Strona startowa

Wiadomości

Wyświetl wiadomości:

Wiadomości:

Katecheza czwartkowa pt. 'Mężczyzna, mąż i ojciec w domu i w Kościele'

Dodał: red, edycja: 2017-05-19 08:17:15 Komentarze ()  (czytane 1572 razy)

18 maja br. jako ostatnia przed okresem wakacyjnym, w kościele Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju odbyła się katecheza czwartkowa, którą poprowadził ks. prof. KUL ks. Adam Rybicki z Instytutu Teologii Duchowości. więcej»

TAGI: katecheza czwartkowa, ks. prof. adam rybicki, rola mężczyzny, biłgoraj

Objawienia Fatimskie tematem biłgorajskiej katechezy czwartkowej

Dodał: red, edycja: 2017-03-11 13:01:00 Komentarze ()  (czytane 1955 razy)

W kościele pw. Trójcy Przenajświętszej i Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju 9 marca br. odbyła się katecheza czwartkowa, której tematem była aktualność Objawienia Fatimskiego Najświętszej Maryi Panny dla współczesnego świata. Gościem był ks. prof. Tadeusz Guz. więcej»

TAGI: ks. profesor tadeusz guz, katecheza czwartkowa, objawienia fatimskie, biłgoraj

'Egzorcyzm w walce z demonami'

Dodał: red, edycja: 2017-02-24 11:27:56 Komentarze ()  (czytane 4514 razy)

Taki temat nosiła konferencja czwartkowa, która odbyła się w biłgorajskim kościele Trójcy Przenajświętszej i Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny 23 lutego br. Poprowadził ją ks. dr Antoni Drabowicz, wikariusz parafii w Dzwoli. więcej»

TAGI: katecheza czwartkowa, egzorcyzm w walce z demonami, ks. łukasz kardaszewski, ks. antoni drabowicz

O Bożym Miłosierdziu

Dodał: red, edycja: 2016-10-21 08:47:26 Komentarze ()  (czytane 2748 razy)

20 października 2016 roku, w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju odbyła się kolejna katecheza czwartkowa. Tematem październikowego spotkania było Boże Miłosierdzie. Katechezę poprowadził ks. Andrzej Wąsek misjonarz miłosierdzia i wikariusz parafii w Obszy. więcej»

TAGI: ksiądz andrzej wąsek, misjonarz miłosierdzia, katecheza czwartkowa, biłgoraj

REKLAMA

Spotkanie z egzorcystą

Dodał: red, edycja: 2016-09-22 21:41:47 Komentarze ()  (czytane 3010 razy)

22 września br., w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju - w ramach tradycyjnej katechezy czwartkowej - odbyło się spotkanie z ks. Marianem Rajchelem egzorcystą Diecezji Przemyskiej. Katecheza dotyczyła życia duchowego i rozeznawania duchów. W spotkaniu uczestniczyło kilkadziesiąt osób. więcej»

TAGI: katecheza czwartkowa, biłgoraj, ks. łukasz kardaszewski, ks. marian rajchel

Katecheza czwartkowa w Biłgoraju. 'Coś o spowiedzi'

Dodał: red, edycja: 2016-07-02 13:31:35 Komentarze ()  (czytane 2250 razy)

30 czerwca br., w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju odbyła się ostatnia przed wakacjami Katecheza Czwartkowa. O spowiedzi mówił profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego ojciec Andrzej Derdziuk. więcej»

TAGI: katecheza czwartkowa, ojciec andrzej derdziuk, coś o spowiedzi, biłgoraj

Regionalne spotkanie katechetów i nauczycieli w Biłgoraju

Dodał: red, edycja: 2016-04-23 17:34:49 Komentarze ()  (czytane 2255 razy)

W Biłgoraju odbyło się regionalne spotkanie katechetów i nauczycieli zorganizowane przez Wydział Nauki i Wychowania Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Zamościu. Gościem spotkania był Leszek Dokowicz polski reżyser, scenarzysta i producent filmowy. więcej»

