Strona startowa

Wiadomości

Wyświetl wiadomości:

Wiadomości:

Zakończenie roku szkolnego w dobie pandemii

Dodał: red, edycja: 2020-06-25 13:17:20 Komentarze ()  (czytane 989 razy)

Szkoły przygotowują się do zakończenia roku szkolnego 2019/2020. Już dziś wiadomo, że nie będzie uroczystych apeli, akademii, czy spotkań w szerszym uczniowskim gronie. Wszystko przez stan pandemii konorawirusa. Placówki wprowadziły więc nowe rozwiązania. więcej»

TAGI: zakończenie roku szkolnego, oświata biłgoraj, świadectwo szkolne, epidemia koronawirusa

Wieczór kolęd wschodniosłowiańskich (FOTO, VIDEO)

Dodał: red, edycja: 2019-12-15 19:28:10 Komentarze ()  (czytane 1479 razy)

Chór parafii prawosławnej Wszystkich Świętych Ziemi Wołyńskiej „Wołyńskie Dzwony” pod dyrekcją Marii Fedosiuk - Wisłockiej z Łucka oraz Chór parafii pw. św. Marii Magdaleny w Biłgoraju pod dyrekcją Ireneuszа Pietrzniaka wstąpiły w koncercie kolęd wschodniosłowiańskich. Wydarzenie zorganizowała parafia prawosławna w Biłgoraju przy współpracy z Lubelskim Instytutem Kultury Prawosławnej oraz Biłgorajskim Centrum Kultury. więcej»

TAGI: wieczór kolęd wschodniosłowiańskich, ks. karol wilkiel, chór wołyńskie dzwony, chór cantate deo

Andrzejki OAZY. Dobra zabawa i pomoc dzieciom z Domu Dziecka (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2019-11-23 20:56:43 Komentarze ()  (czytane 2402 razy)

Biłgorajska młodzież skupiona w Ruchu Światło - Życie (OAZA) przy parafii św. Jerzego w Biłgoraju zorganizowała dziś wieczór andrzejkowy. Dobrą zabawę młodzi ludzie postanowili połączyć z pomocą swym rówieśnikom. Wejściówkami na wydarzenie były kosmetyki lub artykuły higieniczne. Trafią one do dzieci z Domu Dziecka w Zwierzyńcu. więcej»

TAGI: oaza, ruch światło - życie, andzrejki, dom dziecka w zwierzyńću

ZUS skończył 85 lat

Dodał: red, edycja: 2019-11-19 11:39:07 Komentarze ()  (czytane 2374 razy)

Zakład Ubezpieczeń Społecznych skończył w tym roku 85 lat. Z tej okazji Oddział ZUS w Biłgoraju zorganizował wspólnie z zamojską uczelnią konferencję pod hasłem „Biznes bez barier”. ZUS został powołany do życia rozporządzeniem prezydenta Ignacego Mościckiego z 24 października 1934 roku. więcej»

TAGI: zus biłgoraj, zakład ubezpieczeń społecznych, 85-lecie zus, jubileusz zus

REKLAMA

Student z rentą rodzinną musi pamiętać o zaświadczeniu

Dodał: red, edycja: 2019-10-08 10:43:32 Komentarze ()  (czytane 878 razy)

Do końca października studenci pobierający rentę rodzinną powinni przynieść do ZUS zaświadczenie z uczelni. To warunek dalszej wypłaty renty. Renta rodzinna to świadczenie po zmarłym członku rodziny, np. rodzicu. Dziecko może ją pobierać do ukończenia 16 roku życia. Rentę może otrzymywać dłużej - nawet do ukończenia 25 roku życia - jednak pod warunkiem dalszej nauki. więcej»

TAGI: student, zaświadczenie, renta rodzinna, zus biłgoraj

Józefów. Wernisaż na koniec studenckiego pleneru

Dodał: red, edycja: 2019-07-23 15:32:55 Komentarze ()  (czytane 1014 razy)

Kończy się tegoroczny plener malarski studentów Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej z Lublina w Józefowie. Prace, które powstawały przez dwa tygodnie, zostaną zaprezentowane na wystawie w miejscowym ośrodku kultury. Wernisaż odbył się w minioną niedzielę 21 lipca. więcej»

TAGI:

Uczniowie ZSBiO poznawali tajniki mikrobiologii

Dodał: red, edycja: 2019-06-11 21:13:36 Komentarze ()  (czytane 1057 razy)

