Strona startowa

Wiadomości

Wyświetl wiadomości:

Wiadomości:

Festiwalowe eliminacje w Obszy

Dodał: red, edycja: 2019-04-29 14:12:43 Komentarze ()  (czytane 909 razy)

W sobotę 27 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Obszy odbyły się Powiatowe Eliminacje 53. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu. Celem Festiwalu jest przegląd, ochrona i dokumentacja tradycji autentycznego repertuaru, stylu muzykowania i śpiewu ludowego, a także popularyzacja i ożywianie tych tradycji w społeczeństwie. więcej»

TAGI: gmina obsza, festiwal kapek i śpiewaków, kazimierz, kultura biłgoraj

XXVIII Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej (WYNIKI)

Dodał: red, edycja: 2018-05-04 07:17:52 Komentarze ()  (czytane 1810 razy)

W Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju, odbył się XXXVIII Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Były to powiatowe eliminacje do wojewódzkiego etapu Konkursu „Śpiewający Słowik”, który odbędzie się pod koniec maja w Rykach. więcej»

TAGI: mdk biłgoraj, konkurs piosenki dziecięcej i młodzieżowej, oświata biłgoraj, śpiewający słowik

Powiatowe eliminacje na kazimierski Festiwal (FOTO, WYNIKI)

Dodał: red, edycja: 2018-04-29 17:57:05 Komentarze ()  (czytane 1997 razy)

Dziś w Gminnym Ośrodku Kultury w Obszy odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych, który rokrocznie odbywa się w Kazimierzu nad Wisłą. Eliminacje w Obszy odbyły już po raz dziesiąty i są szansą zaprezentowania się dla zespołów Ziemi Biłgorajskiej. więcej»

TAGI: eliminacje powiatowe, festiwal kapel i śpiewaków ludowych, gok obsza, zespoły ludowe

'Quo vadis - dokąd idziesz, jaką drogą, w jakim celu?' (FOTO, WYNIKI)

Dodał: red, edycja: 2016-11-12 17:29:33 Komentarze ()  (czytane 1902 razy)

W sobotę 12 listopada br. w Biłgorajskim Centrum kultury odbyły się powiatowe eliminacje do XX edycji Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. W Biłgoraju rywalizowało 21 recytatorów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. więcej»

TAGI: jesienny konkurs recytatorski, bck biłgoraj, konkurs recytatorski, biłgoraj

REKLAMA

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 'MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM' w Biłgoraju (WYNIKI)

Dodał: red, edycja: 2014-03-31 09:17:05 Komentarze ()  (czytane 3137 razy)

28 marca 2014 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. więcej»

TAGI: kp psp w biłgoraju, konkurs wiedzy pożarniczej, młodzież zapobiega pożarom, elimiacje powiatowe konkursu wiedzy pożarniczej

Zespół z Łukowej walczył będzie o 'kaziemierską basztę'

Dodał: red, edycja: 2013-06-03 15:40:10 Komentarze ()  (czytane 3532 razy)

Po koniec maja br. w Obszy odbyły się - jak co roku - powiatowe eliminacje Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych. Eliminacje powiatowe wygrały zespół z Łukowej IV i śpiewaczka z Zamchu. Eliminacje wojewódzkie należały do zespołu śpiewaczego z Łukowej i to on będzie walczył o "kazimierską basztę" podczas 47. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych. więcej»

TAGI: zespół śpiewaczy z łukowej, zespoly spiewacze, spiewacy ludowi, kaziemierska baszta

Młodzi artyści na wielkiej scenie

Dodał: red, edycja: 2013-04-26 16:20:37 Komentarze ()  (czytane 3146 razy)

W Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury, 26 kwietnia br. odbyły się powiatowe eliminacje Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych – Lublin 2013. Spektakle prezentowało trzynaście grup teatralnych reprezentujących szkoły i placówki z terenu Powiatu Biłgorajskiego. więcej»

TAGI: tarnogród, przegląd teatralny, tok, spektakle teatralne

Telewizja

Tanecznie dla Niepodległej

XXIV Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej

Szkoła do hymnu - I LO im. ONZ

Szkoła do hymnu - RCEZ

Otwarcie parku rolkarza

30-lecie Chóru Męskiego "Klucz" z Majdanu Starego

więcej

Sport

Reprezentacja RCEZ i I LO im. ONZ mistrzami Rejonu w badmintonie

W czwartek, 21 listopada br. w Janowie Lubelskim odbyły się rozgrywki w Rejonowej Licealiadzie w badmintonie dziewcząt i chłopców. W turnieju brały udział reprezentacje szkół z czterech powiatów: Biłgorajskiego, Janowskiego, Kraśnickiego i Lubelskiego. Powiat biłgorajski reprezentowały drużyny, które zajęły I i II miejsca w rozgrywkach powiatowych. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

„Lektury w pudełku” w "Piątce"

Czy można zamknąć cały świat w jednym pudełku i czy czytanie lektur szkolnych w dzisiejszych czasach może być atrakcyjne i fascynujące? Oczywiście! Wiedzą o tym doskonale uczniowie klas piątych Szkoły Podstawowej nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju, którzy wzięli udział w konkursie „Lektura w pudełku”. więcej»

więcej

Polityka

Jest wsparcie dla OSP z Gminy Frampol

We wtorek, 19 listopada br. w Ministerstwie Sprawiedliwości Burmistrz Frampola podpisał umowę na realizację zadań z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości. Przyznane w jej ramach środki, pozwalają na zakup wyposażenie ratowniczego jednostek Ochotniczych Sstraży Pożarnych Gminy Frampol. więcej»