Strona startowa

Wiadomości

Wyświetl wiadomości:

Wiadomości:

Udaremniła dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy

Dodał: red, edycja: 2019-12-06 14:14:18 Komentarze ()  (czytane 456 razy)

41-letnia mieszkanka Biłgoraja zauważyła nietrzeźwego kierowcę Volkswagena, zabrała kluczyki do pojazdu i powiadomiła policjantów. Jak się okazało kierowca miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu, a samochód którym kierował, nie miał aktualnych badań technicznych. Mężczyzna stanie przed sądem. więcej»

TAGI: pijany kierowca, postawa obywatelska, policja biłgoraj, biłgoraj

Policja poszukuje właściciela plecaka

Dodał: red, edycja: 2019-12-05 10:55:53 Komentarze ()  (czytane 515 razy)

Komenda Powiatowa Policji w Biłgoraju poszukuje właściciela plecaka, który został odnaleziony na ul. Włosiankarskiej w Biłgoraju. Więcej informacji uzyskać można na Komendzie Powiatowej Policji, przy ulicy Polnej w Biłgoraju. więcej»

TAGI: policja biłgoraj, zgubiony plecak, poszukiwany właściciel plecaka, oświata biłgoraj

Kłusowali na tzw. „drgawicę”

Dodał: red, edycja: 2019-12-04 15:22:30 Komentarze ()  (czytane 676 razy)

Zarzut kłusownictwa rybackiego usłyszało dwóch 23-letnich mieszkańców Gminy Józefów. Mężczyźni zostali zatrzymani przez kryminalnych z biłgorajskiej Komendy. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów mężczyźni usiłowali dokonać nielegalnego połowu ryb na tzw. „drgawicę”. więcej»

TAGI: kłusownicy, policja biłgoraj, gmina józefów, nielegalny połów ryb

Ukradł samochód i go rozbił. Został zatrzymany przez świadka zdarzenia i dzielnicowego po służbie

Dodał: red, edycja: 2019-12-04 14:15:40 Komentarze ()  (czytane 893 razy)

Surowa kara grozi 18-latkowi z Gminy Biłgoraj, ukradł cudzy samochód i po pijanemu poważnie go uszkodził. Dzięki szybko podjętej interwencji świadka zdarzenia i będącego po służbie dzielnicowego sprawca został szybko zatrzymany. Mężczyzna był agresywny, nie stosował się do wydawanych poleceń i naruszył nietykalność cielesną jednego z interweniujących policjantów. więcej»

TAGI: kradzież auta, pijany kierowca, gmina tarnogród, policja biłgoraj

REKLAMA

Policyjne działania "NURD"

Dodał: red, edycja: 2019-12-04 10:26:24 Komentarze ()  (czytane 976 razy)

Dziś w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo iż nadrzędnym celem działań będzie egzekwowanie przestrzegania przepisów mających ścisły związek z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. więcej»

TAGI: kontrole policyjne, niechroniony uczestnik ruchu drogowego, policja biłgoraj, akcja policyjna

Uwaga grasują oszuści! (AKTUALIZACJA)

Dodał: red, edycja: 2019-11-29 13:33:56 Komentarze ()  (czytane 995 razy)

Policjanci biłgorajskiej Komendy otrzymali w dniu dzisiejszym siedem zgłoszeń od osób do których zadzwonili oszuści podający się za członka rodziny. Prosili o pieniądze bo spowodowali wypadek. Apelujemy do mieszkańców, rozłączmy się i skontaktujmy się z prawdziwym członkiem rodziny pytając czy faktycznie potrzebuje pomocy. Nie ulegajmy presji czasu i nie przekazujmy pieniędzy obcym osobom! więcej»

TAGI: oszustwo, metoda na wnuczka, biłgoraj, policja biłgoraj

Debata społeczna Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju

Dodał: red, edycja: 2019-11-27 16:27:27 Komentarze ()  (czytane 624 razy)

Dziś w Urzędzie Gminy Tereszpol odbyła się debata społeczna, którą zorganizowali Komenda Powiatowa Policji w Biłgoraju oraz samorząd Gminy Tereszpol. Tematem przewodnim debaty były kwestie bezpieczeństwa osób starszych, stąd hasłem były słowa "Świadomy, to bezpieczny senior". Policja przekazała także informacje na temat Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji "Moja Komenda". więcej»

