Strona startowa

Wiadomości

Wyświetl wiadomości:

Kronika policyjna:

Pijany kierowca zatrzymany w Biłgoraju

Dodał: red, edycja: 2019-12-11 15:32:25 Komentarze ()  (czytane 176 razy)

Nawet 2 lata pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów grożą 41-latkowi, który pomimo wypitego alkoholu wsiadł za kierownicę opla. Mężczyzna przewoził w tym stanie 34-letnią pasażerkę. Teraz stanie przed sądem. więcej»

TAGI: pijany kierowca, biłgoraj, policja biłgoraj, kontrole policyjne

Plebiscyt na „Najbardziej Rozpoznawalnego Dzielnicowego Powiatu Biłgorajskiego 2019

Dodał: red, edycja: 2019-12-11 08:02:05 Komentarze ()  (czytane 314 razy)

Plebiscyt zorganizowany został przez Komendę Powiatową Policji w Biłgoraju we współpracy z lokalnymi mediami. Jego celem było wyłonienie dzielnicowego, który jest najlepiej postrzegany i doceniany przez społeczeństwo. W tegorocznej edycji plebiscytu zwyciężył starszy sierżant Marcin Pleskacz z Posterunku Policji w Potoku Górnym. więcej»

TAGI: dzielnicowy, powiat biłgorajski, policja, plebiscyt

Korytarz życia i jazda na "suwak" - zmiany w ustawie Prawo o ruchu drogowym

Dodał: red, edycja: 2019-12-06 18:29:06 Komentarze ()  (czytane 769 razy)

Dziś wchodzą w życie przepisy dotyczące „korytarza życia” oraz jazdy na tzw. jazdy na suwak, wprowadzone ustawą z dnia 16 października o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym. Przepisy dotyczące "jazdy na suwak” precyzują sposób zachowania kierowców w sytuacji występowania zatoru na drodze, przy jednoczesnym zanikaniu pasa ruchu lub występującej na nim przeszkodzie. więcej»

TAGI: korytarz życia, jazda na suwak, przepisy prawo o ruchu drogowym, policja biłgoraj

Udaremniła dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy

Dodał: red, edycja: 2019-12-06 14:14:18 Komentarze ()  (czytane 523 razy)

41-letnia mieszkanka Biłgoraja zauważyła nietrzeźwego kierowcę Volkswagena, zabrała kluczyki do pojazdu i powiadomiła policjantów. Jak się okazało kierowca miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu, a samochód którym kierował, nie miał aktualnych badań technicznych. Mężczyzna stanie przed sądem. więcej»

TAGI: pijany kierowca, postawa obywatelska, policja biłgoraj, biłgoraj

REKLAMA

Policja poszukuje właściciela plecaka

Dodał: red, edycja: 2019-12-05 10:55:53 Komentarze ()  (czytane 580 razy)

Komenda Powiatowa Policji w Biłgoraju poszukuje właściciela plecaka, który został odnaleziony na ul. Włosiankarskiej w Biłgoraju. Więcej informacji uzyskać można na Komendzie Powiatowej Policji, przy ulicy Polnej w Biłgoraju. więcej»

TAGI: policja biłgoraj, zgubiony plecak, poszukiwany właściciel plecaka, oświata biłgoraj

Kłusowali na tzw. „drgawicę”

Dodał: red, edycja: 2019-12-04 15:22:30 Komentarze ()  (czytane 740 razy)

Zarzut kłusownictwa rybackiego usłyszało dwóch 23-letnich mieszkańców Gminy Józefów. Mężczyźni zostali zatrzymani przez kryminalnych z biłgorajskiej Komendy. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów mężczyźni usiłowali dokonać nielegalnego połowu ryb na tzw. „drgawicę”. więcej»

TAGI: kłusownicy, policja biłgoraj, gmina józefów, nielegalny połów ryb

Ukradł samochód i go rozbił. Został zatrzymany przez świadka zdarzenia i dzielnicowego po służbie

Dodał: red, edycja: 2019-12-04 14:15:40 Komentarze ()  (czytane 956 razy)

