Strona startowa

Wiadomości

Wyświetl wiadomości:

Wiadomości:

60-lecie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2016-11-20 20:58:25 Komentarze ()  (czytane 2901 razy)

20 listopada br. w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury odbył się koncert jubileuszowy z okazji 60-lecia Ośrodka. W specjalnym programie wystąpiły zespoły pracujące na co dzień w TOK, były także życzenia i tort. Koncert prowadziła dyrektor Renata Ćwik. więcej»

TAGI: 60-lecie tok, tarnogrodzki ośrodek kultury, jubileusz tok, gmina tarnogród

Nagroda im. Oskara Kolberga 2015 dla Dorbozianek

Dodał: red, edycja: 2015-12-17 16:01:27 Komentarze ()  (czytane 1794 razy)

W ubiegły piątek, 11 grudnia Zespół Śpiewaczy „Dorbozianki” z Dorboz otrzymał z rąk Wicepremiera Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego nagrodę im. Oskara Kolberga. Nagrody te przyznawane są za dokonania artystyczne, naukowe oraz działalność wspierającą tradycyjną kulturę regionalną. więcej»

TAGI: dorbozaki z dorboz, nagroda im. oskara kolberga, gmina obsza, kultura ludowa

Tarnogród: Dwa jubileusze jednego dnia

Dodał: red, edycja: 2011-10-16 12:44:55 Komentarze ()  (czytane 5926 razy)

W piątek 14 października br., jubileusz 55-lecia działalności obchodził Tarnogrodzki Ośrodek Kultury, laureata Nagrody Honorowej im. Oskara Kolberga za zasługi dla kultury ludowej, a 35-lecie świętowała Tarnogrodzka Kapela Ludowa. więcej»

TAGI:

Telewizja

Biłgoraj uczcił ofiary sowieckiej agresji na Polskę

Powiatowe święto plonów

I Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Przygotowanie szkół powiatowych do nowego roku szkolnego w stanie epidemii

Pokazy wyszkolenia kawaleryjskiego

Koncert Pauliny Mazepy, zakończył tegoroczny piknik ekologiczny w Biłgoraju

więcej

Sport

RCEZ piąte w kraju!

Reprezentacja RCEZ w Biłgoraju dobrze zaprezentowała się w ogólnopolskich zawodach w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej Szkół Ponadpodstawowych o Puchar Ministra Sportu, zajmując drużynowo wysokie V miejsce. Na najwyższym miejscu podium stanął Hubert Ćwikła, a Dominik Piętak był drugi, obydwaj startowali w biegu na 400 metrów. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

Od Kutna do Tarnogrodu - z Tarnogrodu do Katynia

Tarnogród podczas polskiej kampanii na początku II wojny światowej okupowały wojska hitlerowskich Niemiec i radzieckiej Rosji. 28 września 1939 roku w Tarnogrodzie czerwonoarmiści rozbroili i wzięli do niewoli 200 żołnierzy Wojska Polskiego. Oficerów i podchorążych po wielomiesięcznym pobycie w obozach jenieckich Rosjanie zamordowali w Katyniu. więcej»

więcej

Polityka

Nowa droga i chodnik w Zawadce

Przebudowa drogi gminnej nr 109421 L w miejscowości Zawadka, to zadanie współfinansowane ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Całkowita wartość inwestycji, to 663 tys zł, a wartość dofinansowania wyniosła 398 tys zł. Powstało 982 metrów bieżących drogi. więcej»