TAGI: debata społeczna tereszpol, bezpieczeństwo osób starszych, oszustwa, policja biłgoraj

Poszukiwany poprosił o interwencję Policji

Dodał: red, edycja: 2019-11-25 11:09:34 Komentarze ()  (czytane 1173 razy)

Najbliższe dwa lata spędzi w więzieniu 26-letni mieszkaniec Gminy Biłgoraj, który w nocy z piątku na sobotę poprosił o interwencję. W jej trakcie okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany. Wtedy stał się bardzo agresywny i naruszył nietykalność cielesną jednego z interweniujących funkcjonariuszy. więcej»

TAGI: policja biłgoraj, zatrzymanie, poszukiwany, gmina biłgoraj

REKLAMA

Marznący deszcz i seria groźnych zdarzeń drogowych

Dodał: red, edycja: 2019-11-23 11:19:04 Komentarze ()  (czytane 2191 razy)

Na drogach naszego Regionu panują trudne warunki, jest bardzo ślisko, to za sprawą marznącego deszczu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla województwa lubelskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed gołoledzią. W Powiecie doszło do kilku groźnych zdarzeń drogowych. Nieprzejezdna jest m. in. W835. więcej»

TAGI: wypadki drogowe, marznący deszcz, powiat biłgorajski, policja biłgoraj

Podziękowania z USA dla policjantów z Tarnogrodu

Dodał: red, edycja: 2019-11-20 19:11:18 Komentarze ()  (czytane 935 razy)

Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Biłgoraju wpłynął lis od mieszkanki New Jersey w USA. Kobieta składa w nim podziękowania za szlachetną postawę, uczciwość i pomoc młodszego aspiranta Adama Działo oraz policjantów z Posterunku Policji w Tarnogrodzie. Dzięki mundurowym mieszkanka USA odzyskała zagubiony portfel, pieniądze i dokumenty. więcej»

TAGI: podziękowania, posterunek policji w tarnogrodzie, policja biłgoraj, pomoc policji

Ogólnopolskie działania policyjne „SMOG”

Dodał: red, edycja: 2019-11-20 09:12:28 Komentarze ()  (czytane 814 razy)

Dziś w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą działania kontrolno - prewencyjne pn. „SMOG”. Podczas pełnienia służby funkcjonariusze zwrócą uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem, jednak nadrzędnym celem będzie eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego. więcej»

TAGI:

Wjechał w skarpę

Dodał: red, edycja: 2019-11-19 11:08:34 Komentarze ()  (czytane 895 razy)

Policjanci biłgorajskiej Komendy ustalają okoliczności wczorajszego wypadku drogowego w Goraju na skrzyżowaniu Dzwola - Łada. W wyniku uderzenia w skarpę 42-letni kierowca Renault z poważnymi obrażeniami, Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym, został przetransportowany do szpitala. więcej»

TAGI:

REKLAMA

Mając prawie 1,5 promila doprowadził do kolizji

Dodał: red, edycja: 2019-11-19 10:48:25 Komentarze ()  (czytane 768 razy)

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym odpowie 41-latek z Biłgoraja, który doprowadził do kolizji drogowej. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. więcej»

TAGI: pijany kierowca, kolizja drogowa, biłgoraj, policja biłgoraj

Zdarzenie drogowe w Chmielku (AKTUALIZACJA)

Dodał: red, edycja: 2019-11-18 18:50:17 Komentarze ()  (czytane 3310 razy)

Do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów doszło dziś późnym popołudniem na drodze powiatowej w miejscowości Chmielek w Gminie Łukowa. Droga jest zamknięta. Na miejscu pracują funkcjonariusze biłgorajskiej Policji. więcej»

TAGI: wypadek drogowy, gmina łukowa, zderzenie aut, policja biłgoraj

Policjant w czasie wolnym od służby zauważył skradziony samochód

Dodał: red, edycja: 2019-11-18 14:35:41 Komentarze ()  (czytane 1441 razy)