Surowa kara grozi 18-latkowi z Gminy Biłgoraj, ukradł cudzy samochód i po pijanemu poważnie go uszkodził. Dzięki szybko podjętej interwencji świadka zdarzenia i będącego po służbie dzielnicowego sprawca został szybko zatrzymany. Mężczyzna był agresywny, nie stosował się do wydawanych poleceń i naruszył nietykalność cielesną jednego z interweniujących policjantów. więcej»

TAGI: kradzież auta, pijany kierowca, gmina tarnogród, policja biłgoraj

Policyjne działania "NURD"

Dodał: red, edycja: 2019-12-04 10:26:24 Komentarze ()  (czytane 1020 razy)

Dziś w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo iż nadrzędnym celem działań będzie egzekwowanie przestrzegania przepisów mających ścisły związek z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. więcej»

TAGI: kontrole policyjne, niechroniony uczestnik ruchu drogowego, policja biłgoraj, akcja policyjna

REKLAMA

Na „podwójnym gazie” i na zakazie

Dodał: red, edycja: 2019-12-03 11:53:00 Komentarze ()  (czytane 370 razy)

Nawet 5 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i bardzo wysoka grzywna grozi 30-latkowi z Zamościa, który w stanie nietrzeźwości kierował samochodem. Jakby tego było mało okazało się, że mężczyzna posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez sąd. więcej»

TAGI: kontrole policyjne, policja biłgoraj, gmina biłgoraj, pijany kierowca

"Przeleciał" przez rondo i uderzył w płot

Dodał: red, edycja: 2019-12-02 13:33:45 Komentarze ()  (czytane 2798 razy)

Do groźniej kolizji doszło wczoraj około godziny 6:00 rano na skrzyżowaniu ulic Poniatowskiego i 11 Listopada. Rozpędzone auto "przeleciało" przez rondo przecięło chodnik i uderzyło w ogrodzenie posesji. więcej»

TAGI: kolizja drogowa, policja biłgoraj, przekroczenie prędkości, rondo

Black friday. Policja przestrzega

Dodał: red, edycja: 2019-11-29 19:12:59 Komentarze ()  (czytane 813 razy)

Rozpoczął się weekend wyprzedaży, określany jako black friday. Przeceny, promocje, upusty, gratisy, wyprzedaże - to tylko niektóre hasła skłaniające nas do zakupów. Kuszenie ceną lub gratisami ściąga do galerii, marketów i sklepów setki i tysiące osób. Warto jednak zachować umiar i zdrowy rozsądek. więcej»

TAGI: policja biłgoraj, black friday, wyprzedaże, promocja

Przekroczył prędkość i nie zatrzymał się do policyjnej kontroli

Dodał: red, edycja: 2019-11-29 18:49:39 Komentarze ()  (czytane 695 razy)

63-latek z Gminy Księżpol odpowie przed sądem za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości, przekroczenie prędkości, nie zatrzymanie się do policyjnej kontroli i jazdę pomimo cofnięcia uprawnień do kierowania. Mężczyzna jak wykazał policyjny alkomat miał w organizmie ponad promil alkoholu. więcej»

TAGI: pirat drogowy, przekroczenie prędkości, pijany kierowca, policja biłgoraj

REKLAMA

Uwaga grasują oszuści! (AKTUALIZACJA)

Dodał: red, edycja: 2019-11-29 13:33:56 Komentarze ()  (czytane 1009 razy)

Policjanci biłgorajskiej Komendy otrzymali w dniu dzisiejszym siedem zgłoszeń od osób do których zadzwonili oszuści podający się za członka rodziny. Prosili o pieniądze bo spowodowali wypadek. Apelujemy do mieszkańców, rozłączmy się i skontaktujmy się z prawdziwym członkiem rodziny pytając czy faktycznie potrzebuje pomocy. Nie ulegajmy presji czasu i nie przekazujmy pieniędzy obcym osobom! więcej»

TAGI: oszustwo, metoda na wnuczka, biłgoraj, policja biłgoraj

Debata społeczna Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju

Dodał: red, edycja: 2019-11-27 16:27:27 Komentarze ()  (czytane 632 razy)

