TAGI: 100 lat, setne urodziny, maria otachel, dps dla kombatantów w biłgoraju

Opłatek diecezjalny Rodziny Radia Maryja - Biłgoraj 2019 (FOTO, AUDIO)

Dodał: red, edycja: 2019-01-27 16:57:17 Komentarze ()  (czytane 1613 razy)

Kilkuset członków Rodziny Radia Maryja i sympatyków rozgłośni - z Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej i Sandomierskiej - spotkało się na opłatku w Biłgoraju. Była Msza święta sprawowana w kościele św. Jerzego przez biskupa Mariana Rojka oraz spotkanie integracyjne w I LO im. ONZ. więcej»

TAGI: opłatek radia maryja, biłgoraj, radio maryja, spotkanie opłatkowe rodziny radia maryja

Czas łaski

Dodał: red, edycja: 2019-01-27 01:18:55 Komentarze ()  (czytane 699 razy)

Dzisiejszy fragment Ewangelii opisuje wizytę dorosłego Jezusa w synagodze jego rodzinnego miasta Nazaret. Otwiera On księgę proroka Izajasza i udowadnia, że jest Mesjaszem posłanym przez Boga, w Którym to Pismo zostało wypełnione. Publiczność jest na razie zaskoczona i pełna podziwu, jednak już wkrótce nastroje się zmienią. więcej»

TAGI: czas łaski, komentarz do ewangelii, ks. sławomir korona, biłgoraj

REKLAMA

Nie daj się oszukać!

Dodał: red, edycja: 2019-01-25 17:36:40 Komentarze ()  (czytane 901 razy)

Policjanci biłgorajskiej komendy otrzymali wczoraj cztery zgłoszenia o próbach wyłudzeń pieniędzy od starszych mieszkańców Biłgoraja. Niestety w jednym z przypadków starsze małżeństwo straciło oszczędności. Policjanci poszukują oszustów i po raz kolejny apelują o rozwagę oraz ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. więcej»

TAGI: nie daj się oszukać, policja biłgoraj, oszustwo na wnuczka, wyłudzenie

Charytatywne kolędowanie z Janem Pawłem II dla Igi Pawelec (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2019-01-20 22:00:18 Komentarze ()  (czytane 976 razy)

"Siła zjednoczonych serc" - pod takim hasłem odbył się w biłgorajskim kościele św. Jana Pawła II, charytatywny koncert kolęd połączony z przedstawieniami o tematyce bożonarodzeniowej. Występujący podczas koncertu młodzi artyści nagrali płytę, która była sprzedawana jako cegiełka wsparcia dla Igi. Organizatorem koncertu jest Fundacja "Gaudium et Spes". więcej»

TAGI: siła zjednoczonych ser, iga pawelec, kolędowanie z janem pawłem ii, biłgoraj

Sytuacja kryzysowa

Dodał: red, edycja: 2019-01-20 03:23:06 Komentarze ()  (czytane 676 razy)

Bóg wzywa ludzi do prawdziwej społeczności miłości i życia. Realizuje się to w małżeństwie, w którym mężczyzna i kobieta przysięgają sobie wzajemną miłość, wierność, dopóki śmierć ich nie oddzieli. Jest to przymierze miłości, w którym człowiek daje siebie drugiemu, a małżonkowie znajdują w ten sposób swoją ludzką i chrześcijańską doskonałość - zauważa w komentarzu do Ewangelii, ks. Sławomir Korona. więcej»

TAGI: sytuacja kryzysowa, komentarz do ewangelii, ks. sławomir korona, biłgoraj

Opłatek Rejonowego Komtetu Obywatelskiego Ziemi Biłgorajskiej (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2019-01-20 02:16:08 Komentarze ()  (czytane 1502 razy)

Członkowie Rejonowego Komitetu Obywatelskiego Ziemi Biłgorajskiej zebrali się w dniu 19 stycznia 2019 roku na spotkaniu opłatkowym. Spotkanie poprzedziła Msza św. w intencji Ojczyzny, o błogosławieństwo, zgodę i jedność oraz dary Ducha Świętego dla rządzących, sprawowana w kościele pw. Św. Jerzego w Biłgoraju. więcej»

TAGI: rejonowy komitet obywatelski, biłgoraj, spotkanie opłatkowe, rkozb biłgoraj

REKLAMA

Kolędy u Chrystusa Króla (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2019-01-15 10:27:34 Komentarze ()  (czytane 983 razy)

Śpiewanie kolęd jest starym i pięknym zwyczajem w naszej polskiej tradycji. Kolędy towarzyszyły Polakom nie tylko w domach podczas świąt, ale również na polach bitew. Śpiewamy je zatem wszyscy, wszędzie i w każdym nastroju, bo do każdego znajdzie się odpowiednia treść i melodia. więcej»

TAGI: koncert kolęd, chrystus król biłgoraj, wspólne kolędowanie, parafia chrystusa króla

Kolędowanie z Janem Pawłem II w Biłgoraju (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2019-01-13 21:14:06 Komentarze ()  (czytane 1680 razy)

W kościele Św. Jana Pawła II w Biłgoraju odbył się pierwszy z trzech koncertów kolędowych, które przez kolejne niedziele stycznia odbywać się będą w świątyni, której patronuje Papież Polak. Wydarzenie poprzedziła Msza święta, którą sprawował biskup pomocniczy diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej, ks. Mariusza Leszczyńskiego. więcej»

TAGI: kolędowanie z janem pawłem ii, biłgoraj, koncert kolęd, kościół św. jana pawla ii

Jasełka w DPS-ie dla Kombatantów (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2019-01-13 19:01:22 Komentarze ()  (czytane 1488 razy)

Podopieczni i pracownicy Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów wcielili się w rolę Bohaterów Narodzenia Pańskiego, których opisał na swych kartach swej Ewangelii, święty Łukasz. Wystali jasełka, których scenariusz, scenografię, kostiumy i muzykę sami przygotowali. więcej»

TAGI: jasełka, dps dla kombatantów, misterium bożonarodzeniowe, biłgoraj

Po co ten Chrzest?

