Strona startowa

Wiadomości

Wyświetl wiadomości:

Religia:

Dziś pierwsza Niedziela Słowa Bożego w Kościele katolickim (AUDIO)

Dodał: red, edycja: 2020-01-26 09:11:00 Komentarze ()  (czytane 125 razy)

Papież Franciszek ustanowił, aby III niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego, w tym roku przypadająca 26 stycznia, była obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Ojciec święty wydał List Apostolski w formie Motu Proprio „Aperuit illis”. Dokument został podpisany 30 września 2019 roku, w 1600. rocznicę śmierci św. Hieronima tłumacza Pisma świętego. więcej»

TAGI: biskup mariusz leszczyński, niedziela słowa bożego, kościół katolicki, papież franciszek

Niebo już w sercu

Dodał: red, edycja: 2020-01-25 23:19:45 Komentarze ()  (czytane 161 razy)

Jezus mówi, że królestwo niebieskie jest blisko, oznacza to, że Bóg zbliżył się do nas, ludzi. Wzniosły i nieskończony Bóg, Którego niektórzy wyobrażają sobie jako tak odległego, że wręcz czasami może wydawać się nam nieobecny, a my jednak wierzymy, że przyszedł do nas w Jezusie Chrystusie, a przecież On jest Emmanuelem - Bogiem z nami. więcej»

TAGI: komentarz do ewangelii, ks. sławomir korona, kościół katolicki, niedziela słowa bożego

Spotkanie opłatkowe szkół prymasowskich w Biłgoraju (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2020-01-25 15:55:04 Komentarze ()  (czytane 807 razy)

Dziś (25 stycznia), w Biłgoraju odbyło się spotkanie szkół noszących imię Stefana kardynała Wyszyńskiego, Prymasa tysiąclecia. Wydarzenie odbyło się z inicjatywy Fundacji Dom Trzeciego Tysiąclecia im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Zamościu. Zorganizowała je zaś Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju. więcej»

TAGI: szkoły prymasowskie, spotkanie szkół noszących imie prymasa wyszyńskieg, beatyfikacja kardynała stefana wyszyńskiego, biłgoraj

XXII Koncert Kolęd we Frampolu (FOTO, VIDEO)

Dodał: red, edycja: 2020-01-19 16:01:59 Komentarze ()  (czytane 1471 razy)

W kościele św. Jana Nepomucena odbył się już po raz 22. koncert kolęd. Powiatowe kolędowania przygotowały chóry Ziemi Biłgorajskiej. Organizatorem wydarzenia była Burmistrz Frampola oraz Chór Parafialny i Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury. więcej»

TAGI: koncert kolęd, chóry ziemi biłgorajskie, gmina frampol, powiatowe kolędowanie

REKLAMA

Pakt miłości

Dodał: red, edycja: 2020-01-19 08:36:55 Komentarze ()  (czytane 510 razy)

Bóg kocha nas nieskończenie i dlatego daje nam swoją łaskę. Obiecuje nam wielkie rzeczy poprzez swoją łaskę w tym życiu, zaś wieczną radość w swoim królestwie. Ci, którzy mogą uwierzyć w Jezusa Chrystusa, Baranka Bożego, odkryją, że każdy dzień jest darem od Boga... - pisze ks. Sławomir Korona. więcej»

TAGI: ks. sławomir korona, komentarz do ewangelii, pakt miłości, kościół katolicki

Opłatkowo - noworoczne spotkanie Legionu Maryi w Majdanie Starym (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2020-01-18 17:47:25 Komentarze ()  (czytane 1572 razy)

Członkowie Legionu Maryi z Biłgoraja, Majdanu Starego, Tarnogrodu czy Łukowej spotkali się dziś na świąteczno - noworocznym spotkaniu w Majdanie Starym. Był to czas modlitwy i integracji. więcej»

TAGI: legion maryi, majdan stary, kościół katolicki, spotkanie opłatkowe

Wspomnienie o śp. ks. kan. Florianie Fornalu

Dodał: red, edycja: 2020-01-18 16:58:22 Komentarze ()  (czytane 1191 razy)

W dniach 29 i 30 grudnia 2019 r. pożegnaliśmy kapłana, który nie zagubił się w świeckich, drugorzędnych obowiązkach, który znał wartość Mszy Świętej i modlitwy, uznawał że Eucharystia to cud Męki Chrystusa, a nie tylko uczta. W okresie 16 lat, jako proboszcz parafii św. Marii Magdaleny, odprawił ponad 1 600 Mszy Świętych za parafian, pamiętając że jest to obowiązkiem proboszcza. więcej»

