Strona startowa

Wiadomości

Wyświetl wiadomości:

Wiadomości:

Dwie reprezentantki Ziemi Biłgorajskiej w finale Oueen of Poland Województwa Lubelskiego w ramach ogólnopolskiego Konkursu Queen of Poland 2019

Dodał: red, edycja: 2019-04-18 15:25:15 Komentarze ()  (czytane 1146 razy)

Do wojewódzkiego finału zakwalifikowały się Bernadetta Kowal z Okrągłego koło Biłgoraja i Justyna Płuciennik z Tarnogrodu. Obie kandydatki przeszły eliminacje w Biłgoraju i Zamościu. więcej»

TAGI: queen of poland, wybory miss, bernadetta Kowal, justyna płuciennik

„Święta Wielkiej Nocy”

Dodał: red, edycja: 2019-04-18 14:06:40 Komentarze ()  (czytane 331 razy)

W siedzibie Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku, odbyło się posiedzenie Jury XII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt. „Święta Wielkiej Nocy – tradycja i współczesność”. Wśród laureatów są wychowanki MDK w Biłgoraju.
więcej»

TAGI: mdk, konkurs plastyczny, święta wielkiej nocy, biłgoraj

Kucharska wiedza i talent gwarancją sukcesu!

Dodał: red, edycja: 2019-04-18 13:12:01 Komentarze ()  (czytane 512 razy)

Anna Oleszek uczennica Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, reprezentować będzie Województwo Lubelskie na finale krajowym 43. Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Uczennica była bezkonkurencyjna w kategorii gastronomia. więcej»

TAGI: anna oleszek, zszio biłgoraj, konkurs wiedzy, barbara sosnowska

Osiągnięcia w konkursie plastycznym

Dodał: red, edycja: 2019-04-18 12:29:34 Komentarze ()  (czytane 442 razy)

Rozstrzygnięty został XXIV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Mój świat” pt. „Nieskończoność wyobraźni” zorganizowany przez Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice” w Lublinie. Na konkurs wpłynęło 2 660 prac z 285 ośrodków oraz 57 zgłoszeń indywidualnych z Polski, Ukrainy, Białorusi, Litwy, Rosji, Serbii, Łotwy i Włoch. więcej»

TAGI: konkurs plastyczny, mdk biłgoraj, anna świaca, irena oręziak - kupczak

REKLAMA

Konkurs na Najpiękniejszą Pisankę i Palmę Wielkanocną

Dodał: red, edycja: 2019-04-16 14:26:23 Komentarze ()  (czytane 971 razy)

W Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju, ogłoszono dziś wyniki powiatowego konkursu na Najpiękniejszą Pisankę i Palmę Wielkanocą. Konkurs zorganizowano w ramach eliminacji do konkursu wojewódzkiego. więcej»

TAGI: konkurs na palme wielkanocną, konkurs na pisankę, wielkanoc 2019, tradycje wielkanocne biłgoraj

Działaj lokalnie i weź pieniądze na swój projekt

Dodał: red, edycja: 2019-04-15 14:38:26 Komentarze ()  (czytane 422 razy)

Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce ogłasza lokalny konkurs grantowy w ramach programu „Działaj Lokalnie XI”. Tegoroczna edycja Programu wspierana projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego. więcej»

TAGI: działaj lokalnie, fundacja flzb, granty dla organizacji pozarządowych, biłgoraj

Ruszyły egzaminy ósmoklasisty

Dodał: red, edycja: 2019-04-15 10:13:33 Komentarze ()  (czytane 1103 razy)

Punktualnie o godzinie 9:00, rozpoczęły się egzaminy ósmoklasisty. To trzydniowy sprawdzian wiedzy uczniów ostatnich klas szkół podstawowych z języka polskiego, matematyki i języków obcych. Mimo strajku nauczycieli egzaminy rozpoczęły się bez bez problemów. Dyrektorzy biłgorajskich podstawówek, nie mieli także problemów ze skompletowaniem komisji egzaminacyjnych. więcej»

TAGI: egzamin ósmoklasisty, szkoła podstawowa nr 5, szkoła podstawoa nr 1, oświata biłgoraj

XVI Międzyprzedszkolny Festiwal (FOTO, VIDEO, WYNIKI)

Dodał: red, edycja: 2019-04-13 13:55:24 Komentarze ()  (czytane 745 razy)

