Strona startowa

Wiadomości

Wyświetl wiadomości:

Wiadomości:

Jak stworzyć reprezentację seniorów? W Biłgoraju ma powstać Rada Seniorów

Dodał: red, edycja: 2020-11-18 09:54:42 Komentarze ()  (czytane 1168 razy)

-Chciałyśmy aby seniorzy świadomie zadbali o swoje sprawy, dlatego postanowiłyśmy pokazać jak wygląda proces utworzenia rady senioralnej i jej działanie - zaznacza Krystyna Różaniecka prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koło Powiatowe w Biłgoraju. Pomysł jest wynikiem współpracy aktywnych seniorów z Biłgoraja, w ramach projektu „No i cóż, że wiek!”. więcej»

TAGI: rada seniorów, rada senioralna, biłgoraj, no i cóż że wiek

Obywatelska aktywność seniorów!

Dodał: red, edycja: 2020-10-27 12:13:04 Komentarze ()  (czytane 625 razy)

Pomysł na inicjatywę jest wynikiem wspólnej pracy aktywnych seniorek z Radecznicy – uczestniczek projektu „No i cóż, że wiek!”. -Chciałyśmy zaktywizować seniorów z Frampola i okolic, zaangażować w życie społeczności lokalnej i pokazać, że jesień życia to czas na budowę relacji z innymi - opowiada Aleksandra Sobkowicz. więcej»

TAGI:

Świadomy obywatel - policz się z cukrzycą!

Dodał: red, edycja: 2020-10-26 13:37:51 Komentarze ()  (czytane 787 razy)

Pomysł na inicjatywę jest wynikiem wspólnej pracy aktywnych seniorów z Biłgoraja - uczestników projektu „No i cóż, że wiek!”, z Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koło Powiatowe w Biłgoraju. więcej»

TAGI: diabetycy, seniorzy, biłgoraj, no i cóż że wiek

Gala podsumowująca projekt No i cóż, że wiek!

Dodał: red, edycja: 2020-10-24 11:11:13 Komentarze ()  (czytane 695 razy)

Pierwsza Gala odbyła się 17 października, dwie kolejne 22 października. Przed uczestnikami jeszcze trzy takie spotkania. Gale muszą być podzielone, wynika to z przepisów sanitarnych związanych z koronawirusem. więcej»

TAGI: gala, no i cóż że wiek, fundacja bliżej pasji, seniorzy biłgoraj

REKLAMA

Zapomniani pionierzy w Puszczy Solskiej - historia Korczowa i Okrągłego

Dodał: red, edycja: 2020-10-23 09:54:04 Komentarze ()  (czytane 596 razy)

Aktywni seniorzy z Korczowa i Okrągłego, w tym członkinie zespołu śpiewaczego „Sąsiadeczki”, w ramach projektu „No cóż, że wiek” zorganizowali spotkanie, którego motywem przewodnim były opowieści o lokalnej historii. więcej»

TAGI: no i cóż że wiek, gmina biłgoraj, seniorzy, fundacja bliżej pasji

Seniorzy z Frampola założyli klub

Dodał: red, edycja: 2020-10-09 11:19:44 Komentarze ()  (czytane 697 razy)

Kluby seniora na terenach wiejskich to wciąż nowość. Zwłaszcza tak ambitne, jak powstałe dzięki Fundacji Bliżej Pasji Seniorkluby na terenie gmin Biłgoraj i Aleksandrów. W bieżącym roku kolejny Seniorklub powstaje w gminie Frampol, w ramach projektu „No i cóż, że wiek!”. więcej»

TAGI: no i cóż że wiek, klub seniora, gmina frampol, fundacja bliżej pasji

Wspaniała akcja seniorów!

Dodał: red, edycja: 2020-10-01 09:38:31 Komentarze ()  (czytane 633 razy)

"Wiek to nie przeszkoda w zdobywaniu wiedzy ekologicznej" to akcja seniorów z PCK uczestników projektu „No i cóż, że wiek!”. W dniu 26 września br. organizatorzy wraz z grupą Biłgoraj EKO Challenge wysprzątali las w okolicach Źródełek na Woli Dużej. Owocem ich pracy było kilkanaście worków różnorakich śmieci opony, puszki, butelki, części gospodarstwa domowego, czyli wszystko to, co mieszkańcy okolic wyrzucają do lasu. więcej»

TAGI: sprzątanie świata, seniorzy biłgoraj, no i cóż że wiek, fundacja bliżej pasji

Jak usłyszeć głos seniora?