Sąd Rejonowy w Biłgoraju zdecydował o trzymiesięcznym tymczasowym aresztowaniu 32-latka z Biłgoraja. Mężczyzna jak wynika ze wstępnych ustaleń Policji w nocy z 13 na 14 listopada br. na terenie Biłgoraja ukradł Volkswagena. Został zatrzymany niespełna dobę od popełnienia przestępstwa, gdy kierował kradzionym samochodem. Zauważył go policjant po służbie. więcej»

TAGI: kradzież auta, zatrzymanie, policja biłgoraj, akcja policji

Śmiertelny wypadek. Ciągnik przygniótł mężczyznę

Dodał: red, edycja: 2019-11-17 15:56:39 Komentarze ()  (czytane 1317 razy)

Ciągnik rolniczy przygniótł 71-letniego mieszkańca Gminy Potok. Do tragedii doszło w miejscowości Lipiny Górne - Lewki. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. więcej»

TAGI: śmiertleny wypadek, przygniecienie przez ciągnik, gmina potok górny, policja biłgoraj

REKLAMA

Dzielnicowa odwiedziła uczniów w Babicach

Dodał: red, edycja: 2019-11-14 14:12:12 Komentarze ()  (czytane 727 razy)

Policjanci przez cały rok spotykają się z dziećmi i młodzieżą. Rozmawiają o bezpieczeństwie, przypominają jak ważne jest noszenie odblasków. Wczoraj dzielnicowa z Posterunku Policji w Tarnogrodzie młodszy aspirant Agnieszka Potocka spotkała się z dziećmi uczęszczającymi do Szkoły Podstawowej w Babicach. więcej»

TAGI: dzielnicowy, dzieci, akcja profialktyczna, policja biłgoraj

Nadmierna prędkość przyczyną utraty prawa jazdy

Dodał: red, edycja: 2019-11-13 14:29:56 Komentarze ()  (czytane 721 razy)

Na trzy miesiące z prawem jazdy pożegnało się wczoraj dwóch kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość. Pierwszy z mężczyzn miał na liczniku 120 km/h a drugi 105 km/h. Obaj zostali zatrzymani w miejscowości Płusy, w Gminie Księżpol. Zostali ukarani mandatami i punktami karnymi. więcej»

TAGI: przekroczenie prędkości, kontrole policyjne, gmina księżpol, policja biłgoraj

Nieubezpieczonym motocyklem, bez uprawnień i na podwójnym gazie

Dodał: red, edycja: 2019-11-13 13:53:51 Komentarze ()  (czytane 707 razy)

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 29-atek, który mając prawie 2 promile wsiadł na motocykl i tracąc nad nim panowanie przewrócił się. Jak się okazało nie było to jego jedyne przewinienie. Motocykl marki Yamaha, którym kierował nie był ubezpieczony, nie posiadał badań technicznych, a mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania. więcej»

TAGI:

Zasnął za kierownicą i zderzył się z ciężarówką

Dodał: red, edycja: 2019-11-13 10:06:00 Komentarze ()  (czytane 1229 razy)

24-letni kierowca samochodu marki Toyota - jak wstępnie ustalili policjanci - zasnął za kierownicą i uderzył w jadący z przeciwnej strony samochód ciężarowy. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń i zdarzenie zakwalifikowane zostało jako kolizję drogową. Policjanci apelują o rozwagę za kierownicą. więcej»

TAGI: kolizja drogowa, policja biłgoraj, gmina tarnogród, zderzenie z ciężąrówką

REKLAMA

Chcąc uniknąć zatrzymania, wyskoczył z jadącego samochodu

Dodał: red, edycja: 2019-11-12 13:14:23 Komentarze ()  (czytane 974 razy)

Prawie 5 najbliższych lat za kratkami spędzi 30-latek z Biłgoraja. Dobrze znany policjantom ze swej kryminalnej przeszłości mężczyzna tak chciał uniknąć zatrzymania, że wyskoczył z jadącego samochodu. Policjanci ruszyli w pościg i zatrzymali mężczyznę, za którym wystawione były dwa nakazy doprowadzenia do Zakładu Karnego. więcej»

