Strona startowa

Wiadomości

Wyświetl wiadomości:

Wiadomości:

Finał ogólnopolskiego konkursu poezji śpiewanej 'Na strunach poezji'

Dodał: red, edycja: 2015-11-28 19:56:02 Komentarze ()  (czytane 1999 razy)

25 listopada 2015 roku w murach Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie organizowany był po raz szósty Ogólnopolski Konkurs Poezji Śpiewanej "Na strunach poezji". Został adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. więcej»

TAGI: weronika flis, zespół szkół w soli, ogólnopolski konkurs poezji śpiewanej, na strunach poezji

Tegoroczny Turniej 'Singera' zakończony (WYNIKI)

Dodał: red, edycja: 2015-04-26 14:23:35 Komentarze ()  (czytane 2952 razy)

Pięć lat temu w Biłgorajskim Centrum Kultury zrodził się pomysł uczczenia pochodzącego z Biłgoraja noblisty I. B. Singera. Zorganizowano więc konkurs poezji żydowskiej. Dziś do Biłgoraja przyjeżdżają najlepsi recytatorzy z całej Polski, by wziąć w nim udział. więcej»

TAGI: turniej recytatorski, i. b. singer, bck biłgoraj, ogólnopolski turniej recytatorski

Sukces Bandu RCEZ

Dodał: AB, edycja: 2014-11-22 18:05:11 Komentarze ()  (czytane 2547 razy)

W dniu 19 listopada w Lublinie odbył się V Ogólnopolski Konkurs Poezji Śpiewanej „Na strunach poezji”, organizowany przez Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie. więcej»

TAGI: RCEZ, konkurs, zespół muzyczny z rcez, oświata biłgoraj

Starostwo rozdało pieniądze

Dodał: red, edycja: 2013-04-08 09:38:30 Komentarze ()  (czytane 2622 razy)

Po przeprowadzeniu otwartego konkursu ofert na realizację w 2013 roku zadań publicznych z zakresu kultury, kultury fizycznej, turystyki i promocji zdrowia Zarząd Powiatu dokonał wyboru podmiotów i udzielił im dotacji na realizację przedmiotowych zadań. Sprawdź kto otrzymał wsparcie i w jakiej wysokości. więcej»

TAGI: starostwo powiatowe, konkurs ofert, zadania publiczne, organizacje pozarządowe

REKLAMA

Poetycko o cebuli

Dodał: red, edycja: 2011-07-25 14:06:57 Komentarze ()  (czytane 6236 razy)

Cebula – brzmi to niezbyt poetycko, ale mieszkańcy gminy Goraj potrafią uczynić z tego warzywa motyw literacki. Na Konkurs Poezji Cebulowej wpłynęło aż 24 utwory. Stowarzyszenie „Kobieta Aktywna”, grupa nieformalna Cebularze oraz Gminny Ośrodek Kultury w Goraju zorganizowali z tej okazji Wieczór Poezji Cebulowej. więcej»

TAGI:

Roztoczańskie inspiracje w poezji młodzieży

Dodał: NN, edycja: 2009-11-21 22:28:15 Komentarze ()  (czytane 7757 razy)

Ośrodek Edukacyjno-Muzealny Roztoczańskiego Parku Narodowego w Zwierzyńcu, po raz kolejny zorganizował konkurs poetycki pod hasłem „Przyroda jaką znam”, dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych Lubelszczyzny. Wśród laureatów znajdują się uczniowie z powiatu biłgorajskiego. więcej»

TAGI:

brak zdjęcia

W sercu Roztocza - przyroda poezją i pędzlem malowana

Dodał: Ewa, edycja: 2008-11-20 15:31:24 Komentarze ()  (czytane 11305 razy)

konkurs_roztocze_3_1.jpg
Ośrodek Edukacyjno-Muzealny Roztoczańskiego Parku Narodowego w Zwierzyńcu zorganizował I Konkurs Poetycki „Jesień słowem malowana”, o zasięgu wojewódzkim, dla uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.
więcej»

TAGI:

Telewizja

80. rocznica sowieckiej agresji na Polskę

80. rocznica bombardowania Frampola

Premier i wicepremier w Biłgoraju

Koncert Jarząbek - Jurkiewicz

Powiatowa inauguracja roku szkolnego

Wiceminister w Biłgoraju zainicjował kampanię wyborczą

więcej

Sport

Zawody Wojewódzkie "Lekkoatletyka dla Każdego”

W niedzielę, 13 października w Lublinie odbyły się Wojewódzkie Otwarte Zawody "Lekkoatletyka dla Każdego". W zawodach uczestniczyli młodzi lekkoatleci szkółki sportowej OSiR i Szkoły Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju. Zawody zostały rozegrane w trzech kategoriach wiekowych U-12, U-14 i U-16 w konkurencjach biegach na 60, 100, 300 i 600 m, skokach w dal i wzwyż oraz w rzucie piłką lekarską. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

XVI Biłgorajski Przegląd Twórczości Muzyczno - Teatralnej Osób Niepełnosprawnych (FOTO)

Już po raz szesnasty, osoby niepełnosprawne przed szeroką publicznością mogły zaprezentować efekty swej pracy na polu twórczości muzyczno - teatralnej. Okazją był przegląd, który w Biłgoraju organizują biłgorajskie Warsztaty Terapii Zajęciowej i Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok a krokiem". Niepełnosprawni artyści wystąpili w sali koncertowej Biłgorajskiego Centrum Kultury. więcej»

więcej

Polityka

Wyższe środki na działalność Warsztatów Terapii Zajęciowej (AUDIO)

Goszczący na Ziemi Biłgorajskiej Tomasz Maruszewski, zastępca Prezesa Zarządu PFRON ds. Finansowych poinformował o większych środkach na działalność WTZ-ów. Wyższe środki są już od 1 października br., a to nie ostatnie zwiększenia, które planuje Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. więcej»