Dodał: red, edycja: 2020-09-29 16:37:00 Komentarze ()  (czytane 257 razy)

Seniorzy stanowią coraz liczniejszą grupę członków poszczególnych wspólnot lokalnych, a co za tym idzie są ważną grupą obywateli, ale także stanowią coraz liczniejszą grupę odbiorców usług publicznych i społecznych. Naturalną konsekwencją takiego stanu rzeczy jest to, że głos seniorów powinien być brany pod uwagę przy projektowaniu polityk publicznych na każdym szczeblu decyzyjnym. więcej»

TAGI: jak usłyszeć głos seniora, powiat biłgorajski, no i cóż że wiek, rada seniorów gminy biłgoraj

REKLAMA

Seniorzy posprzątali Źródełka rzeki Stok

Dodał: red, edycja: 2020-09-26 12:49:17 Komentarze ()  (czytane 1070 razy)

Biłgorajscy seniorzy zakasali rękawy i postanowili posprzątać najbliższą okolicę. Wybrali popularne wśród mieszkańców regionu u turystów Źródełka rzeki Stock. Działający przy Klubie Seniora "Czas" starsi ludzie realizują działania w ramach projektu "No i cóż, że wiek". więcej»

TAGI: no i cóż że wiek, fundacja bliżej pasji, sprzątanie lasu, seniorzy biłgoraj

Świadomy senior

Dodał: red, edycja: 2020-09-24 13:26:10 Komentarze ()  (czytane 513 razy)

Pomysł na inicjatywę jest wynikiem wspólnej pracy aktywnych seniorek z Aleksandrowa - uczestniczek projektu „No i cóż, że wiek!”. -Chciałyśmy zaktywizować seniorki z Aleksandrowa, zaangażować w życie społeczności lokalnej i pokazać, że jesień życia to czas na budowę relacji z innymi - mówi Teresa Legieć. więcej»

TAGI: świadomy senior, no i cóż że wiek, fundacja bliżej pasji, gmina aleksandrów

Bliżej natury - bliżej obywatelskości!

Dodał: red, edycja: 2020-09-17 11:10:22 Komentarze ()  (czytane 455 razy)

Pomysł na inicjatywę jest wynikiem wspólnej pracy aktywnych seniorów z Biłgoraja - uczestników projektu „No i cóż, że wiek!”, z Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koło Powiatowe w Biłgoraju. -Chcieliśmy zaangażować w działania obywatelskie jak najwięcej seniorów - wyjaśnia Janina Więcław. więcej»

TAGI: no i cóż że wiek, fundacja bliżej pasji, seniorzy, bliżej natury - bliżej obywatelskości

Wizyta studyjna seniorów w Lublinie

Dodał: red, edycja: 2020-09-14 16:51:39 Komentarze ()  (czytane 632 razy)

11 wrześnie grupa seniorów z Frampola odwiedziła organizacje i instytucje działające na rzecz seniorów na Lubelszczyźnie. Obyły się spotkania z przedstawicielami Fundacji Kultury Chrześcijańskiej „ARTOS” oraz Fundacji „Tysiąca Kroków”, a także Fundacji "Błogosławieni Ubodzy". więcej»

TAGI: wizyta studyjna, seniorzy frampol, no i cóż że wiek, fundacja bliżej pasji

REKLAMA

Spotkanie z historią - senior aktywny

Dodał: red, edycja: 2020-09-09 09:21:15 Komentarze ()  (czytane 649 razy)

Pomysł na inicjatywę to wynik wspólnej pracy seniorów z Biłgoraja, uczestników projektu „No i cóż, że wiek!”, ze Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Biłgoraju. Szkolenia, wizyty studyjnej i spotkań zaowocowało przygotowaniem i realizacją inicjatywy „Spotkanie z historią - senior aktywny”. więcej»

TAGI: spotkanie zhistorią, senior aktywny, no i cóż że wiek, fundacja bliżej pasji

Szlakiem walk partyzanckich - nauka odpowiedzialność

Dodał: red, edycja: 2020-09-07 09:19:47 Komentarze ()  (czytane 740 razy)

Partyzanci to żołnierze nieregularnych oddziałów prowadzących walki na terenach zajętych przez przeciwnika bądź zwalczających siłą rząd. W czasie II wojny światowej w roztoczańskich lasach walczyło wiele oddziałów AK. W rejonie Radecznicy, Zwierzyńca, Szczebrzeszyna stacjonowały wojska partyzanckie pod dowództwem majora Tadeusza Kuncewicza ps. „Podkowa”. więcej»

TAGI: no i cóż że wiek, seniorzy aleksandrów, no i cóż że wiek, fundacja bliżej pasji