Samorządowe Przedszkole Nr 3 w Biłgoraju zorganizowało już XVI odsłonę popularnego festiwalu, podczas którego na scenie prezentują się przedstawiciele placówek przedszkolnych z Powiatu Biłgorajskiego i Zwierzyńca. W tym roku wystąpiło blisko 30 podmiotów muzycznych. więcej»

TAGI: międzyprzedszkolny festiwal pioenki dziecięcej, samorządowe przedszkole nr 3, przedszkolaki biłgoraj, oświata biłgoraj

REKLAMA

Olimpiada Teologii Katolickiej

Dodał: red, edycja: 2019-04-08 13:25:42 Komentarze ()  (czytane 498 razy)

W dniach 28 - 30 marca br. odbył się w Opolu ogólnopolski finał XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem: „Święty Jacek wzór Ewangelizacji”. Uczniowie I LO im. ONZ w Biłgoraju: Dominika Kuceł i Piotr Łaba reprezentowali Diecezję Zamojsko-Lubaczowską, uzyskali tytuły finalistów i otrzymali indeksy KUL. więcej»

TAGI: i lo im. onz, olimpiada wiedzy teologicznej, oświata biłgoraj, kul lublin

Recytatorzy prezentowali się w BCK (FOTO, WYNIKI)

Dodał: red, edycja: 2019-04-06 16:12:21 Komentarze ()  (czytane 704 razy)

Młodzi recytatorzy prezentowali się w sali kameralnej Biłgorajskiego Centrum Kultury podczas powiatowych eliminacji do 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego organizawane przez Zarząd Główny Towarzystwa Kultury Teatralnej w Warszawie oraz Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla Gimnazjalistów „Przebudzeni Do Życia”. więcej»

TAGI: recytatorzy biłgoraj, bck biłgoraj, biłgorajskie centrum kultury, konkurs recytatorski

Uczennice ONZ-tu wśród najlepszych w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

Dodał: red, edycja: 2019-04-04 14:07:33 Komentarze ()  (czytane 683 razy)

Uczennice I LO im. ONZ w Biłgoraju uzyskały sukces w XXVI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym o tematyce ekologicznej z cyklu „Ziemia jest jedna - LAS” organizowanym przez Galerię MDK „Śródmieście” we Wrocławiu. więcej»

TAGI: i lo im. onz, konkurs grafiki komputerowej, oświata biłgoraj, konkurs plastyczny

BRD - gminny finał dla klas starszych podstawówek i gimnazjalistów (FOTO, WYNIKI)

Dodał: red, edycja: 2019-04-03 14:39:53 Komentarze ()  (czytane 828 razy)

Korczowie odbył się dziś gminny finał Turniej Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Dziś rywalizowali uczniowie klas VI - VIII szkół podstawowych i uczniowie gimnazjów. Po raz kolejny bezkonkurencyjny okazał się Korczów. Drużyna reprezentującą Szkołę Podstawową w Korczowie, nie tylko zwyciężyła drużynowo, ale także indywidualnie. więcej»

TAGI: turniej brd, bezpiec w ruchu drogowym, szkoła podstawowa w korczowie, edward furlepa

REKLAMA

100-lecie niepodległości w Smólsku

Dodał: red, edycja: 2019-04-03 09:23:32 Komentarze ()  (czytane 556 razy)

Pomysł na projekt obywatelski pn.: “Karnawał z historią. 100-lecie niepodległości” jest wynikiem wspólnej pracy pięciorga aktywnych osób ze społeczności lokalnej Smólska Beaty Bełżek, Natalii Paski, Justyny Kozak, Doroty Myszczyszyn oraz Moniki Kiełbasy – uczestników projektu „Ja - obywatel!”. więcej»

TAGI: szkoła w smólsku, ja obywatel, bal karnawałowy, fundacja bliżej pasji

Biłgorajskie eliminacje do "Śpiewającego Słowika"

Dodał: red, edycja: 2019-04-01 15:12:11 Komentarze ()  (czytane 620 razy)

W ostatni czwartek marca w MDK odbył się XXXIX Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, będący etapem eliminacji do festiwalu wojewódzkiego „Śpiewający Słowik”. Młodych artystów i ich opiekunów powitała dyrektor Renata Socha. Głos zabrała także obecna na rozpoczęciu pani Małgorzata Liwosz - Rudy, Sekretarz Starostwa Powiatowego, życząc wszystkim uczestnikom jak najlepszych prezentacji. więcej»