Dodał: red, edycja: 2019-01-13 01:55:01 Komentarze ()  (czytane 683 razy)

Dla każdego z nas osobiście dzisiejsze święto powinno być powodem, aby na nowo myśleć o miłości Bożej i podziękować za Nią. To naprawdę jest wspaniałe, że Bóg dał nam i przygotował dla nas miejsce w swojej Miłości - pisze w komentarzu na Niedzielę Chrztu Pańskiego, ks. Sławomir Korona. więcej»

TAGI: chrzest, niedziela chrztu pańskiego, komentarz do ewangelii, ks. sławomir korona

REKLAMA

Wykazała się czujnością w konfrontacji z oszustem

Dodał: red, edycja: 2019-01-10 21:32:12 Komentarze ()  (czytane 1475 razy)

Wyjątkową czujnością wykazała się mieszkanka Biłgoraja, która odebrała telefon od oszusta podającego się za policjanta. Rzekomy funkcjonariusza miał ją poinformować o próbie włamania na jej konto bankowe. 68-latka nie dała się oszukać i zadzwoniła na numer alarmowy, by sprawdzić tę informację. więcej»

TAGI: próba oszusta, policja, oszustwo na policjanta, próba wyłudzenia pieniędzy

Wielu przedsiębiorców skorzysta z „małego ZUS”

Dodał: red, edycja: 2019-01-09 12:35:42 Komentarze ()  (czytane 656 razy)

Ponad 1,6 tys. przedsiębiorców zgłosiło się do placówek Oddziału ZUS w Biłgoraju, żeby skorzystać z „małego ZUS”. To nowa ulga w opłacaniu składek na ubezpieczenia społeczne. W całym kraju zgłosiło się do niej ponad 126 tys. osób. więcej»

TAGI:

Bożonarodzeniowe misterium na deskach TOK (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2019-01-09 11:55:48 Komentarze ()  (czytane 1079 razy)

Kilkudziesięciu młodych artystów, uczniów tarnogrodzkich szkół, wystąpiło w bożonarodzeniowym misterium. Spektakl pt. "A nadzieja znów wstąpi w nas", wyreżyserowany przez siostrę Jadwigę Annę Tabor, odbył się w sali widowiskowej Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury. więcej»

TAGI: jasełka, tarnogród, siostra jadwiga anna tabor, tok tarnogród

Spotkanie opłatkowe "Przyjaciół Oblubieńca" (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2019-01-08 21:51:26 Komentarze ()  (czytane 1902 razy)

Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca działająca przy Sanktuarium świętej Marii Magdaleny w Biłgoraju spotkała się dziś na spotkaniu opłatkowym. Była wspólna modlitwa, życzenia, łamanie się opłatkiem oraz poczęstunek i kolędowanie. więcej»

TAGI: spotkanie opłatkowe, biłgoraj, wspólnota przyjaciół oblubieńca, religia

REKLAMA

Duże zainteresowanie „małym ZUS” w Regionie

Dodał: red, edycja: 2019-01-07 13:19:22 Komentarze ()  (czytane 841 razy)

Ponad tysiąc przedsiębiorców zgłosiło się już do „małego ZUS” w Oddziale ZUS w Biłgoraju. To dane na poniedziałkowe przedpołudnie. „Mały ZUS” to nowa ulga, która pozwala opłacać składki na ubezpieczenia społeczne uzależnione od przychodu przedsiębiorcy. więcej»

TAGI: zus biłgoraj, mały zus, skłądki zus, zakład ubezpieczeń społecznych

Telewizja

Studniówka ZSZiO

77. rocznica powołania Armii Krajowej

Zawody w układaniu kostki Rubika

Bal gimnazjalny u św. Jadwigi

Studniówka KLO im. Papieża Jana Pawła II

O szpitalu, audycie w Starostwie Powiatowym i tzw. "programie chodnikowym"

więcej

Sport

GKS Błękitni Obsza Mistrzem Okręgu w Piłce Halowej

Piłkarze GKS Błękitni Obsza podtrzymali dominację drużyn z Powiatu Biłgorajskiego w rozgrywkach Mistrzostw Okręgu w Piłce Halowej. 16 lutego okazali się niepokonani w finałach spotkań, które odbyły się na hali ZSBiO w Biłgoraju. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

Pogrzeb Ryszarda Łuczyna

W kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Biłgoraju odbył się dziś pogrzeb prezesa Zarządu Powiatowego LOK Biłgoraj, Ryszarda Łuczyna. Urna z prochami zmarłego spoczęła na biłgorajskim cmentarzu komunalnym przy ulicy Lubelskiej. więcej»

więcej

Polityka

Przetarg na solary rozstrzygnięty

Przetarg na zakup i montaż kolejnych kolektorów słonecznych w Gminie Obsza rozstrzygnięty. Oferty złożyły trzy firmy, z których najtańsza opiewa na kwotę prawie 1 miliona 690 tysięcy złotych i to ta propozycja została wybrana przez komisję przetargową. więcej»