TAGI: policja biłgoraj, wyskoczył w auta, nakaz doprowadzenia, biłgoraj

Policja zadba o bezpieczeństwo podczas długiego weekendu

Dodał: red, edycja: 2019-11-09 07:05:25 Komentarze ()  (czytane 846 razy)

Trwa długi weekend, który rozpoczął się ogólnopolskimi działaniami kontrolno - prewencyjnymi pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Większej niż zazwyczaj liczby funkcjonariuszy i kontroli na drogach należy spodziewać się m. in. na głównych ciągach komunikacyjnych. Policjanci będą dbać przede wszystkim o bezpieczeństwo podróżujących oraz reagować na wszelkie naruszenia przepisów prawa o ruchu drogowym. więcej»

TAGI: długi weekend, kontrole policyjne, działania prewencyjne, policja biłgoraj

Uważajmy na oszustów!

Dodał: red, edycja: 2019-11-08 15:02:19 Komentarze ()  (czytane 687 razy)

83-letni mieszkanka Biłgoraja padła ofiarą oszustwa. Kobieta odebrała telefon od fałszywego wnuczka, który poinformował ją, że spowodował wypadek drogowy i pilnie potrzebuje pieniędzy bo inaczej pójdzie do więzienia. Następnie słuchawkę przejął fałszywy policjant, który potwierdził „legendę” i wypytywał kobietę ile ma w domu pieniędzy i jakiej wysokości środki zgromadziła w banku. więcej»

TAGI: oszuści, metoda na wnuczka, biłgoraj, policja biłgoraj

Tirem wjechał w budynek

Dodał: red, edycja: 2019-11-08 14:46:38 Komentarze ()  (czytane 1781 razy)

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj we Frampolu. 38-letni kierowca pojazdu ciężarowego m-ki DAF wjechał w budynek. Na szczęście kilka minut przed zdarzeniem goście opuścili restaurację, a pracownica wyszła na zaplecze. Jak wstępnie ustalili policjanci przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. więcej»

TAGI: tir wjechał w dom, wypadek drogowy, gmina frampol, policja biłgoraj

REKLAMA

Ogólnopolskie działania „Kaskadowy pomiar prędkości”

Dodał: red, edycja: 2019-11-07 21:12:39 Komentarze ()  (czytane 666 razy)

8 listopada br. w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem działań jest uświadamianie kierującym pojazdami, że nadmierna prędkość jest podstawową przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. więcej»

TAGI: kontrole policyjne, kaskadowy pomiar prędkości, policja biłgoraj, biłgoraj

Telewizja

Święto krwiodawców

Koncert Cecyliański

Tanecznie dla Niepodległej

XXIV Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej

Szkoła do hymnu - I LO im. ONZ

Szkoła do hymnu - RCEZ

więcej

Sport

W Biszczy rozegrano XIX Szkolne Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Biłgorajskiego w Szachach

Pod koniec listopada br. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Biszczy odbyły się „XIX Szkolne Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Biłgorajskiego w Szachach”. Turniej organizowany jest przez Powiatowe Stowarzyszenie Sportu Szkolnego w Biłgoraju, wspomniany GOKSiR w Biszczy oraz Samorządową Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Goździe Lipińskim. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

„Aktywny senior”

Pomysł na inicjatywę jest wynikiem wspólnej pracy aktywnych seniorek z Aleksandrowa - uczestniczek projektu „Wiek nie odbiera odpowiedzialności!”. -Chciałyśmy zachęcić seniorów z Aleksandrowa do podjęcia aktywności. Rajd rowerowy oraz warsztaty rękodzielnicze okazały się skutecznym pomysłem – opowiada Halina Larwa. więcej»

więcej

Polityka

Małgorzata Kidawa - Błońska w Biłgoraju (FOTO, AUDIO)

W ramach prekampanii prezydenckiej, jaka trwa w Platformie Obywatelskiej, w Biłgoraju gościła wicemarszałek Sejmu RP, Małgorzata Kidawa Błońska. Na zorganizowane przez Klub Obywatelski wydarzenie przybyło kilkadziesiąt osób. Wśród obecnych znaleźli się poseł Joanna Mucha i burmistrz Janusz Rosłan. więcej»