W ramach programu współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie, której celem jest poznanie bogatej oferty edukacyjnej uczelni poprzez udział w wykładach, warsztatach, zajęciach laboratoryjnych itd. Klasa Ia LO gościła w Zakładzie Mikrobiologii Farmaceutycznej z Pracownią Diagnostyki Mikrobiologicznej i w Zakładzie Anatomii Porównawczej. więcej»

TAGI: zsbio biłgoraj, uniwersytet medyczny, oświata biłgoraj, budowlanka biłgoraj

Warsztaty z ratownictwa medycznego w "Budowlance"

Dodał: red, edycja: 2019-04-01 12:12:03 Komentarze ()  (czytane 1042 razy)

W czwartek 28 marca 2019 roku uczniowie ZSBiO wzięli udział w warsztatach z ratownictwa medycznego. Ich celem była nauka wykonywania czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Najpierw była część teoretyczna, a później przyszedł czas na wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce. więcej»

TAGI:

REKLAMA

Pielęgnując przeszłość, tworzymy przyszłość (FOTO, WYNIKI)

Dodał: red, edycja: 2019-01-24 15:00:43 Komentarze ()  (czytane 2671 razy)

W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Biłgoraju podsumowano dziś V edycji powiatowego konkursu „Pielęgnując przeszłość, tworzymy przyszłość - 2018”. Konkurs odbywa się w cyklach 4-letnich. Do udziału w tej edycji wpłynęło kilkadziesiąt prac traktujących o historii, kulturze i tradycji Ziemi Biłgorajskiej. więcej»

TAGI: mipbp w biłgoraju, konkurs, regionalistyka, pielęgnując przeszłość tworzymy przyszłość

Goście z Brazylii i Kolumbii z wizytą w ZSS w Tereszpolu - Zaorendzie

Dodał: red, edycja: 2019-01-23 17:37:15 Komentarze ()  (czytane 1716 razy)

Studenci Deborah z Brazylii i Luis z Kolumbii prowadzą warsztaty kulturowo – językowe od 21 do 25 stycznia dla najmłodszych i starszych uczniów w Zespole Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II w Tereszpolu - Zaorendzie. więcej»

TAGI: gmina tereszpol, zss w tereszpolu - zaorendzie, wymiana studentów, wolontariat studencki aiesec

Sylwester po studencku - sylwestrowa impreza życia

Dodał: red, edycja: 2018-12-08 19:16:55 Komentarze ()  (czytane 3563 razy)

Współcześni studenci zdecydowanie różnią się od tych, którzy kształcili się na wyższych uczelniach jeszcze kilkanaście lat temu. Obecnie młodzi ludzie zdecydowanie częściej łączą studia z pracą zarobkową, co pozwala im na życie wypełnione czymś więcej niż książkami i... wałówką od mamy. więcej»

TAGI: sylwester, góry, studenci, zabawa sylwestrowa

Brakuje krwi. Pomóżcie!

Dodał: red, edycja: 2018-08-02 13:32:51 Komentarze ()  (czytane 1563 razy)

Ze względu na obniżające się zapasy krwi w grupach O RhD(+), O RhD(-), A RhD(-) zachęcamy do oddawania krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie oraz w naszych Terenowych Oddziałach jak również na akcjach wyjazdowych - taka informacje dostaliśmy na naszą redakcyjną skrzynkę. więcej»

TAGI: honorowi dawcy krwi, brakuje krwi, akcja poboru krwi w łukowej, hdk łukowa

REKLAMA

Podsumowanie studenckiego pleneru i warsztatów w Józefowie (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2018-07-20 13:45:56 Komentarze ()  (czytane 2463 razy)

Od ponad 10 lat wykładowcy i studenci Wydziału Artystycznego UMCS uczestniczą w Józefowie w plenerze malarsko - rzeźbiarskim. W tym roku po raz pierwszy plenerowi towarzyszyły warsztaty dla dzieci i dorosłych. Spotkali się więc artyści zawodowi i amatorzy. więcej»

TAGI: plener artystyczny w józefowie, umcs lublin, wydział artystyczny umca, współpraca gminy jóżefów z umcs

Plener malarsko - rzeźbiarski w Józefowie

Dodał: red, edycja: 2018-07-13 12:39:48 Komentarze ()  (czytane 2501 razy)

W Józefowie k/Biłgoraja ruszył plener malarsko - rzeźbiarski dla studentów kierunków artystycznych. Młodzi artyści pracują pod kierunkiem wykładowców nie tylko szukają twórczych inspiracji, ale przede wszystkim doskonalą swój warsztat i przekuwają wiedzę teoretyczną w umiejętności praktyczne. więcej»