Dziś w Urzędzie Gminy Tereszpol odbyła się debata społeczna, którą zorganizowali Komenda Powiatowa Policji w Biłgoraju oraz samorząd Gminy Tereszpol. Tematem przewodnim debaty były kwestie bezpieczeństwa osób starszych, stąd hasłem były słowa "Świadomy, to bezpieczny senior". Policja przekazała także informacje na temat Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji "Moja Komenda". więcej»

TAGI: debata społeczna tereszpol, bezpieczeństwo osób starszych, oszustwa, policja biłgoraj

Poszukiwany poprosił o interwencję Policji

Dodał: red, edycja: 2019-11-25 11:09:34 Komentarze ()  (czytane 1181 razy)

Najbliższe dwa lata spędzi w więzieniu 26-letni mieszkaniec Gminy Biłgoraj, który w nocy z piątku na sobotę poprosił o interwencję. W jej trakcie okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany. Wtedy stał się bardzo agresywny i naruszył nietykalność cielesną jednego z interweniujących funkcjonariuszy. więcej»

TAGI: policja biłgoraj, zatrzymanie, poszukiwany, gmina biłgoraj

Marznący deszcz i seria groźnych zdarzeń drogowych

Dodał: red, edycja: 2019-11-23 11:19:04 Komentarze ()  (czytane 2197 razy)

Na drogach naszego Regionu panują trudne warunki, jest bardzo ślisko, to za sprawą marznącego deszczu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla województwa lubelskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed gołoledzią. W Powiecie doszło do kilku groźnych zdarzeń drogowych. Nieprzejezdna jest m. in. W835. więcej»

TAGI: wypadki drogowe, marznący deszcz, powiat biłgorajski, policja biłgoraj

REKLAMA

Odpis wyroku w sprawie radnego Rady Powiatu w Biłgoraju trafił do Komisarza Wyborczego

Dodał: red, edycja: 2019-11-22 11:44:33 Komentarze ()  (czytane 1368 razy)

Do Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Zamościu trafił wczoraj odpis wyroku w sprawie Michała F., radnego Rady Powiatu w Biłgoraju. -Teraz Komisarz Wyborczy Zamość II ma 14 dni na wydanie oświadczenia w sprawie wygaśnięcia mandatu radnego - poinformowano. więcej»

TAGI: wyrok, michał f., rada powiatu, utrata mandatu radnego

Podziękowania z USA dla policjantów z Tarnogrodu

Dodał: red, edycja: 2019-11-20 19:11:18 Komentarze ()  (czytane 945 razy)

Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Biłgoraju wpłynął lis od mieszkanki New Jersey w USA. Kobieta składa w nim podziękowania za szlachetną postawę, uczciwość i pomoc młodszego aspiranta Adama Działo oraz policjantów z Posterunku Policji w Tarnogrodzie. Dzięki mundurowym mieszkanka USA odzyskała zagubiony portfel, pieniądze i dokumenty. więcej»

TAGI: podziękowania, posterunek policji w tarnogrodzie, policja biłgoraj, pomoc policji

Biłgoraj. Moda na odblaski

Dodał: red, edycja: 2019-11-20 15:15:30 Komentarze ()  (czytane 805 razy)

W Biłgoraju odbył się powiatowy etap konkursu „Moda na odblaski” organizowanym przez KWP w Lublinie. Zwycięską drużyną w klasach I - III zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju z kolei najlepsi w drugiej kategorii wiekowej okazali się uczniowie Szkoły w Babicach. Pucharami zostały nagrodzone również ci, które miały najciekawsze stroje. więcej»

TAGI: moda na odblaski, policja biłgoraj, konkurs bezpieczeństwa, noś odblaski

Mając prawie 1,5 promila doprowadził do kolizji

Dodał: red, edycja: 2019-11-19 10:48:25 Komentarze ()  (czytane 775 razy)

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym odpowie 41-latek z Biłgoraja, który doprowadził do kolizji drogowej. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. więcej»

TAGI: pijany kierowca, kolizja drogowa, biłgoraj, policja biłgoraj

REKLAMA

Zdarzenie drogowe w Chmielku (AKTUALIZACJA)

Dodał: red, edycja: 2019-11-18 18:50:17 Komentarze ()  (czytane 3320 razy)

Do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów doszło dziś późnym popołudniem na drodze powiatowej w miejscowości Chmielek w Gminie Łukowa. Droga jest zamknięta. Na miejscu pracują funkcjonariusze biłgorajskiej Policji. więcej»