TAGI: mdk biłgoraj, konkurs muzyczny, śpiewający słowik, konkurs piosenki

Najlepszy matematyk z RCEZ

Dodał: red, edycja: 2019-04-01 11:26:31 Komentarze ()  (czytane 1015 razy)

Jakub Klimczak, uczeń technikum informatycznego z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju zajął III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym "Matematyka w Technice dla Technika". Oprócz wielu nagród rzeczowych Jakub otrzymał indeks na dowolnie wybrany kierunek Politechniki Lubelskiej. więcej»

TAGI: rcez biłgoraj, konkurs matematyczny, oświata biłgoraj, jakub klimczak

Sukcesy w grafice komputerowej uczennic ONZ-tu

Dodał: red, edycja: 2019-04-01 07:05:52 Komentarze ()  (czytane 502 razy)

Duże sukcesy w międzynarodowym i ogólnopolskim konkursie w kategorii grafiki komputerowej osiągnęły uczennice klasy drugiej graficznej I LO im. ONZ w Biłgoraju Zuzanna Markiewicz i Julia Mulawa. więcej»

TAGI: i lo im. onz, grafika komputerowa, oświata biłgoraj, konkurs

REKLAMA

Podsumowanie IV Powiatowego Konkursu Literackiego

Dodał: red, edycja: 2019-03-30 10:10:49 Komentarze ()  (czytane 477 razy)

W auli I LO im. ONZ w Biłgoraju odbyło się podsumowanie IV Powiatowego Konkursu Literackiego „Moje najpiękniejsze święta we wspomnieniach lub marzeniach”. Na konkurs wpłynęło 70 utworów: wierszy i opowiadań uczniów szkół gimnazjalnych oraz szkół podstawowych (klas VI - VIII) z Powiatu Biłgorajskiego. więcej»

TAGI: konkurs literacki, i lo im. onz w biłgoraju, oświata biłgoraj, młodzi literaci

XII Makroregionalny Konkurs Instrumentów Dętych

Dodał: red, edycja: 2019-03-29 12:20:50 Komentarze ()  (czytane 661 razy)

Dziś i jutro do późnych godzin popołudniowych, w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Biłgoraju rywalizować będą uczniowie klas instrumentów dętych z Południowo - Wschodniej Polski. Wydarzeni to XII Makroregionalny Konkurs Instrumentów Dętych dla Uczniów Szkół Muzycznych I stopnia. więcej»

TAGI: instrumenty dęte, państwowa szkoła muzyczna w biłgoraju, makroregionalny konkurs instrumentów dętych, oświata biłgoraj

Sukces uczennicy ZSBiO w konkursie matematycznym

Dodał: red, edycja: 2019-03-29 07:53:26 Komentarze ()  (czytane 1370 razy)

Uczennica klasy III e Liceum Ogólnokształcącego, Katarzyna Solak zajęła III miejsce w kraju w VII edycji konkursu „Max Matematyczny”. Konkurs jest połączeniem wiedzy matematycznej z technologią informacyjną. więcej»

TAGI: katarzyna solak, zsbio w biłgoraju, konkurs matematyczny, oświata biłgoraj

„Odpowiednie dać rzeczy słowo...”

Dodał: red, edycja: 2019-03-29 07:19:52 Komentarze ()  (czytane 586 razy)

W I Liceum Ogólnokształcącym im. ONZ w Biłgoraju odbyła się VI edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Słowem malowane". O nagrody i wyróżnienia ubiegało się 26 uczniów z trzecich klas gimnazjalnych oraz siódmych i ósmych ze szkół podstawowych. Uczestnicy wyrecytowali wybrane teksty z literatury XX i XXI wieku. więcej»

TAGI: słowem malowane, i lo im. onz w biłgoraju, oświata biłgoraj, konkurs recytatorski

REKLAMA

XIII Powiatowy Międzyszkolny Konkurs Poezji i Prozy Obcojęzycznej (FOTO, WYNIKI)

Dodał: red, edycja: 2019-03-28 16:17:01 Komentarze ()  (czytane 597 razy)

Gimnazjum Nr 1 im. św. Jadwigi Królowej w Biłgoraju, zorganizowało dziś (28 marca 2019 roku) XIII Powiatowy Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Obcojęzycznej. Wydarzenie przygotował zespół nauczycieli z Gimnazjum św. Jadwigi i był to szczególny konkurs, ponieważ w tym roku gimnazja kończą swoją działalność. więcej»

TAGI: poezja obcojęzyczna, gimnazjum nr 1 w biłgoraju, oświata biłgoraj, konkurs poezji i prozy obcojęzycznej

Pejzaże mistyczne...