TAGI: plener rzeźbiarsko - malarski, umcs, józefów, studenci na plenerze w józefowie

Studenci również mogą wziąć pożyczkę

Dodał: red, edycja: 2018-07-08 08:45:33 Komentarze ()  (czytane 2242 razy)

Pozabankowe firmy pożyczkowe starają się wychodzić na przeciw potrzebom różnych grup klientów w związku z powyższym o pożyczkę mogą wnioskować także osoby uczące się. Mowa tutaj o osobach dorosłych, które posiadają dowód osobisty i są obywatelami Polski, aczkolwiek nadal kształcą się na uczelniach wyższych. Niektóre z tych osób nie tylko studiują, ale także pracują. więcej»

TAGI:

Projekt Biłgoraj Business Class oficjalnie zainaugurowany

Dodał: red, edycja: 2018-04-24 16:09:48 Komentarze ()  (czytane 3777 razy)

Dziś w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju oficjalnie rozpoczęto realizację projektu „Biłgoraj Business Class”. Jest on realizowany przez Biłgorajską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. we współpracy z Samorządem Województwa Lubelskiego, Powiatem Biłgorajskim, Miastem i Gminą Biłgoraj oraz European Business Advisory. więcej»

TAGI: biłgoraj business class, promocja przedsiębiorczości, barr s.a., młodzież szkolna

REKLAMA

Masz pomysł na biznes? Przedstaw go i wygraj 5 tys. zł

Dodał: red, edycja: 2018-04-18 13:08:09 Komentarze ()  (czytane 1666 razy)

Biłgorajska Agencja Rozwoju Regionalnego wraz z Samorządem Województwa Lubelskiego, Powiatem Biłgorajskim, Miastem Biłgoraj oraz Gminą Biłgoraj, we współpracy European Business Advisory, realizuje projekt „Biłgoraj Business Class” skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów z terenu naszego Powiatu. więcej»

TAGI: barr s.a. biłgoraj, promocja przedsiębiorczosći, biłgoraj, biłgoraj business class

Przedstawiciele UP z wizytą w biłgorajskim ONZ-cie

Dodał: red, edycja: 2017-12-05 14:42:58 Komentarze ()  (czytane 2833 razy)

Pracownicy naukowi i studenci lubelskiego Uniwersytetu Przyrodniczego 5 grudnia br., odwiedzili I LO im. ONZ w Biłgoraju. Była prezentacja kierunków kształcenia oferowanych przez Uniwersytet, zachęta do pogłębiania wiedzy przyrodniczej oraz akademickie wykłady o współczesnych wyzwaniach nauk przyrodniczych. więcej»

TAGI: lo im. onz w biłgoraju, i lo im. onz w biłgoraju, uniwersyetet przyrodniczy, oświata biłgoraj

Biłgoraj w kolorze! (FOTO, VIDEO)

Dodał: red, edycja: 2017-06-10 21:49:59 Komentarze ()  (czytane 5380 razy)

Holi Festival Poland w tym roku wyszedł naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców całej Polski i opanował prawie 50 różnych miejsc! Swą odsłonę miał także w Biłgoraju, był jedną z atrakcji - organizowanej przez Forum Organizacji Pozarządowych - Nocy Kultury. Głównie młodzi ludzie chętni obsypywać się kolorom proszkiem gromadzili się na placu przy BCK. więcej»

TAGI: holi festiwal, noc kultury, biłgoraj, festiwal kolorów biłgoraj

Angielski z wolontariuszami AIESEC

Dodał: red, edycja: 2017-06-08 09:28:31 Komentarze ()  (czytane 1244 razy)

W dniach 29 maja – 2 czerwca br. w Zespole Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II w Tereszpolu - Zaorendzie goszczono wyjątkowych nauczycieli języka angielskiego – studentów pochodzących z Azji – Irmę Anggesti z Indonezji i Hiromitsu Higashi pochodzącego z Tokio, a obecnie studiującego w Kanadzie. więcej»

TAGI: zespół szkół samorządowych w tereszpolu, gmina tereszpol, angielski z wolontariuszami aiesec, oświata biłgoraj

REKLAMA

Pogłębiali wiedzę medyczną

Dodał: red, edycja: 2017-05-22 10:04:54 Komentarze ()  (czytane 1632 razy)