TAGI: wypadek drogowy, gmina łukowa, zderzenie aut, policja biłgoraj

Policjant w czasie wolnym od służby zauważył skradziony samochód

Dodał: red, edycja: 2019-11-18 14:35:41 Komentarze ()  (czytane 1456 razy)

Sąd Rejonowy w Biłgoraju zdecydował o trzymiesięcznym tymczasowym aresztowaniu 32-latka z Biłgoraja. Mężczyzna jak wynika ze wstępnych ustaleń Policji w nocy z 13 na 14 listopada br. na terenie Biłgoraja ukradł Volkswagena. Został zatrzymany niespełna dobę od popełnienia przestępstwa, gdy kierował kradzionym samochodem. Zauważył go policjant po służbie. więcej»

TAGI: kradzież auta, zatrzymanie, policja biłgoraj, akcja policji

Śmiertelny wypadek. Ciągnik przygniótł mężczyznę

Dodał: red, edycja: 2019-11-17 15:56:39 Komentarze ()  (czytane 1330 razy)

Ciągnik rolniczy przygniótł 71-letniego mieszkańca Gminy Potok. Do tragedii doszło w miejscowości Lipiny Górne - Lewki. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. więcej»

TAGI: śmiertleny wypadek, przygniecienie przez ciągnik, gmina potok górny, policja biłgoraj

Dzielnicowa odwiedziła uczniów w Babicach

Dodał: red, edycja: 2019-11-14 14:12:12 Komentarze ()  (czytane 735 razy)

Policjanci przez cały rok spotykają się z dziećmi i młodzieżą. Rozmawiają o bezpieczeństwie, przypominają jak ważne jest noszenie odblasków. Wczoraj dzielnicowa z Posterunku Policji w Tarnogrodzie młodszy aspirant Agnieszka Potocka spotkała się z dziećmi uczęszczającymi do Szkoły Podstawowej w Babicach. więcej»

TAGI: dzielnicowy, dzieci, akcja profialktyczna, policja biłgoraj

REKLAMA

Nadmierna prędkość przyczyną utraty prawa jazdy

Dodał: red, edycja: 2019-11-13 14:29:56 Komentarze ()  (czytane 726 razy)

Na trzy miesiące z prawem jazdy pożegnało się wczoraj dwóch kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość. Pierwszy z mężczyzn miał na liczniku 120 km/h a drugi 105 km/h. Obaj zostali zatrzymani w miejscowości Płusy, w Gminie Księżpol. Zostali ukarani mandatami i punktami karnymi. więcej»

TAGI: przekroczenie prędkości, kontrole policyjne, gmina księżpol, policja biłgoraj

Telewizja

Nowe konkursy dla organizacji pozarządowych na nowych formularzach ofert

Święto krwiodawców

Koncert Cecyliański

Tanecznie dla Niepodległej

XXIV Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej

Szkoła do hymnu - I LO im. ONZ

więcej

Sport

W Biszczy rozegrano XIX Szkolne Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Biłgorajskiego w Szachach

Pod koniec listopada br. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Biszczy odbyły się „XIX Szkolne Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Biłgorajskiego w Szachach”. Turniej organizowany jest przez Powiatowe Stowarzyszenie Sportu Szkolnego w Biłgoraju, wspomniany GOKSiR w Biszczy oraz Samorządową Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Goździe Lipińskim. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

Ziemia z Magdali w biłgorajskim sanktuarium (FOTO)

Dziś do sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju trafiła ziemia z historycznej Magdali. Miejsca, gdzie miała urodzić się Apostołka Apostołów, jedne z pierwszych świadków Zmartwychwstania Chrystusa. Ona wierna była Chrystusowi aż po krzyż. więcej»

więcej

Polityka

Będziemy musieli dokonać korekty projektu przyszłorocznego budżetu

Rada Miasta Biłgoraj nie zgodziła się na podniesienie podatków od nieruchomości na rok 2020. A to oznacza mniejsze wpływy do budżetu, a co za tym idzie mniej środków na wydatki bieżące czy inwestycje. O komentarz poprosiliśmy Burmistrza Janusza Rosłana. więcej»