TAGI: stanisław schodziński, ks. florian fornal, wspomnienia, sanktuarium św. marii magdaleny

Złote gody w Gminie Obsza

Dodał: red, edycja: 2020-01-16 10:55:33 Komentarze ()  (czytane 1366 razy)

"Świadomi praw i obowiązków wynikających z założenia rodziny..." - te słowa 50 lat temu wygłosiło dziesięć par z Gminy Obsza. Złoty jubileusz świętowały w tym roku, wspólnie na uroczystości, którą zorganizowały władze Gminy. więcej»

TAGI: złoty jubileusz par małżeńskich, gmina obsza, złote gody, pozycie małżeńskie

REKLAMA

Chrzest

Dodał: red, edycja: 2020-01-12 09:03:48 Komentarze ()  (czytane 603 razy)

Chrzest Jezusa ma nieco inne znaczenie niż ten Sakrament, który przyjmujemy jako chrzest chrześcijański. W rzeczywistości Chrystus nie potrzebował chrztu, gdyż był we wszystkim podobny do człowieka oprócz grzechu. Ponadto nie musi stać się „synem Bożym”, ale był Nim od zawsze w Osobie Słowa Bożego. więcej»

TAGI: chrzest, niedziela chrztu świętego, komentarz do ewangelii, ks. sławoir korona

Młodzi muzycy z Turobina z koncertem kolęd w szpitalu w Radecznicy (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2020-01-06 20:58:58 Komentarze ()  (czytane 976 razy)

kapela Turobińska, którą tworzą młodzi muzycy z Gminy Turobin, w Powiecie Biłgorajskim wystąpili z koncertem kolęd dla pacjentów Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Radecznicy. Zaprezentowali tradycyjne kolędy, wśród których znalazły się i te zapomniane. więcej»

TAGI: kapela turobińska, szpital w radecznicy, koncert kolęd, uroczystość objawienia pańskiego

Przez Goraj przeszli Trzej Królowie (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2020-01-06 19:41:16 Komentarze ()  (czytane 2200 razy)

Ulicami Goraja przeszedł w tym roku po raz pierwszy Orszak trzech Króli. Religijno - społeczne wydarzenie poprzedziła Msza święta. W organizacje obok miejscowej parafii św. Bartłomieja Apostoła i Gminnego Ośrodka Kultury włączyli się także druhowie z OSP, członkinie KGW i stowarzyszeń parafialnych oraz samorząd Gminy Goraj, Chrzanów i Powiat Biłgorajski. więcej»

TAGI: orszak trzech króli, gmina goraj, jasełka, uroczystość objawienia pańskiego

Wspólne kolędowanie w Nadrzeczu (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2020-01-06 19:07:02 Komentarze ()  (czytane 1442 razy)

Mieszkańcy Nadrzecza, Korytowa Małego i Dużego, Karolówki i Andrzejówki spotkali się na tradycyjnym kolędowaniu. W świetlicy w Nadrzeczu rozbrzmiały piękne polskie kolędy, było przedstawienie jasełkowe i wspólny poczęstunek. Wspólne kolędowanie w Uroczystość Objawienia Pańskiego, jest już tradycja parafii Matki Bożej Bolesnej w Korytkowie Dużym. więcej»

TAGI: wspólne kolędowanie, nadrzecze, spotkanie kolędowe, uroczystość objawienia pańskiego

REKLAMA

Mędrcy świata, monarchowie, gdzie śpiesznie dążycie? (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2020-01-06 18:04:33 Komentarze ()  (czytane 2437 razy)

Kilka tysięcy osób przeszło ulicami Biłgoraja w kolorowym Orszaku Trzech Króli. To uliczne jasełka organizowane na ulicach wielu miejscowości w Polsce i na świecie. W tym roku przeszedł on przez 900 miast w naszej Ojczyźnie i 18 poza jej granicami. Ulicami Biłgoraja przeszedł po raz szósty. więcej»

TAGI: mędrcy ze wschodu , orszak trzech króli, biłgoraj, uroczystość objawienia pańskiego

Służba Miłości

Dodał: red, edycja: 2020-01-05 20:17:43 Komentarze ()  (czytane 741 razy)