TAGI: regionalne spotkanie katechetów, biłgoraj, ksiądz robert strus, katecheci biłgoraj

Katecheza czwartkowa

Dodał: red, edycja: 2016-04-22 11:19:54 Komentarze ()  (czytane 1905 razy)

21 kwietnia br. w kościele Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju, pod hasłem „Znaki czasów” odbyła się kolejna katecheza czwartkowa, której gościem specjalnym był znany reżyser scenarzysta i producent filmowy, Lech Dokowicz. Organizatorem katechez jest ks. Łukasz Kardaszewski wikariusz biłgorajskiej parafii. więcej»

TAGI: katecheza czwartkowa, biłgoraj, lech dokowicz, parafia wniebowzięcia nmp w biłgoraju

REKLAMA

O uwolnieniu i uzdrowieniu

Dodał: red, edycja: 2016-03-11 15:57:32 Komentarze ()  (czytane 2252 razy)

Tematem kolejnej katechezy czwartkowej, która w tym miesiącu odbyła w miniony czwartek było uzdrowienie i uwolnienie w świetle Starego i Nowego Testamentu. Katechezę wygłosił ks. Rafał Sarzyński z parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Lubaczowie, a posługę muzyczną pełnił Zespół "Ruah Elohim". więcej»

TAGI: katecheza czwartkowa, biłgoraj, ks. łukasz kardaszewski, ks. rafał sarzyński

'Seks stworzył Pan Bóg...' (AUDIO)

Dodał: red, edycja: 2016-02-19 11:51:31 Komentarze ()  (czytane 4295 razy)

"Seks stworzył Pan Bóg dla dobra człowieka i wszystko co stworzył Bóg było dobre - czyli małżeństwo" - tak brzmiał temat kolejnej katechezy czwartkowej, która odbyła się 18 lutego br. Tym razem w Biłgoraju gościł ks. Piotr Pawlukiewicz, duszpasterz młodzieży z Warszawy. więcej»

TAGI: ksiądz piotr pawlukiewicz, seks, ksiądz łukasz kardaszewski, konferencja biłgoraj

'Stworzeni do walki' na katechezie czwartkowej

Dodał: red, edycja: 2015-11-13 09:18:15 Komentarze ()  (czytane 1352 razy)

We czwartek 12 listopada w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej i Wniebowzięcia NMP odbyła się trzecia z cyklu "katecheza czwartkowa". Tym razem przebiegła ona pod hasłem „Ewangelia w rytmie rapu – czas refleksji i życiowych przemian”. więcej»

TAGI: katecheza czwartkowa, biłgoraj, stworzeni do walki, ksiądz łukasz kardaszewski

'Czy wiesz po co żyjesz – czyli spotkanie o tym, że życie ma sens'

Dodał: red, edycja: 2015-11-02 11:54:42 Komentarze ()  (czytane 1329 razy)

W sobotę, 31 października br., w parafii Św. Marii Magdaleny odbyła się specjalna katecheza skierowana głównie do młodzieży na temat „Czy wiesz po co żyjesz - czyli spotkanie o tym, że życie ma sens”. Spotkanie to było kolejnym etapem przygotowania młodzieży do Sakramentu Bierzmowania więcej»

TAGI: katecheza ewangelizacyjna, parafia św. marii magdaleny w biłgoraju, ks. adam malinowski, uroczystość wszytskich świętych

REKLAMA

'Do wolności przez kraty więzienia'

Dodał: red, edycja: 2015-10-02 13:55:21 Komentarze ()  (czytane 3620 razy)

1 października br. w biłgorajskiej parafii Wniebowzięcia NMP odbyła się druga z cyklu katecheza czwartkowa, tym razem pod hasłem „Do wolności przez kraty więzienia”. Tym razem gościem był ks. Tomasz Źwiernik, od 13 lat kapelan więziennictwa w Zakładzie Karnym w Zamościu. więcej»