Narodowe Czytanie

Dodał: red, edycja: 2020-09-05 21:02:39 Komentarze ()  (czytane 1505 razy)

Seniorzy, skupieni w Uniwersytecie Trzeciego Wieku przygotowali dziś w Biłgoraju Narodowe Czytanie. Osoby przebrane w stroje z epoki czytały fragmenty "Balladyny" Juliusza Słowackiego. Dodatkowo działające przy UTW zespoły przygotowały widowiska słowno - muzyczne, inspirowane utworem. więcej»

TAGI: narodowe czytanie, balladyna, juliusz słowacki, seniorzy biłgoraj

Aktywny senior z Aleksandrowa

Dodał: red, edycja: 2020-09-04 13:23:06 Komentarze ()  (czytane 1259 razy)

Pomysł na inicjatywę był wynikiem wspólnej pracy aktywnych seniorek z Aleksandrowa - uczestniczek projektu. W trakcie planowania i przygotowania inicjatywy na warsztatach grupa aktywnych seniorek zastanawiała się nad tym w jaki sposób zaktywizować innych seniorów, w jaki sposób zachęcić innych do działania i przełamywania stereotypów nt. osób starszych. więcej»

TAGI: aktywny senior, gmina aleksandrów, no i cóż że wiek, fundacja bliżej pasji

REKLAMA

Zapomniani pionierzy w Puszczy Solskiej - odkrywamy początki Korczowa i Okrągłego

Dodał: red, edycja: 2020-09-02 16:33:16 Komentarze ()  (czytane 1149 razy)

Aktywni seniorzy z Korczowa i Okrągłego, w tym członkinie zespołu śpiewaczego „Sąsiadeczki”, w ramach projektu „No cóż, że wiek” zorganizowali 1 września 2020 roku spotkanie, którego motywem przewodnim były opowieści o lokalnej historii. W spotkaniu uczestniczyli okoliczni mieszkańcy, Wójt Gminy Biłgoraj Wiesław Różyński z małżonką oraz dyrektor GOK w Biłgoraju Celina Skromak. więcej»

TAGI: no i cóż że wiek, fundacja bliżej pasji, seniorzy gmina biłgoraj, gmina biłgoraj

Obywatelska odpowiedzialność seniorów

Dodał: red, edycja: 2020-09-01 10:18:39 Komentarze ()  (czytane 642 razy)

Nie zawsze w pobliżu miejsca, w którym dochodzi do przestępstwa czy poważnego wykroczenia, jest Policja. Czasami są to zwykli obywatele, przypadkowi przechodnie, nierzadko seniorzy. Jak się zachować w takich niecodziennych sytuacjach, jak prawidłowo pomóc lub uniemożliwić popełnienie przestępstwa? Na te pytania odpowiedzi udzielili funkcjonariusze KPP w Biłgoraju. więcej»

TAGI: obywatelska odpowiedzialność, seniorzy, fundacja bliżej pasji, no i cóż że wiek

Spotkanie z seniorami

Dodał: red, edycja: 2020-08-31 10:10:36 Komentarze ()  (czytane 489 razy)

Policjanci biłgorajskiej komendy spotkali się z członkami Klubu Seniora. Tematem było bezpieczeństwo osób starszych. Podczas przygotowanej prelekcji seniorzy zapoznali się z zasadami jakimi należy kierować się, aby być bezpiecznym w ruchu drogowym, a także jak ustrzec się przed oszustami. więcej»

TAGI:

Aktywny senior z Biłgoraja

Dodał: red, edycja: 2020-08-26 13:55:42 Komentarze ()  (czytane 1458 razy)

Wzrost aktywności społecznej i obywatelskiej oraz pogłębianie  wiedzy historycznej własnego regionu a także integracja osób starszych to cele inicjatywy, którą zrealizowała grupa seniorów skupiona wokół „Bractwa Rowerowego” z Biłgoraja - uczestników projektu. więcej»

TAGI: aktywny senior, no cóż że wiek, fundacja bliżej pasji, biłgoraj

REKLAMA

Jak być aktywnym seniorem? Czy Mogę współdecydować w życiu publicznym społeczności lokalnej?

