Strona startowa

Wiadomości

Wyświetl wiadomości:

Wiadomości:

Kto trzyma z Duszkiem?

Dodał: red, edycja: 2019-10-11 08:52:35 Komentarze ()  (czytane 1071 razy)

Marcin Kamil Duszek – Poseł na Sejm VII i VIII kadencji, startujący w wyborach do Sejmu z 3. pozycji z listy Prawo i Sprawiedliwość oprócz bezpośrednich spotkań z mieszkańcami okręgu, wyborcom wręcza swoją ulotkę, w której poparcia udziela Duszkowi sam Premier Mateusz Morawiecki. więcej»

TAGI: marcin kamil duszek, poseł na sejm rp, kampania wyborcza, wybory parlamentarne 2019

Premier za Duszkiem!

Dodał: red, edycja: 2019-09-25 08:13:33 Komentarze ()  (czytane 948 razy)

Otwartego poparcia udzielił trzeciemu na liście Prawa i Sprawiedliwości Marcinowi Duszkowi Pan Premier Mateusz Morawiecki. Nie dość, że Duszek wyglądem przypomina Premiera, tak, że nawet Facebook myli się rozpoznając ich wizerunek (zdjęcie screen) – Poseł dwóch kadencji uzyskał oficjalną rekomendację Prezesa Rady Ministrów, który docenia ciężką pracę oraz zaangażowanie i skuteczność Marcina Duszka. więcej»

TAGI: marcin duszek, kampania wyborcza, wybory do sejmu rp, premier mateusz morawiecki

80. rocznica bombardowania Frampola (VIDEO)

Dodał: red, edycja: 2019-09-17 08:52:37 Komentarze ()  (czytane 1019 razy)

Minęła 80. rocznica bombardowania Frampola. W uroczystościach udział wziął m. in. Premier Mateusz Morawiecki. 13 września 1939 roku, niemieckie Luftwaffe zbombardowało Frampol. Miasto bez znaczenia strategicznego dla wojny obronnej, bez obrony przeciwlotniczej zostało niemal doszczętnie zniszczone. -Mieliśmy tutaj z tym barbarzyństwem do czynienia w sposób wyjątkowy - mówił Premier. Zobacz materiał VIDEO. więcej»

TAGI: gmina framopol, 80. rocznica wybuchu ii wojny światowej, 80. rocznica bombardowania frampola, premier mateusz morawiecki

Premier odwiedzi Biłgoraj

Dodał: red, edycja: 2019-09-12 08:19:42 Komentarze ()  (czytane 2313 razy)

W piątek 13 września br., z mieszkańcami Biłgoraja spotka się Premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu odbędzie otwarte spotkanie z obywatelami, w Parku Solidarności, początek o godzinie 12:30. więcej»

TAGI: premier mateusz morawiecki, premier w biłgoraju, biłgoraj, powiat biłgorajski

REKLAMA

Kolejne środki z Funduszu Dróg Samorządowych trafią do naszego Powiatu

Dodał: red, edycja: 2019-09-04 10:00:20 Komentarze ()  (czytane 2996 razy)

Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził pod koniec sierpnia br. listy zadań powiatowych oraz zadań gminnych przeznaczonych do dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w 2019 roku. Premier wprowadził na listach zmiany polegające na zwiększeniu dofinansowania, przeniesieniu zadań z list rezerwowych na podstawowe lub dodaniu nowych zadań. Żadne z zadań, znajdujących się na listach przekazanych przez wojewodów, nie zostało usunięte, ani nie była zmniejszona kwota dofinansowania. więcej»

TAGI: fundusz dróg samorządowych, powiat biłgorajski, inwestycje drogowe, drogi gminne

Elżbieta Kruk o programie 500+

Dodał: red, edycja: 2019-04-06 16:51:49 Komentarze ()  (czytane 1447 razy)

