Strona startowa

Wiadomości

Wyświetl wiadomości:

Wiadomości:

Sportowcy czytają dzieciom

Dodał: red, edycja: 2019-06-05 14:09:32 Komentarze ()  (czytane 955 razy)

Trwa XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. W tym roku jego hasłem są słowa „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie”. Hasło nawiązuje też do tegorocznych obchodów 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl). Najmłodszych na spotkanie ze sportowcami zaprosiła MiPBP w Biłgoraju Filia Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży. więcej»

TAGI: ireneusz zarczuk, artur kozak, joanna wasilewska, sportowczy czytają dzieciom

#biblioteka Tarnogród

Dodał: red, edycja: 2019-05-17 16:31:11 Komentarze ()  (czytane 867 razy)

W tarnogrodzkiej Bibliotece zakończył się właśnie Tydzień Bibliotek. To wydarzenie w tym roku przebiega pod hasłem „#biblioteka”, które wymyślił okręg lubelski Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Tydzień Bibliotek to promocja czytelnictwa i bibliotek oraz zawodu bibliotekarza. więcej»

TAGI: tydzień bibliotek, biblioteka w tarnogrodzie, gmina tarnogród, miejska biblioteka publiczna w tarnogrodzie

5 lat biłgorajskiego DKK

Dodał: red, edycja: 2018-10-25 18:42:23 Komentarze ()  (czytane 1613 razy)

Dyskusyjny Klub Książki, działający przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Biłgoraju obchodzi jubileusz 5 lecia działalności. Działa od września 2013 roku i należy do grupy klubów na terenie Polski, które od 2014 roku wpisują się w Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w latach 2014 - 2020. więcej»

TAGI: dkk, dyskusyjny klub książki, biłgoraj, biblioteka biłgoraj

'Przedwiośnie' w Biłgoraju (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2018-09-08 22:39:34 Komentarze ()  (czytane 2287 razy)

"Narodowe Czytanie", jednego z najbardziej znanych dzieł Stefana Żeromskiego "Przedwiośnia" odbyło się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Biłgoraju. W akcje włączył się Zespół "Gęsie Pióro" Uniwersytetu Trzeciego Wieku. więcej»

TAGI: narodowe czytanie, mipbp w biłgoraju, przedwiośnie, stefan żeromski

REKLAMA

Narodowe czytanie w Tarnogrodzie (FOTO, AUDIO)

Dodał: red, edycja: 2018-09-08 18:14:15 Komentarze ()  (czytane 2825 razy)

Na tarnogrodzkim rynku rozbrzmiały fragmenty "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. Czytali je dzieci, młodzież oraz dorośli. Wszyscy występowali w strojach stylizowanych na lata '20, XX wieku. Spotkanie otworzył Burmistrz Tarnogrodu Eugeniusz Stróż. więcej»

TAGI: narodowe czytanie, tok tarnogród, przedwiośnie, stefan żeromski

'Narodowe Czytanie' w I LO im. ONZ

Dodał: red, edycja: 2018-09-07 15:46:03 Komentarze ()  (czytane 2075 razy)

Od siedmiu lat I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju aktywnie włącza się w akcję Narodowego Czytania, organizowaną pod honorowym patronatem Prezydenta RP. 7 września 2018 roku w czytelni Liceum uczniowie klas I i III oraz dyrekcja i nauczyciele wspólnie odczytali fragmenty „Przedwiośnia”, obejrzeli także sceny z filmu w reż. Filipa Bajona. więcej»

TAGI: narodowe czytanie, i lo im. onz w biłgoraju, oświata biłgoraj, kultura biłgoraj

Noc bibliotek (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2017-06-04 12:48:32 Komentarze ()  (czytane 1497 razy)

3 czerwca br. odbyło się w biłgorajskich bibliotekach "Noc bibliotek" czyli ogólnopolska wieczorno - nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać. więcej»

TAGI: noc bibliotek, biłgoraj, mipbp w biłgoraju, biblioteka pedagogiczna w biłgoraju

'Małe i duże literackie podróże'

Dodał: red, edycja: 2017-05-11 07:27:27 Komentarze ()  (czytane 1123 razy)