Uczniowie klas medycznych LO im. ONZ w Biłgoraju, w maju, uczestniczyli w V Konferencji Symulacji i Edukacji Medycznej dla Studentów i Młodych Lekarzy MedIQ na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. więcej»

TAGI: lo im. onz w biłgoraju, uniwersytet medyczny w lublinie, zawodody simchallenge, oświata biłgoraj

Rada Miasta Biłgoraj przyjęła Kartę Seniora

Dodał: red, edycja: 2017-02-28 10:28:00 Komentarze ()  (czytane 1818 razy)

Podczas lutowej sesji Rady Miasta Biłgoraj, przyjęto uchwałę w sprawie wprowadzenia Programu Biłgorajska Karta Seniora. Określa ona zakres rzeczowy oraz finansowy ulg i preferencji adresowanych do seniorów, w usługach świadczonych przez jednostki organizacyjne Miasta, które przystąpią do programu. więcej»

TAGI: karta seniora, rada miasta biłgoraj, program biłgorajska karta semiora, biłgoraj

Kinga Dziduch laureatką Konkursu Piosenki 'Śpiewamy Przeboje Naszych Rodziców'

Dodał: red, edycja: 2016-11-30 11:03:28 Komentarze ()  (czytane 2473 razy)

28 listopada br. w Nowej Dębie w Województwie Podkarpackim odbyła się jubileuszowa X edycja Konkursu Piosenki „Śpiewamy Przeboje Naszych Rodziców". Wystąpili w niej artyści z całej Polski. Wśród laureatów znalazła się Kinga Dziduch reprezentująca BCK Biłgoraj. więcej»

TAGI: kinga dziduch, konkurs piosenki, śpiewamy przeboje naszych rodziców, bck biłgoraj

Konferencja prozdrowotna w 'Budowlance'

Dodał: red, edycja: 2016-11-22 13:58:10 Komentarze ()  (czytane 2314 razy)

Już po raz czwarty w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju odbyła się prozdrowotna konferencja, w której gościli wykładowcy i studenci lubelskiego Uniwersytetu Medycznego. To kontynuacja współpracy jaką przed laty nawiązały obie placówki. więcej»

TAGI: konferencja prozdrowotna, zsbio w biłgoraju, uniwersytet medyczny, oświata biłgoraj

REKLAMA

Wernisaż Alicji Kupiec

Dodał: red, edycja: 2016-11-05 19:17:27 Komentarze ()  (czytane 1939 razy)

Do końca grudnia br. w Domu Singera na Miasteczku Kresowym w Biłgoraju, oglądać można - otwarty 5 listopada br. - wernisaż prac Alicji Kupiec, artystki związanej z Biłgorajem, pracującej m. in. na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Wystawa rzeźb jest trzecią wystawa organizowana w Domu Singera. więcej»

TAGI: alicja kupiec, białe słowo, wernisaż prac, dom singera biłgoraj

Telewizja

Biłgoraj uczcił ofiary sowieckiej agresji na Polskę

Powiatowe święto plonów

I Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Przygotowanie szkół powiatowych do nowego roku szkolnego w stanie epidemii

Pokazy wyszkolenia kawaleryjskiego

Koncert Pauliny Mazepy, zakończył tegoroczny piknik ekologiczny w Biłgoraju

więcej

Sport

RCEZ piąte w kraju!

Reprezentacja RCEZ w Biłgoraju dobrze zaprezentowała się w ogólnopolskich zawodach w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej Szkół Ponadpodstawowych o Puchar Ministra Sportu, zajmując drużynowo wysokie V miejsce. Na najwyższym miejscu podium stanął Hubert Ćwikła, a Dominik Piętak był drugi, obydwaj startowali w biegu na 400 metrów. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

Seniorzy posprzątali Źródełka rzeki Stok

Biłgorajscy seniorzy zakasali rękawy i postanowili posprzątać najbliższą okolicę. Wybrali popularne wśród mieszkańców regionu u turystów Źródełka rzeki Stock. Działający przy Klubie Seniora "Czas" starsi ludzie realizują działania w ramach projektu "No i cóż, że wiek". więcej»

więcej

Polityka

Nowa droga i chodnik w Zawadce

Przebudowa drogi gminnej nr 109421 L w miejscowości Zawadka, to zadanie współfinansowane ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Całkowita wartość inwestycji, to 663 tys zł, a wartość dofinansowania wyniosła 398 tys zł. Powstało 982 metrów bieżących drogi. więcej»