Pod koniec marca, w niedzielę premier Mateusz Morawiecki uroczyście podsumował na Lubelszczyźnie 3-lecia programu „Rodzina 500+". W hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Puławach. O efektach programu i jego wpływie na sytuację polskich rodzin rozmawiamy z posłanką na Sejm RP Elżbietą Kruk - liderem listy PIS do Parlamentu Europejskiego w Województwie Lubelskim. więcej»

TAGI: elzbieta kruk, program 500+, eurowybory, poseł na sejm rp

Konsultacje w sprawie planu rządu tzw. Nowej Piątki PiS

Dodał: red, edycja: 2019-04-04 13:39:15 Komentarze ()  (czytane 2105 razy)

Dziś północ naszego Powiatu odwiedzili przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. Z mieszkańcami Biłgoraja i Gmin Frapol, Goraj i Turobin rozmawiali o tzw. Nowej Piątce PiS. Dotyczy ona m. in. "500 +" na pierwsze dziecko, "Emerytury +", zniesienia podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia oraz przywrócenia połączeń komunikacyjnych. więcej»

TAGI: nowa piątka pis, prawo i sprawiedliwość, wojewoda lubelski, konsultacje społeczne pis

Kolejne zapewnienia, których dotrzymamy

Dodał: red, edycja: 2019-02-25 16:28:57 Komentarze ()  (czytane 2503 razy)

Prawo i Sprawiedliwość w sobotę 23 lutego br., podczas konwencji przedstawiło nowe propozycje polityki nazwane "Piątką PiS”. -Nasz program, który został przedstawiony, to program na najbliższe miesiące i lata. Stoi on na fundamencie wiarygodności - mówił podczas konwencji PiS premier Mateusz Morawiecki. więcej»

TAGI: konwencja pis, prawo i sprawiedliwość, poseł piotr olszówka, nowa piątka pis

REKLAMA

Różaniec z premierem na „urodzinach” Wincentego Witosa

Dodał: red, edycja: 2019-01-25 11:43:50 Komentarze ()  (czytane 1676 razy)

Młodzież z ZSCKR w Różańcu brała udział w ogólnopolskich obchodach 145. rocznicy urodzin patrona - jednego z sześciu Ojców Niepodległości i trzykrotnego premiera II RP. Zorganizowała je w Wierzchosławicach - rodzinnej wsi Witosa rolnicza „Solidarność”, a gościem honorowym był Mateusz Morawiecki. więcej»

TAGI: zsckr w różańcu, wincenty witos, marian kucharczuk, urodziny witosa

Pomoc dla tytoniarzy i podsumowanie kampanii wyborczej PiS

Dodał: red, edycja: 2018-10-19 21:12:22 Komentarze ()  (czytane 1733 razy)

-Nasza skuteczność przekłada się na pomoc obywatelom, w tym tytoniarzom. Dziś mogę potwierdzić, nasze wspólne działania z Grzegorzem Wróblem i rolnikami mają pozytywny efekt dla producentów tytoniu. Premier Mateusz Morawiecki podpisał rozporządzenie, które pozwoli tytoniarzom odzyskać pieniądze - mówił poseł Olszówka. więcej»

TAGI: pomoc tytoniarzom, piotr olszówka, wybory samorządowe 2018, kampania wyborcza

Burmistrz Janusz Rosłan potwierdza: Będę ubiegał się o kolejną kadencję (AUDIO)

Dodał: red, edycja: 2018-08-24 15:11:50 Komentarze ()  (czytane 6598 razy)

W rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl Janusz Rosłan potwierdza, że będzie ubiegał się o kolejną - piąta już - kadencję Burmistrza Miasta Biłgoraj. Startował będzie z własnego komitetu wyborczego "Komitet Wyborczy Wyborców Janusza Rosłana". Jest on pierwszy, który oficjalnie ogłosił swój start w jesiennych wyborach samorzadowych. więcej»

TAGI: janusz rosłan, kandydat na burmistrza, burmistrz biłgoraja, wybory samorządowe 2018

Minister Rolnictwa złożył dymisję. Jego działalność podsumował szef Ludowców

Dodał: red, edycja: 2018-06-18 13:42:01 Komentarze ()  (czytane 1529 razy)