To tytuł imprezy czytelniczek, która odbyła się 10 maja br. w Bibliotece Publicznej w Dąbrowicy podczas Tygodnia Bibliotek, który przypada w dniach 8 - 15 maja; jego hasło to: Biblioteka. Oczywiście! więcej»

TAGI: gminna biblioteka publiczna w dąbrowicy, gmina biłgoraj, tydzień bibliotek, kultura biłgoraj

REKLAMA

Dąbrowica: Spotkanie z Joanną Jagiełło pisarką dla młodzieży

Dodał: red, edycja: 2016-05-18 12:34:56 Komentarze ()  (czytane 1787 razy)

17 maja w Bibliotece Publicznej w Dąbrowicy gościliśmy „ciekawą osobowość literacką”. Tym razem uczniowie klas starszych uczestniczyli w spotkaniu z Joanną Jagiełło, autorką książek dla młodzieży, redaktorką podręczników do języka angielskiego, współpracującą z czasopismami dla młodzieży „Perspektywy” i „Cogito”. więcej»

TAGI: biblioteka w dąbrowicy, gmina biłgoraj, jaonna jagiełło, lucyna bielak

'Budowlanka czyta dzieciom'

Dodał: red, edycja: 2014-06-04 10:52:58 Komentarze ()  (czytane 2432 razy)

Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, już po raz drugi, w ramach ogólnopolskiej akcji "Cała polska czyta dzieciom", przeprowadził akcję "Budowlanka czyta dzieciom". Uczniowie ZSBiO spotkali się z maluchami z grupy "Pracowitych Aniołków" z Katolickiego Przedszkola im. św. Jana Pawła II. więcej»

TAGI: budowlanka czyta dzieciom, cała polska czyta dzieciom, zsbio w biłgoraju, marta blicharz

'TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2009' w Tarnogrodzie

Dodał: KS, edycja: 2009-05-18 15:31:21 Komentarze ()  (czytane 2507 razy)

Tegoroczna edycja „Tygodnia bibliotek” trwała dniach 8 - 15 maja pod hasłem „Biblioteka to plus”. Hasło to nawiązuje do nazwy projektu rządowego „Biblioteka + popularyzującego wartość bibliotek, jako podstawowego ogniwa struktury społecznej w każdym systemie i okresie. więcej»

TAGI:

Telewizja

80. rocznica sowieckiej agresji na Polskę

80. rocznica bombardowania Frampola

Premier i wicepremier w Biłgoraju

Koncert Jarząbek - Jurkiewicz

Powiatowa inauguracja roku szkolnego

Wiceminister w Biłgoraju zainicjował kampanię wyborczą

więcej

Sport

Powiatowe Igrzyska Dzieci w Tenisie Stołowym Indywidualnym Dziewcząt i Chłopców (WYNIKI)

W dniu 16 października 2019 roku na sali gimnastycznej w Lipinach Dolnych odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym indywidualnym dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięło udział 41 dziewcząt i chłopców z naszego Powiatu. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

W Biłgoraju odbyła się piąta debata oxfordzka

18 października 2019 roku Biłgorajska Telewizja Kablowa zorganizowała debatę oxfordzką "Sztafeta pokoleń". To już piąta debata organizowana w sali kameralnej Biłgorajskiego Centrum Kultury. Zadaniem debaty oksfordzkiej jest dyskusja nad tezą. Debatują przeciwnicy tezy oraz jej obrońcy, a przewodniczy im marszałek. więcej»

więcej

Polityka

Dzień Edukacji Narodowej w Biłgoraju. Burmistrz Miasta nagrodził dyrektorów i nauczycieli szkół i przedszkoli

To był wyjątkowo trudny rok. Likwidacja gimnazjów będąca konsekwencją reformy systemu edukacji w Polsce spowodowała, że w wielu polskich miastach nauczyciele gimnazjów stracili zatrudnienie. W Biłgoraju, dzięki zaangażowaniu dyrektorów szkół, przedszkoli oraz pracowników Urzędu Miasta, udało się przejść przez prace związane z wprowadzeniem reformy szkolnictwa w taki sposób, że żaden z biłgorajskich nauczycieli gimnazjów nie stracił pracy. więcej»