-W uroczystość Objawienia Pańskiego tajemnica Narodzin Syna Bożego w Betlejem wyłania się z ukrycia cichej nocy. Do tej pory zaangażowanych było tylko kilka osób: Maryja, Józef oraz pasterze... - pisze w komentarzu do Ewangelii na Uroczystość Objawienia Pańskiego, ks. Sławomir Korona więcej»

TAGI: uroczystośc objawienia pańskiego, biłgoraj, święto trzech króli, boże narodzenie

Kolędowanie ze św. Janem Pawłem II (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2020-01-05 20:03:25 Komentarze ()  (czytane 941 razy)

W biłgorajskim kościele św. Jana Pawła II odbył się dziś świąteczny koncert kolęd z Zespołem "Kolędanova". Organizatorem wydarzenia, które zainicjowało lokalne obchody 100. rocznicy urodzin Papieża Polaka, była parafia św. |Jana Pawła i Fundacja "Gaudium et Spes". więcej»

TAGI: kolędanova, koledowanie ze św. janem pawłem ii, koncert kolęd biłgoraj, kościół św. jana pawła ii

Kim jest Słowo?

Dodał: red, edycja: 2020-01-05 08:49:04 Komentarze ()  (czytane 610 razy)

Możemy i powinniśmy zadać sobie pytanie: kim jest Jezus Chrystus? Kim jest to Dziecko w żłóbeczku, Które urodziło się w niepozornych okolicznościach, w biedzie i niedostatku, w pogardzie i prześladowaniach ze strony mocarstw tego świata? więcej»

TAGI: boże narodzenie, ks. sławomir korona, komentarz do ewangelii, kościół katolicki

REKLAMA

Dziewica Maryja

Dodał: red, edycja: 2019-12-31 18:31:56 Komentarze ()  (czytane 862 razy)

Początek roku kalendarzowego jest okazją dla Kościoła do wychwalania początku zbawienia. Ten nowy początek został nam ludziom dany dzięki Wcieleniu Syna Bożego w łonie Maryi Dziewicy. Kim jest ta wyjątkowa Niewiasta, Którą tak czci Kościół Katolicki, że poświęca Jej Uroczystość, że wielbi ją w modlitwie „Pozdrowieniem Anielskim” i różańcu, że kochamy Ją raz za razem z większym szacunkiem pamięta także podczas Mszy Świętej? więcej»

TAGI: dziewica maryja, nowy rok, świętej bożej rodzicielki, ks. sławomir korona

Kolędowanie u św. Jerzego

Dodał: red, edycja: 2019-12-31 14:16:39 Komentarze ()  (czytane 1191 razy)

Chór I LO im. Jana Zamojskiego z Zamościa pod batutą ks. Jerzego Frankiewicza koncertował w Biłgoraju. Młodzie artyści dali koncert wieczorem 29 grudnia br., w kościele św. Jerzego w Biłgoraju. więcej»

TAGI: kolędowanie, biłgoraj, św. jerzy biłgoraj, koncert

Księżą rozpoczęli wizytę duszpasterską

Dodał: red, edycja: 2019-12-30 15:21:23 Komentarze ()  (czytane 1424 razy)

W Kościele katolickim i prawosławnym w Polsce księża rozpoczęli wizytę duszpasterską. Kolęda - jak w Polsce popularnie określa się wizytę duszpasterską - to odwiedziny proboszcza lub osoby go reprezentującej wikariusza parafialnego lub diakona w domach parafian. Jest jedną z form duszpasterskich stosowaną w wielu Kościołach chrześcijańskich. więcej»

TAGI: wizyta duszpasterska, kolęda, kościół katolicki, ksiądz po kolędzie

Opłatek OAZY (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2019-12-29 22:22:17 Komentarze ()  (czytane 2385 razy)

Dziś wieczorem, po Mszy świętej, członkowie i sympatycy Ruchu Światło - Życie działającego w Biłgoraju - głównie dzieci i młodzież - spotkali się na tradycyjnym opłatku. Wydarzenie rozpoczęło się od modlitwy i odczytania fragmenty Pisma Świętego, następnie były życzenia, łamanie się opłatkiem i spotkanie przy wspólnym stole. więcej»

TAGI: oaza biłgoraj, spotkanie opłatkowe, parafia św. jerzego w biłgoraju, ruch światło - życie

REKLAMA

Biłgoraj pożegnał ks. kanonika Floriana Fornala (FOTO, AUDIO)

