Strona startowa

Wiadomości

Wyświetl wiadomości:

Wiadomości:

Zimą odśnieżamy chodniki i samochody... (AUDIO)

Dodał: red, edycja: 2019-01-11 16:39:24 Komentarze ()  (czytane 1824 razy)

Zima w pełni, intensywne opady śniegu, silny wiatr i mróz to zmora przede wszystkim kierowców. I nie chodzi tutaj tylko o trudne warunki drogowe, ale także o zimowe obowiązki jakie spoczywają na kierujących odnośnie odpowiedniego przygotowania auta. Brak należytej staranności niesie za sobą złamanie konkretnych przepisów, a to wiąże się z mandatami. więcej»

TAGI: policja biłgoraj, odśnieżanie aut, zima, kary za nieodśnieżone auto

Rowerzyści nie odpuścili. Mimo negatywnej opinii Policji, indywidualnie przejechali przez Biłgoraj

Dodał: red, edycja: 2014-02-01 16:06:45 Komentarze ()  (czytane 4138 razy)

Organizatorzy Masy Krytycznej zrezygnowali z organizacji styczniowej Masy w formie zgromadzenia publicznego. Powodem podjęcia takiej decyzji były panujące warunki drogowe oraz negatywne stanowisko Policji w sprawie odbycia się bezpiecznego przejazdu rowerzystów w takich warunkach. więcej»

TAGI: masa krytyczna, ścieżki rowerowe, bilgoraj, rowerzyści

Ogłoszenie organizatorów Masy Krytycznej

Dodał: red, edycja: 2014-01-31 10:19:46 Komentarze ()  (czytane 3209 razy)

Ze względu na panujące warunki drogowe oraz uwzględniając negatywne stanowisko Policji w sprawie odbycia się bezpiecznego przejazdu rowerzystów, podjęliśmy decyzję o rezygnacji z organizacji planowanego na dzień 31.01.2014 r. zgromadzenia publicznego. więcej»

TAGI: masa krytyczna, biłgoraj przyjazny rowerzystom, ścieżki rowerowe, komunikacja rowerowa biłgoraj

Ocena zimowego utrzymania dróg powiatowych

Dodał: red, edycja: 2013-02-01 10:27:30 Komentarze ()  (czytane 5427 razy)

Zarząd Dróg Powiatowych w Biłgoraju administruje drogami powiatowymi o łącznej długości ok. 600 km na terenie 14 gmin, w tym 1 gmina miejska - Miasto Biłgoraj, 3 gminy miejsko - wiejskie oraz 10 gmin wiejskich. więcej»

TAGI: zarząd dróg powiatowych, zdp w biłgoraju, maria góralska, zimowe utrzymanie dróg

REKLAMA

Kto odpowiada za zimowe utrzymanie dróg

Dodał: red, edycja: 2013-01-25 12:49:53 Komentarze ()  (czytane 8129 razy)

Intensywne opady marznącego deszczu, śniegu i silny mróz spowodowały, że warunki drogowe diametralnie się pogorszyły. Pod warstwą błota pośniegowego znajduje się lód. Informujemy kto odpowiada za utrzymanie dróg w okresie zimowym. więcej»

TAGI: zimowe utrzymanie dróg, atak zimy, służby drogowe

Powiat pod śniegiem

Dodał: TF, edycja: 2010-02-14 22:01:54 Komentarze ()  (czytane 4452 razy)

Po nocnych opadach, przybyła 30-35 cm warstwa śniegu. Biały puch zalega na dachach, ulicach, chodnikach i parkingach. Wojnę wypowiedzieli mu drogowcy i zwykli obywatele. więcej»

TAGI:

Telewizja

Tanecznie dla Niepodległej

XXIV Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej

Szkoła do hymnu - I LO im. ONZ

Szkoła do hymnu - RCEZ

Otwarcie parku rolkarza

30-lecie Chóru Męskiego "Klucz" z Majdanu Starego

więcej

Sport

IV Integracyjny Turniej Boccia (FOTO)

Już po raz czwarty w Biłgoraju rozegrany został Integracyjny Turniej Boccia dla Osób Niepełnosprawnych. Jego organizatorami był Zespół Szkół Specjalnych w Biłgoraju i Ośrodek Sportu i Rekreacji. W tegorocznej edycji udział wzięło kilkanaście placówek z Województwa Lubelskiego. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

"Paprocie zakwitły krwią partyzantów"

Wystawę pt. "Paprocie zakwitły krwią partyzantów", recz o najwiekszej w Polsce bitwie żołnierzy AK i BCh pod Osuchami, otwarto dziś oficjalnie w Biłgoraju. W galerii na I piętrze BCK prezentowanych jest 20 plansz obrazujących przygptowania i tło historyczne bitwy, jej przebieg, sylwetki dowódców i poszczególnych oddziałów oraz tragiczny finał. więcej»

więcej

Polityka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Potoku Górnym

W Potoku Górnym w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości odprawiona została przez proboszcza tutejszej parafii ks. Piotra Sobczuka Msza św. w intencji Ojczyzny, zostały złożone wieńce przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego, odbyła się także akademia przygotowana przez młodzież ze Szkoły Podstawowej w Potoku Górnym. więcej»