Dodał: red, edycja: 2019-03-27 07:49:32 Komentarze ()  (czytane 420 razy)

Adam Badaszek został nagrodzony w VI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym pn. „Pejzaże mistyczne” - Architektura Lublina i okolic. Laureat uczęszcza na zajęcia plastyczne do Tęczowej Malarni w Biłgoraju. więcej»

TAGI: tęczowa malarnia, mdk biłgoraj, anna świaca, konkurs plastyczny

Sukces uczniów RCEZ w XII Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Mechanicznym

Dodał: red, edycja: 2019-03-26 11:34:20 Komentarze ()  (czytane 663 razy)

Uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju odnieśli kolejny sukces w Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Mechanicznym w Płocku. Krzysztof Zając i Szymon Wasąg znalazło się w gronie finalistów. W wyniku klasyfikacji indywidualnej Krzysztof Zając zajął I miejsce, a Szymon Wasąg - II miejsce w Polsce. więcej»

TAGI: rcez biłgoraj, ogólnopolski młodzieżowy konkurs mechaniczny, kształcenie zawodowe, oświata biłgoraj

Sukcesy młodych plastyków z Goraja

Dodał: red, edycja: 2019-03-25 13:04:49 Komentarze ()  (czytane 558 razy)

Prace dziewcząt z kółka plastycznego, prowadzonego przez instruktora ds. plastyki Barbarę Garbacz, zostały dostrzeżone przez komisję XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i poetów doby staropolskiej" ogłoszonego przez MDK "Pod Akacją" w Lublinie oraz Muzeum Literackie im. Czechowicza w Lublinie. więcej»

TAGI:

REKLAMA

Licealistki z "Budowlanki" w Akademii Młodych Humanistów

Dodał: red, edycja: 2019-03-25 12:52:43 Komentarze ()  (czytane 635 razy)

Trzy uczennice ZSBiO z klas licealnych zakwalifikowały się do programu edukacyjnego Akademia Młodych Humanistów prowadzonego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Gabriela Maciocha z kl. II a LO oraz Aleksandra Kolbuch i Katarzyna Wryszcz z kl. I a LO do ukończenia nauki w szkole i matury będą jeździły raz w miesiącu na wykłady i warsztaty prowadzone przez pracowników uczelni. więcej»

TAGI: kul lublin, zsbio biłgoraj, akademia młodych humanistów, oświata biłgoraj

Telewizja

Misterium Męki Pańskiej - Biłgoraj 2019

XVI Międzyprzedszkolny Festiwal

79. rocznica zbrodni katyńskiej

Dzień sołtysa

III Międzyprzedszkolna Olimpiada Matematyczna

KGW - regionalne konsultacje

więcej

Sport

#Biłgoraj EKO Challenge

Biłgorajscy biegacze zamierzają przy okazji biegowych treningów sprzątać leśne szlaki. -Do wspólnych porządków zapraszamy wraz z PGK Biłgoraj, które to włączyło się w akcję. Po odbiór worków na śmieci proszę zgłaszać się do Łukasza Dąbrowskiego - informuje na specjalnej stronie założonej na portalu społecznościowym. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

Świąteczne śniadanie - dopełnienie radości Zmartwychwstania (AUDIO)

Dziś Niedziela Zmartwychwstania, największe święto chrześcijan. 40 dniowe przygotowanie poprzez Wielki Post, rekolekcje, spowiedź świętą, Triduum Paschalne Kościół przygotowywał się do procesję rezurekcyjnej i Poranka Zmartwychwstania. Dopełnieniem modlitwy i kościelnych ceremonii jest wielkanocne śniadanie, które wierni spożywają w domu. więcej»

więcej

Polityka

Zmarł były Wójt Gminy Biłgoraj, Mieczysław Borowski

Nagle w wieku 63 lat zmarł były Wójt Gminy Biłgoraj, samorządowiec przez lata związany z Polskim Stronnictwem Ludowym - Mieczysław Borowski. Wójtem był przez dwie kadencje, był także wieloletnim radnym. więcej»