Dodał: red, edycja: 2019-12-29 20:55:01 Komentarze ()  (czytane 3814 razy)

W ostatnią niedzielę 2019 roku, tj. 29 grudnia, pod przewodnictwem biskupa seniora Jana Śrutwy, w biłgorajskim sanktuarium św. Marii Magdaleny odprawiona została Msza święta żałobna, w intencji śp. ks. Floriana Fornala. Wieloletni proboszcz parafii w Puszczy Solskiej odszedł w wieku 87 lat, w nocy z 23 na 24 grudnia. więcej»

TAGI: ks. florian rornal, msza żałobna, biłgoraj, sanktuarium św. marii magdaleny

Rodzina, Rodzina

Dodał: red, edycja: 2019-12-28 21:03:17 Komentarze ()  (czytane 962 razy)

Ta niedziela daje nam wszystkim możliwość ponownego przemyślenia wartości i wielkości ludzkiej rodziny. Jeśli mieliśmy szczęście dorastać w dobrej i w dużej mierze nienaruszonej rodzinie, chcemy podziękować Bogu z głębi naszych serc... więcej»

TAGI: święta rodzina, boże narodzenie, komentarz do ewaneglii, ks. sławomir korona

Wieczór Chwały

Dodał: red, edycja: 2019-12-28 14:48:13 Komentarze ()  (czytane 1641 razy)

W sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju, 27 grudnia, odbył się Wieczór Chwały "W mocy Ducha" prowadzony przez Maję i Krzysztofa Sowińskich ze Wspólnoty "Głos Pana". Na spotkanie zaprosił duszpasterz młodzieży Mateusz Januszewski. więcej»

TAGI: wieczór chwały, wieczór uwielbienia, sanktuarium św. marii magdaleny, biłgoraj

Kolędy w wykonaniu scholi Kanaan (VIDEO)

Dodał: red, edycja: 2019-12-28 14:05:23 Komentarze ()  (czytane 1338 razy)

Tradycyjnie w święto św. Jana Ewangelii, tuż po Bożym Narodzeniu, w kościele św. Jerzego w Biłgoraju odbył się koncert kolęd w wykonaniu scholi Kanaan. Koncert był dopełnieniem świętowania przyjścia na świat Jezusa Chrystusa. więcej»

TAGI: koncert kolęd, schola kanaan, biłgoraj, parafia św. jerzego

REKLAMA

Świadek

Dodał: red, edycja: 2019-12-26 15:19:04 Komentarze ()  (czytane 859 razy)

Kościół dziś obchodzi święto pierwszego męczennika, św. Szczepana. Może wydawać się dziwne, że zaraz następnego dnia po tak wielkiej radości Narodzenia Jezusa przywołujemy Kogoś, Kto musiał stracić życie, gdyż uwierzył w Jezusa Chrystusa. Ale ten dzień pozwala nam lepiej dostrzec, że Boże Narodzenie to nie była cudowna sielanka... więcej»

TAGI: boże narodzenie, komentarz do ewangelii, ks. sławomir korona, św. szczepan

Telewizja

Studniówka "Elektryka" 2020

Poszukiwania stajenki z Jackiem Kaczmarskim

XXII Koncert Kolęd we Frampolu

Koncert Laureatów Festiwalu "Gaudium"

Studniówka ZSL - 2020

Kolędy w wykonaniu scholi Kanaan

więcej

Sport

Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu

Na hali Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, odbył się dziś II Halowy Turniej Piłki Nowej o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu. W sportowej rywalizacji udział wzięło 12 drużyn. Mecze odbywały się w dwóch grupach eliminacyjnych. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

Dziś pierwsza Niedziela Słowa Bożego w Kościele katolickim (AUDIO)

Papież Franciszek ustanowił, aby III niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego, w tym roku przypadająca 26 stycznia, była obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Ojciec święty wydał List Apostolski w formie Motu Proprio „Aperuit illis”. Dokument został podpisany 30 września 2019 roku, w 1600. rocznicę śmierci św. Hieronima tłumacza Pisma świętego. więcej»

więcej

Polityka

Ile w poszczególnych Gminach Powiatu Biłgorajskiego płaci się za śmieci?

Postanowiliśmy sprawdzić obowiązujące obecnie w poszczególnych Gminach Powiatu Biłgorajskiego stawki za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Część samorządów na przełomie 2019 i 2020 roku ustaliła nowe stawki, w cześć Gmin obowiązują jeszcze stawki "stare". więcej»