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. Przyjął ją premier Mateusz Morawiecki. Przebywający obecnie na Lubelszczyźnie (gościł także w Biłgoraju) prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak - Kamysz tak skomentował pracę ministra Jurgiela... więcej»

TAGI: minister rolnictwa, władyslaw kosiniak kamysz, krzysztof juriel, psl

REKLAMA

Dodatkowe środki na drogi lokalne. Jest szansa na kolejne inwestycje w naszym Powiecie

Dodał: red, edycja: 2018-03-20 14:59:28 Komentarze ()  (czytane 3718 razy)

Rząd przekaże w tym roku dodatkowe 500 mln zł na budowę dróg gminnych i powiatowych w całej Polsce, z tego Województwo Lubelskie otrzyma aż 37,7 mln zł. O tej decyzji poinformował dziś na spotkaniu z wojewodami w premier Mateusz Morawiecki. Jest więc szansa na kolejne inwestycje w naszym Powiecie. więcej»

TAGI: dodatkowe środki, schetynówki, inwestycje drogowe, przebudowa dróg lokalnych

brak zdjęcia

Oświadczenie Andrzeja Kluczkowskiego

Dodał: red, edycja: 2018-01-16 20:36:16 Komentarze ()  (czytane 1794 razy)

W odpowiedzi na oskarżenia posła Piotra Olszówki wobec mnie i wypowiedzi na łamach strony internetowej Kuriera Lubelskiego z dnia 15 stycznia 2018 r. w artykule "Brudna, internetowa gra między kandydatami Prawa i Sprawiedliwości na posłów?" wyrażam swoje ubolewanie i kategoryczny sprzeciw wobec ataków i szkalowania mojej osoby jak również naruszania moich dóbr osobistych. więcej»

TAGI: andrzej kluczkowski, oświadczenie andrzeja kluczkowksiego, pis biłgoraj, piotr olszówka

Jest komentarz ze strony Wojewody Lubelskiego odnośnie postulatów samorządowców w sprawie dróg lokalnych

Dodał: red, edycja: 2018-01-12 09:45:56 Komentarze ()  (czytane 2388 razy)

Do naszej Redakcji wpłynęło pismo, od Marka Wieczerzaka doradca Wojewody Lubelskiego, w którym Wojewoda odnosi się do biłgorajskiego spotkania samorządowców Lubelszczyzny odnośnie realizacji "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 - 2019", edycja 2018. więcej»

TAGI: wojewoda lubelski przemysław czarnek, środki na drogi lokalne, stanowisko wojewody lubelskiego, spotkanie samorządowców województwa lubelskiego

Telewizja

Koncert karnawałowy w BCK

Studniówka ZSZiO

Otwarcie nowej Sali Obsługi Interesanta WGiNG

Studniówka I LO im. ONZ

Studniówka "Budowlanki" 2020

Studniówka "Katolika" 2020

więcej

Sport

XIX Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Biłgorajskiego w Szachach (WYNIKI)

W lutym br. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Biszczy odbyły się „XIX Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Biłgorajskiego w Szachach”, w których uczestniczyło 103 młodych szachistów z 14 szkół naszego Powiatu. Turniej został zorganizowany przez Powiatowe Stowarzyszenie Sportu Szkolnego, GOKSiR w Biszczy oraz Szkołę Podstawową w Goździe Lipińskim. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

Środa popielcowa. Nawróć się

Przesłanie Środy Popielcowej od której rozpoczynamy czas Wielkiego Postu - czas pokuty i nawrócenia - możemy podsumować jednym zdaniem: „Nawróć się, człowieku, dopóki masz jeszcze czas”. więcej»

więcej

Polityka

XVII sesja VI kadencji Rady Powiatu w Biłgoraju. Transmisja NA ŻYWO na bilgoraj.com.pl

XVII sesja VI kadencji Rady Powiatu w Biłgoraju, która odbędzie się w dniu 27 lutego 2020 roku o godzinie 16:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju ul. Kościuszki 94, z następującym porządkiem obrad: więcej»