Dodał: red, edycja: 2020-08-26 08:33:00 Komentarze ()  (czytane 713 razy)

Przejście na emeryturę dla wielu seniorów to zmiana dotychczasowego trybu życia. Zakończenie aktywności zawodowej ma wiele plusów, bo wreszcie jest czas dla siebie. Seniorzy mogą rozwijać swoje pasje, zainteresowania, rozwijać relacje rodzinne i społeczne. Może jednak być to czas „zamknięcia się w domu”. więcej»

TAGI: aktywni seniorzy, no i cóż że wiek, fundacja bliżej pasji, seniorzy biłgoraj

Bezpieczny senior obywatel

Dodał: red, edycja: 2020-08-20 13:59:49 Komentarze ()  (czytane 244 razy)

Zwiększenie obywatelskiej odpowiedzialności seniorów i wspólna poprawa bezpieczeństwa osób starszych, były tematem sierpniowego spotkania seniorów we Frampolu. Inicjatywa obywatelska miała na celu wzrost świadomości społecznej w zakresie bezpiecznego zachowania się na drodze, a także budowanie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych. więcej»

TAGI: seniorzy frampol, no i cóż że wiek, fundacja bliżej pasji, bezpieczny senior

Osoby starsze w dobie pandemii. Spotkanie w PCK

Dodał: red, edycja: 2020-08-19 11:06:34 Komentarze ()  (czytane 1246 razy)

W świetlicy PCK w Biłgoraju odbyło się spotkanie seniorów i opiekunek PCK na temat zagrożeń związanych z pandemią koronawirusa. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu „Bezpieczny senior w czasie pandemii” realizowany przez Fundację „Bliżej Pasji”. więcej»

TAGI: polski czerwony krzyż, biłgoraj, pck biłgoraj, opieka nad osobami starszymi i schorowanymi

Na żołnierska nutę (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2020-08-15 19:48:56 Komentarze ()  (czytane 1464 razy)

Już po raz piąty, a drugi raz na placu przy Biłgorajskim Centrum Kultury odbyło się wspólne śpiewanie pieśni żołnierskich i patriotycznych, zainicjowane i przygotowane przez seniorów. Wydarzenie tradycyjnie zakończyło tegoroczne obchody rocznicowe "Cudu nad Wisłą". więcej»

TAGI: cud nad wisłą, 100-lecie bitwy warszawskiej, biłgoraj, wspólne spiewanie pieśni żołnierskich

REKLAMA

Kolejne martety: KAUFLAND, LIDL wydłużają godziny pracy, kasy pierwszeństwa dla seniorów, wolontariuszy i służb

Dodał: red, edycja: 2020-04-02 16:00:38 Komentarze ()  (czytane 2349 razy)

W związku ze zmianami jakie wprowadził rząd, kolejne sieci ogłosiły zmiany w godzinach pracy. Od 2 kwietnia sklepy Kaufland otwarte są dla klientów od godz. 6.00 do godziny 23.00, natomiast od 3 kwietnia większość marketów Kaufland będzie funkcjonować od godz. 6.00 do godziny 24.00. więcej»

TAGI: godziny otwarcia, kaufland, biłgoraj, lidl

Telewizja

Dodatkowy zasiłek na opiekę nad dziećmi w listopadzie

Starosta biłgorajski o sytuacji w DPS w Teodorówce

Zakończyła się rewitalizacja Placu Wolności. Tak wygląda inwestycja z lotu ptaka

Uroczystość Wszystkich Świętych

Strajk kobiet. Ulicami Biłgoraja przeszedł protest przeciw orzeczeniu TK

Koncert zakończył warsztaty muzyczne

więcej

Sport

Poczuj piach we włosach - turniej piłki siatkowej w Dąbrowicy

Stowarzyszenie „Dąb” w Ciosmach realizuje projekt „Obywatelski Duet”, który jest współfinansowany ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Pod koniec sierpnia br. w Dąbrowicy, został rozegrany turniej piłki siatkowej. Wzięło w nim udział 8 drużyn. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

Podwójne wyróżnienie dla zespołu śpiewaczo - obrzędowego Jarzębina z Bukowej

Od 31 stycznia do 2 lutego br. w Tarnogrodzie odbywał się 45. Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych. Najlepsze 8 spektakli otrzymało nominacje na 37. Ogólnopolski Sejmik Teatrów Wsi Polskiej. Wśród wyróżnionych był spektakl „Kumie zróbcie mi gromnice” zespołu śpiewaczo - obrzędowego „Jarzębina” z Bukowej wg. scenariusza Marii Jargieło. więcej»

więcej

Polityka

100 dni solidarności w walce z Covid-19. Nowy plan rządu na najbliższe miesiące

Rząd opracował nowy plan w walce z koronawirusem. Opiera się on o trzy główne zasady: odpowiedzialność, solidarność i stabilizacja. Zostają on wprowadzony z końcem listopada br. więcej»