TAGI: katecheza czwartkowa biłgoraj, parafia wniebowzięcia nmp w biłgoraju, ks. łukasz kardaszewski biłgoraj, ks. tomasz źwiernik biłgoraj

Katecheza czwartkowa

Dodał: red, edycja: 2015-09-03 20:41:46 Komentarze ()  (czytane 3231 razy)

Po raz pierwszy w naszej Diecezji, 3 września br., odbyło się specjalne modlitewne spotkanie pn. katecheza czwartkowa. W Biłgoraju gościł ks. prałat Eugeniusz Derdziuk kustosz sanktuarium w Krasnobrodzie i diecezjalny egzorcysta. Przybliżył on zebranym temat uzależnienia i zniewolenia. Spotkanie otwarło cykl, którego celem jest pogłębienie relacji z Panem Bogiem. więcej»

TAGI: katecheza czwartkowa, biłgoraj, parafia wniebowzięcia nmp w biłgoraju, kościół katolicki

Formalności w Urzędzie Stanu Cywilnego i w Kościele

Dodał: admin, edycja: 2012-12-09 14:05:29 Komentarze ()  (czytane 13821 razy)

Przed zawarciem związku małżeńskiego trzeba odwiedzić Urząd Stanu Cywilnego oraz jeśli będzie zawierany ślub „kościelny”,także parafie wyznań małżonków: więcej»

TAGI: USC, ślub cywilny, ślub kościelny

Samorządy Powiatu mówią tak dla religii w szkołach

Dodał: RED, edycja: 2012-03-19 15:29:17 Komentarze ()  (czytane 3176 razy)

MEN szuka oszczędności gdzie się da. Po serii likwidacji szkół, zrodził się pomysł przerzucenia finansowania lekcji religii w szkołach na samorządy, które od września 2012 roku mogą decydować o tym, czy religia pozostanie w szkole. więcej»

TAGI:

REKLAMA

brak zdjęcia

Z dziennika duszy

Dodał: Ewa, edycja: 2008-10-16 15:53:11 Komentarze ()  (czytane 1519 razy)

Papie__.jpg
Drodzy Bracia: upadnijcie na twarz wobec wielkości Sakramentu, jaki macie dziś otrzymać. Jan Paweł II, 9 czerwca 1987 Lublin. Fragment homilii do neoprezbiterów. więcej»

TAGI:

Telewizja

Cult Style 2018

I Biłgorajska Wyprzedaż Garażowa

Pokaz musztry - Osuchy 2018

Apel poległych /fragment/. 74. rocznica Bitwy pod Osuchami

Zakończyły się Dni Biłgoraja

Festyn Prozdrowotny "Czas na zdrowie"

więcej

Sport

'Gminni mocarze' rywalizowali w Korytkowie Dużym (WYNIKI)

Już po raz trzeci strażacy z Korytkowa Dużego zorganizowali zmagania siłowe dla gminnych mocarzy. Wydarzenie odbyło się na placu przy remizie OSP w Korytkowie Dużym w minioną niedzielę. Współorganizatorem zmagań był Wójt Gminy Biłgoraj i GOK w Biłgoraju. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

Odnawiajcie wiarę w sercach!

W naszych czasach istnieje wiele nieszczęść, które dotykają człowieka i mogą mieć wiele wspólnego z ";nieczystymi duchami". Należy wspomnieć o fenomenie kultu szatana i okultyzmu, wzroście agresji i brutalnej przemocy, wszelkiego rodzaju uzależnieniach. Czyż nie jest to oznaką, że dziś dochodzi do ucisku i zniewolenia człowieka przez "duchy nieczyste"? - pyta ks. Sławomir Korona. więcej»

więcej

Polityka

Pomnik Józefa Piłsudskie stanął na rynku

Wykonana z józefowskiego kamienia figura marszałka Józefa Piłsudskiego, jednego z Ojców Polskiej Niepodległości stanęła obok Urzędu Miasta w centrum Józefowa. w ten sposób mieszkańcy tej części naszego Powiatu uczcili 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. więcej»